Πώς περνάτε τη μέρα της γιορτής ή των γενεθλίων σας;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Για την "ονομαστική" μου γιορτή έχω τη χειρότερη άποψη. Το "Δίας" είναι το ...καλλιτεχνικό μου ψευδώνυμο στο ischool, έχω (δυστυχώς) και "χριστιανικό" όνομα (αν και δεν είμαι βαπτισμένος) και μάλιστα από τα πολύ συνηθισμένα, τόσο που με θυμούνται όλοι και απενεργοποιώ το κινητό μου, καθώς δεν αντέχω κάθε χρόνο τις ευχές και τις ηλίθιες ερωτήσεις της θείας Ευτέρπης. Στο κάτω-κάτω, χέστηκα αν τη μέρα αυτή η "εκκλησία" γιορτάζει κάποιον συνονόματό μου τράγο.

Για τα γενέθλια μου έχω αρκετά καλύτερη ιδέα. Είναι επέτειος της ημέρας που ήρθα στη ζωή. Από παράδοση τη μέρα αυτή την είχα ως τώρα κατά κάποιο τρόπο χαρίσει στους γονείς μου, καθώς κάπως βοήθησαν και αυτοί να γεννηθώ. Έτσι κάθε χρόνο, μόνοι μας, κάναμε την τελετή του σβησίματος των κεριών, αν και μερικές φορές γινόταν και "θαύμα" και τα κεριά ξανάναβαν. Την προηγούμενη μέρα ή την επόμενη κερνούσα την κοπέλα μου και κάποιους στενούς φίλους.

Φέτος, είχα γενέθλια πριν λίγες μέρες και οι γονείς μου έλειπαν στο εξωτερικό, έτσι ήμουν μόνος με το κορίτσι μου. Την παραμονή βγήκαμε αργά για φαγητό και ποτάκι και γυρίσαμε σπίτι να μου δώσει τα δώρα της. Τη μέρα των γενεθλίων μου ξυπνήσαμε σχεδόν μεσημέρι και είχα κάποια ιδιαίτερα, οπότε γύρισα σπίτι το απόγευμα μάλλον κουρασμένος και με όρεξη για άραγμα στο pc και το κρεβάτι. Όμως λογάριαζα χωρίς την ξενοδόχο. Κάποια στιγμή η κοπέλα μου άνοιξε την πόρτα και μπούκαραν σπίτι μου 20+ άτομα με μια τούρτα να φλέγεται. Προφανώς αυτή είχε οργανώσει το "έγκλημα" καλώντας φίλους, ακόμα και κάποιους που είχα αποθυμήσει από το σχολείο. (Την ευχαριστώ). Παραγγείλαμε φαγητό και περάσαμε πολύ όμορφα. (Μάλλον τα πιο καλά μου γενέθλια). Τώρα πώς χώρεσαν 22+ άτομα στα 30m² της γιάφκας μου ακόμα αναρωτιέμαι. Ωραία ήταν, αξέχαστα, μόνο που την επόμενη μέρα μας βγήκε ο βόρειος ...πόλος να συγυρίσουμε το βομβαρδισμένο μου σπιτάκι.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
εμενα καθε φορα και οι δυο γιορτες ειναι χαλια.ενταξει τιμαω τον αγιο Νεκταριο στην γιορτη μου αλλα εγω δεν κανω τιοτα.το ιδιο και στα γενεθλια.απλα καθομαι με τις ωρες πανω απο το πσ και για την ακριβεια ψιλοστενοχωριεμαι που δεν το γιορταζω.εγω θα ηθελα να το γιορταζα ή με κανα φιλο μου (Αλλα ολο εχουν κολοφροντηστηρια ακομα και τα σαββατα) ή με καμια κοπελα ωραια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
τρωγοντας πολλες λακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ξερνώντας σε κάποια τουαλέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Εξαρτάται τι μέρα θα πέσει η γιορτή και τι μέρα τα γεννεθλια. Αν είναι ΠΣΚ τότε σίγουρα κάτι θα κανονίσω, συνήθως μάζωξη στο σπίτι.... αν είναι καθημερινή δεν κάνω τίποτα εκτός αν περιμένω να πάει Σάββατο για να δω τι θα κάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εμένα και γιορτή και γενέθλια πέφτουν καλοκαίρι και συνήθως με βρίσκουν σε διακοπές. Οπότε τα γιορτάζω με πολύ κοντινούς μου ανθρώπους, συνήθως σε κάποιο παραθαλάσσιο ταβερνάκι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν γιορτάζω την γιορτή μου τα τελευταία χρόνια, καθώς δεν πιστεύω. Δεν γιορτάζω, επίσης, τα γενέθλιά μου, γιατί τα θεωρώ ολίγον τι ματαιόδοξα. Ειδικά όταν βλέπω κάποιους να γράφουν για τον εαυτό τους «Χρόνια μου πολλά», εκνευρίζομαι. Συνεπώς, τις δύο αυτές ημέρες προσπαθώ να τις περνάω όσο γίνεται πιο διακριτικά και καθημερινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλέον οδεύοντας τα 30 δεν τα γιορτάζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
πως περνάει ο καιρός στο στέκι, πόσο γρήγορα....
Χτες ήσουν 18-20 (με κέφια 15χρονης, αλλά αυτό δεν μας αφορά)
@ Xιμ & @Zilda & @De Ville : ενδροπή μας και αίσχος μας των επονειδίστων που μνήμη ρέγγας δεν κουβαλάμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πως περνάει ο καιρός στο στέκι, πόσο γρήγορα....
Χτες ήσουν 18-20 (με κέφια 15χρονης, αλλά αυτό δεν μας αφορά)
@ Xιμ & @Zilda & @De Ville : ενδροπή μας και αίσχος μας των επονειδίστων που μνήμη ρέγγας δεν κουβαλάμε :P

Πείραζα τον -ντεβ π είπε κάτι για αυτή τι κατηγορία ηλικιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Γιορτή δεν έχω (βασικά πρόσφατα ανακάλυψα ότι έχω αλλά δεν ασχολούμαι) και τα γενέθλιά μου είναι καλοκαίρι οπότε καμιά τουρτιτσα και μπανάκι στη θάλασσα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πως περνάει ο καιρός στο στέκι, πόσο γρήγορα....
Χτες ήσουν 18-20 (με κέφια 15χρονης, αλλά αυτό δεν μας αφορά)
@ Xιμ & @Zilda & @De Ville : ενδροπή μας και αίσχος μας των επονειδίστων που μνήμη ρέγγας δεν κουβαλάμε :P

Για του λόγου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Πείραζα τον -ντεβ π είπε κάτι για αυτή τι κατηγορία ηλικιών.
Για του λόγου..
Μα το ξέρουμε!! Γιατί το παίρνεις στραβά μωρέ και σοβαρεύεις; Σε πείραζα όπως εσύ όταν μας έλεγες μικροτσούτσουνους, γιατί τα παίρνεις έτσι βαριά τα πειράγματα τα ανταποδωτικά;

Γιορτή δεν έχω (βασικά πρόσφατα ανακάλυψα ότι έχω αλλά δεν ασχολούμαι) και τα γενέθλιά μου είναι καλοκαίρι οπότε καμιά τουρτιτσα και μπανάκι στη θάλασσα. :)

συγχρόνως τα 2; Όπως οι δύτες στην λίμνη βουλιαγμένης τον γενάρη; Που κόβουν βασιλόπιτα υποβρύχια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Πείραζα τον -ντεβ π είπε κάτι για αυτή τι κατηγορία ηλικιών.

Eγω το ειπα απο χθές οτι μας δουλεύεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα το ξέρουμε!! Γιατί το παίρνεις στραβά μωρέ και σοβαρεύεις; Σε πείραζα όπως εσύ όταν μας έλεγες μικροτσούτσουνους, γιατί τα παίρνεις έτσι βαριά τα πειράγματα τα ανταποδωτικά;

Δεν το πήρα στραβά απλά δεν θέλω να θεωρηθεί ότι είμαι αλουφανπαρκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Eγω το ειπα απο χθές οτι μας δουλεύεις!
ισχύει!! Αδίκως μάστερ σε προσφωνώ λες;

Δεν το πήρα στραβά απλά δεν θέλω να θεωρηθεί ότι είμαι αλουφανπαρκ

κι αν θεωρηθεί; Προφίλ δημιουργούμε ή ίματζ να χτίσουμε επιδιώκουμε; Ή μήπως προσδοκίες όποιας φύσης εκτρέφουμε; Σιγά. Μαγκιά σου θα πω και γούστο και καπέλο σου και δικαίωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.
μ' αρέσει να έχω ετοιμάσει μεζεδάκια, να έχω προμηθευτεί αλκοόλ, και να περάσω το βράδυ με καλή παρέα και μουσική.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Όπως και τις υπόλοιπες: ευχόμενη να μην είχα γεννηθεί.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Εγω καθε φορα πεταω τυχαιες ημερομηνιες οταν με ρωτανε ποτε εχω γενεθλια,μονο στα ατομα που με εχουν ξαναρωτησει προσπαθω να λεω ημερομηνιες πιο κοντα στα πραγματικα μου γενεθλια ωστε να μη με καταλαβουν.Ετσι λοιπον κανεις δε ξερει ποτε εχω γενεθλια....ναι,ειμαι απο αυτους που δε τα γιορταζουν κ ουτε θελουν να ακουν τα χρονια πολλα.
Καλα,τις ονομαστικες γιορτες κ αν τις σνομπαρω τελειως,εδω τοσα ατομα εχουν αλλαξει ονοματα να πουμε...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top