Μουντιάλ 2018

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Είμαι μακράν Ελληνάρας αλλά εντάξει Φώτη, όπως θες. Εγώ θέλω να νικήσει κάποιος που το αξίζει. Αν η Γερμανία το αξίζει ας νικήσει. Αλλά στο προηγούμενο παιχνίδι έχασε και σήμερα με τα χίλια ζόρια έβαλε το δεύτερο γκολ οπότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,202 μηνύματα.
Μάλλον δεν ειδες ότι από το 80 και μετά η Γερμανια έδειξε ποια πραγματικά είναι.Επισης δεν το λέω για εσένα αλλα γενικά οι Έλληνες σήμερα ήθελαν να χάσει η γερμανια για να γίνει ρεζίλι,λες και αν έχανε η Γερμανια θα ήταν καλά η Ελλάδα.Βεβαια ξέχασαν κάποιοι Έλληνες ότι η ομάδα μας δεν πέρασε καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
H Γερμανία σήμερα έδειξε χαρακτήρα πρωταθλήτριας. Έπαιζε καλύτερα σε όλη τη διάρκεια του ματς όπως συνέβη και στον αγώνα με το Μεξικό. Κατά τη γνώμη μου φαβορί για την πρώτη θέση. Μια κλάση πάνω από τις υπόλοιπες ομάδες. Μόνο η Ισπανία μπορεί να την ανταγωνιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ειναι βεβαια δυσκολο η γερμανια να αποκτησει συμπαθειες,τοσο απο τις γενιες τις παλιες,οσο απο τις τωρινες
για τους γνωστους λογους
αλλα τελικα αποκτα!



οποτε παει το θεμα στο παιχνιδι τελικα ολοι λιγο πολυ τους υποστηριζουμε εσωψυχα!οχι δεν ειναι το συνδρομο στοκχολμης,κρυβουμε εναν θαυμασμο για αυτους,κακα τα ψεμματα,για την αυτοπειθαρχια τους,για το γεγονος πως δεν το βαζουν κατω ποτε!για τον προγραμματισμο τους,αρετες που αν συνδυαστουν για το κακο δινουν δυστυχως χειριστα αποτελεσματα και αν αποσκοπουν στο καλο καλλιστα!θαυμασμο λοιπον για ολα οσα λειπουν σε εμας(εχουμε βεβαια αλλες αρετες που δεν εχουν αυτοι και που πιστεψτε με αρκετοι τις ζηλευουν!),
και τελικα ποιος δεν θελει μια διοργανωση στο τελος γεματη απο φανελες βαριες!απο τιτανομαχιες βραζιλιας γερμανιας


κανεις δεν λεει οχι σε μια σταχτοπουτα(και τετοια και σε βαθμο που δεν εχει ματασυναντησει ο αθλητισμος ηταν η δικη μας ελλαδα!) κερδιζει τις συμπαθειες
αλλα κακα τα ψεμματα τελικα θελουμε να δουμε αφενος την αξιοκρατια να θριαμβευει(ισωςγιατι μας λειπει)αφετερου μεγαλα ντερμπι!
σημερα η σουηδια δεν αξιζε τιποτα,διοτι επαιξε με παιχτη παραπανω,με το σκορ υπερ της(κακα τα ψεμματα η ισοπαλια σημερα πιθανοτατα θα αποτελουσε διαβατηριο προκρισης)
και την ειδαμε να γυριζει και να κλεινεται ολη πισω!
συγγνωμη σουηδια,αλλα στο τελος και εγω το χαρηκα το γκολ!και τι γκολ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
:thumbup:
μαν όταν εγώ έβλεπα μουντιαλ εσύ δεν υπήρχες :cool:' ποτέ δε τρολάρω εγώ

Νομίζω καταλάβατε όλοι αυτό που είδα με το έμπειρο μάτι μου στο προηγούμενο παιχνίδι. Μια Γερμανία που το τελευταίο 10λεπτο τα έδωσε όλα με 10 παίχτες και έδειξε ποιο είναι το πραγματικό της πρόσωπο. Ούτε ο Κριστιάνο ούτε ο Μέσσι δε μπορεί να κάνουν τπτ μπροστα σε αυτή την ομάδα που δουλεύει σαν ρολόι. Το σύγρονο ποδόσφαιρό δεν εξαρτάται από τους παίχτες αλλά από την ομάδα ένας παίχτης μόνος του δε μπορεί να κάνει την διαφορά.

Υπερομάδες σαν την Γερμανία που στοχεύουν την κούπα κρατάνε δυνάμεις στα πρώτα παιχνίδια. Αντιθέτως ομαδούλες σαν το Μεξικό και την Σουηδία όταν βρεθούν αντίπαλοι με μία υπερομάδα τα δίνουν όλα και έτσι δίνεται ψευδώς θετικο το συμπέρασμα ότι η υπερομάδα δε παίζει τόσο καλά.
Για μισό λεπτό και η Γερμανία θα ήταν εκτός τουρνουά. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν θα φτάσει στα ημιτελικά. Τους βγήκε το λάδι να νικήσουν μια "ομαδούλα" σαν τη Σουηδία. Σε έναν από τους ευκολότερους ομίλους του τουρνουά, η Γερμανία τελικά θα ευγνωμονεί τον Κρος που κατάφερε να της δώσει τη δεύτερη θέση. Αλ χάιλ Κρος, όλα θα φανούν στο τέλος.:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι και ο πιο ευκολος.Ο πιο δυνατος ηταν απο την αρχη.Το Μεξικό και η Σουηδία έχουν καλές ομάδες ενω και η Ν.Κορέα ειναι υπολογίσιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Οχι και ο πιο ευκολος.Ο πιο δυνατος ηταν απο την αρχη.Το Μεξικό και η Σουηδία έχουν καλές ομάδες ενω και η Ν.Κορέα ειναι υπολογίσιμη

Σε όλους σχεδόν τους ομίλους υπάρχουν 2 τουλάχιστον ομάδες πρώτης κλάσης (Αργεντινή-Κροατία, Πορτογαλία-Ισπανία, Ρωσία-Ουρουγουάη, Αγγλία-Βέλγιο, Βραζιλία-Ελβετία-Σερβία). Τον όμιλο της Βραζιλίας τον θεωρώ τον πιο δύσκολο, ενώ θεωρητικά ευκολότερο έργο έχουν Γαλλία και Γερμανία. Υπάρχει βέβαια ο όμιλος με Κολομβία, Ιαπωνία, Πολωνία, Σενεγάλη χωρίς ξεκάθαρο φαβορί. Η Νότια Κορέα είναι πολύ χειρότερη από την ομάδα του παρελθόντος. Θα έλεγα το ίδιο και για τη Σουηδία σε μικρότερο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κροατία και Βέλγιο θα πάνε μακριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Αυτός ο προπονητής του Μαρόκου τι αντρακλας Θεέ μου :girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Αυτός ο προπονητής του Μαρόκου τι αντρακλας Θεέ μου :girl_angel:


Αχ δε μού αρέσουν οι ξανθοί!:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.


O Buffon, δεν έχει ματάρες; :redface:

Ξέρω ότι φέτος η Ιταλία δεν συμμετέχει ,αλλά έχει ματάρες, και δεν μπορώ να τον δω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.


O Buffon, δεν έχει ματάρες; :redface:

Ξέρω ότι φέτος η Ιταλία δεν συμμετέχει ,αλλά έχει ματάρες, και δεν μπορώ να τον δω :(

Ναι κρίμα που δεν είναι η Ιταλία φέτος. Είναι ομάδα μοντέλων οι τύποι. Εγώ ήμουν ερωτευμένη με τον Totti κάποτε. Επίσης ξανθός με γαλάζιο μάτι. Έχω αδυναμία στους ανοιχτοχρωμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ναι κρίμα που δεν είναι η Ιταλία φέτος. Είναι ομάδα μοντέλων οι τύποι. Εγώ ήμουν ερωτευμένη με τον Totti κάποτε. Επίσης ξανθός με γαλάζιο μάτι. Έχω αδυναμία στους ανοιχτοχρωμους.

Είναι κουκλιά όλα πανάθεμά τα :redface:
Δεν είχα ξανακούσει, ή μάλλον δεν τον θυμάμαι, τώρα τον είδα σε φώτο στο νετ, και ομολογώ ότι είναι γλυκούλης, έχει μία νοστιμάδα ! Πω απίστευτος συνδυασμός και ειδικά αν είναι αυτό το καθαρό γαλάζιο !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Αυτός ο χαλαρός τρόπος που έγινε το 6-0 στην αγγλία με παναμά ήταν όλα τα λεφτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η Αγγλία με απογοητεύει για ένα ακόμα Μουντιάλ. Μονότονος τρόπος παιχνιδιού και εντελώς προβλέψιμο παιχνίδι , προσωπικά δε πιστεύω οτι αυτή η ομάδα μπορεί να κάνει κάτι μεγάλο ( άντε να φτάσει στους 8) σε περίπτωση που στους 16+αντιμετωπίσει κάποιο απο τα καρναβάλια της Λατινικής Αμερικής.)

Μπράβο στον Παναμά για το ωραίο γκολ που έβαλε.. και την προσπάθεια των παιχτών του, έκαναν κάτι που μια εθνική το μακρινό 1994 δε μπορούσε να κάνει.

Σε όλους σχεδόν τους ομίλους υπάρχουν 2 τουλάχιστον ομάδες πρώτης κλάσης (Αργεντινή-Κροατία, Πορτογαλία-Ισπανία, Ρωσία-Ουρουγουάη, Αγγλία-Βέλγιο, Βραζιλία-Ελβετία-Σερβία). Τον όμιλο της Βραζιλίας τον θεωρώ τον πιο δύσκολο, ενώ θεωρητικά ευκολότερο έργο έχουν Γαλλία και Γερμανία. Υπάρχει βέβαια ο όμιλος με Κολομβία, Ιαπωνία, Πολωνία, Σενεγάλη χωρίς ξεκάθαρο φαβορί. Η Νότια Κορέα είναι πολύ χειρότερη από την ομάδα του παρελθόντος. Θα έλεγα το ίδιο και για τη Σουηδία σε μικρότερο βαθμό.
Προσωπικά θεωρώ οτι θα φτάσει στους 4 άνετα... θα το δούμε όσο προχωράει το Μουντιάλ απλά κρατούσε δυνάμεις. Το παιχνίδι της Γερμανίας μοιαζει σαν ομάδα απο το PlayStation βγαλμένη απλά εντυπωσιακό παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
την καλυτερη μπαλα μεχρι στιγμης η βραζιλια
ομως οσο να ναι ενα ψυχολογικο μειονεκτημα θα εχουν αν βρουν γερμανια


και κυριως δεν δειχνει να εχει τιθασευτει ο νευμαρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αξίζουν συγχαρητήρια στον Σισσε για το στήσιμο της Ιαπωνιας αλλα και στους Ιάπωνες παίχτες που ακολουθούν κατά γράμμα τις οδηγίες του προπονητή τους. Ωραίο παιχνίδι, έξυπνο απο τους Ιάπωνες αντίθετα οι Σενεγαλοι φαινετσι πως δε μπορούν να κρατήσουν ένα σκορ και φανερώνουν πολλα σοβαρά λαθη στην άμυνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Κανένα προγνωστικό για το πως θα πάει ιραν-πορτογαλία και μορόκο-ισπανία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Κανένα προγνωστικό για το πως θα πάει ιραν-πορτογαλία και μορόκο-ισπανία?

1-3 (για μαρόκο - ισπανία) !

Αν πέσω μέσα κερνάς σουβλάκια :P


ΙΣΠΑΝΙΑ ΑΓΑΠΩ <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top