• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ναρκωτικά και εξαρτήσεις

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν έχω δοκιμάσει και δεν θέλω γιατί φόβαμαι ότι θα είναι υπερβολίκα δύσκολο μέτα να ξεμπλέξω ή ότι δεν θα καταφέρω πότε να ξεμπλέξω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσοι θέλετε να δοκιμάσετε ναρκωτικά να δείτε την ταινία Requiem for a Dream να δω αν θα συνεχίσετε να θέλετε. Εγώ παντως την είδα πριν λίγο και έχασα ακόμα και την παραμικρή επιθυμία να δοκιμάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχτες εμαθα οτι εχω παρει.... Καθε κοκα-κολα εχει μεσα 3 γραμαρια κοκαινης (το κουτακι των 330ml).... που παει οτι με περιπου 2 λιτρα που καταναλωνω την ημερα εχω κατανολοσει κοκαινη....................

Help!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Η Cola είχε μικρή ποσότητα κόκας πολύ παλιά, πλέον δεν περιέχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
https://www.snopes.com/cokelore/cocaine.asp Κοκαίνη και Coca-Cola
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
Καθε κοκα-κολα εχει μεσα 3 γραμαρια κοκαινης (το κουτακι των 330ml)....

Αν όντως είχε κάθε κουτάκι τέτοια ποσότητα θα έπρεπε ή να το χρυσοπληρώναμε ή η coca- cola να είχε φουντάρει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επισής αν όντως περιέχει coca πως κατάφερε να περάσει τους ελένχους ? :hmm:
Πως και δεν τους έκανε κανείς μήνυση ...? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
καφείνη οχι κοκαινη...τεραστια διαφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
καφείνη οχι κοκαινη...τεραστια διαφορα...

Μπράβο, αυτό είναι, το βρήκες.. :P:P:P

Διάβασε μια το link αφού το quotάρεις :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie :
καφείνη οχι κοκαινη...τεραστια διαφορα...

cocaine είναι η κοκαίνη. Η καφείνη είναι caffeine...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
ʼσχετα με το τι λέει το link η CocaCola περιέχει καφείνη πάντως για αυτό αν πιέις πολλές :jumpy: :jumpy: :jumpy: :jumpy: τα βλέπεις όλα. Τι να πεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
ʼσχετα με το τι λέει το link η CocaCola περιέχει καφείνη πάντως για αυτό αν πιέις πολλές :jumpy: :jumpy: :jumpy: :jumpy: τα βλέπεις όλα. Τι να πεις!

Το ίδιο και οι καφέδες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κι εγώ για καφείνη ξέρω όχι για κοκαινη..
Αν είναι έτσι δεν υπάρχει άνθρωπος χωρίς να έχει πάρει ναρκωτικά, άλλος με το τσιγάρο άλλος με κοκακόλα άλλος να τα αγοράζει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Δεν έχω πάρει και ούτε γουστάρω.
Την ζωή μου την έχω μοναδική και την θέλω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
σκληρα- μαλακα οτι και να ειναι δεν τα θελω με τιποτα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ, παλιά είχε σίγουρα κόκα μέσα, για τώρα δεν ξέρω :hmm:... κι ούτε με πολυνοιάζει. σπάνια πίνω, μόνο νερωμένη μου αρέσει, άντε και σε μορφή καραμέλας :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Μήπως τελικά ο εθισμός των ναρκωτικών είναι το αποτέλεσμα ενός βαθύτερου κοινωνικού προβλήματος και εάν ναι ποια η θέση μας , η ευθύνη μας σε όλο αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νομιζω οτι αυτο ειναι δεδομενο... Εγω τουλαχιστων το θεωρω δεδομενο...
Τωρα ως προς την θεση του καθενος μας, ειναι πολυ περιπλοκη.. Δεν ξερω αν βγαινει καπια ακρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
nναι ειναι κοινωνικό πρόβλημα. σημαντικός παράγοντας είναι ειναι η διαπαιδαγώγηση από το σπίτι που έχει δεχτει ο καθένας.επίσης δεν θα πρέπει να ξεχναμε τα διαφορα οικογενειακά προβλήματα όπως γκρινια, φτωχεια, ποτο, τσακωμοι, βια. άλλοι παραγοντες ειναι ο κοινωνικος αποκλεισμός που ωθεί κάποια ατομα να γινονται "μέλος" στην κοινωνική ομάδα των ναρκωμανων. βέβαια δεν θα πρέπει να ξεχνάμε και την περίπτωση των πλουσίων, που εξαιτίας της μεγάλης κοινωνικής πίεσης που δέχονται από την οικογένεια, δουλειά και άλλα, αλλά και επειδή φυσουν το χρήμα και δεν έχουν τι να το κάνουν αποφασίζουν να αγοράσουν κάτι που το πλήθος δεν μπορεί. είναι ωραίο το συναίσθημα να γεύεσαι κάτι που οι άλλοι δεν μπορούν, όπως η κοκαΐνη, το ναρκωτικό των πλουσίων.

ναι πιστεύω πως ο εθισμός αυτός είναι ένα κοινωνικό πρόβλημα που ποτέ δεν θα λυθεί καθώς πισω από τα ναρκωτικά υπάρχουν πολλά οικονομικά συμφέροντα


σορυ για την απότομη αρχή αλλά κατι έκανα και χάθηκε ένα μερος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Νομίζω πως βασική αιτία του εθισμού είναι το απαγορευμένο. Σε περίπτωση που αποποινικοποιούνταν μικρότερο ποσοστό ατόμων θα έμπαινε στον πειρασμό να δοκιμάσει ή θα δοκίμαζε για πειραματισμό και μετά δεν θα το συνέχιζε. Κάτι σαν τα coffee shops του Amsterdam σκέφτομαι ας πούμε.

Εκτός αυτών σημαντικός είναι ο τρόπος που μεγάλωσε κάποιος και το πόσο καλά τα έχει με τον εαυτό του. Νομίζω πως εκτός από τις απορριπτικές οικογένειες, κάποιος άλλος τύπος οικογένειας που την ''πατά'' είναι ο τελείως φιλελεύθερος. Σκέφτομαι ότι μεγάλο μέρος συμμαθητών μου που εθίστηκε ήταν παιδιά που δεν είχαν αντιμετωπίσει καμιά δυσκολία, οι γονείς τους τους ενίσχυαν σε όλα, δεν τους αρνιούνταν τίποτα και η μόνη τους έννοια ήταν να το παίξουν άνετα κι εναλλακτικά άτομα. Ξεκίνησαν με χασίς και κάποιοι έμπλεξαν αρκετά. Οι διαχωριστικές γραμμές είναι λεπτές. Δηλ. κι εγώ ήμουν καλομαθημένη, αλλά όταν στα 17 μου ο πατέρας μου ήρθε να με μαζέψει από τον δρόμο επειδή ήμουν τύφλα, ξεκίνησε 1 υγιής οριοθέτηση, που δεν με περιόρισε πολύ, ούτε με άφησε να ''ξεφύγω'' κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top