Αποτρίχωση

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
κοριτσια να σας ρωτησω κατι? κανετε αποτριχωση σε αισθητικο και σε ποια σημεια? θελω να κανω αποτριχωση στα εξης σημεια: ποπο (:redface: :redface: ), πλατη κατω χαμηλα και κοιλια χαμηλα. θα παω με μια φιλη μου για να κανω αποτριχωση σε μια αισθητικο που παει αυτη. ποσο κραταει μεχρι να ξαναβγουν οι τριχες? ποναει πολυ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ κάνω πάντα μόνη μου σε πόδια και μπικίνι!

Το πόσο κρατάει και πόσο πονάει εξαρτάται βασικά από τις τρίχες σου. Εϊσαι μελαχρινή με κάμποση τριχοφυΐα; Είσαι ξανθιά με ελάχιστες τρίχες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Εγώ κάνω πάντα μόνη μου σε πόδια και μπικίνι!

Το πόσο κρατάει και πόσο πονάει εξαρτάται βασικά από τις τρίχες σου. Εϊσαι μελαχρινή με κάμποση τριχοφυΐα; Είσαι ξανθιά με ελάχιστες τρίχες;

μελαχρινη με καμποση τριχοφυια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε, πάντως αν είναι με κερί ή καραμέλα, δύο εβδομάδες χωρίς τίποτα κρατάει σίγουρα.. Και συνήθως άλλη μία περνάει άνετα (εννοώ φαίνονται κάποιες τριχούλες, αλλά είναι απαλές και λίγες..)

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Τι τραβάμε οι γυναίκες!!!!! ;) Εγώ πάντως ντρέπομαι να πάω σε αισθητικό και να της πω ότι θέλω να κάνω αποτρίχωση στον ποπο:redface: .... Γι΄αυτό κάνω μόνη μου! Ότι μπορώ βεβαια! Έχω πάρει ένα αποτριχωτικό γάντι και για εκεί βολεύει πολύ αλλα θέλει προσοχή γιατι μπορεί να ερεθιστείς σε επίπεδο εγκαύματος..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Παιδιά, αν θέλετε διάρκεια καλό και αποτελεσματικό είναι το λέηζερ, σε γιατρό όμως, δερματολόγο, όχι και διάφορα ινστιτούτα. Από κει και πέρα, το πιο αποτελεσματικό είναι το κερί ΑΛΛΑ το κακό με το κερί ειναι ότι μετά από μακροχρόνια χρήση χαλαρώνει το δέρμα, τουλάχιστον αυτό ισχυρίζονται οι δερματολόγοι γιατροί και κάποιοι ειλικρινείς αισθητικοί, χαλαρώνει, δε, λένε, στα ευαίσθητα σημεία π.χ. μπικίνι, πάρα πολύ. Και φυσικά το κερί πονάει, τουλάχιστον στην αρχή, γιατί μετά σηνηθίζεις. Οι αποτριχωτικές κρέμες μπορεί να μην πονάνε αλλά είναι τελικά χειρότερεσ απο το ξυραφάκι και όχι ιδιαίτερα κατάλληλες για το δέρμα ακόμη κι αν ισχυρίζονται το αντίθετο.
Αααααααααααααυτάααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Oι άντρες πρέπει να κάνουν αποτρίχωση σε κάποια σημεία ? τι λέτε ? Οι περισσότερες γυναίκες που έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι προτιμούν τα λεία αντρικά σώματα και ότι δεν τους αρέσουν οι τριχωτοί άντρες. Αληθεύει για σας αυτό ? Δεν έχω δει και πολλά μοντέλα άντρες τριχωτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Oι άντρες πρέπει να κάνουν αποτρίχωση σε κάποια σημεία ? τι λέτε ? Οι περισσότερες γυναίκες που έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι προτιμούν τα λεία αντρικά σώματα και ότι δεν τους αρέσουν οι τριχωτοί άντρες. Αληθεύει για σας αυτό ? Δεν έχω δει και πολλά μοντέλα άντρες τριχωτούς.


για μένα ΔΕΝ αληθεύει
θέλω την περιοχή με τα γεννητικά όργανα καθαρή και το υπόλοιπο σώμα, αν υπάρχει πολύ τριχοφυία να είναι ίσως κουρεμένο....
ξυρισμένο όμως με τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
για μένα ΔΕΝ αληθεύει
θέλω την περιοχή με τα γεννητικά όργανα καθαρή και το υπόλοιπο σώμα, αν υπάρχει πολύ τριχοφυία να είναι ίσως κουρεμένο....
ξυρισμένο όμως με τίποτα

Σου αρέσει η τριχωτή πλάτη σε έναν άντρα ? Είναι αηδία, εγώ θεωρώ ότι μόνο η πλάτη είναι όμορφη πολύ καθαρή. Θέλει πολύ προσοχή το κερί σε άντρες και γυναίκες γιατί μπορεί να προκαλέσει θυλακήτιδα. Τα λέιζερ είναι έχουν επίσης πολύ προσωρινά αποτελέσματα και μην πολύπιστεύετε αυτά που σας λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σου αρέσει η τριχωτή πλάτη σε έναν άντρα ? Είναι αηδία, εγώ θεωρώ ότι μόνο η πλάτη είναι όμορφη πολύ καθαρή. Θέλει πολύ προσοχή το κερί σε άντρες και γυναίκες γιατί μπορεί να προκαλέσει θυλακήτιδα. Τα λέιζερ είναι έχουν επίσης πολύ προσωρινά αποτελέσματα και μην πολύπιστεύετε αυτά που σας λένε.

Δε συμφωνώ ότι είναι αηδία...
Οκ, μπορεί να είναι εξτρήμ, σε κάποιες περιπτώσεις, η τριχοφυΐα... αλλά έλα, αν είναι ήπια, επιβιώνουμε!!

Όσο για το λέιζερ, ΣΥΜΦΩΝΩ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δε συμφωνώ ότι είναι αηδία...
Οκ, μπορεί να είναι εξτρήμ, σε κάποιες περιπτώσεις, η τριχοφυΐα... αλλά έλα, αν είναι ήπια, επιβιώνουμε!!

Όσο για το λέιζερ, ΣΥΜΦΩΝΩ.

'Εχω το κληρονομικό χάρισμα...της τριχοφυίας. 'Οταν ήμουν μικρός με ενοχλούσε αφόρητα να είμαι το επίκεντρο της προσοχής στην παρέα με άλλα παιδιά που κανείς δεν είχε τρίχες στην εφηβεία. Μετά από χρόνια έχω παρατηρήσει ότι αραιώνουν ακόμα και οι τρίχες στο σώμα. Πω πω συζήτηση για ΤΡΙΧΕΣ. Στην πλάτη τις αφαιρώ όλες πανεύκολα και χωρίς πόνο. Υπάρχει μέθοδος αρκεί να πάρεις το κολάι :D:D. Στο υπόλοιπο σώμα τα αφήνω όπως είναι, δεν είμαι και μαμούθ, αλλά όταν είδα πέρυσι κάποιον στην παραλία...θεεε μου έπαθα. Μιλάμε ότι ο άνθρωπος ήταν όπως βλέπεις ένα μαύρο σκοτάδι, όλος μια τρίχα. Γορίλες στην ομίχλη. Καμμιά γυναικα που έχω ρωτήσει ως τώρα δεν προτιμά τις τρίχες. Είστε εξαιρέσεις φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ δεν προτιμώ επ' ουδενί τον τελείως άτριχο.
Κι επειδή έχω πάει με απ' όλα, πιστεύω ότι τις προτιμάω τις τρίχες.
Ο πρώην μου, πχ, ήταν κανονικός μεσογειακός τριχωτός. Όχι αρκούδα, αλλά με τρίχες παντού, κανονικά. Μ' άρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ δεν προτιμώ επ' ουδενί τον τελείως άτριχο.
Κι επειδή έχω πάει με απ' όλα, πιστεύω ότι τις προτιμάω τις τρίχες.
Ο πρώην μου, πχ, ήταν κανονικός μεσογειακός τριχωτός. Όχι αρκούδα, αλλά με τρίχες παντού, κανονικά. Μ' άρεσε...

Εγώ μια δυο φορές που επιχείρησα να τα αφαιρέσω όλα στο στήθος έτσι για πειραμα, επηρρεασμένος από τις κακές επιρροές, δεν μπορούσα να με αντέξω καθόλου. Μια αηδία, ένοιωθα σαν γυμνοσάλιαγκας, ένοιωθα ο μισός, μέχρι να ξαναβγούν. Το μόνο καλό που έχουν οι άτριχοι άντρες είναι ότι το σώμα τους δείχνει πιο φωτεινό και αν είναι πολύ γυμνασμένοι με κοιλιακούς, αναδεικνύονται οι γραμώσεις. Αλλά πρέπει να 'σαι πολύ γυμνασμένος και να έχεις πολύ όμορφο και δυνατό δέρμα για να αποτριχωθείς. Οι κοπέλες να προσέχουν πολύ γιατί ξέρω ότι οι ευαίσθητες και βελούδινες επιδερμίδες τους μπορεί να καταστραφούν από κακό λέιζερ ακόμα κι από κερί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βρε πουλάκι μου δεν μίλησα για γορίλες στην ομίχλη αλλά για τον μέσο μεσογειακό άντρα :P
λίγες τρίχες στην πλάτη δεν είναι κακές... ίσα ίσα είναι το αρκουδάκι μου για τον χειμώνα :P κι οκ, εκει συμφωνώ να γίνει κάποια αποτρίχωση ΑΛΛΑ όχι ξυράφι φυσικά... κερί και τέτοια μόνο!!! .-

όσο για το στήθος... ή μπουτια... ή γάμπες... που έχω δει το καλοκαίρι παραλία ξυρισμένα... χάλια... πολύ αντιαισθητικο για μένα.
Γιαυτό είπα... αν είναι πολλές, το καλοκαίρι με την μηχανή ένα κουρεματάκι να αραιώσει ο όγκος κι όλα μια χαρά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα ξυρισμένα αντρικά σώματα είναι απαίσια, ακόμα κι αν ξυρίζονται συχνά. Ή αντέξτε την αποτρίχωση ή μην το κάνετε. :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν είναι το ίδιο για όλους. Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα κάποιος να είναι ξυρισμένος αν έτσι θέλει αντίθετα όταν δεν γίνεται με υπερβολή μου αρέσει και εμένα ενώ δεν θα μπορούσα με τίποτε κάποιον υπερβολικά τριχωτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν έχω τέτοια προβλήματα (αποτρίχωσης), από κληρονομικότητα (ίσως) αλλά και από ενασχόληση με τον αθλητισμό ,κολύμβηση,μπασκετ,(λένε πως η τριβή με το νερό και ο ιδρώτας σταματάν την τριχοφυία,δεν ξέρω αν είναι αλήθεια),είμαι άτριχος στο στήθος!:)
(Φωτο κατόπιν παραγγελίας! Θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητος!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα δεν εχω καλη σχεση με τις τριχες...:redface:
Απο τοτε που εκανα στιβο και μπασκετ ξυριζα τις μασχαλες πουχου και εξακολουθω να το κανω.
(κι αναφερω συγκεκριμενα τις μασχαλες γιατι δεν ειχα και σε πολλα αλλα σημεια...:P )
Στο υπολοιπο σωμα δεν εχω προβλημα μιας αν και ειμαι 26 δεν εχω πουθενα σχεδον εκτος παο ποδια και γεννητικα οργανα.Στα ποδια εχω χρονια να το κανω κι αυτο γιατι βαριεμαι...
Εαν μελλοντικα βγαλω τριχες και δω οτι πραγματικα με ενοχλει (στηθος-πλατη) θα τις αφαιρεσω με λεηζερ.&-
Nα επισημανω οτι ουτε απο "μοντερνισμους" εχω επιρρεαστει, ουτε απ' οτιδηποτε.;)
Ανεκαθεν δεν ειχα καλη σχεση μαζι τους...και αν και προσωπικα με "ενοχλουν" δεν με ενοζλει καθολου να βλεπω καποιον να ειναι ακομα και γεματος.Δεν θα πω ποτε δηλαδη "Πωωω...γεματος ειναι ο τυπος".
Και στις γυναικες προτιμω στην επιμαχη περιοχη οι τριχες να περιοριζονται αναμεσα στο " 0 και το ελαχιστο.":)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μωρέ εγώ είχα ψιλοσοκαριστεί, που εδώ οι Ελβετοαυστριακοί δεν ξουράνε, ενώ οι Γερμανοί όχι μόνο αποτριχώνονται, αλλά και κάνουν πολλά: Από κοιλιά μέχρι πλάτη και μασχάλες και γεννητικά... Ποιοι- οι Γερμανοί!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μωρέ εγώ είχα ψιλοσοκαριστεί, που εδώ οι Ελβετοαυστριακοί δεν ξουράνε, ενώ οι Γερμανοί όχι μόνο αποτριχώνονται, αλλά και κάνουν πολλά: Από κοιλιά μέχρι πλάτη και μασχάλες και γεννητικά... Ποιοι- οι Γερμανοί!!

Κι εγω οποτε τους εβλεπα στην παραλια πουχου, νομιζα οτι απλως δεν βγαζουν τριχες...:| :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top