Βγαίνετε το βράδυ από το σπίτι;

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από travel_lover:
να βγαίνεις έξω;;; δεν βλέπετε ειδήσεις ρε; ποιο πρωί, ποιο απόγευμα, ποιο βράδυ; αν έχεις δουλειά έχει καλώς...αν όχι μάζεψε τα φιλαράκια σου σπίτι και φτιάξτε κατάσταση με μουσική, μπυρ΄΄ιτσες, σουβλάκια και ναργιλέ, για να μην έχετε να ανησυχείτε για το πόσο πήγε η βενζινη!!!!!:P ο κόσμος πεινάει ρε, σφίξτε τα ζωνάρια και μην ξοδεύτε σε βενζίνες (εκτός και αν έχετε ποδήλατο), σε καφέδες- όπου σκάτε 4 ευρώ (όταν έχετε σεϊκερ και στο σπίτι), σε ποτά -πολύ πιθανόν να είναι βόμβες (άντε να φτιάξετε ένα κοκτεϊλ και να το απολαύσετε στο μπαλκόνι με θέα την ακρόπολη)!
όχι πείτε μου, έχω άδικο;;;ε;;;;:D

ναι ρε. δε μένουμε ακρόπολη:P :P :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κακώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το αντίθετο θα έλεγα, για όσους κινούνται με αυτοκίνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
το αντίθετο θα έλεγα, για όσους κινούνται με αυτοκίνητο.
Και εγώ αλλά μένω και κοντά συνεπώς πόδια! Πάντως το παρκινγκ είναι πάνεύκολο αρκεί να πας να παρκάρεις προς την περιοχή του σταθμού Ακρόπολης!
Πάντως όλη η περιοχή τριγύρω είναι το πιο καλό από όλες τις πτυχές μέρος της Αθήνας για μένα! Ησυχία,όχι αμάξια,πεζόδρομοι για βόλτα,κόσμο κάθε ηλικίας,δροσιά και όχι υγρασία! Και εύκολα προσβάσιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Πάντως τώρα καλοκαίρι ένα είναι το σημείο. Πάνω Διόσκουρους. ησυχία, όχι αμάξια και μηχανάκια, χύμα κόσμος, τουρίστες δροσιά και καθόλου μουσική. Α και πάνω στην πνύκα!

Όποιος/α ψήνεται πμ.


Όλα τα άλλα τα καταλαβαίνω..., αλλά το... "καθόλου μουσική", τι είναι αυτό, είναι καλό δηλαδή, αυτό...????
Αν είχε μουσική, δεν θα ήταν καλύτερα...??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
πρωτον περιεργος τιτλος
δευτερον: απο μοναστηρακι ή θησειο πως παω πνυκα????????
εχω παει αρκετες φορρες με παρεα ομως οποτε με οδηγουν..καμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
πρωτον περιεργος τιτλος
δευτερον: απο μοναστηρακι ή θησειο πως παω πνυκα????????
εχω παει αρκετες φορρες με παρεα ομως οποτε με οδηγουν..καμια ιδεα?

Ρώτα στον δρόμο και θα σου πουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πνύκα εννοείς τον λόφο του Φιλοπάππου λίγο μετά την Εκκλησία, τον Λουμπαρδιάρη; Μου φαίνεται κάπως δύσκολο να εννοείς αυτό, εκτός αν πηγαίνετε μέρα, επειδή το βράδυ είναι κατασκότεινα και δεν συχνάζεις εύκολα. :P
Σίγουρα δεν ψάχνεις τον Άρειο Πάγο ε;

Anyway, από Θησείο ανεβαίνεις τον δρόμο που είναι οι καφετέριες (Απ. Παύλου), τέρμα μέχρι πάνω (προσπερνάς το θερινό σινεμά και συνεχίζεις), για να βγεις σ'ένα σταυροδρόμι: από τη μία (αριστερά) είναι η Δ. Αρεοπαγίτου και από την άλλη θα δεις το εστιατόριο Διόνυσος.
Τώρα ανάλογα το που θες να πας, είτε θα δεις ένα περίπτερο και θα στρίψεις δεξιά (συνήθως έχει αστυνομία παρκαρισμένη), να περπατήσεις σ'ένα πλακόστρωτο "μονοπάτι", να προσπεράσεις την εκκλησία και να το πάρεις από το μονοπάτι όλο δεξιά και θα βγεις στη βρυσούλα στην Πνύκα.

Αν πάλι θες να πας Άρειο Πάγο, με το που βγαίνεις στο σταυροδρόμι, περπατάς λίγο την Αρεοπαγίτου κι έχει στ' αριστερά σου μια ανηφοριά, που αν την ακολουθήσεις, βγαίνεις στον βράχο.

Δεν ξέρω αν οι οδηγίες μου βγάζουν άκρη. :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Βολτιτσαα καφεεε μεχρι τις 11-12 και τον χειμωνα μεχρι τις 10-11 καμια φορα αλλα Παρασκευες και Σαββατα αν προλαβαινω βγαινω μεχρι το πρωι σε club;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οταν βγαινω..με ακουτε τα βραδια.. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
μαρεσει να βγαινω το βραδυ-τοτε παιρνω τα πανω μου-αν και ειμαι ανθρωπος του home sweet home. Δν βγαινω πολυ αργα γυρναω στις 11-λογω γονεων-αλλα στο χωριο μου μεχρι τις 1 2.Θα μου πειτε σιγα.αλλα οταν οι δικοι μου πεφτουν στις 10 και απαιτουν να εχω κοιμηθει 11 οπως και αυτοι τα ΄παραπανω φαινονται ουτοπια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όχι μένω σπίτι και φυλάω σκοπιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
^Βασικά είσαι και μόλις 15, δεν υπάρχει λόγος για τρελά ξενύχτια. :)

Εγώ στα Γιάννενα βγαίνω όποτε θέλω. Κυριολεκτικά. Μπορεί να βγω 1-2 το βραδύ γιατί έτσι μου την κουδούνισε. Όταν είμαι Θεσσαλονίκη, επειδή βγαίνω κατά τις 8 γυρνάω κατά τις 11.30 αλλά αν βγω 9-10 θα γυρίσω πολύ πιο αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Χεμωνα καθημερινές όχι γιατι με τη δουλεια ειμαι πτώμα, βέβαια ειμαι ατομο που και να κάτσω ένα μήνα σπίτι δεν έχω πρόβλημα :P
Αλλα οπότε βγαίνω , σινεμά καφέ και κανα ποτό χαλαρα ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ναι αλλά όχι σε καθημερινή βάση. Προτιμώ να κάτσω να δω σειρές/τηλεόραση ή να ακούσω μουσική ή να καλέσω άτομα στο σπίτι ή οτιδήποτε. Άμα βγω όμως δεν μαζεύομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
ναι, αλλά όχι και κάθε μέρα...αν είμαι για παράδειγμα όλη μέρα στη σχολή, το βράδυ είμαι πτώμα και το μόνο που θέλω είναι να κοιμηθώ! αλλά το σαββατοκύριακο θέλω να βγω, δεν μπορώ μέσα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Παλιότερα έβγαινα παρασκευοσαββατοκύριακα έξω όλη τη νύχτα!! Πλέον έχω ψιλοβαρεθεί!...που και που μόνο το ξενύχτι...αλλιώς κάτι στα χαλαρά!Καφέ ή ποτάκι αλλά όχι μέχρι αργά ...την άλλη μέρα αποσυντονίζομαι εντελώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Βγαίνω, αλλά όχι συχνά, δεν μπορώ βαριέμαι τα ίδια και τα ίδια, να συζητήσουμε σε ποιο μαγαζί θα πάμε 100 ώρες, να πάμε μέχρι εκεί, και άμα δεν έχει να κάτσουμε? πάλι από την αρχή συζήτηση κλπ, και ξαφνικά εκεί που έχεις καθίσει όλο και κάποιος από μας θα πρέπει να φύγει για χ,ψ λόγους, and the show goes on...
Χίλιες φορές το 'χω να φωνάξω παρέα στο σπίτι να πιούμε μπύρες και να λέμε μαλακίες, αλλά έλα που δεν μένω μόνη μου και μου 'χει μείνει απωθημένο. :redface: Οπότε πάμε στο 2ο καλύτερο σενάριο που είναι μπύρες από το περίπτερο+Λ.Πύργος ή νέα παραλία για να λέμε μαλακίες. :P

Γενικά είμαι σπιτόγατα, αλλά επειδή το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς, περνάω και φάσεις του στυλ "argh, δεν μπορώ να μείνω άλλο σπίτι μου!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
μέχρι τις 9 που είναι ανοιχτά τα σουπερ μαρκετ για καμια μπύρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει καθολου να βγαινω Σαββατο βραδυ, γιατι παντα γινεται πανικος χειμωνα καλοκαιρι...
Προτιμω Παρασκευη βραδυ... κι ας υπαρχει η κουραση της εβδομαδας ή Κυριακή βραδυ αλλά οχι για ξενυχτι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top