[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το προβλημα που εχω και αποφευγω τις σκιες σε σκονη ειναι οτι σχεδον παντα πεφτουν κοκκοι σκιας της ωρα που την εφαρμοζω και μου χαλανε το υπολοιπο μακιγιαζ.
Για αυτο τι λυση υπαρχει? Επισης προτιματε να τη βαζετε με πινελο ή με το δαχτυλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μπορείς να απλώνεις μία διαφανή ή μπεζ βάση πιο πριν, σαν κρεμώδη σκιά ένα πράγμα! :)
Εία μία της fresh line, τέλεια... και η Mac έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπορείς επίσης να βάζεις παραπάνω πούδρα κάτω από τα μάτια (αλλά να γίνεσαι σαν φάντασμα σχεδόν :D) και όταν τελειώσεις με την εφαρμογή να αφαιρείς την εξτρά ποσότητα πούδρας με ένα μικρό, όχι πολύ μαλακό, πινέλο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Γτ δε λέμε κ αγαπημένα αρώματα? π.χ. εγώ φοράω εδώ κ 4 χρόνια το Moschino i love love που είναι σαν το Light Blue D&G.

:oops:τώρα πρόσεξα ότι υπάρχει άλλο θέμα για τα αρώματα... σορρυυυυυυ
(συγχωρούμαι έτσι? :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:oops:τώρα πρόσεξα ότι υπάρχει άλλο θέμα για τα αρώματα... σορρυυυυυυ
(συγχωρούμαι έτσι? :P)
Χμμμμ... άντε θα σε λυπηθώ και δεν θα σε βάλω να γράψεις εκατό φορές το "Φοράω εδώ και 4 χρόνια το Moschino I love love" για να μη ξεχάσεις το τραγικό λάθος που έκανες.. :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
:D:D:D
ΛΟΛ kajira
ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Το προβλημα που εχω και αποφευγω τις σκιες σε σκονη ειναι οτι σχεδον παντα πεφτουν κοκκοι σκιας της ωρα που την εφαρμοζω και μου χαλανε το υπολοιπο μακιγιαζ.
Για αυτο τι λυση υπαρχει? Επισης προτιματε να τη βαζετε με πινελο ή με το δαχτυλο?

επισης, μπορεις να κανεις τα εξης:
1. ή να βαζεις μια ποσοτητα της σκιας στο χερι σου (στο σημειο πανω απο τον αντιχειρα, δεν ξερω πώς λεγεται :P) και απο εκει να την ανακατευεις με το πινελακι και να βαζεις μετα στο ματι σου
2. ή να παρεις το ειδικο πινελο της mac για απομακρυνση των κοκκων σκιας που πεφτουν στο υπολοιπο προσωπο καταλαθος

επισης, σκια παντα με πινελο για καλυτερη εφαρμογη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
επισης, μπορεις να κανεις τα εξης:
1. ή να βαζεις μια ποσοτητα της σκιας στο χερι σου (στο σημειο πανω απο τον αντιχειρα, δεν ξερω πώς λεγεται :P) και απο εκει να την ανακατευεις με το πινελακι και να βαζεις μετα στο ματι σου
2. ή να παρεις το ειδικο πινελο της mac για απομακρυνση των κοκκων σκιας που πεφτουν στο υπολοιπο προσωπο καταλαθος

επισης, σκια παντα με πινελο για καλυτερη εφαρμογη ;)

Evouli, μάλλον πρέπει να πάρεις τον τίτλο της make-up artist του forum μας.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
thanks!

εχω αρκετα πινελα μακ, αλλα οχι το συγκεκριμενο. Κανει δουλεια? Δηλαδη ειναι πιο αποτελεσματικο απο το να απομακρυνω τους κοκκους που πεφτουν με καποιο αλλο πινελο που ηδη εχω και που ειναι για αλλη χρηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
να σου πω την αληθεια κι εγω δεν το εχω αυτο το πινελο :redface:
το εχει ομως μια φιλη μου που εχει τρελα με αυτα και μου ειπε οτι οντως κανει καλη δουλεια και ειμαι ενα βημα πριν απο το να παω να το παρω.. :)



A flat, fan-shaped brush of soft synthetic fibre/goat hair blend. Can be used for featherweight application and blending of pigments and powders or as a tool to gently clear the skin of any excess product.
18.5 cm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bugs Bunny

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Από κρέμες προσώπου τώρα τελευταία έχω κολλήσει με μία σειρά της Lancome, δε θυμάμαι το όνομά της, είναι σε ασημί μπουκαλιάκια. Ειδικά των ματιών είναι σούπερ.

Από καλλυντικά γενικώς κι εγώ έχω τρέλα με τα προϊόντα Mac, όπως επίσης και με τα πινέλα των ματιών που είναι σούπερ.

Από μανό έχετε δοκιμάσει τα προϊόντα της essie;
Δεν πωλούνται σε καταστήματα, όπως Hondos κλπ, αλλά σε κομμωτήρια.
Δεν είναι ευρείας κατανάλωσης, αλλά είναι εκπληκτικά και τα χρώματα και η ποιότητά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Επιβεβαιώνω για τα μανώ Essie. Φοβερά χρώματα και ποιότητα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
νομιζω οτι τα χρησιμοποιουν εκει που κανω μανικιουρ.. αν δεν κανω λαθος και ειναι οντως αυτα, επιβεβαιωνω και εγω.. ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ναι, τελικα επιβεβαιωνω οντως.. μολις εβαψα τα νυχακια μου με το atlantis pearl της essie και ειναι υπεροχα!!!! (και τα νυχια και το χρωμα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
ναι, τελικα επιβεβαιωνω οντως.. μολις εβαψα τα νυχακια μου με το atlantis pearl της essie και ειναι υπεροχα!!!! (και τα νυχια και το χρωμα) :P

:eek: Εσυ βαφεις τα νυχια σου στο γραφειο? Ντροπη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

charlotte

Νεοφερμένος

Η charlotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
να σου πω την αληθεια κι εγω δεν το εχω αυτο το πινελο :redface:
το εχει ομως μια φιλη μου που εχει τρελα με αυτα και μου ειπε οτι οντως κανει καλη δουλεια και ειμαι ενα βημα πριν απο το να παω να το παρω.. :)



A flat, fan-shaped brush of soft synthetic fibre/goat hair blend. Can be used for featherweight application and blending of pigments and powders or as a tool to gently clear the skin of any excess product.
18.5 cm

Εγώ είμαι αυτή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ποιας εταιριας ειναι?
εκτος αν καπου το εχεις γραμμενο και δεν το βλεπω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top