Πού θα θέλατε να πάτε διακοπές;

Heartie

Νεοφερμένος

Η Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Βόλος !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Λατρευω Σκωτια...Πανεμορφη ( μονο να παρεις μπουφαν ειτε χειμωνα ειτε καλοκαιρι). και για χειμωνα δε λεει πολυ, νυχτωνει πολυ νωρις:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Θα ήθελα να γυρίσω όλη την Ελλάδα. Και από εξωτερικό θα ήθελα να πάω διακοπές στο Παρίσι το καλοκαίρι και στο Μόντρεαλ του Καναδά το φθινόπωρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Από Ελλάδα, Ιθάκη και Παξούς-Αντίπαξους.
Εξωτερικό, Λονδίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ελλαδα:. πρεσπες ,νυμφαιο Εξωτερικο:. Βοστωνη Σικαγο Λονδινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ΗΠΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Λατρευω Σκωτια...Πανεμορφη ( μονο να παρεις μπουφαν ειτε χειμωνα ειτε καλοκαιρι). και για χειμωνα δε λεει πολυ, νυχτωνει πολυ νωρις:whistle:
Είχαμε πάει με το σχολείο εκδρομή... φοβερά μιλάμε κ δεν πειράζει που νυχτώνει νωρίς! είναι τόσο όμορφα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

Είχαμε πάει με το σχολείο εκδρομή... φοβερά μιλάμε κ δεν πειράζει που νυχτώνει νωρίς! είναι τόσο όμορφα :)

Ζούσα στο Εδιμβουργο και μου αρεσε πολυ, αν σου αρεσε η Σκωτια πιστευω θα σου αρεσει και η Ιρλανδια:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Από εξωτερικό θα ήθελα να επισκεπτώ την Τουρκία και όποιες άλλες χώρες της Ασίας έχουν αρκετά μουσεία που να προβάλουν τον αρχαίο πολιτισμό τους για να τα εξερευνήσω.
Ειδικά ο αρχαίος πολιτισμός της Τουρκίας είναι πολύ ωραίος. Θα δεις τις αρχαίες τουρκικές πόλεις που λέγονται Τροία, Έφεσος, Στρατονίκεια, Πέργαμος, Μίλητος, Αλικαρνασσός. Θα μάθεις για τους μεγάλους αρχαίους τούρκους που ονομάζονταν Όμηρος, Ηρόδοτος, Θαλής, Πυθαγόρας. Επίσης, αν πας εις-την-πόλη (= Ισταμπούλ), θα δεις το τούρκικο Αγιά-σοφιά τζαμί και τη μεγάλη του τουρκικού γένους σχολή.
Υ.Γ. Δεν είμαι εθνικιστής, αλλά...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Σαντορίνη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Για πενταήμερη: Ρώμη!! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Ζούσα στο Εδιμβουργο και μου αρεσε πολυ, αν σου αρεσε η Σκωτια πιστευω θα σου αρεσει και η Ιρλανδια:clapup:
Θα φροντίσω να την επισκεφτώ τότε!

Για πενταήμερη: Ρώμη!! <3
Εκεί πήγαμε εμείς κ ήταν πολύ όμορφα, τέλεια αγάλματα, πίνακες κτλ. αλλά μας γύριζαν όλη μέρα! Ιδανικά για φίλους της τέχνης κ λάτρεις του ωραίου (κ του φαγητού)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ειδικά ο αρχαίος πολιτισμός της Τουρκίας είναι πολύ ωραίος. Θα δεις τις αρχαίες τουρκικές πόλεις που λέγονται Τροία, Έφεσος, Στρατονίκεια, Πέργαμος, Μίλητος, Αλικαρνασσός. Θα μάθεις για τους μεγάλους αρχαίους τούρκους που ονομάζονταν Όμηρος, Ηρόδοτος, Θαλής, Πυθαγόρας. Επίσης, αν πας εις-την-πόλη (= Ισταμπούλ), θα δεις το τούρκικο Αγιά-σοφιά τζαμί και τη μεγάλη του τουρκικού γένους σχολή.
Υ.Γ. Δεν είμαι εθνικιστής, αλλά...


Εγώ μιλούσα για την Αίγυπτο κυρίως αγαπητέ Δία:crazy: απλά έτσι όπως διαμόρφωσα την πρόταση μου δεν φάνηκε καλά :tongue:
Αμέσως να μας κάνεις παρατήρηση :redface:
Και όταν μιλάω για Τουρκία εννοώ κυρίως Κωνσταντινούπολη και Σμύρνη οι οποίες είχαν "κάποια ιστορία" αν και όχι τόσο μεγάλη όσο η Ελλάδα αλλά θέλω να τα επισκεφτώ γιατί επίσης εκεί ζούσαν χρόνια πριν Έλληνες και ακόμα ζουν κάποιοι αλλά όχι τόσοι όσο παλαιότερα......:P
Απαπα:P

Υ.Γ.Προς θεού δεν σε χαρακτήρισε κανείς εθνικιστή:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Κωνσταντινούπολη και η Σμύρνη σαν πόλεις είναι απαίσιες:P. Και όπως είπε κι ο Δίας την Αγία Σοφία την έχουν κάνει τζαμί για να μην προσβάλλονται. Εγώ όταν είχα πάει Τουρκία το μόνο που μου άρεσε ήταν τα γλυκά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Η Κωνσταντινούπολη και η Σμύρνη σαν πόλεις είναι απαίσιες. Και όπως είπε κι ο Δίας την Αγία Σοφία την έχουν κάνει τζαμί για να μην προσβάλλονται. Εγώ όταν είχα πάει Τουρκία το μόνο που μου άρεσε ήταν τα γλυκά.
Για την Πόλη δε θα συμφωνήσω με τίποτα. Η Σμύρνη, ναι είναι μια τσιμεντούπολη. Όμως, αν βγείς λίγο παραέξω υπάρχουν και άλλα για να δεις. Η αγιασοφιά σήμερα δεν είναι τζαμί, αλλά μουσείο υπό την προστασία της UNESCO. Υπάρχουν μέσα και τα μουσουλμανικά σύμβολα, αλλά και οι χριστιανικές αγιογραφίες. Για τα γλυκά θα συμφωνήσω απόλυτα.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Θέλω να πάω στη Ρωσία και συγκεκριμένα στην Αγία Πετρούπολη και στη Μόσχα. Θέλω οπωσδήποτε να φορέσω το γούνινο ρώσικο καπέλο και την κάπα (γι' αυτό και θα πάω χειμώνα :P)



Да здравствует Россия!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η Κωνσταντινούπολη και η Σμύρνη σαν πόλεις είναι απαίσιες:P. Και όπως είπε κι ο Δίας την Αγία Σοφία την έχουν κάνει τζαμί για να μην προσβάλλονται. Εγώ όταν είχα πάει Τουρκία το μόνο που μου άρεσε ήταν τα γλυκά.:P
Η Κωνσταντινούπολη είναι πανέμορφη πόλη ρε συ, τι λες; :P
Εγώ όταν είχα πάει εντυποσιάστηκα πολύ θέλω να ξαναπάω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
ΙΣΛΑΝΔΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top