Ελληνικές διαφημίσεις vs διαφημίσεις εξωτερικού

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όχι τόσο. Δεν κατάλαβα, γιατί είναι αυτό κανόνας;
Και τι ακριβώς αποφασίζει αυτός που λες;

Αποφασίζει άν του αρεσει ή όχι μια διαφήμηση, μπορεί κάποια ιδέα να είναι υπέροχη μοναδική και ο κάθε αφεντικός να λέει ότι την κόβει επιδή είναι κάπως στο δικό του μάτι, ή το πρότζεκτ είναι ανεβασμένο, κάθε δηλαδή τσιγκούνης μπορεί να κόψει κάτι καλό για λόγους βλακείας του ή λόγους ικονομίας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, κατάλαβα... Ε, παντού γίνονται αυτά... σε κάθε κλάδο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι, κατάλαβα... Ε, παντού γίνονται αυτά... σε κάθε κλάδο... :(


Στην διαφήμηση περισσότερο, είναι οι ποιο πολλοι ανενημέρωτοι και άσχετοι, εδώ όταν θές να κάνεις π.χ. στυλό έρχοντε κάτι άσχετοι που δεν θα πιστέυεις, ο ένας λέει 30 χρόνια μπολτόζες χτυπήθηκε στην μέση και τα πούλησε όλα, είξερε γουόρντ και είπε να κάνει διαφήμηση, η άλλη 20 χρόνια νοικοκυρά με παιδιά τώρα δεν βρήσκει δουλειά και είπε να γίνει διαφημήστρια, τελικά που είναι ο έπαγγελματιάς είναι το θέμα, πουθενα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ε, ναι, όλοι κάνουν απ' όλα...
Αλλά αυτό δε γενικεύει κάτι για την Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ε, ναι, όλοι κάνουν απ' όλα...
Αλλά αυτό δε γενικεύει κάτι για την Ελλάδα.


Μην το λές αυτό, βρές μου έναν έλληνα που κάνει αυτό που σπούδασε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ έλα τώρα, μη γενικεύουμε έτσι.
Οι γονείς μου κάνουν αυτό που σπούδασαν... :P

Λες κι εδώ κάνουν όλο αυό που σπούδασαν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αχ έλα τώρα, μη γενικεύουμε έτσι.
Οι γονείς μου κάνουν αυτό που σπούδασαν... :P

Λες κι εδώ κάνουν όλο αυό που σπούδασαν!!


οι περισσότεροι δεν το κάνουν η κουμπάρα μου φιλόλογος και είναι γραμματέας εγώ τεχνικός δυκτίων και είμαι γραμματέας ο άδερφός μου μηχανικός αυτοκινήτων και είναι σκουπιδιάρης η νύφη μου γραματιακή υποστήριξη και δουλέυει σε σαντουιτσάδικο, ο οξυντες τουριστικά επαγγελματα και είναι τραπεζικός και εκατομύρια άλλοι που δεν ξέρουμε, είναι πιά λίγοι αυτοί που κάνουν αυτό που σπούδασαν και οι περισσότεροι επιδη άνοιξαν δική τους δουλειά:)

Αλλα είμαστε όφ αλλιώς θα ήταν φοβερή συζήτηση άν ήταν θέμα περί σπουδάζω ότι κάνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παντως παιδια μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι οσες ηλιθιες και χαζες διαφημισεις μπορει καποιο να δει στην Ελλαδα (σε ποσοστο επι του συνολου που παιζονται) τοσες κι ακομα περισσοτερες θα δει πουχου στην Ιταλια...Το τι χαζομαρα εχω δει εδωπερα...Χριστε και Παναγια μου!:worry:
Οποτε προσωπικα μπορω να πω οτι ψιλοπροτειμω τις Ελληνικες μιας και αν σε μια εστω μας βγει το χουμορ μας ή το "στυλ" μας σαν λαο:) τοτε ειναι ικανη να επισκιασει και 50 "χαζες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μην ξεχναμε οτι οι διαφημισεις που φτανουν τελικα να της δουμε και ειναι του εξωτερικου πρεπει να ειναι πολυ πετυχιμενες εκει... Οποτε τις σκαρτες δεν τις βλεπουμε... Ενω εδω λουζομαστε με ολες και δεν μας μενουν οι καλες αλλα οι κακες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πείτε τα, βρε Μάριε και Κρόνε...

Εδώ φτάνει μόνο το καλό.
Εϊτε στην τηλεόραση είτε μέσω ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πολυ σωστη η παρατηρηση του Κρονου πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τελευταία πρόσεξα μία ωραία εικόνα σε μία διαφήμιση, δεν θυμάμαι σε ποια, και ήταν ένας πιτσιρίκος που έγραφε κάτι στον πίνακα, κάτω απο τα γράμματα του δάσκαλου, και όσο πήγαινε και τα κατέβαζε προς τα κάτω γιατί δεν έφτανε τον πίνακα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

Νομίζω οτι η ΟΤΕ ΑΕ έκανε μια πολυ φιλότιμη προσπάθεια στο διαφημιστικό τομέα...
και κάποιες διαφημισεις ηταν πολυ καλές και αρκετα χιουμοριστικές...:)
όπως η παραπάνω...:P:P:Pρίχνω το γέλιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η διαφημιση της χιλιετιας

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Καταπληκτικές και οι δύο διαφημίσεις μπύρας "μυρίζουν" Ελλάδα,
καλοκαίρι, χαλάρωση, αγάπη για τα ελληνικά τραγούδια παραδοσιακά ή λαϊκά...
Και οτι πάντα ο Ελληνας βρίσκει αφορμή για διασκέδαση...Η φτώχεια θελει καλοπέραση!:P
Δεν πιστευω οτι αυτές οι διαφημίσεις δεν θα είχαν πέραση και στο εξωτερικό...
Και ειναι πολύ καλά σκηνοθετημένες και με πολύ δεμένο το story σαν παρουσιαση προϊόντος
!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.


Αυτές είναι διαφημίσεις. Και με ουσιαστικά μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top