Σχολιασμός laptops με οθόνη < 13,3"

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MoDeViL:
OMG!!! Θανατηφόρος επεξεργαστής!!!:clapup:
Χεχεχε πλάκα κάνω!:whistle:
σουτ εσυ!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ειναι λίγο off topic γιατι ειναι πανάκριβο στα 2k αλλά ποιανου αρέσει το flybook που έχουν γεμίσει όλοι οι γερμανοι; Εγώ το βρίσκω καλό σάν consept, ειναι ενα μεγεθος laptop που έλειπε απο τη γκάμα.
Είδα βέβαια και στο multirama το Lifebook το μικρό που είναι ελάχιστα μεγαλύτερο και με "κανονικό" επεξεργαστή intel και ελάχιστα ακριβότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Mπλιαξ ... Προτιμω χιλιες φορες τον συνδιαζω ενος vaio με PCMCIA GPRS card ... το ειδα στα multirama πολυ χαλια κατασκευη και καθολου ευχρηστό ... Ασε που για εμενα δεν αξιζει τα λεφτα του

Επίσης Βρηκα σημερα και ενα με 8.9" οθονη ... με centrino 1GHZ μόνο ?1.187. περισσότερα εδώ

Τέλος εβγαλαν και multirama ενα με 12.1" οθονη. Μοιαζει καλλιτερο απο το philips
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελικά η ανάγκη για λάπτοπ με μικρή οθόνη έγινε μεγαλύτερη.

Τι επιλογές έχω; Δεν μπορώ να διαθέσω πάνω από 1500? και αυτό μόνο αν πραγματικά αξίζει. Προτεινόμενη τιμή 1000-1200.

Απαιτήσεις:
wifi
Οθόνη το πολύ 13.3"
Ram τουλάχιστον 2GB



Νομίζω ότι οι επιλογές μου είναι:
Turbo-x Traveler
Turbo-x Voyager
Multirama

Τι μου προτείνετε;
Να εμπιστεύτω κάποιο Turbo-x :confused:;
Από multirama θέλω να το αποφύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Εγώ πήρα αυτό εδώ δίπλα τις προάλλες. :)



Νομίζω ότι ένα παρόμοιο θα έκανε για τη δουλειά σου, γιατί αυτό έχει φαρδιά οθόνη. :/:











Μήπως να περίμενες λίγο μήπως και πάρεις την φοιτητική επιδότηση; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν νομίζω να μπορώ ... 13,3" έχει το δικό σου;

Η ποιότητα του πως σου φαίνετε; Το wifi;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λίγα πράγματα έχω δοκιμάσει ως τώρα.


Το wifi θα το δοκιμάσω στο δίκτυο του ΕΜΠ. Μέχρι και στ' αμφιθέατρα πιάνει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Πανο, δεν ριχνεις και μια ματια σε αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελικά αγόρασα το Dell M1210.

Code:
Intel® CoreTM  Duo Processor T2600 (2.16GHz, 2MB Cache, 667MHz FSB)
4 GB Ram DDR2 
HDD @ 7200rpm  (100GB) 
Vista Ultimate
Δυστυχώς στην κάρτα γραφικών έκανα συμβιβασμό και πήρα

Code:
Intel® Graphics Media Accelerator 950 (with up to 256MB of shared memory)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά αγόρασα το Dell M1210.

Code:
Intel® CoreTM  Duo Processor T2600 (2.16GHz, 2MB Cache, 667MHz FSB)
4 GB Ram DDR2 
HDD @ 7200rpm  (100GB) 
Vista Ultimate
Δυστυχώς στην κάρτα γραφικών έκανα συμβιβασμό και πήρα

Code:
Intel® Graphics Media Accelerator 950 (with up to 256MB of shared memory)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου ήρθε το λαπτοπ.
Η Συνολική του εικόνα: Υπερβολικά πολύ καλή
Μου άρεσε:
1. Ποιότητα κατασκευής
2. Επιδόσεις. Τα Vista στην κυριολεξία πετάνε, δεν καταλαβαίνω ότι τρέχω λειτουργικό.
3. Αθόρυβο. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω αν είναι ανοιχτό ή όχι, ούτε καν ο δίσκος δεν ακούγεται.
4. Θερμοκρασία. Σε πολλά λάπτοπ μου τύχει μετά από καμία ώρα το πληκτρολόγιο ή γύρο περιοχή να καίει. Στο XPS όχι.
5. Οθόνη, υπερβολικά καλή ποιότητα εικόνας.
6. Η υποδοχή για την κάρτα Sim
7. Η λιθίου μπαταρία και γενικά ο χρόνος αναμονής (γύρω στις 6 ώρες)


Δεν μου άρεσε:
1. Θα προτιμούσα ένα πιο επαγγελματικό design, άνετα κάποιος θα μπορούσε να μπερδέψει με κάποιο laptop της alienware.
2. Τα 4GB Ram μου στοίχησαν περίπου 1200?
3. Υπάρχει ανεκμετάλλευτος χώρος που θα μπορούσε να είναι όθονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mixalis-det

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
βρε παιδιά στο e-shop.gr μπείκατε; Για κοιτάξτε εκεί πιο προσεκτικά...
ACER ASPIRE 2920-602G25MI T7500 2048MB 250GB
Οθόνη: 12.1"
822.69 € + 156.31 € 19% ΦΠΑ = 979.00 €
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για φτηνή επιλογή, πολύ καλή πρόταση. Ειδικά από την στιγμή που μπορείς να βάλεις μέχρι και 4GB
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top