• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σχετικά με τους φρονιμίτες

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Είναι λογικό μετά από την εξαγωγή έγκλειστου φρονιμίτη να πρηστείς εσωτερικά στο πηγούνι? Είμαι 5 μέρες μετά τη δεύτερη εξαγωγή και δε θυμάμαι κάτι τέτοιο από την πρώτη φορά.. Δεν πονάω πλέον, το πρήξιμο στο πλάι υποχωρεί σιγά σιγά αλλά νιώθω σαν να πρήζεται το δέρμα εσωτερικά στο πηγούνι και να πιέζει τα ούλα από μέσα και είναι πολύ άβολο... Γενικά μετράω ώρες μέχρι να πάω την Τρίτη να μου κόψει τα ράμματα και με τρώει το άγχος... :worry:


Δεν θα συγκρίνεσαι ούτε με τον ίδιο σου τον εαυτό αλλά ούτε και με κανενάν άλλον εδώ μέσα.
Καλό θα είναι να πάρεις τηλ. το γιατρό σου και να του το αναφέρεις ώστε να σε καθησυχάσει ή να σου δώσει περαιτέρω οδηγίες.

Εγώ που έχω βγάλει φρονιμίτη ήμουν πρησμένη και τις 7 μέρες μέχρι να πάω να βγάλω τα ράματα.
Μόλις μου έβγαλε τα ράματα ο γναθοχειρούργος μετά από 2-3 μέρες ξεπρήστηκα.
Πάντως καταλαβαίνω οτι νιώθεις άβολα, κάνε λίγη υπομονή ώς την Τρίτη που θα πας να βγάλεις τα ράματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν θα συγκρίνεσαι ούτε με τον ίδιο σου τον εαυτό αλλά ούτε και με κανενάν άλλον εδώ μέσα.
Καλό θα είναι να πάρεις τηλ. το γιατρό σου και να του το αναφέρεις ώστε να σε καθησυχάσει ή να σου δώσει περαιτέρω οδηγίες.

Εγώ που έχω βγάλει φρονιμίτη ήμουν πρησμένη και τις 7 μέρες μέχρι να πάω να βγάλω τα ράματα.
Μόλις μου έβγαλε τα ράματα ο γναθοχειρούργος μετά από 2-3 μέρες ξεπρήστηκα.
Πάντως καταλαβαίνω οτι νιώθεις άβολα, κάνε λίγη υπομονή ώς την Τρίτη που θα πας να βγάλεις τα ράματα.

Τον γιατρό δεν παίζει να τον βρω μέχρι την Τρίτη (και αν είναι και τότε εκεί) γιατί είναι σε δημόσιο νοσοκομείο. Πρησμένη είμαι γενικά αλλά δε με πειράζει γιατί περνάει. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχω πρηστεί στο πηγούνι εσωτερικά μια που είναι μακριά από εκεί που ήταν οι φρονιμίτες και αυτό δεν περνάει με τις μέρες αντίθετα με το μάγουλο πίσω. Απλά με παραξενεύει γιατί νιώθω άβολα σε τελείως διαφορετικό σημείο από αυτό που έκανε τη δουλειά του ο γιατρός. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Και τους έβγαλες ; τους κράτησες ;
Είχα 2 έγκλειστους (κάτω) 2 κανονικούς πάνω. Τους έβγαλα και ησύχασα. Μια επίσκεψη. Στην 3η μέρα έτρωγα ψητό κοτόπουλο. Καθόλου πρήξιμο. Πόνο μόνο για 24 ωρες. Στην εξαγωγή δεν κατάλαβα τίποτα. Έγινε με μέθη. Αν έχεις θέμα κάνε εξαγωγή σε γναθοχειρουργο. Μου ήταν ευχάριστη εμπειρία.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Εγώ έκανα μια πανοραμική αλλά μου είπαν να περιμένω και αν με ενοχλούν, ο ένας με ενοχλεί, να το ξαναδώ .
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εμένα απ τους 4 έχει φυτρώσει ο ενάμισης μέχρι στιγμής και οι άλλοι δύο απλώς έχουν "σκάσει", δηλαδή έχει βγει μια μικρή μυτούλα. Αλλά το περίμενα ότι θα κάνουν πεντακοσια χρόνια γιατί και τα μωρουδιακα άργησαν να μου φυτρωσουν, και τα νεογιλά μου τα αλλαζα μέχρι τα 10-11 ξέρω γω. Δεν είμαι φρόνιμη μάλλον :P
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Έχει αρχίσει να βγαίνει φρονιμίτης στην κάτω γνάθο, αλλά βγαίνει ΘΕΟΣΤΡΑΒΑ σε φάση, πάει προς το μάγουλο και από χθες μετά τον καθαρισμό δοντιών με έχει πεθάνει. Ο οδοντίατρος το είδε αλλά μου είπε ότι θέλει τομογραφία για να δει αν είναι έγκλειστος ή αν αρχίσει να βγαίνει
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Έχει αρχίσει να βγαίνει φρονιμίτης στην κάτω γνάθο, αλλά βγαίνει ΘΕΟΣΤΡΑΒΑ σε φάση, πάει προς το μάγουλο και από χθες μετά τον καθαρισμό δοντιών με έχει πεθάνει. Ο οδοντίατρος το είδε αλλά μου είπε ότι θέλει τομογραφία για να δει αν είναι έγκλειστος ή αν αρχίσει να βγαίνει
Έχει ξεπροβάλει μια μύτη του δοντιού και νιώθω σα να μου έχει σκίσει το μάγουλο εσωτερικά
 

Roulaki

Νεοφερμένος

Η Roulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Βγάζω και εγώ τώρα και δεν υποφέρεται. Σας νιώθω
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.

Roulaki

Νεοφερμένος

Η Roulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Όντως έτσι πονάει ή εγώ έχω πρόβλημα;😂
Ο ένας από τους δύο μου στην κάτω γναθο πονούσε έτσι ακριβώς, οπότε φαντάζομαι είναι σε φυσιολογικά πλαίσια αυτός ο πόνος.. όσο φυσιολογικό μπορεί να θεωρηθεί αυτό το μαρτύριο τελοσπαντων
 
Top