Προορισμοί στο εξωτερικό

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
What?55€ πήγαινε έλα;Με ποια εταιρια;Με την Lufthansa πήγαινε έλα το άτομο 199€
800€ δώσαμε για 4 άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ryanair.
Για 2,5 ώρες πτήση δεν με πειράζει αν νιώθω ότι πηγαίνω με ιπτάμενο ΚΤΕΛ αρκεί κατά τ άλλα να πληρούνται οι προϋποθέσεις ασφάλειας. Και δεν έχω παράπονο με την Ryanair από αυτή την άποψη και ας είναι low-cost εταιρία, έχω κάνει τις περισσότερες πτήσεις σε σχετικά κοντινούς προορισμούς με την Ryanair. Και επίσης έχω μάθει να παίρνω τα απολύτως απαραίτητα για 4 ημέρες οπότε δεν θα έχω θέμα ούτε με τις χειραποσκευές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Κατάλαβα!Αν και δεν συμπαθώ την Ryanair και πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αχ Βερολίνο :redface: Πήγαινα συνέχεια όσο ήμουν στην Πολωνία. Η Γερμανία έχει τις καλύτερες χριστουγεννιάτικες αγορές πάντως. Θα είναι τελεια.( Τώρα για την lufthansa δεν το σχολιάζω... :P )
Εμενα το προγραμμα μου έχει σιγουρη μια Ναπολη τον Μάρτιο και ίσως ένα συνέδριο στην Πορτογαλία τον Απρίλη με όλα τα έξοδα πληρωμένα :P Και ψήνεται ένα ακόμα ταξιδάκι,σκεφτομαι να πάω παλι Πολωνία+Γερμανία την άνοιξη... Καλοκαίρι στην Ελλάδα και από Σεπτέμβρη βλεπουμε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναμίμπια παιζει να ειναι γαματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παντως για παραμονη Χριστουγεννων πηγαινε-ελα με Lufthansa για Βερολινο εκλεισα 110€. Φθηνοτερη εναλλακτικη η Ryanair στα 140 συν 15-20 ευρω για χειραποσκευη. Ολα πρεπει να τα κλεινεις τη σωστη περιοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αχ Βερολίνο :redface: Πήγαινα συνέχεια όσο ήμουν στην Πολωνία. Η Γερμανία έχει τις καλύτερες χριστουγεννιάτικες αγορές πάντως. Θα είναι τελεια.( Τώρα για την lufthansa δεν το σχολιάζω... :P )
Εμενα το προγραμμα μου έχει σιγουρη μια Ναπολη τον Μάρτιο και ίσως ένα συνέδριο στην Πορτογαλία τον Απρίλη με όλα τα έξοδα πληρωμένα :P Και ψήνεται ένα ακόμα ταξιδάκι,σκεφτομαι να πάω παλι Πολωνία+Γερμανία την άνοιξη... Καλοκαίρι στην Ελλάδα και από Σεπτέμβρη βλεπουμε... :P


Αχ τι ωραία, να σε έχω στα υπόψιν να σε ρωτήσω όταν θα πλησιάζουν οι μέρες, να πεις πού να πάμε, τι και πού να φάμε (βασικό :P ) και γενικά tips. 3,5 μέρες θα καθίσουμε οπότε πρέπει να κάνουμε καλή επιλογή :hehe:

Το dream destination μου πάντως από Ευρώπη είναι η Ισπανία, αλλά δεν θέλω να πάω απλά 3-4 μέρες Βαρκελώνη π.χ., θέλω καμιά 10αριά μέρες για να γυρίσω και λίγο...αλλά τώρα με την δουλειά λίγο απίθανο, οπότε παραμένει dream destination...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πάντως αν θελετε να δειτε χαρακτηριστικη Γερμανικη πολη, το Βερολινο ειναι, ας πουμε, λαθος επιλογη. Δεν ειναι Γερμανια πλεον. Κι οσο παει κι απομακρυνεται περισσοτερο. Πιο "γερμανικός" προορισμος ειναι το Μοναχο (και το Αμβουργο, μακραν ο πιο υποτιμημενος προορισμος στην Ευρωπη). Το Βερολινο ειναι over-hyped. Ναι εχει καποια ωραια σημεια για φωτογραφιες, εχει "διεθνη" ατμοσφαιρα αλλα πλεον ειναι μια πολη προσαρμοσμενη στους τουριστες και τους χιπηδες και οχι στους κατοικους της.

Προσεξτε τις περιοχες που θα μεινετε, παιζουν ξενοδοχεια σε τραγικα σημεια που πλασαρονται ως κεντρικα κι ειτε ειναι αβολα ειτε ειναι σε αθλιες περιοχες. Π.χ. οσο πιο μακρια γινεται απο τη Bulowstrasse
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Κωνσταντινούπολη έχει πάει κανεις;
Με γκρουπ ή παρεα;
Είναι ασφαλής πόλη για να ταξιδέψει κανεις 1-2 φίλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Κωνσταντινούπολη έχει πάει κανεις;
Με γκρουπ ή παρεα;
Είναι ασφαλής πόλη για να ταξιδέψει κανεις 1-2 φίλους;


Στην Τουρκία τώρα είναι πολύ φθηνά λόγω της υποτίμησης της τουρκικής λίρας απο εκεί και πέρα οι ξεναγοί συμβουλεύουν πάντα προσοχή σε δημόσιους χώρους γιατί είναι συχνά τα κρούσματα κλοπών ειδικά μέσα στα ΜΜΜ.Παντού πάς τράμ ή λεωφορείο ή πόδια δεν χρειάζεσαι ούτε ενοίκιαση αυτοκινήτου ούτε ταξί.Για συναλλαγές μετέτρεψε μερικά σε συνάλλαγμα απο εδώ πέρα στην Ελλάδα και όλα τα υπόλοιπα με χρεωστική κάρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ειμαι τωρα Μοντρεαλ. Καταπληκτικη πολη και το φαγητο αψογο. Θυμιζει Ευρωπη η αρχιτεκτονικη. Η διαδρομη απο το αεροδρομιο στο κεντρο ηταν γρηγορη. Βεβαια τα ταξι ειναι καπως περιεργα και ειναι σαν μικρα βαν. Δεν ξερω αν συνδεεται με το μετρο. Εκλεισα ξενοδοχειο στο κεντρο, στο embassy. Μεχρι τωρα ειναι αψογο. Εχει και jacuzzi στο μπανιο. Ειναι σε πολυ κεντρικο σημειο και το παλιο λιμανι, το notre dame και αλλα αξιοθεατα ειναι σε πολυ κοντινη αποσταση. Μου εκανε εντυπωση που σε ενα εμπορικο κεντρο ειχαν ως αξιοθεατο τμημα του τοιχου του βερολινου. Δεν εχει πολυ πρασινο αλλα σε καλυπτει η κουλτουρα. Στις 12 το βραδυ εσφυζε απο ζωη. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι ετσι και τον χειμωνα οταν χτυπαει -30.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ειμαι τωρα Μοντρεαλ. Καταπληκτικη πολη και το φαγητο αψογο. Θυμιζει Ευρωπη η αρχιτεκτονικη. Η διαδρομη απο το αεροδρομιο στο κεντρο ηταν γρηγορη. Βεβαια τα ταξι ειναι καπως περιεργα και ειναι σαν μικρα βαν. Δεν ξερω αν συνδεεται με το μετρο. Εκλεισα ξενοδοχειο στο κεντρο, στο embassy. Μεχρι τωρα ειναι αψογο. Εχει και jacuzzi στο μπανιο. Ειναι σε πολυ κεντρικο σημειο και το παλιο λιμανι, το notre dame και αλλα αξιοθεατα ειναι σε πολυ κοντινη αποσταση. Μου εκανε εντυπωση που σε ενα εμπορικο κεντρο ειχαν ως αξιοθεατο τμημα του τοιχου του βερολινου. Δεν εχει πολυ πρασινο αλλα σε καλυπτει η κουλτουρα. Στις 12 το βραδυ εσφυζε απο ζωη. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι ετσι και τον χειμωνα οταν χτυπαει -30.


Για να εργαστεί κάνεις είναι καλή πόλη;
 

Mariaxatzi

Νεοφερμένος

Η Mariaxatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα θέλω να ταξιδευσω στο Μαρακές μηνά χειμερινό.
Έχει πάει κάνεις?
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Καλησπέρα θέλω να ταξιδευσω στο Μαρακές μηνά χειμερινό.
Έχει πάει κάνεις?


Δεν έχω πάει αλλά από απόψεις φίλων και γνωστών έχω ακούσει ότι δεν είναι αυτό το ονειρικό που θέλουν οι ντόπιοι να προωθούν. Στα + είναι μια διανυκτέρευση σε σκηνές με Βεδουίνους στην έρημο. Αν αντέχεις τα τσιμπήματα από κοριούς τότε θα είσαι τοπ.
Επίσης, για κάθε τι που σου σερβίρουν απαιτούν tips. Έρχονται και στο ζητάνε από μόνοι τους δλδ.
 

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Οι κοριοι μπαινουν στα ρουχα και τις αποσκευες και τους φερνεις στο σπιτι σουμ
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.

Mariaxatzi

Νεοφερμένος

Η Mariaxatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν έχω πάει αλλά από απόψεις φίλων και γνωστών έχω ακούσει ότι δεν είναι αυτό το ονειρικό που θέλουν οι ντόπιοι να προωθούν. Στα + είναι μια διανυκτέρευση σε σκηνές με Βεδουίνους στην έρημο. Αν αντέχεις τα τσιμπήματα από κοριούς τότε θα είσαι τοπ.
Επίσης, για κάθε τι που σου σερβίρουν απαιτούν tips. Έρχονται και στο ζητάνε από μόνοι τους δλδ.
Καταλαβα. Σε ευχαριστω.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για πείτε κανέναν ενδιαφέρον προορισμό πέρα από Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία, Γαλλία, Ελβετία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top