Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,953 μέλη και 2,477,931 μηνύματα σε 78,917 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 443 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ηλίθιοι και αστείοι λόγοι χωρισμού που έχετε ακούσει/πει

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 738 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 00:13, 30-01-09:

Είναι καλύτερα να έχεις κάποιον άχτι σε όλη σου τη ζωή και να έχεις στο μυαλό σου ότι υπάρχει τελικά ο τέλειος άνθρωπος για σένα εκεί έξω παρά να τον απομυθοποιήσεις....

3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 05:28, 30-01-09:

δευτερα λυκειου τα χα μενα παιδι αλλα ως συνηθως εγω πανω στη βδομαδα αρχισα να πνιγομαι! ''θελω να χωρισουμε γιατι ξεκινησε το σχολειο κ θελω να διαβασω'' ειναι αστειο γαιτι εδω δεν ανοιξα βιβλιο στη τριτη λυκειου θανοιγα στις αρχες της δευτερας???
1
Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε: στις 09:26, 10-02-09:

χμμμ..μου είχε πει μια φορά 1 παιδί που τα 'χαμε , την ημέρα του αγίου βαλεντίνου να χωρίσουμε επειδή δεν μου πήρε δώρο του αγίου βαλεντίνου και αφού με χώρισε , έμαθε ότι εγώ του είχα πάρει και ήθελε να του το δώσω.. και εννοείται ότι δεν του το δωσα
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:17, 24-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΑΡΑ
Ενας λόγος χωρισμού ήταν όταν ανακάλυψα ότι φόραγε περούκα. Δεν το είπα λόγω διακριτικότητας,αλλά το κατάλαβε στη πορεία από το σοκ που έπαθα όταν το είδα.

Α σε παρακαλώ, δε δικαιούστε να μιλάτε εσείς,
με τα τακούνια, τις βαφές, τα γουόντερμπραζ

πς. Φαλακροί όλοι του κόσμου ενωθείτε
1
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 14:38, 24-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Είναι καλύτερα να έχεις κάποιον άχτι σε όλη σου τη ζωή και να έχεις στο μυαλό σου ότι υπάρχει τελικά ο τέλειος άνθρωπος για σένα εκεί έξω παρά να τον απομυθοποιήσεις....

Βρε χάνευ, είναι καλύτερα να τον απομυθοποιήσεις μπας και βρεις όντως τον τέλειο κάποια στιγμή
Ούτε να φανταστώ δεν θέλω πως θα είμαι κολλημένη όλη μου τη ζωή με κάποιον και θα τον θεωρώ το τέλειο (χωρίς να είναι) και όντας κολλημένη με εκείνον θα βλέπω όλους τους άλλους "λίγους" σε σχέση με εκείνον. Αυτό περισσότερο κακό θα μου κάνει, παρα καλό, αι θινκ.
5
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 20:14, 13-04-09:

Βασικά τεράστια ιστορία και δεν θέλω να σας την αναλύσω και να σας κουράσω.
Ένα θέλω να καταλάβω.. κοπέλα που την είχα στην καψούρα, αποφασίζω τελικά να τα βρώ μαζί της περνάμε ένα βράδυ πολύ όμορφο όπως και την επόμενη μέρα.. και μετα μου ζητάει να χωρίσουμε γτ λέει πιέζετε και ήταν αλλιώς πριν και τώρα, της είπα να το πάμε χαλαρά γτ όντως την πίεσα και δν ξέρω και μην μου το κάνεις αυτό.. και έχω πάρει μία αποφαση.. δν πρέπει να αλλάξω.. τέσπα απλά όταν δεν της έδινα σημασία ήταν καψούρα και όταν ανοιχτηκα και με γνώρισε κάλύτερα κάπου χαλάστηκε.. τεσπα.. αυτό που με τρελένει και θέλω εξήγηση παιδια... οταν μου τα έλεγε αυτά πανω στον χωρισμό την φίλαγα και ψιλοκαθότανε.. έγινε 3 φορές αυτό και της έπιανα τα χέρια και μου τα χάιδευε... πολύ υποκρίτρια η απλά άλλοι λόγοι?? αυτο μόνο...
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,450 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε: στις 21:08, 13-04-09:

Τελικά ποιοί είναι οι ηλίθιοι...;
Oι λόγοι (χωρισμού) ή εκείνοι που τους εκτέλεσαν...αυτοπροσώπως;

Η κουταμάρα (γενικά και ειδικά) έχει υπόσταση ή είναι μιά φυσαλίδα που φουσκώνει με ιντερνετικό (μεθερμηνευόμενον) κοπανιστό αέρα ;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 13-04-09 στις 21:35. Αιτία: λησμόνησα το σημείο στίξης που υποδηλώνει αμφιβολία από ελλιπή κατανόηση και σημειώνεται στο τέλος της (ερωτηματικής) φράσης....το γραφικό σημάδι συνίζησης να το πω απλά d;-p
1
Παράθεση

Εδώδιμα & Αποικιακά

Νεοφερμένος

Ο Εδώδιμα & Αποικιακά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Εδώδιμα & Αποικιακά έγραψε: στις 11:29, 14-04-09:

Θα σας πω έναν λόγο χωρισμού που γνωρίζω από ιστορία φίλου.
Δεν ξέρω αν είναι ηλίθιος ή αστείος λόγος,αυτό θα το αποφασίσετε μόνοι σας αλλά πάντως είναι σπάνιος και παράξενος.
Ντύθηκε η γυναίκα να πάει κομμωτήριο και μετά σε μια φίλη της για καφέ.
Καθώς την παρατηρούσε ο άντρας,πρόσεξε έναν "φευγάτο" πόντο στο δεξί καλσόν της,πίσω από το γόνατο.
Δεν της είπε τίποτε,για να μην αρχίσει τη μουρμούρα η κυρία και για να μην αρχίσει από την αρχή το ντύσιμο και αργήσει.

'Οταν η κυρία γύρισε,ο άντρας της παρατήρησε πως ο "φευγάτος" πόντος είχε μετακινηθεί στο αριστερό καλσόν.

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 11:48, 14-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Εδώδιμα & Αποικιακά
Δεν ξέρω αν είναι ηλίθιος ή αστείος λόγος,αυτό θα το αποφασίσετε μόνοι σας αλλά πάντως είναι σπάνιος και παράξενος.
Καθώς την παρατηρούσε ο άντρας,πρόσεξε έναν "φευγάτο" πόντο στο δεξί καλσόν της,πίσω από το γόνατο.
Δεν της είπε τίποτε,για να μην αρχίσει τη μουρμούρα η κυρία και για να μην αρχίσει από την αρχή το ντύσιμο και αργήσει.

'Οταν η κυρία γύρισε,ο άντρας της παρατήρησε πως ο "φευγάτος" πόντος είχε μετακινηθεί στο αριστερό καλσόν.
2
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 13:25, 15-04-09:

μπραβο παρατηρητικοτητα ο φιλος!!!
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε: στις 09:48, 19-04-09:

.....
Η περίπτωση να δοκιμάζαν ρούχα οι φίλες δεν παίζει ε?
Αχ, βρώμικα μυαλά....
1
1
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 13:15, 23-12-09:

Ναι , θυμάμαι έναν ηλίθιο και αστείο λόγο χωρισμού :
μια φορά μία κοπέλα τα χάλασε με έναν φίλο λέγοντας του : είσαι ηλίθιος και αστείος

πριν υπογράψει το διαζύγιο , ο σύζυγος τσέκαρε αν το κομμωτήριο προσέφερε και πεντικιούρ ;
7
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,772 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:33, 23-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
πριν υπογράψει το διαζύγιο , ο σύζυγος τσέκαρε αν το κομμωτήριο προσέφερε και πεντικιούρ ;
Τζίζους Κράϊστ Σούπερ Σταρ!!!!!!!!!!!!

Έγραψες sid.
1
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 14:13, 23-12-09:

Εχω την εντυπωση πως αυτη την ιστορια την εχω ξανακουσει.
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Δραστήριο Μέλος

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw . έγραψε: στις 09:37, 17-01-10:

Ενα απο τα πιο χαζα πραγματα που εχω ακουσει..'' Νομιζω οτι δεν μπορουμε να συνεχισουμε..εσυ δουλευεις ενω εγω οχι..ετσι δεν μπορουμε να ειμαστε οοολη μερα μαζι..''
5
Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε: στις 20:09, 26-02-10:

''ε...βασικα θελω να χωρησουμε...δεν ειμαι και πολυ καλα τον τελευταιο καιρο και τελικα το μετανιωσα...''
αυτη ηταν η δευτερη φορα που τα φτιαξαμε με εναν πρωην μου και πραγματικα με ειχε πληγωσει τοοοοοοσο πολυ!και με εκνευριζε το γεγονος το οτι δεν μου ελεγε την αληθεια(γιατι δεν παιζει να ταν αυτος ο λογος)...τεσπα!περασμενα ξεχασμενα!
Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Audit01 έγραψε: στις 11:31, 27-02-10:

Οι βασικοι λογοι χωρισμων σημερα πιστευω οτι ειναι:

1) Ασυμφωνια χαρακτηρων (με την παραμικρη διαφωνια χωριζουν τα ζευγαρια σημερα)
2) Εξαιτιας τριτου ατομου (γκομενος\γκομενα...)

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Τελικά ακόμα έχω μείνει με την απορία γιατι με χωρισε στην πραγματικότητα!
Προφανως γνωρισε καποια αλλη που του αρεσε.
Τα υπολοιπα ηταν δικαιολογιες για να μην σε πληγωσει
Παράθεση

Tania_K

Δραστήριο Μέλος

H Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H Tania_K Choose to be me (but not me) έγραψε: στις 20:49, 31-05-11:

Παρατήρησα ότι υπάρχει μόνο θέμα "οδυνηροί χωρίσμοι", οπότε αποφάσισα να δημιουργήσω ένα με τους γελοίους χωρισμούς. Λέγοντας γελοίους χωρισμούς εννοώ είτε γελοίο τρόπο με τον οποίο χωρίσατε ή σας χωρισαν είτε χωρισμοί που μετά από λίγο καιρό με τη στάση του άλλου γελάσατε, τον θεωρήσατε αξιολύπητο και είπατε "μετά από μένα δεν άντεξε και τελικά τα'παιξε το άτομο" ή "τι νομίζει πως θα καταφέρει έτσι; Να ζηλέψω; Χαχαχα. Άθλιος"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 16-03-13 στις 10:16. Αιτία: τα μηνύματα 98-106 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα ''Γελοίοι χωρισμοί''
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 21:38, 31-05-11:

του ειπα οτι ειμαι πιεσμενη με τη σχολη και τα αγγλικα χαχα ποιον πηγα να κοροιδεψω τεσπα δεν ειχα @@ να χωρισω στα ισα,μιας και το παιδι ηταν πολυ καλο αλλα απλα δεν ημουν ερωτευμενη μαζι του...
Παράθεση

Tania_K

Δραστήριο Μέλος

H Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H Tania_K Choose to be me (but not me) έγραψε: στις 21:42, 31-05-11:

Όταν ο άλλος είναι τόσο καλός όντως δύσκολο να χωρίσεις. Προσωπικά δεν κάνω σχέσεις γιατί κολλάω με αυτούς που δεν ενδιαφέρονται, και κολλάν αυτοί που δεν ενδιαφέρομαι. Αλλά μου έχει τύχει να γίνει να τον χωρίσω λέγοντας του την αλήθεια και μετά να αποδειχθεί μεγαλος μ.....ς
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια