Το αγαπημένο σας κινηματογραφικό, τηλεοπτικό ή θεατρικό love story

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ό,τι λέει ο τίτλος
(ο οποίος δεν μου πολυαρέσει κι αν κάποιος έχει καλύτερη ιδέα να τον αλλάξω:P)
Απο όλες τις ιστορίες αγάπης που έχετε δει σε θέατρο,σινεμά ή τηλεόραση ποια ήταν αυτή που σας άγγιξε πιο πολύ;
Που σας συγκίνησε ή σας έκανε να πείτε αυτό θα ήθελα να το ζήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λοιπόν, η πρώτη που μου έρχεται στο μυαλό, είναι το the Notebook.
Το site της ίδιας της ταινίας θα το βρείτε εδώ.

Έριξα πολύ κλάμα... όχι τόσο για την 60'ς ιστορία, αλά Ρωμαίος και Ιουλιέτα...
αλλά για το δεύτερο μέρος της... Και το πώς εξελίσσεται ένα μεγάλο αίσθημα... πώς ωριμάζουν οι άνθρωποι, γερνάνε...
Πολύ κλάμα...









 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σκεφτομαι οτι πολλα μου εχουν φανει γλυκα..(lost in translation που εγραψα και στο αλλο θεμα, corpse bride, la vita e bella, κτλ κτλ), αλλα αυτο που με συγκινησε περιεργα (και βλακωδως μαλλον:p) ηταν στο sex and the city, οταν η samantha κανει χημειοθεραπειες λογω καρκινου και ο "φιλος" της (δε θυμαμαι ονομα, εκεινο το ωραιιιιιιιο παιδι?), ξυριζει τα μαλλια του για να μη νιωθει ασχημα. Κι υστερα κοροιδευω τον τιτανικο:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όπως έγραψα κι αλλού εμένα μου άρεσε περισσότερο απο όλα αυτό των "Μπόνι και Κλάιντ".
Δυο ασυμβίβαστοι άνθρωποι συναντιούνται (τυχαία και μοιραία), η Μπόνι τον ακολουθεί τυφλά χωρίς ουσιαστικά να τον ξέρει μόνο και μόνο για να ξεφύγει απο την προκαθορισμένη πορεία της επαρχιακής της ζωής.Κι οι δύο θέλουν να ζήσουν ανεπηρέαστοι απο τις κοινωνικές συμβάσεις, χωρίς όρια,μέτρο και λογική.Τρελοί,επαναστάτες ή κοινοί εγκληματίες δεν ξέρω τελικά τι ήταν, ο τρόπος όμως που έζησαν και πέθαναν μαζί εμένα με συγκλόνησε.


edit: Κατερινάκι, Σμιθ τον λέγανε;)Κι ήταν όντως ωραίο το γεγονός πως μια γυναίκα που χρόνια απέφευγε τον έρωτα και την δέσμευση και διάλεξε ακριβώς αυτόν που νόμιζε πως δεν θα της τα εμπνεε αυτά, να συνηδειτοποιεί πως δεν είναι τόσο δύσκολο να περπατήσεις με τον άλλο χεράκι χεράκι(την θυμάσαι την σκηνή νομίζω).Άσε που το ξυρισμένο κεφάλι του πήγαινε και πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Τα 2 αγαπημένα μου μάλλον είναι αυτά του The Eternal Sunshine of the Spotless Mind και του La Science Des Reves. Είναι πολύ παρόμοιες σχέσεις αυτές οι δυο, και είναι το πως φαντάζομαι την τέλεια ιστορία, περίπου. Α, α, και του Cruel Intentions, αυτό ήταν πολύ γλυκούλι και συγκινητικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
με διαφορά το pride & prejudice..

Pride & Prejudice (2005) -
Pride & Prejudice (2005) - Pride & Prejudice (2005) -

επίσης ομως, και μην με κοροιδεψετε παρακαλω πολυ, θα πω και aragorn-arwen καθοτι εχω ιδιαιτερη αδυναμια στον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εμένα με είχε συγκινήσει πολύ το Corpse Bride ειδικά το τέλος, όσοι το έχετε δει καταλαβαίνετε... Αν δεν μπορούμε να κάνουμε κάποιον ευτυχισμένο μόνο και μόνο με την ύπαρξη μας, τον κάνουμε με τις πράξεις μας και τις θυσίες μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Από την σκοπιά της ιστορίας αγάπης
Last Of the Mohicans
Braveheart
The Road Home
The Man who Cried
Crouching Tiger Hidden Dragon κυρίως ο έρωτας του Lie Mou Bie
και μπορώ να πω και το Serentipidy

Πάντως καθαρή ιστορία αγάπης σίγουρα τα Road Home και The Man Who Cried
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Τhe Lake House
Sleepless In Seattle ( θεωρείται Love story ? !)
Pride and prejudice

είναι και κάποιες άλλες αλλά δεν θυμάμαι καλά τώρα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εγώ πάλι που συγκινούμαι με όλα -σχεδόν- τα love stories,πώς να καταφέρω να επιλέξω τώρα..? :redface:

τεσπα,έχουμε και λέμε: :P
-Titanic
-Braveheart
-The bodyguard
-40 days and 40 nights
-50 first dates
-Love story................

..ααααα..θέλω να τις γράψω όλες,αλλά θα με πάρετε με τις ντομάτες στο τέλος,οπότε σταματάω εδώ.. :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Από την σκοπιά της ιστορίας αγάπης
Last Of the Mohicans
Braveheart
The Road Home

+1:)
Αλήθεια, στο Braveheart αναφέρεσαι στη σχέση με τη γυναίκα του, ή με την πριγκίπισσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
+1:)
Αλήθεια, στο Braveheart αναφέρεσαι στη σχέση με τη γυναίκα του, ή με την πριγκίπισσα?
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι. Αλλά θα έλεγα στην σχέση με την γυναίκα του. Σε εκείνο το σημείο που πεθαίνει και βλέπει την γυναίκα του να περπατά ανάμεσα στο πλήθος, έχει και μια απίστευτη μουσική που όποτε περνάει και στο soundtrack πάντα παθαίνω κάτι.

Ότι και να λέμε έπος ταινία από κάθε σκοπιά. Και όταν την πρωτοείχα δει είχα στραβάσει λίγο με την αληθοφάνεια της μάχης καθώς αίματα και σπλατεριές δεν μαρέσουν. Αλλά το ξεπέρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ένα ζευγάρι λάτρεψα για το πάθος και την τρέλα του "Mr & Ms smith" ξέρω τρελό είναι, αλλά σαν ιστορία ζευγαριου. Τώρα θα μου πείτε που είναι το love story; για μένα η σχέση με πάθος είναι ιστορία αγάπης, όσο παράξενο και να ακούγετε, η αγάπη αν δέν έχει ΚΑΙ πάθος είναι συνήθεια. Έτσι πιστεύω!!:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
θα ελεγα την ιστορια στην ταινια Highlander, απλη ιστορια αγαπης που κρατησε μια ζωη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
"West Side Story" εμπνευσμένo από το κλασικό «Romeo and Juliet».:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
romeo and juliet, last of the moicans, titanic, imagine me and you, και λιγα ακομα. στην κατασταση που ειμαι αυτη τη στιγμη, ακομα και τσιρκο να δω, συγκινητικο θα το βρω. ουφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εγώ πάλι που συγκινούμαι με όλα -σχεδόν- τα love stories,πώς να καταφέρω να επιλέξω τώρα..? :redface:

[...]

..ααααα..θέλω να τις γράψω όλες,αλλά θα με πάρετε με τις ντομάτες στο τέλος,οπότε σταματάω εδώ.. :redface: :P

Χαχα σε αυτό το θέμα μοιάζουμε burbuja! :redface:
Πολύ ωραίο θέμα kleftra! :clapup:

Ας προσπαθήσω να κάνω κι εγώ μια επιλογή (κατεβάστε τις ντομάτες, βάφουν :P)
  • Titanic
  • A beautiful mind
  • Edward Scissorhands
  • Eternal sunshine of the spotless mind
  • Phantom of the Opera
  • Love actually (εκεί βασικά είχε καμια δεκαριά love stories)
  • [θα κάνω edit αργότερα, κόλλησε το μυαλό μου]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά αυτά που με συγκινούν είναι αυτά που μου θυμίζουν καταστάσεις που έχω ζήσει ή με τις οποίες ταυτίζομαι σε κάποιο σημείο. Οπότε επιλέγω το "Πριν το ξημέρωμα" και το "Garden State". Τίποτα μελό, αλλά ταιριάζουν στον χαρακτήρα μου, στην ηλικιακή φάση που είμαι και στα βιώματά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οι τρεις επικρατέστερες αυτή τη στιγμή... (άντε τις κάνω 4 επιτόπου) είναι:

Moulin Rouge
Nicole Kidman - Satine
Ewan McGregor - Christian

The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return.
No matter what you say the show is ending our way.
You've gotta stand your ground for freedom, beauty, truth, and love.
:'(

Message in a Bottle
Kevin Costner - Garret Blake
Robin Wright Penn - Theresa Osborne

Theresa Osborne: And you'll just forget about me, right?
Garret Blake: Every day.

I am sorry I haven't talked to you in so long.
I feel I've been lost no bearings, no compass.
I kept crashing into things, a little crazy, I guess.
I've never been lost for before.
You were my true north.

:'(

Sweet November
Keanu Reeves - Nelson Moss
Charlize Theron - Sara Deever

NELSON: Merry Christmas, Sara!
SARA:You mean, Thanksgiving.
NELSON:Not for you. You shouldn't have to wait.

Και βγάζει μια σακούλα δώράκια μικρά και ...ασήμαντα σαν να ήταν ο άγιος Βασίλης...

:'(
The unbearable lightness of Being
Daniel Day-Lewis - Tomas
Juliette Binoche - Tereza
Sabina: I've met another man. He's the best man I've ever met. He's bright, handsome and he's crazy about me. And, he's married. There's only one thing; he doesn't like my hat.

:'(

...κι αν πρέπει να διαλέξω μια... ... ... ε, δεν μπορώ!... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσθέτω και ένα ακόμα: Neo & Trinity (Matrix/Matrix reloaded/Matrix revolutions).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top