Τα στυλό που παίρνω τις περισσότερες φορές χαλάνε!

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχω κολλημα με τα στυλο και τα μολυβια. Μολυβια αγοραζω επαγγελματικά σχεδίου που είναι έντονα και μαλακά. Γόμες επίσης σχεδίου. Σβήνουν απαλά και γρήγορα. Εχω και κασετινα μονιμως ενημερωμενη. Σε εξετάσεις ποτέ δεν πηγαινα να γραψω χωρις να εχω εφοδιαστει το στυλο μου, το εφεδρικο ιδιο στυλο μου, το μολυβι μου-γομα ξυστρα- και χαρακα για τα περιθωρια. Μεχρι που αλλαξα εταιρεία γιατι για καποιο λογο επαψαν να με βολευουν τα συγκεκριμενα στυλο -τα αλλαξαν- κι εψαξα κατι αλλο. Τιποτα δε με ικανοποιούσε, εκανα πολλα πειραματα αγοραζοντας διαφορετικα καθε φορα, παντα ομως με τη μυτη που με βολευει. Μέχρι που επεσε στα χερια μου ενα σετ διαφημιστικο με στυλο μιας εταιρειας σε διαφορα χρωματα. Επαθα πλακα. Με τι ταχυτητα εγραφα, με τι ανεση, ποσο καλλιγραφικά κι ευαναγνωστα. Τελειωσαν και τα κρατησα. Αρχισα να τα ψαχνω, πεντε βιβλιοπωλεια μεγαλα και κανενα δεν τα ειχε. Τυχαια παλι, στο βιβλιοπωλειο της γειτονιας μοου πεταγομαι να αγορασω κατι. Τα βλεπω εκει τα υπεροχα στυλο να με κοιτανε. Παθαινω πανικο. Ξεχνα αυτο που ηθελα και πεφτω με τα μουτρα. Παίρνω δυο χρωματα απο το καθε στυλο. Σκεφτομαι πως θα πληρωσω πολλά, φανταζομουν πως το καθενα ειχε κανα 2ευρω, οποτε 2 ευρω επι 10 στυλο, αλλα δε με ενοιαζε. Παω στο ταμειο και μου λεει το ποσο: 5 ευρω! Ε; Διπλή χαρά; Το ο,τι πληρωσεις.... εδω τουλαχιστον, δεν ίσχυε. Αντε και καλά γραψίματα. Γιατί όταν γράφεις όμορφα, έχεις κι όμορφη διάθεση. Πόσα στυλό έχω σιχτιρίσει γιατί με θυμώνουν όπως γράφουν. Οσοι γράφουν πολύ, καταλαβαίνουν τι εννοώ.


Λοιπόν, όπως λέει και ο τίτλος, παίρνω ένα στυλό και μετά από λίγες μέρες (μερικές φορές και ώρες), ενώ είναι γεμάτος, σταματάει να γράφει καλά. Αυτό μου συμβαίνει σε αρκετές μάρκες και όχι σε μια συγκεκριμένη. Και είναι σπαστικό να αγοράζω 5+ στυλούς το μήνα.Τι μπορεί να φταίει; Όταν δεν τον χρησιμοποιώ, πρέπει να τον βάζω σε συγκεκριμένη θέση, π.χ. κατακόρυφη με τη μύτη κάτω; Τι άλλο μπορώ να κάνω;


Δεν εχεις βρει το στυλο ακόμα- παιζει η τυχη στα στυλο ανεξαρτητως αν ειναι καλης εταιρείας ή όχι, στο λεω επειδή έχω κάνει διατριβή ή τ'αφηνεις ανάποδα. Πρεπει σε κατακορυφη θεση να τα έχεις και να γραφεις κοιτώντας το στυλό προς τα κάτω


Ποιοί είπατε για Parker? Εντάξει, κορυφή! Ολα τα υπολοιπα που αναφερθηκαν πχ Pilot ή Bic κατά καιρούς μου έχουν κάνει κόγξες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
1 λεπτού σιγή για τα στυλό που δανείσαμε και ποτέ δε ξαναείδαμε

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
1 λεπτού σιγή για τα στυλό που δανείσαμε και ποτέ δε ξαναείδαμε

:(

Ο λογος που στο γυμνασιο ακυρωσα την κασετινα και τα ειχα χυμα στην τσαντα, οποτε με ρωταγανε αν ειχα στυλο ελεγα "μονο αυτο που γραφω":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ποιοί είπατε για Parker? Εντάξει, κορυφή! Ολα τα υπολοιπα που αναφερθηκαν πχ Pilot ή Bic κατά καιρούς μου έχουν κάνει κόγξες

Κορυφή πράγματι, αλλά εγώ έχω "χάσει" (:whistle::/:) 2 στο σχολείο.:P
Πλέον τα pilot bps-gp (m) μ' έχουν βολέψει πολύ.:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Το πιο σπαστικό είναι όταν τους δανείζεις στυλό,το χρησιμοποιούν,το σπάνε,το μασάνε,το λυγίζουν και τελικά στο επιστρέφουν με ένα χαμόγελο τύπου '' δε ξέρω τίποτα εγώ'' .
Καλύτερα να χανόταν παρά να το βλέπω έτσι :mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ξέρει κανείς κσνένα καλό στυλό που να διαρκεί(να αλλάζεις μελλάνια και ετσι)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
parker?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Στειλε λινκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ψαξτο στο γκουγκλ.τοσο δυσκολο σ ναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.

Jotter Special Blue λέγεται!
Γράφω με αυτό 4 χρόνια και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Καβατζωνε απο τα φροντηστηρια, γιατρους ή τελος παντων απο ο,τι δινει ετσι. Και τζαμπε και μπορω να πω πως κρατανε σχετικα. Οχι καμια δεκαετια αλλα ενταξει κανα διμηνο το βγαζεις νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
τα ανταλλακτικά για τους Παρκερ κοστίζουν μια περιουσία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Καβατζωνε απο τα φροντηστηρια, γιατρους ή τελος παντων απο ο,τι δινει ετσι. Και τζαμπε και μπορω να πω πως κρατανε σχετικα. Οχι καμια δεκαετια αλλα ενταξει κανα διμηνο το βγαζεις νομιζω.

χαχαχαχααχχααχχαχαχααχχαχαχαχαχα ετσι!!!:clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
bic
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Στυλό απο τα Hondos Center σε διάφορα χρώματα.Εγγύηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

Μου έχουν κρατήσει και μια ολόκληρη (σχολική) χρονιά (0,30Ε).

Τα Parker αν δεν έχεις να κάνεις με δουλειά γραφείου τι τα θες? :P
Γενικά τα bic είναι τα καλύτερα και από άποψη ποιότητας και τιμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
με 3,66 παιρνω 2,5 λακτα. κιντινκ μι?:P:redface:
4.50€ κάνει. 3,66€ είναι η τιμή χωρίς τον ΦΠΑ:P


Μου έχουν κρατήσει και μια ολόκληρη (σχολική) χρονιά (0,30Ε).

Τα Parker αν δεν έχεις να κάνεις με δουλειά γραφείου τι τα θες? :P
Γενικά τα bic είναι τα καλύτερα και από άποψη ποιότητας και τιμής.
Εμένα τα bic τελειώνουν μέσα στο μήνα:P Τόνοι γραψίματος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Εμένα τα bic τελειώνουν μέσα στο μήνα:P Τόνοι γραψίματος:P

Διοτι το ''λελυκώς'' θέλει θυσίες.
Εκατόμβη.Όχι,εκατobic.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top