Φίλοι και ερωτικές σχέσεις

Θα πηγαίνατε με "πρώην" φίλου σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • Ναι, αν δεν είχαν κατι ιδιαίτερο, γιατί όχι;

    Ψήφοι: 7 7.7%
  • Αποκλείεται!

    Ψήφοι: 30 33.0%
  • Εξαρτάται τις ειδικές περιστάσεις.. μπορεί ναι, μπορεί όχι!

    Ψήφοι: 47 51.6%
  • Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • Καλά μύγα σε τσίμπησε;

    Ψήφοι: 5 5.5%

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
[...]
Πάντως για μένα κάθε άντρας που απλά γουστάρει μια φίλη μου παύει να είναι άντρας στα μάτια μου.. μου είναι αδύνατον να σκεφτώ πως θα κάνω κάτι μαζί του!
για μένα ισχύει το "αποκλείεται"
κάποιος ο οποίος ήταν έστω και 5 λεπτά με κάποια φίλη μου, μπαίνει αυτομάτως στη "friend zone" και δεν βγαίνει από κει
[...]
Ελπίζω να καταλαβαίνεις kajira και adespoto ότι αυτά είναι τελείως διαφορετικά σε νόημα. Καταλαβαίνω ότι το δεύτερο θέλετε να πείτε, αλλά αυτό που λέτε ουσιαστικά τον κάνει γυναίκα.

Η δική μου άποψη είναι ότι αν και εμένα μου άρεσε κάπως, θα το συζητούσα με τον φίλο μου και αν αυτός δεν είχε πρόβλημα θα έκανα κάτι. Αν όμως είχε το πιο πιθανό θα ήταν να την ξεγράψουμε την κυρία και να μείνουμε τα φιλαράκια ως έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ναι, εφοσων δεν ειχαν κατι ιδιετερο γιατι οχι;.... Και ευσων ξερω οτι ο φιλος μου δεν εχει προβλημα με το να κανω κατι εγω.... Δεν νομιζω αλλωστε να θες να σου ξανα αναλυσω το ιστορικο τις παρεας μου.... (που εχει εμπλουτιστει λιγο....:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πριν 2 χρόνια θα ήμουν απόλυτη. Δεν θα έκανα κάτι. Επειδή όμως πια έχω αναθεωρήσει για το νόημα της φιλίας ή τα όριά της, αν μου άρεσε πολύ ο άλλος θα έκανα κάτι (είμαι σίγουρη πως και οι φίλες μου θα προτιμούσαν το γκομενάκι από το να μην πληγωθώ, οπότε δεν θα αισθανόμουν τύψεις πολλές δηλαδή). Εξαίρεση πιθανή για 1 συγκεκριμένη φίλη.

Έχει τύχει και στο σχολείο να τα φτιάξει η κολλητή μου με αυτόν που μου άρεσε χρόνια. Θεώρησα βλακεία να της το χαλάσω (με ρώτησε) επειδή ο τύπος με είχε χαρακτηρίσει κρυόκωλη που δεν θα τα έφτιαχνε ποτέ μαζί της και ούτε θα την είχε φίλη. Οπότε ήξερα πως ποτέ δεν θα γινόταν κάτι μαζί μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Λοιπόν ήμουν κι εγώ απόλυτη μέχρι που μου έτυχε. Εννοείται ότι καταδικάζω το να φλερτάρεις με φίλο του νυν αγοριού σου. Αλλά αν είναι πρώην, ή ακόμα περισσότερο αν δεν είχε γίνει τίποτα μεταξύ τους, και υπάρχουν συναισθήματα και από τους δύο τότε η κατάσταση αλλάζει.

Είχα μία σχέση 9 μήνες, και είχα γνωρίσει τους φίλους του (λογικό).
Δεν υπήρξε το παραμικρό ίχνος ερωτικού ενδιαφέροντος με τον συγκεκριμένο φίλο εκείνο το διάστημα. Ύστερα από 9 μήνες χωρίσαμε (μαλώναμε συνέχεια, δεν ταιριάζαμε, χάλια) και είχα χάσει κάθε ενδιαφέρον για τον πρώην μου (το ίδιο πίστευα και γι αυτόν). Ύστερα από 5 περίπου μήνες ξαναείδα τον φίλο του κατά τύχη γιατί εκείνη την περίοδο είχαμε μια κοινή παρέα. Ε, μετά από 2-3 συναντήσεις με την παρέα δεν κατάλαβα πώς έγινε, ειλικρινά με χτύπησε κατακούτελα:redface:. Και το ίδιο έπαθε και αύτός. Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν είχα ενδοιασμούς, αλλά αυτός είχε. Και πριν προχωρήσουμε θέλησε να το ανακοινώσει στον φίλο του. Ο οποίος παρόλο που εν τω μεταξύ είχε αλλάξει πόλη και είχε κάνει σχέση τον παρακάλεσε να μην κάνει τίποτα μαζί μου, και έτσι έγινε:(.
Και οι δύο δυσκολευτήκαμε πολύ να κόψουμε επαφές, εγώ δεν ήθελα με τίποτα, αλλά αυτός δεν ήθελε να προδώσει τον φίλο του. Τελικά έκανα 2 χρόνια να το ξεπεράσω.
Αυτά. Ύστερα από 2 χρόνια γνώρισα το σημερινό μου αγόρι και ευτυχώς είδα πώς είναι μια ετυχισμένη σχέση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χμμμ, οκ, άλλη περίπτωση.. εδώ δεν έχει περάσει καιρός ανάμεσα στις "σχέσεις" κι εκείνη μέχρι πριν μια εβδομάδα τον αντιπαθούσε τρελά (μέχρι που της την έπεσε..)
Τεσπά, μη το προσωποποιούμε, η δική μου γνώμη με βάση τα συγκεκριμένα περιστατικά δεν αλλάζει, οπότε πείτε ο καθένας τις απόψεις του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ok η απάντησή μου λοιπόν είναι ότι, ναι, αν ήμουν ερωτευμένη, θα προχωρούσα.
Αν ήταν απλά για να μην είμαι μόνη, δεν θα προχωρούσα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μα με τιποτα ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νόου γουέη μαν! Δεν μπορώ καν να τους δω σεξουαλικά, αν τους "ευνουχίσω" στο μυαλό μου, πάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το μόνο που θα με ενδιέφερε είναι αν η φίλη μου είχε αισθήματα γι'αυτόν ή όχι.
Αν δεν ένιωθε πια κάτι γι'αυτόν θα προχώραγα ακόμα κι αν είχαν μακροχρόνια σχέση όταν ήταν μαζί ή είχε περάσει ελάχιστος καιρός απο τότε που χώρισαν. Αλλα δεν μου αρκεί να μου δήλωνε εκείνη οτι δεν νιώθει κάτι, θα έπρεπε να είμαι βέβαιη και απο τις πράξεις της.
Τώρα αν αυτή ακόμα τον γούσταρε, η μόνη περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ να έκανα κάτι είναι να ήμουν πάρα πολύ ερωτευμένη και εκείνη να μην ήταν ιδιαίτερα φίλη μου, αλλά περισσότερο προς απλή γνωστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Όπως το σκέφτομαι πια με ΤΙΠΟΤΑ εκτός αν είχαν περάσει 20 χρόνια από τη λήξη της σχέσης ! Γιατί δεν είναι δυνατόν δυστυχώς να είσαι σίγουρος ότι κάποιος δεν τρέφει αισθήματα για κάποιον άλλον :hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ας πούμε ότι μια φίλη σας γουστάρει κάποιον με τον οποίο δεν έχει κάνει τίποτα ή αν έκανε, ήταν πολύ μικρό χρονικά και τελικά διαλύθηκε. Κι ας πούμε επίσης ότι αυτός μετά σας την πέφτει(αυτό το παίρνουμε σαν δεδομένο). Τι κάνετε; (Άντρες απλά αλλάζετε τα φύλα)

Λοιπόν, αν δεν κάνω λάθος, η Kajira έθεσε ως προϋποθέσεις το να μην έχει κάνει τίποτε, ή να ήταν για πολύ μικρό διάστημα, δηλαδή να μην υπάρχει κάτι σοβαρό μεταξύ τους. Συνεπώς πολλές από τις απαντήσεις είναι εκτός θέματος, αφού αν έχω δει καλά, αναφέρονται σε περιπτώσεις σχέσεων που κάτι περισσότερο σημαίνουν.

Περαιτέρω έχω να παρατηρήσω:

Υπάρχουν δύο περιπτώσεις:

1) Αν αυτός δεν ξέρει οτι τον γουστάρει η φίλη μου και μου την πέφτει απλά του λέω οτι δε θελω να γίνει κάτι μεταξύ μας (προφανώς δε λέω τίποτα για τη φίλη μου)

2) Αν αυτός ξέρει οτι τον γουστάρει η φίλη μου και μου την πάφτει τότε μαζί με την απόρριψη τρώει και ένα μικρό βρισίδι.

Δηλαδή αγαπητή μου, αν κάποια γυναίκα απλά με κοιτάξει, με κατέχει; Τι με νοιάζει εμένα αν η οποιαδήποτε με γουστάρει, είτε το ξέρω είτε όχι και γιατί πρέπει να φάω και βρισίδι; Αν δεν τη γουστάρω εγώ, δεν έχω μετά το δικαίωμα να επιλέξω; Θα μου πεις, από τη δική σου πλευρά, είναι δικαίωμά σου να με αποκλείεις γι' αυτό το λόγο. Σε αυτήν την περίπτωση μου θυμίζει τα περιβόητα Greek Kamaki άλλων εποχών, όπου αν ένας απ' αυτούς έκανε καμάκι σε μια κοπέλα και αυτή δεν τον ήθελε, δεν την πλησίαζε κανείς τους κι αν κάποιος άσχετος έκανε το λάθος να τη φλερτάρει, του την έπεφταν και τον απειλούσαν ή τον χτυπούσαν. Είχαν κάνει και σύλλογο αυτοί οι τύποι. Εσείς έχετε κάνει κάποιο σύλλογο ή κάτι παρόμοιο; :D

Τέλοσπάντων, δικαίωμά σου να μη θέλεις να κάνεις κάτι με κάποιον για οποιοδήποτε λόγο, αλλά να τον βρίσεις κιόλας τον άνθρωπο, μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο...

Ας πάρουμε ως δεδομένο ότι αυτός ξέρει πως η φίλη κάτι νιώθει.. :/: Επίσης ότι αυτός έχει εκδηλώσει επίσης ενα ψιλοενδιαφέρον και γι' αυτό εκείνη κόλλησε.

Νάτα πάλι τα ίδια... Αγαπητή μου, ο καθένας έχει δικαίωμα να εκδηλώσει ένα "ψιλοενδιαφέρον" χωρίς να δεσμευτεί. Τι είστε εσείς ρε κορίτσια, θεωρείτε ότι μια γυναίκα κατέχει έναν άνδρα μόνο που την κοίταξε ή τον κοίταξε αυτή. Πού να κάνει και τίποτε περισσότερο ο άνθρωπος δηλαδή, μόνο με δικηγόρο μπορεί να ξεμπλέξει :D:P

Πάντως για μένα κάθε άντρας που απλά γουστάρει μια φίλη μου παύει να είναι άντρας στα μάτια μου.. μου είναι αδύνατον να σκεφτώ πως θα κάνω κάτι μαζί του!

Και για μένα ακριβώς το ίδιο ισχύει.

(με επιφύλαξη, ποιο ακριβώς ισχύει, δεν θέλω ν' αδικώ τη συνομιλήτρια)

για μένα ισχύει το "αποκλείεται"
κάποιος ο οποίος ήταν έστω και 5 λεπτά με κάποια φίλη μου, μπαίνει αυτομάτως στη "friend zone" και δεν βγαίνει από κει

Νόου γουέη μαν! Δεν μπορώ καν να τους δω σεξουαλικά, αν τους "ευνουχίσω" στο μυαλό μου, πάει...

Σιγά ρε κορίτσια, μην ευνουχίζετε έτσι εύκολα τους άντρες, γιατί στο τέλος δεν θα μείνει κανένας κι εσείς θα μείνετε με τις φίλες σας αμανάτι ("Καλύτερα οι δυό μας θα περάσουμεεεε...").:P:D:hehe:

Τελικά σας βγαίνει εύκολα ο ευνουχισμός, το λοιπόν δεν έχουν άδικο που διαμαρτύρονται όλοι οι άντρες που ξέρω. Και μόνο η επίκληση αντίστοιχων εκφράσεων από έναν άντρα προς τις γυναίκες θα θεωρείτο πράξη σωβινιστική, φαλλοκρατική και ρατσιστική και θα σήκωνε από infraction μέχρι ban (με εξαίρεση το ποστ της Κουέ όπου ο ευνουχισμός είναι συγκαλυμμένος και η έκφραση δεν περνά τα όρια, όμως ας το δούμε εννοιολογικά κι ας μην κολλήσουμε στους τύπους). Δεν είναι σωβινιστικές και ρατσιστικές αυτές οι εκφράσεις όταν εκφέρονται από γυναίκες;; Ζητούμε ίσα δικαιώματα κι εμείς. ;)

Ωραία τα έχετε βρει με τον εαυτό σας, η ισότητα και ο σεβασμός είναι κατά τα καλά και συμφέροντα, αν έχω καταλάβει καλά. Μετά παραπονιέστε γιατί οι άντρες κρατάνε τόσες πολλές πισινές όταν κάνουν μια σχέση με μια γυναίκα. Θα σας παρακαλέσω να μην πάρετε αυτά που γράφω ανταγωνιστικά, δεν έχω τίποτε με τις γυναίκες, όμως θα πρέπει να σκεφτείτε ότι έχουμε κι εμείς τις ευαισθησίες μας και θα πρέπει να είστε λίγο πιο προσεκτικές στις εκφράσεις σας. Η ισότητα είναι και προς τις δυο πλευρές, αλλιώς ορισμένοι είναι "πιο ίσοι" από τους άλλους:D


Το μόνο που θα με ενδιέφερε είναι αν η φίλη μου είχε αισθήματα γι'αυτόν ή όχι.
Αν δεν ένιωθε πια κάτι γι'αυτόν θα προχώραγα ακόμα κι αν είχαν μακροχρόνια σχέση όταν ήταν μαζί ή είχε περάσει ελάχιστος καιρός απο τότε που χώρισαν. Αλλα δεν μου αρκεί να μου δήλωνε εκείνη οτι δεν νιώθει κάτι, θα έπρεπε να είμαι βέβαιη και απο τις πράξεις της.
Τώρα αν αυτή ακόμα τον γούσταρε, η μόνη περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ να έκανα κάτι είναι να ήμουν πάρα πολύ ερωτευμένη και εκείνη να μην ήταν ιδιαίτερα φίλη μου, αλλά περισσότερο προς απλή γνωστή.


Αυτή ακριβώς είναι και η δική μου άποψη, δεν νομίζω ότι θα τη διατύπωνα καλύτερα. Χωρίς ηθικολογίες, ψύχραιμα, προσεκτικά και με αποτίμηση των συνθηκών. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
@Great chaos

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρε ..Χαούλη (:P) παρεξήγησες! Κι εγώ πάντως σε καμία περίπτωση δεν μίλησα για ευνουχισμό κανενός και εννοείται όταν γράφω πως κάποιος την έχει ψιλοπέσει σε κάποια, δεν εννοώ πως απλά την κοίταξε λάγνα! :D Εννοώ πως εκδήλωσε κανονικά το ενδιαφέρον του να είναι μαζί της, πιθανόν να υπήρξε και κάποιου είδους εκτενέστερη ..σωματική επαφή (αλλά όχι απαραίτητα ολοκληρωμένη), αλλά μετά για τον χ,ψ,ζ,ω λόγο η σχέση δεν προχώρησε σε άλλο επίπεδο.

Είχα πολύ συγκεκριμένο παράδειγμα στο μυαλό μου όταν έβαλα αυτό το θέμα και υπάρχουν και παράμετροι αυτού που δεν θέλω να εκθέσω εδώ και που ίσως να είχαν σημασία στο τι γνώμη θα εκφέρετε εσείς. Πάντως η ουσία για μένα δεν αλλάζει: άπαξ και φίλη μου (φίλη και μάλιστα φίλη καλή, όχι κάποια που βλέπω μια στο τόσο) μου εκφράσει το ενδιαφέρον της για κάποιον, αν αυτός μετά (ακόμα κι αν δεν έχει κάνει κάτι μαζί της και ξέρω πως δεν πρόκειται ποτέ να την θέλει) μου τα ρίξει, τότε οπωσδήποτε θα αρνηθώ. Τελικά μάλλον είμαι πολύ οπισθοδρομική σ' αυτά.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμμμμ....μου εχει τυχει σε μικρη ηλικια να κανω πισω....στην ηλικια που ειμαι...τα πραγματα τα βλεπω πολυ διαφορετικα....υπαρχει καποιος που με ενδιαφερει...? ενδιαφερεται και εκεινος μονο για μενα, χωρις να εχει δειξει ενδιαφερον σε καμμια φιλη γνωστη?...τοτε οκ...δε βλεπω λογο να μην ξεκινησω κατι, ακομα και αν η οποια φιλη μου τον γουσταρει...και δεν αναφερομαι σε πρωην φιλης αλλα σε καποιον που μπορει απλα να γουσταρε και εκεινη...

(ευτυχως που με την κολλητη μου εχουμε τελειως διαφορετικα γουστα!:D)

παντως μου εχει τυχει να ριξω και βρισιδι σε εναν "μαγκα"....το σκηνικο ειχε ως εξης: γουσταρε ενας την αδερφη μου...βγαινανε .... εγω δεν ηξερα ποιος ειναι γιατι ζουμε σε διαφορετικες πολεις...οταν την επισκεφτηκα....(ηταν στα πρωτα ραντεβου)...μου λεει ελα μαζι να τον δεις να μου πεις τη γνωμη σου...και παω η γυναικα μαζι της ...(τι το ηθελα)... το μαγκακι μου την πεφτει διακριτικα μεν (να μην τον παρουν και χαμπαρι οι αλλοι)....αδικαιολογητα δε....ε εκει του ριξα μερικα μπινελικια και ηταν ολα δικα του! δηλαδη πως την ειχε δει...βλεπω τη μια οκ...βλεπω και τη δευτερη ακομα καλυτερα και συνεχιζουμε με την τριτη που θα του παμε στην παρεα?? βρε ουστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Neraida μας εβγαλες τα ματια ! Προς τι τα μικρα γραμματα ;

Παντως δε νομιζω οτι η μια ή η αλλη αποψη ειναι απολυτως σωστη , λαθος ,οπισθοδρομική, μοντερνα κλπ. Ο καθενας με τις αξιες και την κριση του. Και του πως θα θελε να του συμπεριφερθουν αν ηταν αντεστραμμενες οι θεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βρε Χάος και λοιποί....
για ποιο λόγο είναι ρατσιστικό το να μη θέλω να συνάψω ερωτικές σχέσεις με κάποιον που ΠΡΩΤΑ φλερτάριζε με την φίλη μου ή είχαν κάποια μικρή σχέση?
Δηλαδή έρχεται ένας τύπος και πρέπει να πάρει αμπάριζα όλες τις κοπέλες της παρέας? Να τα δοκιμάσει όλα τα γλυκάκια απ το ραφάκι μέχρι να δει ποιο του αρέσει πιο πολύ για να το αγοράσει? :P

Δεν το βλέπω έτσι....
Τουλάχιστον με βάση τα όσα κατάλαβα και εν συνεχεία επιβεβαιώθηκα για το τι ακριβώς ρωτούσε η Καγίρα
Λέει λοιπόν... κάποιος έχει ξεκινήσει ένα παιχνίδι με μια φίλη μου.... φλερτάρουν... βγαίνουν και ραντεβού... πέφτει και κανα φιλάκι.... προχωράω εγώ ΜΕΤΑ μαζί του σε ανάλογες πράξεις και εν συνεχεία πιθανά σε σχέση?
Εγώ... όχι :P
Αν τώρα αυτό είναι ευνουχισμός τι να πω... ίσως και να χρειάζεται ευνουχισμός για να μην πιάσουν όλες οι φιλενάδες τοίχο να προστατεύσουν τα πισινά τους απ τον κυρ μαμίκουλα της παρέας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Neraida μας εβγαλες τα ματια ! Προς τι τα μικρα γραμματα ;

Παντως δε νομιζω οτι η μια ή η αλλη αποψη ειναι απολυτως σωστη , λαθος ,οπισθοδρομική, μοντερνα κλπ. Ο καθενας με τις αξιες και την κριση του. Και του πως θα θελε να του συμπεριφερθουν αν ηταν αντεστραμμενες οι θεσεις.


σε μενα καλε μια χαρα ειναι τα γραμματα!:hmm: τι μικρα λες???:worry:

anyway....εγω δεν κρινω κανεναν...κανω αυτο που αναφερεις και εσυ (bold)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με την κυρια με την ωραια κοιλιά :P

"ρατσιστικο" ειναι καπως βαριά λεξη. Ετσι κι αλλιως, ολοι με καποια κριτηρια λειτουργουμε. Ε κιαυτο ειναι ενα απο αυτα.

Neraida εμενα μου τα βγαζει ψειρες. :( (παντως δεν εννουσα οτι εκρινες κανεναν, γενικα το λεγα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δηλαδή έρχεται ένας τύπος και πρέπει να πάρει αμπάριζα όλες τις κοπέλες της παρέας? Να τα δοκιμάσει όλα τα γλυκάκια απ το ραφάκι μέχρι να δει ποιο του αρέσει πιο πολύ για να το αγοράσει?:P

Ε και πως θα διαλεξει αν δεν εχει δοκιμασει;... Να παει να παρει ενα γλυκο και τελικα να μην μπορει να το φαΐ;... Δοκιμαζει, αμα δεν του αρεσει δοκιμαζει και το επομενο μεχρι να βρει ενα που του αρεσει.....

:P:P

Περα απο την πλακα τωρα...
Το κακο στο να γινει κατι αναμεσα σε δυο ατομα, και μετα με εναν απο τους δυο και φιλο/φιλη του/της αλλου/αλλης;
Φερνω παλι την παρεα μου....:P Που ειναι το κακο που εγω τα ειχα με μια απο την παρεα και οταν χωρισαμε τα εφτιαξα με μια αλλη, αφου με την πρωΐν δεν ετρεχε ποτε τπτ σοβαρο και δεν σημενει τπτ ο ενας για τον αλλον (που να ειχε τρεξει κατι σοβαρο εφοσων δεν σημενει ο ενας για τον αλλων κατι τι ρολο παιζει; ) και με αυτην που ειμαι τωρα περναω πολυ καλητερα και ειναι και πολυ πιο σοβαρο;... Και αντιστιχα γιατι ειναι κακο που αυτη τα εφτιαξε με τον κολητο μου απο την στιγμη που δεν τρεχει τπτ αναμεσα μας, που ο κολητος μου με ρωτισε πρωτα και που στο κατω-κατω περνανε μια χαρα μαζι και εχουν κατι πολυ πιο σοβαρο απο οτι ειχε με εμενα η κοπελα...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Που ειναι το κακο που εγω τα ειχα μπλαμπλαμπλαμπλα..;
Πουθενά, γιατί είσαι μικρό ακόμα:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top