Είναι η εμπειρία αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή;

Ποιο από τα παρακάτω θεωρείτε σημαντικότερο για έναν καλό εραστή:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 44)
  • Εναλλαγή πολλών ερωτικών συντρόφων

    Ψήφοι: 1 2.3%
  • Συναίσθημα και ενδιαφέρον

    Ψήφοι: 43 97.7%

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
1. Μπορεί, αλλά εγώ βλέπω ότι προσπαθείς να μας πείσεις πως γνωρίζεις την οπτική γωνία της γυναίκας, για το θέμα του καλού εραστή!!!!

2. Με λιγότερα συμβιβάζεται μόνο όποιος δεν θεωρεί τον εαυτό του ικανό για τα πολλά!.
3. Ναι, αλλά έχεις ξεχάσει καμιά 30αριά χρόνια να τον γυρίσεις!

1. Ως καλος εραστής νοειται - και απο άνδρες και απο γυναίκες - πρωτογενώς αυτός που εχει ασκηθεί στο σπόρ. Η εμπειρία δια της τριβής,ειναι αυτή που καθιστά τον άνδρα σε πρώτο επίπεδο έμπειρο.
Δευτερογενώς,ειναι σαφώς (και) όλα αυτα τα αισθαντικά "αρλεκινούχα" που αναφερεις!

2. Κατι σαν το "όμφακες εισίν"?
Δε νομιζω πως βρισκει εφαρμογή εδω.
Ο ανδρας ειναι ολιγαρκής εκ φύσεως. Δεν αναζητά εναγωνίως το ίσο του,οπως η γυναίκα. Η γυναίκα (τον) επιλέγει,οχι αυτός - αρα καθορίζει και το προσοντολόγιο.

3. Δειχνει παντα τη σωστή και ενημερωμένη ημερομηνία.!
Αν χρειαστώ βοήθεια ωστόσο,μαλλον ξέρω σε ποιά ΔΕ θα απευθυνθώ ε??? :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ας βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου :P

Καταρχάς Heptamer οι γυναίκες είναι όπως θα ξέρεις εγκεφαλικές στο σεξ και κάθε γυναίκα έχει και διαφορετικά κουμπιά. Μπορεί εσύ να εχεις αλλάξει πολλές ερωτικές συντρόφους και να ΄χεις κάνει πανάκεια ορισμένες τεχνικές, αλλά θα βρεθεί μία που θα σου τις ανατρέψει.
Το καρμπόν δεν πιάνει.

Η εμπειρία το μόνο που προσφέρει είναι η εξοικείωση με το γυναικείο σώμα. Από κει και πέρα το μεγαλύτερο ρόλο παίζει ο συναισθηματισμός και το κατά πόσο έχει κάποιος διάθεση για να ικανοποίησει τη σύντροφό του και όχι τη ματαιοδοξία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
[/FONT]
1. Ως καλος εραστής νοειται - και απο άνδρες και απο γυναίκες - πρωτογενώς αυτός που εχει ασκηθεί στο σπόρ. Η εμπειρία δια της τριβής,ειναι αυτή που καθιστά τον άνδρα σε πρώτο επίπεδο έμπειρο.
Δευτερογενώς,ειναι σαφώς (και) όλα αυτα τα αισθαντικά "αρλεκινούχα" που αναφερεις!
'Εμπειρο τον καθιστούν, αλλά δεν τον καθιστούν και καλό εραστή ντε και καλά!
Ένας έμπειρος άντρας χωρίς συναίσθημα, μπορεί να χαρακτηριστεί κάποια στιγμή ως "sex maschine", αλλά καμία γυναίκα δεν θα ήθελε να πάει δεύτερη φορά με κάποιον, που μπορεί βέβαια να κάνει σούπερ ντούπερ πράγματα στο κρεββάτι, αλλά μετά σου αφήνει την αίσθηση του κενού ... Διότι sex χωρίς συναίσθημα, είναι για μια γυναίκα κενό.
Άλλο έμπειρος και άλλο καλός εραστής. Δεν συμπίπτουν οπωσδήποτε αυτά τα δύο.

2. Κατι σαν το "όμφακες εισίν"?
Δε νομιζω πως βρισκει εφαρμογή εδω.
Ο ανδρας ειναι ολιγαρκής εκ φύσεως. Δεν αναζητά εναγωνίως το ίσο του,οπως η γυναίκα. Η γυναίκα (τον) επιλέγει,οχι αυτός - αρα καθορίζει και το προσοντολόγιο.
Κάτσε γιατί δεν μας τα λες καλά... πριν έλεγες ότι ο άντρας επιλέγει τη γυναίκα, λαμβάνοντας υπόψη το με πόσους έχει πάει.
Τώρα λες ότι η γυναίκα επιλέγει. Αν επιλέγει η γυναίκα ... τότε τι σημασία έχει με πόσους θα πάει, αφού στο τέλος θα πάρει αυτόν που θέλει;
Συνεπώς το τι νομίζουν οι άντρες δεν παίζει και ρόλο, εφόσον η τελική απόφαση είναι στις γυναίκες. Τι συζητάμε τότε;


3. Δειχνει παντα τη σωστή και ενημερωμένη ημερομηνία.!
Αν χρειαστώ βοήθεια ωστόσο,μαλλον ξέρω σε ποιά ΔΕ θα απευθυνθώ ε??? :D:D:D

Η άποψη ότι η γυναίκα είναι ένα υποδεέστερο ον, η αξία του οποίου εξαρτάται μόνο από το πόσο έχει διαφυλάξει το πολυτιμότερο πράγμα, δηλ. το γεννητικό του όργανο, δε μου μοιάζει και πολύ σύγχρονη.


Και επειδή έχω αρκετούς φίλους άντρες, να σου πω ότι καθόλου ολιγαρκείς δε μου φαίνονται ... αντιθέτως τους ενδιαφέρει πολύ και το πόσο μορφωμένη θα είναι, ο τρόπος που "στέκεται" στις διάφορες περιστάσεις, αν τους στηρίζει ή όχι, αν μπορούν να συζητήσουν ή όχι κάποια πράγματα μαζί της, αν είναι έξυπνη ή όχι, αν δείχνει συντροφικότητα ή όχι, αν είναι στο ίδιο μήκος κύματος ή όχι και ένα σωρό άλλα πράγματα, .... δε νομίζω δε ότι ένα καλό κρεββάτι αντισταθμίζει από μόνο του όλα τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicki

Νεοφερμένος

Η Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Η διάθεση του ερωτικού συντρόφου (άντρα ή γυναίκας) παίζει σαφώς μεγάλο ρόλο στο αποτέλεσμα. Αν ο ένας ενδιαφέρεται για τον άλλον, θα ενδιαφέρεται να τον/την ευχαριστήσει και θα το προσπαθήσει. Αν έχει την εμπειρία, οι πιθανότητες όπως και ο χρόνος, είναι με το μέρος του/της. Μπορεί όμως να τα καταφέρει και χωρίς αυτήν.

Αν πάλι δεν ενδιαφέρεται αλλά έχει την εμπειρία, μπορεί σίγουρα να μείνει αξέχαστος αν το θέλει, τουλάχιστον σε κάποιες από τις γυναίκες με τις οποίες θα συνευρεθεί. Ομοίως και μία γυναίκα.

Σχετικά με τα στερεότυπα πάντως που αναφέρθηκαν, μου φαινόταν κι εμένα μέχρι πριν λίγο καιρό πως ακόμα οι άνθρωποι το βλέπουν έτσι. Σχετικά με το πλήθος των ερωτικών συντρόφων καθενός. Μα πλέον, νομίζω πως η πλειοψηφία τουλάχιστον μεταξύ 20 με 30, δεν τα αναπαράγει.

Εν τέλει, η εμπειρία δεν είναι αυτή που καθορίζει τον καλό εραστή, μα είναι ίσως αυτή που θα κάνει έναν ενδιαφερόμενο εραστή κάτι παραπάνω από καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
1. Κάτσε γιατί δεν μας τα λες καλά... πριν έλεγες ότι ο άντρας επιλέγει τη γυναίκα, λαμβάνοντας υπόψη το με πόσους έχει πάει.
Τώρα λες ότι η γυναίκα επιλέγει. Αν επιλέγει η γυναίκα ... τότε τι σημασία έχει με πόσους θα πάει, αφού στο τέλος θα πάρει αυτόν που θέλει;
Συνεπώς το τι νομίζουν οι άντρες δεν παίζει και ρόλο, εφόσον η τελική απόφαση είναι στις γυναίκες. Τι συζητάμε τότε;

2. Η άποψη ότι η γυναίκα είναι ένα υποδεέστερο ον, η αξία του οποίου εξαρτάται μόνο από το πόσο έχει διαφυλάξει το πολυτιμότερο πράγμα, δηλ. το γεννητικό του όργανο, δε μου μοιάζει και πολύ σύγχρονη.

1. Η γυναίκα επιλεγει σαφώς!
Απλά ο άνδρας - στα πλαίσια της ηθικής που διδάσκεται - θετει αυτοματα εαυτόν εκτός διαλογής απο τη συγκεκριμένη γυναίκα με το πλουσιο παρελθόν.
Και αυτο επιλογή ειναι.

2. Διαχρονική θα έλεγα! Νόμος!
Απο καταβολης (ερωτικού) κόσμου.
Και ναι: η εκτίμηση προς μια γυναίκα πεφτει,οσο περισσότερο αυτή κανει χρήση αυτού που έχει.
Η μηδενική εκτίμηση προς τις πόρνες,εκει εχει την εξήγησή της.
Και η ενόχληση του άνδρα - και η φυγή του πολλές φορές - οταν η γυναίκα που σκοπεύει να συναναστραφεί εχει πλουσιο / ικανό σεξουαλικό παρελθόν,παλι ενεργοποιειται απο αυτά τα ηθικά στερεότυπα.
Σαφώς....η εδραιωμενη ηθική δεν ευνοει τη γυναίκα. Την υποβιβάζει.
Αλλα ο τροπος λειτουργιας ειναι αυτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
1. Η γυναίκα επιλεγει σαφώς!
Απλά ο άνδρας - στα πλαίσια της ηθικής που διδάσκεται - θετει αυτοματα εαυτόν εκτός διαλογής απο τη συγκεκριμένη γυναίκα με το πλουσιο παρελθόν.
Και αυτο επιλογή ειναι.

Θες να μου πεις ότι ο άλλος, θα γνωρίσει μια γυναίκα η οποία θα είναι λέμε τώρα πολύ όμορφη, θα είναι καλλιεργημένη, μορφωμένη, έξυπνη, ικανή, κλπ ... και θα πει "μπα άσε είχες πλούσιο παρελθόν, δεν μου κάνεις!" ... οκ !!!!

2. Διαχρονική θα έλεγα! Νόμος!
Απο καταβολης (ερωτικού) κόσμου.
Και ναι: η εκτίμηση προς μια γυναίκα πεφτει,οσο περισσότερο αυτή κανει χρήση αυτού που έχει.
Η μηδενική εκτίμηση προς τις πόρνες,εκει εχει την εξήγησή της.
Και η ενόχληση του άνδρα - και η φυγή του πολλές φορές - οταν η γυναίκα που σκοπεύει να συναναστραφεί εχει πλουσιο / ικανό σεξουαλικό παρελθόν,παλι ενεργοποιειται απο αυτά τα ηθικά στερεότυπα.
Σαφώς....η εδραιωμενη ηθική δεν ευνοει τη γυναίκα. Την υποβιβάζει.
Αλλα ο τροπος λειτουργιας ειναι αυτος.

Ναι, .... από καταβολής κόσμου λες ε; Χμμμ .... να σου θυμίσω βέβαια ότι οι γυναίκες που έμειναν στην ιστορία και της θαύμασαν όλοι, μάλλον κάπως πλούσια ερωτική ζωή είχαν...
1. Ασπασία (εταίρα)
2. Κλεοπάτρα
3. Ζοζεφίνα
4. Μεγάλη Αικατερίνη της Ρωσίας
5. Θεοδώρα


.... Δεν νομίζω να τις απαξίωνε κανείς!

Α, και η χαμηλή εκτίμηση δεν είναι προς τις πόρνες, αλλά προς το επάγγελμά τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
2. Οι ιδεατές περιπτώσεις δε με αφορουν γιατι ειναι εκτός πραγματικότητας,ειναι ελάχιστες και προπάντων: μη αντιπροσωπευτικές της σύνολης συμπεριφορικής.
Στο ποστ μου που προκάλεσε την απάντησή σου είπα πως ένας μακρύς κατάλογος ερωτικών συντρόφων δε σε κάνει απαραίτητα καλύτερο εραστή. Δεν είναι το μοναδικό κριτήριο ώστε να χρειάζεται να πεις ψέματα στην αγαπημένη σου γι' αυτό.

4. Υποκειμενίζεις ασυναίσθητα έχω την αίσθηση!:D
Καλός εραστής για σένα (μαλλον) ειναι εκεινος που ενδιαφερεται.
Ισχυρίζομαι ότι δεν αποτελώ εξαίρεση και ευτυχώς οι απαντήσεις στο θέμα με επιβεβαιώνουν. Δε χαίρεστε γι' αυτό; :D

5. Δηλ. μια γυναίκα δε θα "στραβοκοιτάξει" ή πάρει "κάπως" αν της τύχει άνδρας μη έμπειρος - με την έννοια του οτι δεν εχει ενα καποιο σεξουαλικό παρελθόν?
Εξαρτάται πώς θα χειριστεί την απειρία του. Κάποιος που δεν ξέρει αλλά αναζητά να μάθει είναι πάντα συμπαθής και προκαλεί την τρυφερότητα στις γυναίκες. Ξέρεις πολλές που δε θα ήθελαν να μυήσουν έναν άντρα στο ερωτικό παιχνίδι (και μάλιστα με γνώμονα αυτό που αρέσει στις ίδιες; ;))
Από την άλλη μεριά κάποιος που θα ισχυριστεί πως γνωρίζει ενώ δεν έχει εμπειρία, ειδικά στην ερωτική πράξη, μπορεί να γίνει πολύ γραφικός. Όμως αυτό ισχύει γενικότερα στη ζωή...

Η προσκόλληση στο ιδεατό,ειναι απλά ένα αλλοθι για τη δυσαρέσκεια μπροστα σε ενα τετοιο ενδεχόμενο
Δεν το θεωρώ καθόλου προσκόλληση στο ιδεατό. Περισσότερο επιλογή της μη συνέχισης ανόητων στερεοτύπων που στην πράξη δεν ισχύουν θα το ονόμαζα...

6. Το ενα δεν αναιρεί το άλλο. Ο άνδρας ειναι δεσμιος του συγκεκριμένου κοινωνικου του ρόλου και αυτόν υπηρετεί.
Εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου, αφού βρισκόμαστε σε μια περίοδο όπου γυναίκες και άνδρες παλεύουμε να ανακτήσουμε τη χαμένη μας ταυτότητα. Αυτός είναι και ο λόγος που δε βιάστηκα να κατακρίνω τον Σταύρο, στο άλλο θέμα. Κάποτε όμως πρέπει να σταματήσουμε (γυναίκες και άνδρες) να υπηρετούμε έναν κοινωνικό ρόλο που δε βοηθά τις διαπροσωπικές μας σχέσεις.

7. Περιμένεις ομως (αξιωματικά / ουσιαστικά) να την έχει!
:confused: Από πού το συμπέρανες αυτό; Θα περίμενα περισσότερο να νιώσει τόσο άνετα μαζί μου, ώστε να μη χρειάζεται να υποκρίνεται.

8. Δηλ. θα κατηγορηθώ τώρα πως προωθώ καποια συγκεκριμένη νοοτροπία στους εφήβους του Στεκιού? Πως τα προσηλυτίζω να βλεπουν τις γυναίκες ως αξίες και εμπορεύματα? Να το δώ κι αυτο!!! :D:D
Προς Θεού, δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου!! Νιώθω όμως πως έστω και άθελά σου, συντηρείς ένα στερεότυπο που για τις γυναίκες (που είναι οι άμεσα ενδιαφερόμενες) είναι αδιάφορο έως και προσβλητικό.

Αυτη εχει ουσιαστικά στιγματίσει / απαξιώσει στα ματια των ανδρών (και συνεπώς και της κοινωνίας) την πόρνη,ως τη γυναίκα που προσφέρει άκριτα οτι πολυτιμότερο έχει
Θα φτάσουμε και στην Ιερή Πορνεία σύντομα, όταν μιλήσουμε στις Ταρώ για την κάρτα XI που είναι η Λαγνεία. Σε περιμένω να ανταλλάξουμε απόψεις εκεί, σε λίγο καιρό. ;)

αποαρλεκινισμένα
Ασχολίαστο! :confused:

9. Απο την Αφροδίτη εισαι! Κι εγώ απο τον Αρη.:D
Λάθος, είμαι από τη Σελήνη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
2. Διαχρονική θα έλεγα! Νόμος!
Απο καταβολης (ερωτικού) κόσμου.
Και ναι: η εκτίμηση προς μια γυναίκα πεφτει,οσο περισσότερο αυτή κανει χρήση αυτού που έχει.
Η μηδενική εκτίμηση προς τις πόρνες,εκει εχει την εξήγησή της.
Και η ενόχληση του άνδρα - και η φυγή του πολλές φορές - οταν η γυναίκα που σκοπεύει να συναναστραφεί εχει πλουσιο / ικανό σεξουαλικό παρελθόν,παλι ενεργοποιειται απο αυτά τα ηθικά στερεότυπα.
Σαφώς....η εδραιωμενη ηθική δεν ευνοει τη γυναίκα. Την υποβιβάζει.
Αλλα ο τροπος λειτουργιας ειναι αυτος.

Καλό θα ήταν να μην γενικεύεις τις δικές σου απόψεις. Αναφέρεις τη δική σου γνώμη και αυτά που εσύ πρεσβεύεις. Εκθέτεις τον δικό σου τρόπο λειτουργίας. ΟΚ. Σεβαστός. Αυτό δεν σημαίνει πως είσαι σε θέση να γράφεις και να εκφράζεσαι εδώ μέσα ως ο αντιπρόσωπος όλου του αντρικού φύλου.

Αλήθεια, οι υπόλοιποι άντρες του ε-στέκι που είστε; Γιατί δεν μας λέτε κι εσείς την άποψή σας; Και κατά πόσο συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τον Heptamer;

Επειδή ανήκω στην κατηγορία των γυναικών που έχουν περισσότερους άντρες φίλους παρά γυναίκες φίλες, πολλές φορές έχω κάνει ανάλογες συζητήσεις μαζί τους. Και όχι, οι απόψεις τους δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που εκφράζει ο Heptamer. Κανείς τους δεν είχε ακραίες θέσεις. Και ουδόλως απαξίωναν τη γυναίκα εξομοιώνοντας με το χρήμα το αιδοίο της μάνας που τους γέννησε και τους έφερε σ' αυτόν τον κόσμο.

Ναι, για όλους τους ήτανε συναρπαστικό - ίσως και σημαντικό - να είναι οι "πρώτοι" κάποιας γυναίκας. Οι "δάσκαλοι". "Να περπατήσουν σε απάτητα χωράφια" όπως θα 'λεγε κι ο ποιητής. Η εξερεύνηση είναι πάντα συναρπαστική. Και, πιστεύοντας πως για μας τις γυναίκες ο πρώτος είναι αξέχαστος, ε! βρείτε μου έναν που δεν θέλει να μείνει αξέχαστος στους ανθρώπους. Πόσο μάλλον στο άλλο φύλο.
(offtopic: Μεταξύ μας, για μένα δεν είναι ο πρώτος μου ο αξέχαστος. Μύθος είναι κι αυτό τελικά. Ή μάλλον, ζήτημα ποσοστών.... ).

Όμως, η εξερεύνηση λαμβάνει χώρα και είναι συναρπαστική όταν σου αρέσει και αυτό που εξερευνείς. Και ο Heptamer δε φαίνεται να πολυσυμπαθεί τις γυναίκες. Θα τολμούσα μάλιστα να πω ότι, με τις θέσεις που εξέφρασε, μοιάζει να παραπαίει κάπου πολύ κοντά στα όρια του μισογυνισμού.
Πάντως, κι επειδή ανήκουμε απ'ό,τι βλέπω στην ίδια γενιά, θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω πως δεν είναι αυτές οι θέσεις των αντρών της γενιάς μου. Δεν έχουν αλλάξει μόνον οι νεότεροι, όπως ανέφερε η Vicki παραπάνω. Ευτυχώς!


Αγάπη προς το γυναικείο φύλο χρειάζεται να νιώθει κάποιος για να είναι καλός εραστής. Κι όχι μόνο ανάγκη ικανοποίησης ενός ζωώδους ενστίκτου. Κι αν έχει τη διάθεση να αφουγκραστεί τη γυναίκα που έχει μες στα χέρια του και ασχοληθεί και με την δική της απόλαυση και ικανοποίηση, τότε ναι, μπορεί να την οδηγήσει στα ουράνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
1. Σε κανεναν δεν αρεσουν τα στερεότυπα,αλλα η αγνόησή τους ειναι άρνηση της πραγματικότητας.
Καλώς ή κακως,υπάρχουν.
Τα πραγματα λειτουργουν κατ εμε ετσι οπως τα παραθέτω.
Έστω ότι ως ένα βαθμό υπάρχουν (θα ήταν πράγματι ουτοπία να ισχυρίζομαι το αντίθετο), ο τρόπος που εκφράζεσαι, υποδηλώνει πως έχεις πάρει απόφαση να τα διατηρήσεις έτσι.
Λυπάμαι, προτιμώ να είμαι από την άλλη πλευρά του ποταμού και να χαρακτηρίζομαι ρομαντική και ιδεαλίστρια :P
Ευτυχώς για μένα, βλέπω στο περιβάλλον μου ότι απομακρυνόμαστε με αργά αλλά σταθερά βήματα από αυτή τη ρηχή πραγματικότητα.


Ωστόσο,προκειται για άτυπη "συμφωνία κατω απο το τραπέζι" :D
Καποιες πρέπει να αμαρτήσουν,ωστε να λειτουργούν ως βάση και τροφοδότηση του συστηματος!:D
Κι αυτές οι κάποιες να είναι οι πρώτες που θα στιγματιστούν από άνδρες και γυναίκες κατά τη θεωρία σου... Γιατί να μην αλλάξουμε το σύστημα λοιπόν, να βολευτούμε όλοι; :P

Η μηδενική εκτίμηση προς τις πόρνες,εκει εχει την εξήγησή της.
Και η ενόχληση του άνδρα - και η φυγή του πολλές φορές - οταν η γυναίκα που σκοπεύει να συναναστραφεί εχει πλουσιο / ικανό σεξουαλικό παρελθόν,παλι ενεργοποιειται απο αυτά τα ηθικά στερεότυπα.
Σαφώς....η εδραιωμενη ηθική δεν ευνοει τη γυναίκα. Την υποβιβάζει.
Αλλα ο τροπος λειτουργιας ειναι αυτος.
Η μηδενική εκτίμηση προς τις "πόρνες"(επίσημες και μη) προέρχεται από το γεγονός ότι είναι πολύ περισσότερο συμφιλιωμένες με τη γυναικεία φύση και τη σεξουαλικότητά τους, πράγμα που μέσα στην κοινωνία που περιγράφεις, τρομάζει γυναίκες και άνδρες.
Μάλλον εδώ κολλάει και το σχόλιο του Νωέα... :hmm:
Επιφυλάσσομαι για περισσότερα όταν ανοίξουμε τη Λαγνεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
1. Καλό θα ήταν να μην γενικεύεις τις δικές σου απόψεις. Αναφέρεις τη δική σου γνώμη και αυτά που εσύ πρεσβεύεις. Εκθέτεις τον δικό σου τρόπο λειτουργίας. ΟΚ. Σεβαστός. Αυτό δεν σημαίνει πως είσαι σε θέση να γράφεις κα να εκφράζεσαι εδώ μέσα ως ο αντιπρόσωπος όλου του αντρικού φύλου.

2. Αλήθεια, οι υπόλοιποι άντρες του ε-στέκι που είστε; Γιατί δεν μας λέτε κι εσείς την άποψή σας; Και κατά πόσο συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τον Heptamer;

3. Επειδή ανήκω στην κατηγορία των γυναικών που έχουν περισσότερους άντρες φίλους παρά γυναίκες φίλες, πολλές φορές έχω κάνει ανάλογες συζητήσεις μαζί τους. Και όχι, οι απόψεις τους δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που εκφράζει ο Heptamer. Κανείς τους δεν είχε ακραίες θέσεις. Και ουδόλως απαξίωναν τη γυναίκα εξομοιώνοντας με το χρήμα το αιδοίο της μάνας που τους γέννησε και τους έφερε σ' αυτόν τον κόσμο.

4. Όμως, η εξερεύνηση λαμβάνει χώρα και είναι συναρπαστική όταν σου αρέσει και αυτό που εξερευνείς. Και ο Heptamer δε φαίνεται να πολυσυμπαθεί τις γυναίκες. Θα τολμούσα μάλιστα να πω ότι, με τις θέσεις που εξέφρασε, μοιάζει να παραπαίει κάπου πολύ κοντά στα όρια του μισογυνισμού.
Πάντως, κι επειδή ανήκουμε απ'ό,τι βλέπω στην ίδια γενιά, θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω πως δεν είναι αυτές οι θέσεις των αντρών της γενιάς μου. Δεν έχουν αλλάξει μόνον οι νεότεροι, όπως ανέφερε η Vicki παραπάνω. Ευτυχώς!

5. Αγάπη προς το γυναικείο φύλο χρειάζεται να νιώθει κάποιος για να είναι καλός εραστής. Κι όχι μόνο ανάγκη ικανοποίησης ενός ζωώδους ενστίκτου. Κι αν έχει τη διάθεση να αφουγκραστεί τη γυναίκα που έχει μες στα χέρια του και ασχοληθεί και με την δική της απόλαυση και ικανοποίηση, τότε ναι, μπορεί να την οδηγήσει στα ουράνια.

1.
Γράφω ως αντιπρόσωπος δικός μου και μόνον. Μου επιτρέπω μονο γενικεύσεις που συμφωνουν με τη δικη μου κοσμοθέαση. Δεν τις φορτώνω σε κανέναν - τουλαχιστον οχι σε καποιον που δε θέλει.
Αν ως γυναίκα ενοχλείσαι,απο αυτά που καταθέτω,εχεις τρεις επιλογές
:α) αδιαφορείς δια της μη συμμετοχής , βου) πατάς το κουμπάκι της αξιολόγησης (προσοχή στο πρόσημο!!) και γου) συμμετέχεις,αλλα αποκωδικοποιείς σωστά (οπου και οποτε μπορεις) και δε νουθετείς.
Δε νουθετώ - και κατ' επέκταση δε νουθετουμαι κιόλας.

2. Κατα πως έχω κόψει μεχρι στιγμής την πλειοψηφία των ανδρών του Στεκιού,το πιο πιθανόν ειναι πως αποστασιοποιούνται,ειτε λόγω ντροπής για τον ομόφυλό τους,είτε λόγω αντιθετης αποψης - την οποια προφανώς δεν εκφράζουν διοτι θα αναψουν τα αιματα και θα εχουμε ταρακουνήματα.!. Δινω πιο πολλες πιθανότητες στο δεύτερο.:D

3. Καλο για σενα.:)
Η στυγνή,αποχρωματισμένη πραγματικότητα για / σε μένα,άλλα λέει.
Φρονώ πως έχασα καθε πιθανότητα να ενταχθώ στο κλάμπ ε?. :D

4. Βολικό,εξόχως απλοϊκό και προπάντων επικίνδυνο συμπερασμα - απλά μεσα απο ενα γραπτολεκτικό κείμενο,το οποιο αδυνατεί να αποδωσει διαθέσεις,προθέσεις,συναίσθημα! Σε πληροφορώ ομως,πως συμπαθώ υπερ το δέον τις γυναίκες! Δε μπορω να με φανταστω μισογύνη.
Και να εισαι σίγουρη πως δεν ακροβατώ.

5. Ναι,ο σωστος άνδρας φροντίζει και για την απολαυση της γυναίκας στα χερια του. Και θελω να πιστεύω πως στο βαθμό που με αφορά,το πρακτικάρω και επιτυχώς.Για μισογύνης,καλά τα πάω,δεν έχω παράπονο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
1. Έστω ότι ως ένα βαθμό υπάρχουν (θα ήταν πράγματι ουτοπία να ισχυρίζομαι το αντίθετο), ο τρόπος που εκφράζεσαι, υποδηλώνει πως έχεις πάρει απόφαση να τα διατηρήσεις έτσι.

2. Λυπάμαι, προτιμώ να είμαι από την άλλη πλευρά του ποταμού και να χαρακτηρίζομαι ρομαντική και ιδεαλίστρια

3. Κι αυτές οι κάποιες να είναι οι πρώτες που θα στιγματιστούν από άνδρες και γυναίκες κατά τη θεωρία σου... Γιατί να μην αλλάξουμε το σύστημα λοιπόν, να βολευτούμε όλοι;

4. Η μηδενική εκτίμηση προς τις "πόρνες"(επίσημες και μη) προέρχεται από το γεγονός ότι είναι πολύ περισσότερο συμφιλιωμένες με τη γυναικεία φύση και τη σεξουαλικότητά τους, πράγμα που μέσα στην κοινωνία που περιγράφεις, τρομάζει γυναίκες και άνδρες.

5. Η μηδενική εκτίμηση προς τις "πόρνες"(επίσημες και μη) προέρχεται από το γεγονός ότι είναι πολύ περισσότερο συμφιλιωμένες με τη γυναικεία φύση και τη σεξουαλικότητά τους, πράγμα που μέσα στην κοινωνία που περιγράφεις, τρομάζει γυναίκες και άνδρες.
1. Λανθασμένο συμπερασμα.
Δε μπαινω στη διαδικασία λύσης ή αποδοχής ή διατήρησης του οτιδήποτε.
Καταθέτω αποστασιοποιημένα τη δική μου πραγματικότητα.

2. Κι εγω κατα βαθος ρομαντικος και ιδεαλιστης ειμαι - οσο δε μπορει να συλλαβει καν η φαντασία σου!
Ειμαι ομως και πραγματιστής... :)

3. Αυτο προϋποθέτει κοινωνική ωρίμανση και πολλά άλλα προαπαιτούμενα,που εικάζω οι κοινωνίες δε θα μπορεσουν να εξασφαλίσουν oυτε καν στο κοντινό μέλλον. :)
Οπότε,μην ελπίζεις (και τόσο)!:)

4. Αν αυτο (σε βολεύει να) πιστεύεις....
Δηλ. οι ανδρες απαξιώνουν τις πορνες επειδη τους τρομάζουν με τη συμφιλιωμένη τους φύση / σεξουαλικότητα ε?? :):D:hmm:


1. Ισχυρίζομαι ότι δεν αποτελώ εξαίρεση και ευτυχώς οι απαντήσεις στο θέμα με επιβεβαιώνουν. Δε χαίρεστε γι' αυτό;

2. Εξαρτάται πώς θα χειριστεί την απειρία του. Κάποιος που δεν ξέρει αλλά αναζητά να μάθει είναι πάντα συμπαθής και προκαλεί την τρυφερότητα στις γυναίκες. Ξέρεις πολλές που δε θα ήθελαν να μυήσουν έναν άντρα στο ερωτικό παιχνίδι (και μάλιστα με γνώμονα αυτό που αρέσει στις ίδιες; "


3. Δεν το θεωρώ καθόλου προσκόλληση στο ιδεατό. Περισσότερο επιλογή της μη συνέχισης ανόητων στερεοτύπων που στην πράξη δεν ισχύουν θα το ονόμαζα...

4. Εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου, αφού βρισκόμαστε σε μια περίοδο όπου γυναίκες και άνδρες παλεύουμε να ανακτήσουμε τη χαμένη μας ταυτότητα. Αυτός είναι και ο λόγος που δε βιάστηκα να κατακρίνω τον Σταύρο, στο άλλο θέμα. Κάποτε όμως πρέπει να σταματήσουμε (γυναίκες και άνδρες) να υπηρετούμε έναν κοινωνικό ρόλο που δε βοηθά τις διαπροσωπικές μας σχέσεις.
5. Από πού το συμπέρανες αυτό; Θα περίμενα περισσότερο να νιώσει τόσο άνετα μαζί μου, ώστε να μη χρειάζεται να υποκρίνεται.

6. Προς Θεού, δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου!! Νιώθω όμως πως έστω και άθελά σου, συντηρείς ένα στερεότυπο που για τις γυναίκες (που είναι οι άμεσα ενδιαφερόμενες) είναι αδιάφορο έως και προσβλητικό.

7. Λάθος, είμαι από τη Σελήνη.. :D

1. Υπήρχε ποτέ περίπτωση να μην σε επιβεβαίωναν??
(ρητορικό ερώτημα σαφώς!) :)

2. Θα ελεγα πως προκαλει ξενέρωμα στις γυναίκες.
Οι γυναίκες αναζητούν περπατημένους ανδρες και οχι wannabe τετοιους. Δεν ασχολουνται καν,πανε παρακάτω.
Αυτες που ενδεχομενως θα ηθελαν να το παιξουν δασκάλες ειναι συγκεκριμένης ηλικίας,συγκεκριμένων (χρονικά περιορισμένων) σεξουαλικών ζητουμένων και φυσικα στοχεύουν σε συγκεκριμένους (ενίοτε αγουρους) άνδρες. Η μεση γυναίκα,δε νιωθει συμπαθεια για εναν άντρα οπως τον περιγραφεις,γιατι θελει να υποταχθεί (με την καλη εννοια του ορου) και οχι να ηγηθεί. Zητα ασφάλεια,οχι να προσφέρει ασφάλεια.Ζητά ετοιμη γνώση,οχι να δωσει τετοια.

3. Πάσο! :)

4. Δε διαφωνώ! Και με τι να αντικαταστησουμε αρχέτυπα αιώνων?
Αλλα αυτο ειναι off topic - παναγία μου!!! Αστο για αλλη φορά!!

5. Ο άνδρας κυριως αντλεί σεξουαλική ανεση απο το σεξουαλικό του "προπονείσθαι" - ετσι διδασκεται,ετσι περιμενουν ολοι (και ανδρες και γυναίκες) να ειναι. Αν δε μπορει να πατήσει κάπου,δε μπορει να αφεθεί - και φυσικα θα υποκριθεί.

6. Τοποθετουμαι παντα ουδέτερα και αποστασιοποιημένα απέναντι σε αυτο το στερεότυπο - και σε όλα - με τη μορφή της καταγραφής και ανάλυσης.
Σαφώς,το σύστημα ειναι άδικο - ομως δεν ειναι δουλεια μου να το αλλάξω. Μπορω μονο να επιλέξω να το εξισορροπω - πάντα σε προσωπικό επίπεδο.
Δε μπορω ομως να κλεισω τα ματια μπροστα σε αυτό.

7. Ακόμη καλύτερα! Μισή ανάσα αποσταση για το φώς μου!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Δηλ. οι ανδρες απαξιώνουν τις πορνες επειδη τους τρομάζουν με τη συμφιλιωμένη τους φύση / σεξουαλικότητα ε?? :):D:hmm:

Ναι, γι' αυτό. Πώς αλλιώς εξηγείς το γεγονός ότι τις επισκέπτονται; (μη σου πω ακριβώς οι ίδιοι που τις απαξιώνουν... :hmm:). Δε θα επεκταθώ περισσότερο, τουλάχιστον όχι τώρα...


2. Θα ελεγα πως προκαλει ξενέρωμα στις γυναίκες.
Οι γυναίκες αναζητούν περπατημένους ανδρες και οχι wannabe τετοιους. Δεν ασχολουνται καν,πανε παρακάτω.
Αυτες που ενδεχομενως θα ηθελαν να το παιξουν δασκάλες ειναι συγκεκριμένης ηλικίας,συγκεκριμένων (χρονικά περιορισμένων) σεξουαλικών ζητουμένων και φυσικα στοχεύουν σε συγκεκριμένους (ενίοτε αγουρους) άνδρες. Η μεση γυναίκα,δε νιωθει συμπαθεια για εναν άντρα οπως τον περιγραφεις,γιατι θελει να υποταχθεί (με την καλη εννοια του ορου) και οχι να ηγηθεί. Zητα ασφάλεια,οχι να προσφέρει ασφάλεια.Ζητά ετοιμη γνώση,οχι να δωσει τετοια.
Νομίζω πως τοποθετήθηκα παραπάνω γιατί δεν προκαλεί ξενέρωμα στις γυναίκες ένας άνδρας που ναι μεν δεν έχει την εμπειρία, έχει όμως ενδιαφέρον και πηγαίο συναίσθημα. Αν έχει και την εμπειρία ακόμη καλύτερα, αλλά η συζήτησή μας ξεκίνησε από παιδιά 20 ετών που έτυχε να μην την έχουν, και όπως σου είπε και η Ηρώ, χρειάζεται ενδιαφέρον για να ικανοποιήσεις τη σύντροφό σου και να προσαρμόσεις επάνω της την εμπειρία σου.
Πάντως θεωρώ τον εαυτό μου "μέση γυναίκα" αφού δεν έχω το προφίλ της dominatrix και μια χαρά μπορώ να υποταχθώ στο συναίσθημα ενός άντρα, παρά στην τεχνική του...

4. Δε διαφωνώ! Και με τι να αντικαταστησουμε αρχέτυπα αιώνων?
Προτείνω να επαναφέρουμε τα πραγματικά αρχέτυπα αιώνων στη θέση αυτών που μας τάισαν (με επιτυχία το δίχως άλλο) τα κοινωνικά "συμφέροντα". ;)

5. Ο άνδρας κυριως αντλεί σεξουαλική ανεση απο το σεξουαλικό του "προπονείσθαι" - ετσι διδασκεται,ετσι περιμενουν ολοι (και ανδρες και γυναίκες) να ειναι. Αν δε μπορει να πατήσει κάπου,δε μπορει να αφεθεί - και φυσικα θα υποκριθεί.
Ναι, το πιστεύω, αλλά επειδή βλέπω παράλληλα πως αυτό δημιουργεί άγχος και ανασφάλεια στον άνδρα εραστή (...στις πόσες αλήθεια, θεωρείσαι ικανός και έμπειρος; :P) ειδικά των μικρότερων ηλικιών, ωφείλω απ' την πλευρά μου να δηλώσω ότι δεν είναι αυτό το ζητούμενό μου σε μια σεξουαλική σχέση και εκτός σπανίων περιπτώσεων, το ένστικτο και το ενδιαφέρον μπορούν να με ικανοποιήσουν εξίσου. :D (και μετά λέτε ότι δεν είμαστε ολιγαρκείς :hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.

1.
Γράφω ως αντιπρόσωπος δικός μου και μόνον. Μου επιτρέπω μονο γενικεύσεις που συμφωνουν με τη δικη μου κοσμοθέαση. Δεν τις φορτώνω σε κανέναν - τουλαχιστον οχι σε καποιον που δε θέλει.
Αν ως γυναίκα ενοχλείσαι,απο αυτά που καταθέτω,εχεις τρεις επιλογές
:α) αδιαφορείς δια της μη συμμετοχής , βου) πατάς το κουμπάκι της αξιολόγησης (προσοχή στο πρόσημο!!) και γου) συμμετέχεις,αλλα αποκωδικοποιείς σωστά (οπου και οποτε μπορεις) και δε νουθετείς.
Δε νουθετώ - και κατ' επέκταση δε νουθετουμαι κιόλας.

Πόσο εύκολα φάσκεις κι αντιφάσκεις μέσα σε 2 μόνο κουβέντες!
Δε νουθετείς (ισχυρίζεσαι) αλλά προσπαθείς εμμέσως (πλην όμως σαφώς!) να μου υποδείξεις πού, πώς, πότε, γιατί, πόσο θα απαντώ. Επειδή είναι η ανατροφή μου τέτοια, θα σε ευχαριστήσω που ανέφερες τις επιλογές που πιστεύεις πως έχω.-

2. Κατα πως έχω κόψει μεχρι στιγμής την πλειοψηφία των ανδρών του Στεκιού,το πιο πιθανόν ειναι πως αποστασιοποιούνται,ειτε λόγω ντροπής για τον ομόφυλό τους,είτε λόγω αντιθετης αποψης - την οποια προφανώς δεν εκφράζουν διοτι θα αναψουν τα αιματα και θα εχουμε ταρακουνήματα.!. Δινω πιο πολλες πιθανότητες στο δεύτερο.:D

Εξακολουθώ να προτιμώ να διαβάσω από τους ίδιους τις δικές τους απαντήσεις και να μην πιθανολογήσω.

3. Καλο για σενα.:)
Η στυγνή,αποχρωματισμένη πραγματικότητα για / σε μένα,άλλα λέει.
Φρονώ πως έχασα καθε πιθανότητα να ενταχθώ στο κλάμπ ε?. :D

Εξαρτάται. Από τον τρόπο που ορίζεις τη φιλία. Αν για σένα 2 άνθρωποι μπορούν να είναι φίλοι μόνον όταν συμφωνούν επί παντός επιστητού τότε ναι, στο κλαμπ των δικών μου φίλων δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να ενταχθείς. ;)

4. Βολικό,εξόχως απλοϊκό και προπάντων επικίνδυνο συμπερασμα - απλά μεσα απο ενα γραπτολεκτικό κείμενο,το οποιο αδυνατεί να αποδωσει διαθέσεις,προθέσεις,συναίσθημα! Σε πληροφορώ ομως,πως συμπαθώ υπερ το δέον τις γυναίκες! Δε μπορω να με φανταστω μισογύνη.
Και να εισαι σίγουρη πως δεν ακροβατώ.

Προβλέψιμη αντίδραση. Επειδή είναι απολύτως ανθρώπινη. Απομόνωσες την λέξη που σε ενόχλησε για τον εαυτό σου και αγνόησες επιδεικτικά τα "δε φαίνεται να", "Θα τολμούσα μάλιστα να πω", "μοιάζει να" κλπ. ;)

5. Ναι,ο σωστος άνδρας φροντίζει και για την απολαυση της γυναίκας στα χερια του. Και θελω να πιστεύω πως στο βαθμό που με αφορά,το πρακτικάρω και επιτυχώς.Για μισογύνης,καλά τα πάω,δεν έχω παράπονο!:D

Αυτό θα σου έλειπε να έχεις και παράπονο! Κατάφερες να ασχολούμαστε με τις δικές σου θέσεις κι απαντήσεις με αφορμή μια δημοσκόπηση. Οποιοσδήποτε ματαιόδοξος άνθρωπος θα ήταν τρισευτυχισμένος αν ήταν στη θέση σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Eρώτηση-επανάληψη της ερώτησης της Isi:

Γιατί ο έμπειρος είναι σώνει και ντε ο "έχω βρεθεί ερωτικά με πολλές γυναίκες"?

Δλδ, ο 20άρης που έχει πάει από 1 φορά με 10 γυναίκες είναι πιο έμπειρος από τον 20άρη που έχει πάει με μία αλλά μέσα σε σταθερή σχέση 1 χρόνου πχ?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Eρώτηση-επανάληψη της ερώτησης της Isi:

Γιατί ο έμπειρος είναι σώνει και ντε ο "έχω βρεθεί ερωτικά με πολλές γυναίκες"?

Δλδ, ο 20άρης που έχει πάει από 1 φορά με 10 γυναίκες είναι πιο έμπειρος από τον 20άρη που έχει πάει με μία αλλά μέσα σε σταθερή σχέση 1 χρόνου πχ?:confused:

Η ειδοποιός διαφορά ειναι οτι ο ικανος αριθμος διαφορετικών - σε συμπεριφορά,ζητούμενα,ανάγκες - γυναικών,επιτρεπει στον άνδρα να εντρυφει καλύτερα,πληρέστερα και σφαιρικότερα στον ψυχικό κόσμο των τελευταίων και να μαθει να τις χειρίζεται (τις γυναίκες) καλύτερα.

Καθε γυναίκα,θελει διαφορετική αντιμετώπιση. Ετσι αν ο 20ρης με ενα χρονο σταθερη σχέση,χωρισει,θα δυσκολευτεί να αποκωδικοποιήσει και να φερθει σωστά σε μια νεα του συντροφο γιατι θα προσπαθησει να εφαρμόσει τη μονη φόρμουλα που ξερει: αυτη της μοναδικης προηγουμενης σχέσης του.

Δε θα εχει συλλέξει ικανο "δειγμα",ωστε να ειναι σε θεση να αντιμετωπίσει οποιαδήποτε νεα κατάσταση...


Ναι, γι' αυτό. Πώς αλλιώς εξηγείς το γεγονός ότι τις επισκέπτονται; (μη σου πω ακριβώς οι ίδιοι που τις απαξιώνουν... :hmm:).

Η στειρα ικανοποίηση των ανδρικών γενετήσιων ορμών επ πληρωμή- το κατώτατο στάδιο απο πλευρας ποιότητας "σχέσης" ενος ανδρα και μιας γυναίκας - απαιτεί και αναλογο (αμαυρωμένο) ηθικό και κοινωνικό status απο την πλευρά της επι πληρωμή γυναίκας στα πλαισια μιας συγκεκριμένης ισχύουσας κοινωνικής ηθικής.
Τις επισκέπτονται για ενα και μοναδικό (ποταπό) σκοπό και για τιποτα περισσότερο.Αρα αυτές οφειλουν να εχουν και το αναλογο (ποταπό) "επίπεδο".

Επ ουδενι τις επισκέπτονται επειδη ειναι συνειδητοποιημένες / συμφιλιωμένες με τη σεξουαλικότητά τους ή επειδή τις φοβούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γιατί ο έμπειρος είναι σώνει και ντε ο "έχω βρεθεί ερωτικά με πολλές γυναίκες"?

Για το "έμπειρος" θα συμφωνήσω με την εξήγηση του Heptamer. Για το "ικανοποιητικότερος" θα διατηρήσω τις αμφιβολίες μου ;)

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer:
Τις επισκέπτονται για ενα και μοναδικό (ποταπό) σκοπό και για τιποτα περισσότερο.Αρα αυτές οφειλουν να εχουν και το αναλογο (ποταπό) "επίπεδο".
...κάποιοι άντρες λένε, πως τη γυναίκα τους τη θέλουν πουτ@να στο κρεβάτι... Τι συμπέρασμα να βγάλω απ' αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Δλδ, ο 20άρης που έχει πάει από 1 φορά με 10 γυναίκες είναι πιο έμπειρος από τον 20άρη που έχει πάει με μία αλλά μέσα σε σταθερή σχέση 1 χρόνου πχ?

υπαρχει μια φραση στις πολεμικες τεχνες: μην φοβασαι αυτον που εχει κανει απο μια φορα 1000 κινησεις αλλα αυτον που εχει κανει 1000 φορες μια κινηση

same goes here, καλος εραστης (η καλη εραστης παρεπιπτοντος...) δεν ειναι αυτος που εχει παει απο μια φορα με 1000 γυναικες αλλα αυτος που εχει παει 1000 φορες με μια.

για τον πολυ απλο λογο οτι η πρωτη φορα παντα ειναι περιορισμενη απο αγχος, αγνοια του σωματος του αλλου κτλ κτλ.

επι του πρακτικου και σε μη ιδανικες συνθηκες, εμπειρος ειναι αυτος που εχει παει με αρκετες γυναικες ωστε να εχει ηδη μαθει οτι δεν υπαρχουν δυο ιδιες και αρα να ξερει πως να αλαζει τον τροπο που λειτουργει και αρκετες φορες με καθε μια απο αυτες ωστε να εχει μαθει τις βαθυτερες πιο προσωπικες λεπτομεριες.

Αυτος ειναι ο εμπειρος, ο ΚΑΛΟΣ εραστης ομως...μπορεις τεχνικα να εισαι ο καλυτερος απο ολους αλλα αν δεν υπαρχει χημεια και συναισθημα...απο την αλλη μπορει τεχνικα να εισαι ο χειροτερος και αν σε εχει ερωτευτει η κοπελα σε καθε αγγιγμα να πεταει στον ουρανο.

Κανουμε το λαθος πολλοι αρσενικοι να προβαλουμε την δικη μας αντιλιψη της σεξουαλικης ικανοποιησης στις γυναικες. Τα θυλικα δεν λειτουργουν ετσι απο οσο εχω καταφερει να συλεξω, λειτουργουν περισοτερο με βαση το συναισθημα, η τεχνικη λεπτομερια του *οργασμου* ενω ειναι καλοδεχουμενη δεν ειναι καθοριστικης σημασιας για την απολαυση της σεξουαλικης πραξης που τελικα ειναι περισοτερο η σαρκικη επιβεβαιωση του ερωτα τους.

Η στειρα ικανοποίηση των ανδρικών γενετήσιων ορμών επ πληρωμή- το κατώτατο στάδιο απο πλευρας ποιότητας "σχέσης" ενος ανδρα και μιας γυναίκας - απαιτεί και αναλογο (αμαυρωμένο) ηθικό και κοινωνικό status απο την πλευρά της επι πληρωμή γυναίκας στα πλαισια μιας συγκεκριμένης ισχύουσας κοινωνικής ηθικής.
Τις επισκέπτονται για ενα και μοναδικό (ποταπό) σκοπό και για τιποτα περισσότερο.Αρα αυτές οφειλουν να εχουν και το αναλογο (ποταπό) "επίπεδο".

Επ ουδενι τις επισκέπτονται επειδη ειναι συνειδητοποιημένες / συμφιλιωμένες με τη σεξουαλικότητά τους ή επειδή τις φοβούνται.

τζιζους. Ποταπος σκοπος? Ποταπο επιπεδο?

οι πορνες ειναι μακραν τα καλυτερα κοριτσια για τον πολυ απλο λογο οτι τουλαχιστον το λενε απο πριν "θελω 100ε για μια ωρα"

για κατσε να υπολογησεις ποσο σου στοιχησε η τελευταια μη "ποταπη" γκομενιτσα που πηδηξες και θα μου πεις μετα αν το αξιζε.

moreover η ιδια η εννοια της ιεροδουλης φερει τοσο βαθυς συμβολισμους στην ανθρωπινη προσωπικοτητα που ειναι το λιγοτερο αυθαδες να τις κοροηδευουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Η ειδοποιός διαφορά ειναι οτι ο ικανος αριθμος διαφορετικών - σε συμπεριφορά,ζητούμενα,ανάγκες - γυναικών,επιτρεπει στον άνδρα να εντρυφει καλύτερα,πληρέστερα και σφαιρικότερα στον ψυχικό κόσμο των τελευταίων και να μαθει να τις χειρίζεται (τις γυναίκες) καλύτερα.

Καθε γυναίκα,θελει διαφορετική αντιμετώπιση. Ετσι αν ο 20ρης με ενα χρονο σταθερη σχέση,χωρισει,θα δυσκολευτεί να αποκωδικοποιήσει και να φερθει σωστά σε μια νεα του συντροφο γιατι θα προσπαθησει να εφαρμόσει τη μονη φόρμουλα που ξερει: αυτη της μοναδικης προηγουμενης σχέσης του.

Δε θα εχει συλλέξει ικανο "δειγμα",ωστε να ειναι σε θεση να αντιμετωπίσει οποιαδήποτε νεα κατάσταση...

Απλά θα συμπληρώσω, ορμόμενη δε και από την παραπάνω απάντηση του epote, πως αυτά που αναφέρει ο Heptamer ισχύουν για κάθε άνθρωπο, ανεξαρτήτως φύλου. Απλά, όπου "άντρας" βάλτε "γυναίκα" στα γραφόμενά του και τούμπαλιν κι έχουμε όλοι μας την πλήρη εικόνα της ανθρώπινης ψυχοσύνθεσης. (Για μένα, αρκεί να μπει η λέξη "άνθρωπος" αλλά... οκ, κάπως πρέπει να συνεννοηθούμε και μαζί του :P).

Η στειρα ικανοποίηση των ανδρικών γενετήσιων ορμών επ πληρωμή- το κατώτατο στάδιο απο πλευρας ποιότητας "σχέσης" ενος ανδρα και μιας γυναίκας - απαιτεί και αναλογο (αμαυρωμένο) ηθικό και κοινωνικό status απο την πλευρά της επι πληρωμή γυναίκας στα πλαισια μιας συγκεκριμένης ισχύουσας κοινωνικής ηθικής.
Τις επισκέπτονται για ενα και μοναδικό (ποταπό) σκοπό και για τιποτα περισσότερο.Αρα αυτές οφειλουν να εχουν και το αναλογο (ποταπό) "επίπεδο".

Επ ουδενι τις επισκέπτονται επειδη ειναι συνειδητοποιημένες / συμφιλιωμένες με τη σεξουαλικότητά τους ή επειδή τις φοβούνται.

Με κάλυψε πλήρως η φράση που τόνισα. Μόνο που το αμαυρωμένο-ποταπό-ας_χρησιμοποιήσει_ο_φίλος_μας_ό,τι_χαρακτηρισμό_τον_βολεύει_τέλος_πάντων είναι από την πλευρά αυτού που πληρώνει. Αν δεν υπήρχε ο ανήθικος πελάτης, δεν θα υπήρχε και η προσφορά. Βασικότατη αρχή της αγοράς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αντιθέτως γνώρισα αρκετούς άντρες που έδιναν σημασία στον αντίστοιχο αριθμό της γυναίκας τους - βέβαια με μάλλον κακή χροιά, αλλά αυτό είναι θέμα μιας άλλης συζήτησης. :)

Πρόσφατα κάποιος γνωστός μου παραπονέθηκε ότι όλες οι γυναίκες πάντοτε έχουν γνωρίσει μόνο άλλους δύο πριν από εμάς.:clapup: Άδικο έχουν οι γυναίκες να λένε τέτοια "κατά συνθήκην" ψεματάκια, όταν η πλειοψηφία των ανδρών έχουν τη νοοτροπία που διάβασα μέσα σ' αυτό το θέμα; Η πλάκα είναι πως κι εκείνος που παραπονιόταν, είχε ακριβώς αυτήν τη φοβική κατά τη γνώμη μου νοοτροπία...

Το γυναικείο αιδοίο αποτελει μεγαλη "χρηματιστηριακή" αξία στο ερωτικό περιβάλλον και στα ματια των ανδρών,απαξιώνεται - σύμφωνα με την ισχύουσα ηθική -,όσο αυτό προσφέρεται αδιακρίτως,συνεχώς,ακατάπαυστα....

Εγώ πάντως έχω διαπιστώσει μέχρι τώρα, ότι όσο πιο έμπειρο το αιδοίο, τόσο πιο εξασκημένο κι ικανοποιητικό. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες, αλλά υπάρχουν κόλποι που σου "την δένουν κόμπο" φίλε και αυτοί συνήθως βρίσκονται ανάμεσα σε πόδια που έχουν κάνει τα χιλιομετράκια τους. Εγώ μετά από ενδελεχή έρευνα, έχω καταλήξει πως δεν πάω με γυναίκα εάν δεν έχει την απαιτούμενη προϋπηρεσία, εμπειρία, βιογραφικό ρε αδερφέ, αφού σου αρέσουν τόσο οι οικονομίστικοι όροι...:loltooth:

1. Γνώμη σου!
Ετσι ειναι ομως! - δε μπορουμε να αγνοήσουμε (όσο κι αν μας ενοχλεί) πως η ισχύουσα (απο άνδρες εδραιωμένη) ερωτική ηθική εχει (και) ψυχρή οικονομίστικη (συμπεριφορική) χροιά. Οπως δυστυχώς όλα τα πραγματα άλλωστε!

Εάν είναι έτσι, γιατί τότε οι πόρνες είναι κατακριτέες; Οικονομίστικη χροιά εμείς; Οικονομίστικη κι αυτές!!:clapup: Δύο μέτρα και δύο σταθμά διακρίνω.

Καταλαβαίνεις οτι μιλάς για ανθρώπους ισότιμους με εσένα, που το μοναδικό που αλλάζει είναι το τι κάνουν το βράδυ στο κρεβάτι τους;

Δηλαδή εάν το κάνουν την ημέρα δεν πιάνεται; :hehe:

Ποια γυναίκα τη σημερινή ημέρα θεωρεί έναν άντρα "ύπουλο αρσενικό που θελει μονο να τις κρεβατώσει"; Τα πιστεύεις αυτά που λες; Ρε συ ζούμε στο 2009!
Σ΄αυτό έχει δίκιο ο Heptamer, όσο κι αν δημοσίως καμμία σας δεν το παραδέχεται. Το έχω ακούσει, το έχω διαβάσει, το έχω οσφρανθεί, το έχω διαπιστώσει με κάθε δυνατό τρόπο. Εντάξει τα κατά συνθήκην ψεύδη, αλλά και μεταξύ μας που είμαστε μια παρέα, δεν λέει ρε φιλενάδες...:P:D

Είναι η πρώτη φορά σε αυτό το φόρουμ που δεν μπορώ να βάλω τη σκέψη μου σε μια σειρά και γράφω τόσο συγκεχυμένα, γιατί τρελαίνομαι με αυτά που διαβάζω από έναν άντρα 40 χρόνων (σχεδόν πατέρας μου).
Στ' αλήθεια, δεν μπορώ να με φανταστώ να σου αλλάζω πάνες καλή μου...

1. Σε κανεναν δεν αρεσουν τα στερεότυπα,αλλα η αγνόησή τους ειναι άρνηση της πραγματικότητας.
Καλώς ή κακως,υπάρχουν.
Τα πραγματα λειτουργουν κατ εμε ετσι οπως τα παραθέτω. Ειναι σαφώς οδυνηρό και σκληρό να εφαρμόζουμε οικονομίστικες μεθοδους και πρακτικές στη ζωή μας,αλλα αυτο ουσιαστικά ασυνείδητα κανουμε. Αυτο αποπνεει η ηθική που ασκούμε.

Τα κατά συνθήκην δεν είναι προνόμιο των γυναικών απ' ό,τι βλέπω...

Σε κανέναν δεν αρέσουν τα στερεότυπα, όμως εσύ τ' αναπαράγεις με κάθε σου ανάσα, ή σωστότερα με κάθε άγγιγμα του πληκτρολογίου. Συνεπώς σου αρέσουν, τα υιοθετείς και τα σέβεσαι πέραν κάθε αμφισβήτησης.

Αυτό κάνουμε ασυνείδητα, όμως εσύ το κάνεις εντελώς συνειδητά. Στο στρατό φορούσες στολή παραλλαγής άραγε;:whistle:


Η ηθική ετσι οπως ασκείται (του ισχυρου,δηλ. του άνδρα) ευνοεί λογικά τον άνδρα - δεν τον αγγίζει,ουτε τον κακοχαρακτηρίζει,ουτε τον στιγματιζει κοινωνικά για τις σεξουαλικές πραξεις του - το γνωρίζεις αυτο σαφώς! Ωστόσο,κανει ακριβώς αυτο πανω στον ανίσχυρο (τη γυναίκα).
Από κρητική μαντινάδα: "Δύναμη πώ 'χει η κοπελιά στον αφαλό από κάτω, βάνεις το φίδι ζωντανό και βγάζεις το ψοφάτο". :clapup:

Αλήθεια μου φαίνεται πολύ αστείο να πιστεύει ένας άντρας που μάλιστα διαθέτει και ημερολογιοδείκτη, ότι είναι ισχυρός, ενώ οι γυναίκες ανίσχυρες. Ο πιο επικίνδυνος αντίπαλος είναι αυτός που σε πείθει περί της αδυναμίας του, κατά τα λόγια του Σουν Τζου: "Δείξε αδυναμία εκεί που έχεις δύναμη"...


Καποια πραγματα ωστόσο ειναι ίδια και απαράλλαχτα: ο ανδρας κυνηγά μονίμως (για) το σεξ,γιατι του το υπαγορεύει η φύση του Αυτο ειναι στάνταρ και δεν αλλαζει,όσο πολιτισμένοι και αν γινουμε. Απλά λειαίνεται τροπον τινά.
Αυτά υπαγορεύει η φύση μας, μόνο εάν διαβάζουμε περιοδικά του Κωστόπουλου ή βλέπουμε διαφημίσεις ανδρικών αρωμάτων. Εγκώ κυνηγάει, εσύ συλλέγκει, ουγκ!! Ωστόσο, εάν δεν το θέσουμε στην υπερβολή του, το παραπάνω έχει μια δόση αλήθειας, η οποία όμως είναι εντελώς αυτονόητη. Δηλαδή, όταν λέμε πως μας αρέσει μια γυναίκα, τι λες να εννοούμε, ότι μας αρέσει για συμπαίκτης στην μπιρίμπα;

Εντούτοις, παραγνωρίζεις μια σημαντική παράμετρο, η οποία ενώ έχει δημοσιευτεί πολλάκις σε επιστημονικά περιοδικά, μάλλον δεν έφτασε μέχρι τα κωστοπουλαίικα: Στον άνθρωπο, όπως και στα περισσότερα των θηλαστικών και πτηνών, το θηλυκό είναι αυτό που διαλέγει ερωτικό σύντροφο, για λόγους εξελικτικής προσαρμογής. Κατά συνέπεια, μέχρι να καταλάβεις εσύ ότι γουστάρεις μια γυναίκα, ήδη σε έχει γουστάρει εκείνη. Με δεδομένο πως κι εκείνη αυτονοήτως δεν σε γουστάρει για να παίξετε τις κουμπάρες, μάλλον για το σεξ της φροντίζει. Το δήθεν κυνήγι είναι απλά ένα παιχνίδι, όπου το αρσενικό αποδεικνύει στο θηλυκό ότι πράγματι εκείνο διάλεξε σωστά...

Δεν ειμαι βολικός e-συνομιλητής αγαπητή μου!
Ειμαι σκληρός,ψυχρός,ανατρεπτικός,ανελέητος τέτοιος!
Οτι δεν το αντεχεις,δεν το πλησιάζεις!
Ρε σεις, κι εγώ τέτοιο κάθαρμα είμαι!! Λέτε να φταίει το 1967 και η χούντα;:hmm:

(Μπορεις ωστόσο να του ριξεις οσες αρνητικές ψήφους αντέχει το σύστημα!!):D:D:D:D:D
Χωρίς διάθεση ειρωνείας, σε θεωρώ πολύ τυχερό που έχεις ποστ με -14!! Μακάρι να είχα κι εγώ μια έμπνευση που θα τραβούσε τόσο πολύ την προσοχή των συνομιλητών μου και μάλιστα των θηλυκών.

.......................

Κάποτε μια καθηγήτρια δερματολογίας είχε πει μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ατάκα, για όσους βέβαια ενδιαφέρονται να μάθουν τι σκέφτονται οι γυναίκες: "Άνδρας που αλλάζει συχνά ερωτικές συντρόφους, είναι βέβαιο πως έχει πρόβλημα με το πουλί του"!! Σε ερώτηση κάποιας παρευρισκόμενης για ποιο λόγο το λέει αυτό, εκείνη προσέθεσε: "Καμμία γυναίκα δεν αφήνει εύκολα να της ξεφύγει άντρας που την ικανοποιεί σεξουαλικά. Τους υπόλοιπους τους αφήνουμε να νομίζουν ότι έφυγαν εκείνοι, για να μην τους πληγώσουμε". Η κυρία ήταν διευθύντρια του νοσοκομείου Αφροδισίων, κάτι θα ήξερε περισσότερο...

Τέλος, θα ήθελα να πω ότι η απαξίωση των γυναικών που έχουν γνωρίσει πολλούς ερωτικούς συντρόφους, το μόνο που υποδεικνύει είναι η πραγματική έλλειψη αυτοπεποίθησης των ανδρών. Κανένας δεν αντέχει στη σκέψη της σύγκρισης με άλλους άντρες και μια γυναίκα με μεγάλη εμπειρία, άρα και με μεγαλύτερο μέτρο παραλληλισμού, τρομάζει τους περισσότερους εξ ημών, σε βαθμό καταστολής του υπερήφανου πέους μας. Γι' αυτόν το λόγο, οι γυναίκες έχουν μάθει καλά το μάθημά τους και μας λένε πως είμαστε οι καλύτεροι που έχουν γνωρίσει, ότι αυτό το τάδε κόλπο πρώτη φορά το έκαναν με εμάς, ότι το άλλο δεν τους άρεσε πριν μας γνωρίσουν και άλλες τέτοιες μπούρδες. Το κάνουν για καλό σκοπό όμως κι έτσι το ψέμα συγχωρείται στην περίπτωση αυτή!!

Αρχική Δημοσίευση από epote:
moreover η ιδια η εννοια της ιεροδουλης φερει τοσο βαθυς συμβολισμους στην ανθρωπινη προσωπικοτητα που ειναι το λιγοτερο αυθαδες να τις κοροηδευουμε.

Respect δικέ μου!! Την Scarlet Woman και μητέρα των βδελυγμάτων Babalon, όχι μόνο δεν έχουμε δικαίωμα να τη λοιδορούμε, αλλά οφείλουμε να χύσουμε το αίμα μας στο Ιερό της Δισκοπότηρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Xάος,εισαι απολαυστικότατος!!

Κρίμα παντως που δε μπορω να σου δωσω μερος απο τους -14 ποντους μου.
Δεν ειναι οτι ειμαι μονοφαγάς...αλλα δε μπορώ!

Και δε μπορω να πεισω και τα θηλυκά να σου βαλουν αρνητική ψηφο!
Την εχουν στρεψει όλη εναντίον μου!!!

Την παράμετρο πως οι γυναίκες τελικά επιλέγουν,δεν την αγνοώ.
Εξαλλου το αυτο ισχυρίστηκα και εγω.Οχι το αντιθετο

Στο στρατό δε φορεσα στολή παραλλαγής. Δεν προλαβα αλλωστε!
Περασα κι εφυγα!!!

Το εξασκημενο και περπατημένο αιδοιο το θελουν σαφώς πολλοι ανδρες - οσο γκομενιζουν και χαιρονται το αδεσμευτο ειναι μια χαρά!
Δε νομιζω ομως πως διαλέγουν και ενα τετοιο,οταν αποφασισουν να κατασταλάξουν σε κάποιο. Εκεί πρεπει το αιδοιο να εχει κανει οσο το δυνατον λιγοτερα χιλιόμετρα - γιατι αλλωστε αποφασιζεις να το φορτωθεις για μια ζωή και δε μπορεις να το αλλαξεις!....


(τα παραπάνω,με τη συνοδεια πολλων γελαστων χαρωπων εικονιδίων!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top