Φαρμακευτική

pinkheart

Νεοφερμένος

Η pinkheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζετε ποιος είναι περίπου ο μηνιαίος μισθός ενός φαρμακοποιού με δικό του φαρμακείο;
Έχει επαγγελματική αποκατάσταση το επάγγελμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζετε ποιος είναι περίπου ο μηνιαίος μισθός ενός φαρμακοποιού με δικό του φαρμακείο;
Έχει επαγγελματική αποκατάσταση το επάγγελμα;

Ως μέλος σε οικογένεια με αρκετούς φαρμακοποιούς, θα σου πω 2 πράγματα:

1ον Ο φαρμακοποιός δεν είναι μισθωτός όταν έχει δικό του φαρμακείο. Είναι ελεύθερος επαγγελματίας. Μισθωτός θα ήταν αν δούλευε πχ στην Pfizer.

2ον Το επάγγελμα θα ανοίξει και οι όποιες τωρινές απολαβές θα εκμηδενιστούν, αφού δίπλα σου αύριο θα χεις 40 φαρμακεία. Μόνη λύση παλιά ήταν να άνοιγες φαρμακείο σε κανα χωριουδάκι στην επαρχία γιατί θα ήσουν μόνος/η σου, αλλά πλέον το φαινόμενο θα εκλείψει.

Αν τώρα θες να γίνεις μισθωτή ή ερευνήτρια στο εξωτερικό, οκ, αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkheart

Νεοφερμένος

Η pinkheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
θέλω να περάσω φαρμακευτική και να ανοίξω δικό μου φαρμακείο, μου αρέσει σαν επάγγελμα αλλά είχα και την εντύπωση ότι έβγαζε και καλά λεφτά.. Όσο για τα άλλα φαρμακεία που θα υπάρχουν το ξέρω, αλλά δεν νομίζω να είναι και τόσο μεγάλο το πρόβλημα.. Δεν θα το ανοίξω και σε πιάτσα φαρμακείων:P Ευχαριστώ και για την απάντηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
θέλω να περάσω φαρμακευτική και να ανοίξω δικό μου φαρμακείο, μου αρέσει σαν επάγγελμα αλλά είχα και την εντύπωση ότι έβγαζε και καλά λεφτά.. Όσο για τα άλλα φαρμακεία που θα υπάρχουν το ξέρω, αλλά δεν νομίζω να είναι και τόσο μεγάλο το πρόβλημα.. Δεν θα το ανοίξω και σε πιάτσα φαρμακείων:P Ευχαριστώ και για την απάντηση:)
Το καλα λεφτα ειναι σχετικο καλη μου ειδικα τα τελευταια χρονια τα πραγματα δεν ειναι και τοσο ευκολα οσο νομιζουν οι πολλοι (ενδεικτικα το δημοσιο ταμειο εχει να μας πληρωσει μηνες)
Οι ωρες δουλειας ειναι πολλες ειδικα για εμας που ειμαστε επαρχια και σε τουριστικη περιοχη ο ανταγωνισμος πολυ μεγαλος και δεν εχει απελευθερωθει ακομα φαντασου τι εχει να γινει στο μελλον.
To κεφαλαιο που χρειαζεσαι για αρχη ειναι αρκετα μεγαλο και το που θα ανοιξεις το φαρμακειο σου θελει παρα πολυ σκεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Viktoria K.

Νεοφερμένος

Η Viktoria K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! :)
Να ρωτησω κατι; Αμα παω να σπουδασω στην Ρωσσια στο τμημα φαρμακευτικης το πτυχειο θα ισχυει μετα στην ελλαδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Οι ωρες δουλειας ειναι πολλες ειδικα για εμας που ειμαστε επαρχια και σε τουριστικη περιοχη ο ανταγωνισμος πολυ μεγαλος και δεν εχει απελευθερωθει ακομα φαντασου τι εχει να γινει στο μελλον.

δουλεψε οικοδομη τοτε, κατακοπη πωλητρια με 5ετεις σπουδες στην αναγνωση γραφικου χαρακτηρα γιατρων.

ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Έναπ μέσο φαρμακείο έχει μηνιαίο κέρδος 6-8000.
Τα καλά φαρμακεία πάνω από 10.000
Ο πατέρας μου έχει φαρμακείο.Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top