Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παλιομοδίτικο. Το φορούσε η μαμά μου το 1975.


Πολύ απλό. Το μοντέλο πρέπει να φοράει νούμερο extra extra extra small.


τι να σου πω, εμένα μου φάνηκε πολύ χαριτωμένο όταν το είδα και πολύ ανοιξιάτικο. :worry:
το άλλο μπλουζάκι είναι όντως πολύ απλό αλλά το ήθελα για κάθε μέρα οπότε δεν με ένοιαζε πολύ. πάντως είναι πολύ πιο άνετο απ' ό,τι δείχνει (εγώ φοράω medium συνήθως αλλά στο συγκεκριμένο πήρα το small και καθόταν πολύ καλά).
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ήρθα κι εγώ πάλι να σας ανακοινώσω πως θα τρώω παγάκια για τον υπόλοιπο μήνα, καθώς με κατέκλυσαν οι καταναλωτικές μου άγριες διαθέσεις και προέβην στην αγορά δύο ζευγαριών βανς.

festival satin, σε κόκκινο χρώμα για slay game λολ

textile stripes, για καθημερινά

Τα βανς είναι τα μόνα sneakers που νιώθω ότι μου πάνε. All star έχω εγκαταλείψει εδώ και χρόνια γιατί πονάνε τα πόδια μου όταν τα φοράω και για κάποιο λόγο με adidas gazelle/campus μου φαίνομαι πάρα πολύ αστεία. :P Για stansmith/superstar δε συζητώ, δε μ αρέσει καθόλου το άσπρο στα παπούτσια και το μαύρο πάλι μεχ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Ήρθα κι εγώ πάλι να σας ανακοινώσω πως θα τρώω παγάκια για τον υπόλοιπο μήνα, καθώς με κατέκλυσαν οι καταναλωτικές μου άγριες διαθέσεις και προέβην στην αγορά δύο ζευγαριών βανς.

festival satin, σε κόκκινο χρώμα για slay game λολ

textile stripes, για καθημερινά

Τα βανς είναι τα μόνα sneakers που νιώθω ότι μου πάνε. All star έχω εγκαταλείψει εδώ και χρόνια γιατί πονάνε τα πόδια μου όταν τα φοράω και για κάποιο λόγο με adidas gazelle/campus μου φαίνομαι πάρα πολύ αστεία. :P Για stansmith/superstar δε συζητώ, δε μ αρέσει καθόλου το άσπρο στα παπούτσια και το μαύρο πάλι μεχ.


Ωραία αγορά!
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τα βανς είναι τα μόνα sneakers που νιώθω ότι μου πάνε. All star έχω εγκαταλείψει εδώ και χρόνια γιατί πονάνε τα πόδια μου όταν τα φοράω και για κάποιο λόγο με adidas gazelle/campus μου φαίνομαι πάρα πολύ αστεία. :P Για stansmith/superstar δε συζητώ, δε μ αρέσει καθόλου το άσπρο στα παπούτσια και το μαύρο πάλι μεχ.

Ναι! 70€ παπούτσια και έχουν μία σόλα ψέμα! =/ Έχω σταματήσει να τα φοράω και εγώ εδώ και χρόνια, αλλά ακόμη μου αρέσουν πολύ. Για την ακρίβεια σκέφτομαι να πάρω ξανά τα μπλε :P

Το πρώτο ζευγάρι εξαιρετικό! Ειδικά το μπεζ μου άρεσε πάρα πολύ!
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ρε ηθελα να παρω κι εγω το προηγουμενο διααστημα μεχρι που ειδα οτι με τα ιδια ισως και λιγοτερα χρηματα μπορουσα να παρω και καλες δερματινες αρβυλες και καλα ορειβατικα . Γενικα αξιζουν; Πηρες μεσω ιντερνετ;


Τις αγόρασα μέσω ίντερνετ, ναι.

Είναι γενικά πολύ ακριβές, αλλά να πω την αλήθεια το είχα όνειρο ζωής να πάρω κάποια στιγμή και το πραγματοποίησα. Σκέψου ότι τις ζήλευα από μικρή που είχε η μάνα μου.

Σύμφωνα με τη μάνα μου, δεν πρόκειται να μου πάθουν τίποτα και για την αντοχή τους και μόνο αξίζουν τα λεφτά τους. Σύμφωνα με εμένα, είναι ένα παπούτσι που μέχρι να ανοίξει και να μαλακώσει θα κλαις όταν το φοράς. Ακόμη και στο πιο μαλακό του δέρμα, είναι ανυπόφορο τον πρώτο καιρό. Βέβαια, η ποιότητα του δέρματος είναι αρκετά καλή και δε τα μετανιώνω ακόμη. Αν δεν κρατήσουν πολύ βέβαια, θα κλαίω τα λεφτά μου...

Νομίζω εξαρτάται από τι παπούτσι ψάχνεις (εγώ πχ δεν ψάχνω ορειβατικό, ψάχνω ανθεκτικό και σχετικά άνετο αρβυλάκι) και το τι budget διαθέτεις, γιατί κακά τα ψέματα, μάζευα ποοοοολύ καιρό λεφτά για να τις πάρω και στερήθηκα και ενα ταξιδι που σκόπευα να κανω. :P
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πηρα αυτο το φορεμα: https://www.bcbg.com/en/strappy-cutout-mini-dress/OLM6200231-703.html?dwvar_OLM6200231-703_color=703&cgid=dresses-by-category-mini-dresses#cgid=dresses-by-category-mini-dresses

Με τι παπουτσια και τσαντα μπορω να το συνδιασω; Δυσκολο χρωμα το κιτρινο, ισως εκανα βλακεια που το πηρα γιατι ειμαι και πολυ ασπρη, αλλα ελπιζω να μαυρισω συντομα :D. Σκεφτομαι να το συνδιασω με nude makeup, στην χειροτερη με nude makeup και σκουρο ροζ κραγιον (πχ σαν το whole new world ή το framboise moi της mac).

Επισης πηρα αυτα:
https://www.aritzia.com/en/product/wallace-dress/64477.html?dwvar_64477_color=11905 (σε μπλε)
https://www.aritzia.com/en/product/kofi-dress/72618.html?dwvar_72618_color=15219 (σε λευκο - το εχω ηδη λατρεψει! Θα περιμενω να φερουν και σε γαλαζιο. Θα γινει μαλλον το αγαπημενο μου φορεμα του καλοκαιριου)

Ασχετο, αλλα δεν εχω ουτε ενα jumpsuit γιατι τα θεωρω δυσχρηστα οταν θελεις να πας τουαλετα. Ωστοσο μερικα ειναι πολυ ομορφα και ψηνομαι. Πως στο δ**ολο πατε τουαλετα με αυτα; Αν το ξεκουμπωσεις ολο απο πανω και πεσει στο πατωμα πρεπει μετα να κανεις μπανιο με χλωρινη!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Πήρα μια ωραία μπλούζα από τα Tommy Hilfiger (μωβ) σε προσφορά από 72€ στα 59€!Νομιζω είναι μια καλή τιμή.
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πηρα μουσταρδι μπλόυζα με 6 ευρ ω.
ρουφατε:1eye:
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάμε να δούμε τι φοράω σήμερα!
Παπούτσια Adidas:72€
T-shirt HM μωβ: 29€
Παντελόνι υφασμάτινο μπλε: 29€
Ρολόι swatch (αυτό που φοράω κάθε μέρα):180€


Φωωωτη,θελω χελπ
ψαχνω δωρο για φιλο.αγαπημενο χρωμσ μωβ.μπορεις να στειλις λινκ απο T-shirt HM μωβ: 29€

διοτι βρισκω μονο με 10κ13 ευρω;
https://www2.hm.com/en_eur/men/shop...-size=small&image=model&offset=0&page-size=36
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Φωωωτη,θελω χελπ
ψαχνω δωρο για φιλο.αγαπημενο χρωμσ μωβ.μπορεις να στειλις λινκ απο T-shirt HM μωβ: 29€

διοτι βρισκω μονο με 10κ13 ευρω;
https://www2.hm.com/en_eur/men/shop...-size=small&image=model&offset=0&page-size=36

Νομίζω ότι μπορείς να πας και να δεις από κοντά.Εχει και κακές τιμές τώρα άρα δεν θα έχεις πρόβλημα νομίζω!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
να παρω μια ιδεα,δωσε λινκκκκκκκ:give_rose:


Λινκ δεν ξέρω!Σου προτείνω όμως αν θέλεις κάτι πιο ακριβώς και τα navy green που μπορείς να βρεις από το 30-70€ και είναι και καλύτερης ποιότητας!Εγω το μπλουζάκι που φοράω σήμερα το πήρα πέρσι και δεν έχει πάθει τίποτα!Μπορεις να δεις και στο site τους τιμές και όλα!
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λινκ δεν ξέρω!Σου προτείνω όμως αν θέλεις κάτι πιο ακριβώς και τα navy green που μπορείς να βρεις από το 30-70€ και είναι και καλύτερης ποιότητας!Εγω το μπλουζάκι που φοράω σήμερα το πήρα πέρσι και δεν έχει πάθει τίποτα!Μπορεις να δεις και στο site τους τιμές και όλα!


https://www2.hm.com/en_eur/men.html
απο
εδω
λινκ
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ξέρει κανεις αν μπορώ να βρω σε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα πέδιλα Dr Martens? Ή μόνο online θα τα βρω;
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πήρα πριν κανένα δίμηνο αυτά εδώ σε μοβ, μισοτιμή για να τα βάλω στην ανασκαφή που πήγα. Καιρό είχα να φορέσω τέτοιου είδους παπούτσια και είναι τρομερά άνετα τελικά!

Καμία ιδέα για το πως μπορώ να τα συνδυάσω χειμώνα με καθημερινό ντύσιμο; :)

 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην κολλάς. Το ίδιο καλά συνδυάζονται με τζιν, με απλό παντελόνι, παντελόνι τύπου cargo, με άλλα ορειβατικά ρούχα που τυχόν μπορείς να έχεις μέχρι και κολάν με τις ανάλογες επιλογές στα από πάνω σου. Γενικά, είναι ταμάμ για ένα casual ντύσιμο.
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μην κολλάς. Το ίδιο καλά συνδυάζονται με τζιν, με απλό παντελόνι, παντελόνι τύπου cargo, με άλλα ορειβατικά ρούχα που τυχόν μπορείς να έχεις μέχρι και κολάν με τις ανάλογες επιλογές στα από πάνω σου. Γενικά, είναι ταμάμ για ένα casual ντύσιμο.

Βασικά, επειδή φοράω συχνά σορτσάκι με καλσόν τον χειμώνα και φούστες, σκεφτόμουν πως θα ήταν με αυτά. Εννοείται πως πάνε με κολάν και τζιν, έτσι σκέφτηκα να τα συνδυάσω όταν τα πήρα. :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top