Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλά δεν έχουμε θέμα γι' αυτό; :blink:
Για πείτε όσοι την έχετε: αξίζει τον κόπο; Έχετε να προτείνετε ωραία παιχνιδάκια; Η πλατφόρμα τι λέει;
Ακούω!

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Θα σου πω περισσότερα όταν γυρίσω από τη μακρινή και κρύα Βουλγαρία.


πς: στο media markt αυτό το καιρό με 149 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πήρα και δεύτερο χειριστήριο και αύριο θα παραλάβω και την πλατφόρμα.
Είναι εκπληκτικό, δεν έχω διασκεδάσει ξανά τόσο πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είναι εκπληκτικό, δεν έχω διασκεδάσει ξανά τόσο πολύ! :)

Mα τι κρίμα για εσένα να μην έχουμε περάσει λίγες ώρες τα δυό μας.:redface:

:P

39,90 το χειριστήριο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σημερα επαιξα για πρωτη φορα...
Σαν κονσολα ειναι εντελος διαφορετικης φιλοσοφιας απο xbox και playstation, και ως προς το στησιμο της και ως προς τα παιχνιδια της.
Τα παιχνιδια της ειναι πιο χαβαλεδιαρικα, και αμα προτιμας τα παιχνιδια για χαβαλε και οχι τα βαρια παχνιδια με σοβαρο σεναριο , τρελα γραφικα, απιστευτη δραση κλπ, νομιζω ειναι οτι πρεπει.
Εγω ωστωσο βαρεθικα σχετικα γρηγορα, αλλα αυτο εχει και να κανει με τα γουστα του καθενος.
Τωρα, με ενα μονο παιχνιδι, δεν νομιζω πως μπορω να βγαλω πολλα παραπανω συμπερασματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Το έχω σχεδόν έναν χρόνο και παίζω μόνο το wii fit. Καλό είναι για ελαφριά γυμναστική στο σπίτι. Τώρα για άλλα παιχνίδια δράσης ας πούμε δεν ξέρω αν έχει αλλά ένα που είχα πάρει δώρο μαζί με αθλήματα με άφησε αδιάφορη. Δεν ξέρω ίσως επειδή το πήρα για την γυμναστική. Πάντως το wii fit με κάλυψε.Αν θέλεις να κάνεις γυμναστική με τέτοιο τρόπο είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Boratιον 40 ευρώ έκανε το (μισό) χειριστήριο μαζί με ένα παιχνίδι που έγραφε επάνω πως δεν πωλείται χωριστά διότι -όπως πικρά ανακάλυψα όταν το δοκίμασα- ήταν βλακεία και κανείς δεν θα έδινε λεφτά να το αγοράσει! :P
Και 20 ευρώ περίπου έκανε το nunchuck (ή όπως λέγεται τέσπα! :D)

Θα 'ρθεις να παίτσουμε; :redface: :baby: :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Είμαι σε σκέψεις να πάρω κι εγώ ένα....

Τι διαφορές έχει το μαύρο με το λευκό????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Έχει διαφορά στο χρώμα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
απο εδώ
Υπάρχει διαφορά μεταξύ τους.
το μαύρο έχει το motion plus και το sports resort μαζί στην συσκευασία. Γι'αυτό τον λόγο μάλιστα η τιμή του είναι λίγο πιο μεγάλη σε σύγκριση με το άσπρο.
Επίσης, λέγεται πως το μαύρο έχει ένα τσιπ στο drive, το οποίο δεν επιτρέπει στο wii να παίξει κόπιες, αλλά οι usb loaders δουλεύουν κανονικά.
Ουσιαστικά τιποτα δηλαδή όσον αφορά το hardware...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.


:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Το πήρα κι εγω.... Δώρο μου το έκαναν δηλαδή....
Ωραίο το tennis!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
το πηρα κι εγω!!!!!!
ειναι απλα τελειο!!!
το προβλημα ειναι που θα βρουμε παιχνιδια καθως δεν ενοικιαζονται και ειναι πανακριβα να τ αγορασεις:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Προτιμώ το playstation. Έπαιξα εχτές για πρώτη φορά wii και ομολογώ πως ήταν πολύ διασκαδαστικό, αλλά ένας σοβαρός gamer σαν εμένα δεν μπορεί να παίζει έτσι συνέχεια :P Είναι μόνο για διασκέδαση με τους φίλους σου καμιά δύο φορές (πολύ πιο ωραία πάντως από το να παίζεις pro)
Η απάντηση βέβαια έρχεται από την sony που ετοιμάζει σχεδόν τα ίδια χειρηστήρια με αυτά του wii καθώς και παιχνίδια που θα μοιάζουν με αυτά του wii.
Playstation Move:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο Τζόνι Λη παρουσιάζει αυτοσχέδιες πατέντες για το τηλεχειριστήριο του Wii


Χρησιμοποιώντας το χειριστήριο του Wii , ο Johnny Chung Lee, καθηγητής στο πανεπιστήμιο Carnegie Mellon , δημιουργεί πατέντες που ήδη χρησιμοποιούνται από χιλιάδες ανθρώπους σε όλο τον κόσμο.
Έτσι, για παράδειγμα, ένας διαδραστικός πίνακας που στο εμπόριο κοστίσει περίπου 3 χιλιάδες δολάρια, μπορεί να αντικατασταθεί με επιτυχία από ένα χειριστήριο Wii, ένα υπέρυθρο στυλό και το κατάλληλο λογισμικό που ο Lee διανέμει δωρεάν από την ιστοσελίδα του.


Μετάφραση/Διορθώσεις, Isiliel & Great Chaos (με την ευγενική συμβολή της ΟΔ)

Η ιστοσελίδα του Lee, απ' όπου μπορείτε να κατεβάσετε το λογισμικό.
Ο λογαριασμός του στο Youtube.
Οδηγίες από τον Lee για την κατασκευή του διαδραστικού πίνακα.
Οδηγίες για την κατασκευή του υπέρυθρου στυλό.
Tedlink

Περισσότερες ομιλίες από το TED στο e-steki, μπορείτε να δείτε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μετά το τελευταίο μου ταξίδι (κατά τη διάρκεια του οποίου ανακάλυψα τα ακόλουθα
1. είμαι εντελώς unbalanced
2. είμαι 5 χρόνια πάνω από τη βιολογική μου ηλικία
3. είμαι εντελώς αγύμναστη μιας και 1.5 ώρα γυμναστικής και χορού εδώ και 2 μέρες δεν μπορώ να κουνηθω :P)
αποφάσισα να αγοράσω wii.

Ερωτήσεις:
1. η τηλεόραση μου πρέπει να είναι καινούρια? όλες μου οι τηλεοράσεις είναι 'παλιάς κοπής' -η νεότερη από το 1999- θα μπορώ λέτε να το συνδέσω? Ή να προσανατολιστώ να αγοράσω καμιά "σοβαρή" τηλεόραση πρώτα?
2. πόσο κοστίζει?
3. από που μπορώ να το αγοράσω? Και επειδή στανταράκι θα είναι πολύ ακριβότερο εδώ από ότι οπουδήποτε αλλού στον...πλανήτη, θα το παραγγέλνατε από το εξωτερικό? (κανένα αξιόπιστο site για τέτοια πράγματα ξέρετε?)
4. Γνωρίζετε αν υπάρχει στα ελληνικά?

thank you!

ps. αυτά που θέλω είνια βασικά για γυμναστική και κανα παιχνιδάκι τύπου bowling, tennis τέτοια πράγματα. Αυτά έρχονται σετάκι με τον εξοπλισμό ή τα παίρνω εξτρά?
(επίσης consider ότι δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα από κονσόλες δεν είχα ποτέ, οπότε να μου τα λέτε αργά γιατί δεν ξέρω τπτ από ορολογίες κτλ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μετά το τελευταίο μου ταξίδι (κατά τη διάρκεια του οποίου ανακάλυψα τα ακόλουθα
1. είμαι εντελώς unbalanced
2. είμαι 5 χρόνια πάνω από τη βιολογική μου ηλικία
3. είμαι εντελώς αγύμναστη μιας και 1.5 ώρα γυμναστικής και χορού εδώ και 2 μέρες δεν μπορώ να κουνηθω :P)
αποφάσισα να αγοράσω wii.

Ερωτήσεις:
1. η τηλεόραση μου πρέπει να είναι καινούρια? όλες μου οι τηλεοράσεις είναι 'παλιάς κοπής' -η νεότερη από το 1999- θα μπορώ λέτε να το συνδέσω? Ή να προσανατολιστώ να αγοράσω καμιά "σοβαρή" τηλεόραση πρώτα?
2. πόσο κοστίζει?
3. από που μπορώ να το αγοράσω? Και επειδή στανταράκι θα είναι πολύ ακριβότερο εδώ από ότι οπουδήποτε αλλού στον...πλανήτη, θα το παραγγέλνατε από το εξωτερικό? (κανένα αξιόπιστο site για τέτοια πράγματα ξέρετε?)
4. Γνωρίζετε αν υπάρχει στα ελληνικά?

thank you!

ps. αυτά που θέλω είνια βασικά για γυμναστική και κανα παιχνιδάκι τύπου bowling, tennis τέτοια πράγματα. Αυτά έρχονται σετάκι με τον εξοπλισμό ή τα παίρνω εξτρά?
(επίσης consider ότι δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα από κονσόλες δεν είχα ποτέ, οπότε να μου τα λέτε αργά γιατί δεν ξέρω τπτ από ορολογίες κτλ :P)

To wii μπαίνει σε όλες τις τηλεοράσεις (μπαίνει σε υποδοχή scart). To πήρα από κάποιον που το πουλούσε σε ένα σαιτ το τσίπαρα σε ένα μαγαζί και κατεβάζω τα παιχνίδιά. Η κανονική του τιμή είναι 140, αλλά πρέπει να αγοράσεις και το μαγικό χαλί wii= fit plus που κάνει 140 ευρώ Γενικά η κοσνόλα κάνει δουλειά και γυμνάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
To wii μπαίνει σε όλες τις τηλεοράσεις (μπαίνει σε υποδοχή scart). To πήρα από κάποιον που το πουλούσε σε ένα σαιτ το τσίπαρα σε ένα μαγαζί και κατεβάζω τα παιχνίδιά. Η κανονική του τιμή είναι 140, αλλά πρέπει να αγοράσεις και το μαγικό χαλί wii= fit plus που κάνει 140 ευρώ Γενικά η κοσνόλα κάνει δουλειά και γυμνάζει.

thx!
αχά, ώστε το χαλάκι πουλιέται χωριστά ε? δλδ να υπολογίσω ~300 (θεωρώντας ότι θα πάρω και κανά εξτρα παιχνίδι).

Μήπως ξέρεις... κοτσόβολους, Media markt κτλ, εκεί το πουλάνε? Υπάρχουν εξειδικευμένα καταστήματα για τέτοια πράγματα? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
To wii μπαίνει σε όλες τις τηλεοράσεις (μπαίνει σε υποδοχή scart).
Όχι μόνο. Αν δεν έχεις scart, παίρνεις ένα καλώδιο μετατροπής (αν και νομίζω πως είχε μέσα... :hmm: Δεν θυμάμαι καλά.)

Το scart είναι αυτό:

(φαντάσου ανάλογη θύρα... I know you can)

Και ο μετατροπέας είναι αυτό:

Το χαλάκι το θέλεις μόνο για γυμναστική. Για γκόλφ, τένις κλπ, δεν χρειάζεται.
Το πουλάνε παντού (πλαίσιο, multirama...you name it).
Πριν δύο χρόνια νομίζω, το είχαν προσφορά σετ με αθλήματα.
Αν θέλεις να παίζεις με φίλους, θα χρειαστείς ένα έξτρα "joystick" (άλλο ένα πενηντάρικο περίπου δηλ.)

Ρίξε και μια ματιά εδώ: https://www.skroutz.gr/s/21678/Nintendo-Wii-Sports-Bundles.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top