Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.

    Ψήφοι: 9 16.1%
  • Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.

    Ψήφοι: 4 7.1%
  • Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.

    Ψήφοι: 6 10.7%
  • Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.

    Ψήφοι: 18 32.1%
  • Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.

    Ψήφοι: 15 26.8%
  • Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    Ψήφοι: 5 8.9%

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
ρε πειρατη να σε ρωτησω κατι εκει που καθεστε με τους φιλους σας κ φιλες σας
καταρχιν δεν συχενεστε εκει που καθεστε τοσα μικροβια κυκλοφορουν
κ δευτερον οταν βλεπετε κ της αλλες γυμνες δεν σας ερχετε κατι..... καταλαβενεις τι εννοω δεν φτια....... τελος παντον
Τα ίδια μικρόβια κυκλοφορούν γύρω μας, είτε είμαστε ντυμένοι, είτε είμαστε γυμνοί. Εκτός αν εννοείς κάτι που δεν έχω καταλάβει.
Ομολογουμένως κάποιες από τις πρώτες φορές, ένα φτιάξιμο το παθαίνεις, αλλά μετά το συνηθίζεις. Βέβαια, αν έχεις στο μυαλό σου άλλα πράγματα, σίγουρα θα φτιαχτείς, όμως το ζητούμενο δεν είναι αυτό, αλλά η φάση του κάθεσαι σε ένα τόσο όμορφο μέρος χωρίς τίποτα απολύτως, είναι κάτι τι ξεχωριστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Τα ίδια μικρόβια κυκλοφορούν γύρω μας, είτε είμαστε ντυμένοι, είτε είμαστε γυμνοί. Εκτός αν εννοείς κάτι που δεν έχω καταλάβει.
Ομολογουμένως κάποιες από τις πρώτες φορές, ένα φτιάξιμο το παθαίνεις, αλλά μετά το συνηθίζεις. Βέβαια, αν έχεις στο μυαλό σου άλλα πράγματα, σίγουρα θα φτιαχτείς, όμως το ζητούμενο δεν είναι αυτό, αλλά η φάση του κάθεσαι σε ένα τόσο όμορφο μέρος χωρίς τίποτα απολύτως, είναι κάτι τι ξεχωριστό.
το ιδιο να καθεσε γυμνος στην αμμο η στην πετσετα κ το ιδιο να καθεσε με μαγιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...καλά μεταξύ μας kakerlak το μαγιό δεν απομονώνει αεροστεγώς τις ευαίσθητες περιοχές από την άμμο και το νερό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
το ιδιο να καθεσε γυμνος στην αμμο η στην πετσετα κ το ιδιο να καθεσε με μαγιο?
Μη νομίζεις οτι το μαγιό σου προσφέρει και απόλυτη προστασία από την άμμο.
Αλλωστε, σίγουρα έρχεσαι σε επαφή με την άμμο από τα πλαϊνά του μαγιό. Αν δεν έχεις κάποια ιδιαίτερη ευαισθησία, δεν έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Μη νομίζεις οτι το μαγιό σου προσφέρει και απόλυτη προστασία από την άμμο.
Αλλωστε, σίγουρα έρχεσαι σε επαφή με την άμμο από τα πλαϊνά του μαγιό. Αν δεν έχεις κάποια ιδιαίτερη ευαισθησία, δεν έχεις πρόβλημα.
τι να πω εγω δεν πιστευω οτι ειναι το ιδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βρε συ, δεν πιστεύεις την επιστήμη;
Δεν έχει να κάνει τόσο με την ύπαρξη του μαγιό ή όχι, όσο με την ευαισθησία της κάθε γυναίκας σε τέτοιου είδους μολύνσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πιο μικρή έκανα πάντα topless (εννοώ ενώ είχε αναπτυχθεί το στήθος μου ε; :D), τώρα είναι ανάλογα τα κέφια και την παραλία - αν ειναι οικογενειακή, θα το αποφύγω.

Γυμνισμό δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά μάλλον ψήνομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω δεν εχω κανει γυμνισμο και δεν εχω ψαχτει ιδιατερα...
Ντρεπομαι ρε σεις....ναι...γινομαι ετσι ->:redface:
Ειμαι ντροπαλο παιδι...
Ασε που δεν μου φταινε και σε τιποτα οι υπολοιποι λουωμενοι να με δουν και να φυγουν...Θα κανω κακο και στο τουρισμο ρε και θα με κυνηγαει και ο ΕΟΤ!
Αλλα topless κανω χρονια τωρα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...το παράδοξο της υπόθεσης:

Μεγάλη παρέα στην παραλία, όλοι γυμνοί: κάναμε μπάνιο γυμνοί, φάγαμε γυμνοί, παίξαμε τάβλι γυμνοί, κοιμηθήκαμε κάτω απ' τα δέντρα γυμνοί.
Το βράδυ που γυρίσαμε όλοι σε ένα σπίτι και κάναμε ντουζάκι, όλοι ζήταγαν πετσέτα για να μη βγουν γυμνοί απ' το μπάνιο! :P :lol: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
δεν εχω κανει ουτε γυμνισμο ουτε τοπλες ποτε!
δεν το θεωρω απαραιτητο γιατι ετσι κι αλλιως δεν κανω ηλιοθεραπεια οποτε ποιος ο λογος να τα κανω αυτα;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μπορώ να καταλαβαίνω την ανάγκη να νιώθεις ελεύθερος, κομμάτι της φύσης, κλπ και να κάνεις γυμνισμό μόνο σου, σε μια ερημική παραλία ή έστω και με τους φίλους με τους οποίους νιώθεις άνετα…
Το να τα βγάλεις όλα σε μια παραλία οπού έχει και παιδιά και ανθρώπους που δεν τα βγάζουν, μου μοιάζει επιδειξιμανία. Σορρυ παιδιά που είμαι για άλλη μια φορά ξενέρωτη αλλά δεν θα το έκανα ποτέ… και ας είχα τα προσόντα κάποτε να δείξω καλό πράγμα…:P

:P
Και το άλλο που το βάζεις? Δίνουμε τόσα λεφτά για μαγιό για να το βγάλουμε?
"Κλείστα μπούτια σου ρε φίλε με τις τσαπέλες και την πιπεριά, αμα θέλω να δω δράμα νοικιάζω τον Νονό και το φχαριστιέμαι".:clapup:

:rofl::rofl::rofl:

ααααααααααααααααααχαχχαχχαχχαχχαχαχχα

valder...καλοοοοοο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μπορώ να καταλαβαίνω την ανάγκη να νιώθεις ελεύθερος, κομμάτι της φύσης, κλπ και να κάνεις γυμνισμό μόνο σου, σε μια ερημική παραλία ή έστω και με τους φίλους με τους οποίους νιώθεις άνετα…
Το να τα βγάλεις όλα σε μια παραλία οπού έχει και παιδιά και ανθρώπους που δεν τα βγάζουν, μου μοιάζει επιδειξιμανία. Σορρυ παιδιά που είμαι για άλλη μια φορά ξενέρωτη αλλά δεν θα το έκανα ποτέ… και ας είχα τα προσόντα κάποτε να δείξω καλό πράγμα…:P

:P
Και το άλλο που το βάζεις? Δίνουμε τόσα λεφτά για μαγιό για να το βγάλουμε?


:rofl::rofl::rofl:

ααααααααααααααααααχαχχαχχαχχαχχαχαχχα

valder...καλοοοοοο...
To είχα γράψει και πιο πάνω, αλλά εκείνο το ποστ, παραδόξως πως, χάθηκε...
Σε μια παραλία με παπούδες, γιαγιάδες, οικογένειες και μωρά παιδιά να τρέχουν με τη μαμά να φωνάζει: Κωστάκηηηηηηηηηη έλα να φας την κρέμα σου....και άλλες τέτοιες χαριτωμενιές, δεν πατάω ποτέ μου. Προτιμώ να κάτσω σπίτι και να βάψω τα κάγκελα παρά αυτό το χάλι.
Προτιμώ παραλίες που έχουν να σου δώσουν πολλά περισσότερα από άποψη φυσικής ομορφιάς και συνήθως αυτές οι παραλίες δεν είναι εύκολα προσβάσιμες (πχ Εγκρεμνοί-Λευκάδα) ή ακόμα και καθόλου προσβάσιμες παρά μόνο με σκάφος.
Θα συμφωνήσω πάντως 100% οτι σε παραλίες τύπου οικογενειακές, θα θεωρούσα επιδειξιομανή ως αρρωτημένο κάποιον που θα έκανε γυμνισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αχ τι καλό θέμα!!!!Όχι τίποτε άλλο αλλά σήμερα φεύγω για Μύκονο και πρωί πρωί αποφάσιζα ποια μαγιό θα πάρω.. και ναι πήρα μαζί μου ένα brazilian και ένα στρινγκάκι μαζί με τα υπόλοιπα στην περίπτωση που θέλω να τα βάλω. Στο παρελθόν είχα τρελλά ταμπού. Όχι για το γυμνισμό γιατί δεν μου αρέσει. Δεν μου αρέσει αυτό που βλέπουν σπάνια κάποιοι άνθρωποι δίπλα μου να το βλέπει όλος ο κόσμος. Θεωρώ "το ευαίσθητο σημείο" μόνο δικό μου :P .. Όσον αφορά topless, έχω κάνει κατα περιόδους αλλά όχι για πολύ και αυτό λόγω ακτινοβολίας. Ναι, τα τελευταία δύο χρόνια φοράω σχεδόν string καθαρά για αισθητικούς λόγους. (Σιχαίνομαι τα λευκά κ*****κια). Στην ουσία το αποφάσισα όταν άρχισα να αισθάνομαι τέλεια με το σώμα μου.
Γενικότερα πιστεύω ότι όλο αυτό βασίζεται σε ταμπού και μόνο. Πόσοι από εμάς το παίζουμε άνετοι σε τόοοοσα θέματα και στην πράξη δεν ισχύει? Αν για παράδειγμα εγώ από πιτσιρίκι ήξερα ότι όλοι οι άνθρωποι πηγαίνουν στην παραλία και κάνουν μπάνιο γυμνοί, δεν νομίζω ότι θα φορούσα ποτέ μαγιό στην ζωή μου όπως και κανένας άλλος νομίζω.. γιατί απλά αυτό θα είχα μάθει. Απλά μας έχουν "περάσει" ότι γυμνισμός=ντροπή=πρόστυχο κ.ο.κ.. και αν τα media δεν πλάσαραν όλες τις κορμάρες δεν νομίζω ότι οι κοπελίτσες θα είχαν πρόβλημα να πάνε στην παραλία είτε με είτε χωρίς μαγιό.
Για να μην μακρυγορώ.. είμαι κατά του γυμνισμού αλλά υπέρ του string / topless κ.τ.λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπορώ να καταλαβαίνω την ανάγκη να νιώθεις ελεύθερος, κομμάτι της φύσης, κλπ και να κάνεις γυμνισμό μόνο σου, σε μια ερημική παραλία ή έστω και με τους φίλους με τους οποίους νιώθεις άνετα…
Το να τα βγάλεις όλα σε μια παραλία οπού έχει και παιδιά και ανθρώπους που δεν τα βγάζουν, μου μοιάζει επιδειξιμανία. Σορρυ παιδιά που είμαι για άλλη μια φορά ξενέρωτη αλλά δεν θα το έκανα ποτέ… και ας είχα τα προσόντα κάποτε να δείξω καλό πράγμα…:P

Εκεί βέβαια είναι τουριστικό μέρος και δε ξέρω τι γίνεται, αλλά στις παραλίες της Αττικής δε μου έχει τύχει να δω τσίτσιδους σε "οικογενειακές" παραλίες... Στην Κέρκυρα topless βλέπεις παντού, αλλά ολόγυμνους όχι.
Σε ότι αφορά το γυμνισμό και τα παιδιά, ο γυμνιστής οφείλει να σεβαστεί τον οποιονδήποτε νιώθει άβολα με τη γύμνια του όχι μόνο τα παιδιά, αλλά ιδιαίτερα αυτά, ο γονιός όμως από την άλλη δεν οφείλει να διδάξει στο παιδί ότι το σώμα δεν είναι ταμπού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σωστά όλα αυτά Ιζι, όμως εγώ θα επιμείνω οτι αν ποτέ πήγαινα σε κάποια παραλία της Αττικής από αυτές τις οικογενειακές τέλος πάντων και έβλεπα κάποιον να κάνει γυμνισμό, τουλάχιστον θα στράβωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σωστά όλα αυτά Ιζι, όμως εγώ θα επιμείνω οτι αν ποτέ πήγαινα σε κάποια παραλία της Αττικής από αυτές τις οικογενειακές τέλος πάντων και έβλεπα κάποιον να κάνει γυμνισμό, τουλάχιστον θα στράβωνα.

Ε κι εγώ θα στράβωνα, θα ήταν παραφωνία και δικαίως θα είχε όλα τα μάτια στραμένα επάνω του.
Δε νομίζω πως ένας γυμνιστής θα ήθελε κάτι τέτοιο!! Αυτό από ένα σημείο και μετά είναι επιδειξιομανία, έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι φυσικά, το θεωρώ αυτονόητο.
Εχω γνωρίσει κι άλλους γυμνιστές αλλά κανείς από αυτούς δεν ήταν επιδειξιομανής.
Αλλο αυτό και άλλο η πρόκληση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κάτι βρε Isi?? Αν το καλοσκεφτείς οι περισσότεροι άνθρωποι γύρω σου δεν είναι επιδειξιομανή? Αν το σκεφτείς, αν είσαι στο δρόμο και κοιτάξεις δεξιά και αριστερά υπάρχουν πάντα κάποιοι άνθρωποι που πες από στυλ, πες από ντύσιμο φαίνεται καθαρά η επιδειξιομανία τους. Νομίζεις ότι αυτό έχει να κάνει με το γυμνισμό? Αν ένας άνθρωπος το έχει μέσα του δεν θα το "βγάλει" ούτως ή άλλως?
Δηλαδή δεν παίζει το γεγονός κάποιοι άνθρωποι να το κάνουν καθαρά λόγω αίσθησης και επειδή δεν έχουν κόμπλεξ? (Εγώ παίζω το δικηγόρο του ακατανόμαστου, όπως προείπα είμαι κατά του γυμνισμού επειδή δεν μου αρέσει) απλά θεωρώ ότι η επιδειξιομανία φαίνεται από άλλα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Σε ότι αφορά το γυμνισμό και τα παιδιά, ο γυμνιστής οφείλει να σεβαστεί τον οποιονδήποτε νιώθει άβολα με τη γύμνια του όχι μόνο τα παιδιά, αλλά ιδιαίτερα αυτά, ο γονιός όμως από την άλλη δεν οφείλει να διδάξει στο παιδί ότι το σώμα δεν είναι ταμπού?
Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια και …πώς τα έλεγες ΚΕ?:P


Δεν θέλω με τίποτα μα με τίποτα να δω γυμνά τα παιδιά μου και τα παιδιά μου να δουν γυμνούς τους γονείς τους…με τίποτα. Είναι ταμπού το σώμα Ισιλ… καμιά φορά και τα ταμπού παίζουν το ρόλο τους…δεν είναι όλα αρνητικά.. όπως δεν είναι αρνητικό να μην κάνουν σεξ οι γονείς με τα παιδιά τους…ένα ταμπού είναι και αυτό...
Απ όλα τα ταμπού του κόσμου με αυτά τα δυο(που βασικά είναι ένα) συμφωνώ…

(δεν μιλάμε για περιπτώσεις ανάγκης, ατυχήματα κλπ. ούτε για μικρά παιδιά έτσι?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κάτι βρε Isi?? Αν το καλοσκεφτείς οι περισσότεροι άνθρωποι γύρω σου δεν είναι επιδειξιομανή? Αν το σκεφτείς, αν είσαι στο δρόμο και κοιτάξεις δεξιά και αριστερά υπάρχουν πάντα κάποιοι άνθρωποι που πες από στυλ, πες από ντύσιμο φαίνεται καθαρά η επιδειξιομανία τους. Νομίζεις ότι αυτό έχει να κάνει με το γυμνισμό? Αν ένας άνθρωπος το έχει μέσα του δεν θα το "βγάλει" ούτως ή άλλως?
Δηλαδή δεν παίζει το γεγονός κάποιοι άνθρωποι να το κάνουν καθαρά λόγω αίσθησης και επειδή δεν έχουν κόμπλεξ? (Εγώ παίζω το δικηγόρο του ακατανόμαστου, όπως προείπα είμαι κατά του γυμνισμού επειδή δεν μου αρέσει) απλά θεωρώ ότι η επιδειξιομανία φαίνεται από άλλα πράγματα.
Βρε χαμστεράκι, μια χαρά τα λέει η Ιζι...
Οσοι το κάνουμε για λόγους αίσθησης και ευχαρίστησης, δεν πάμε και στη Λούτσα ή σττην πιο πολυσύχναστη παραλία να τα βγάλουμε.
Υπάρχουν πιο ψαγμένα μ'ερη που μπορεί κανείς να το κάνει.
Αλλωστε εγώ τουλάχιστον δίνω και τεράστια σημασία στη φυσική ομορφιά.
Πρέπει να με τρβήξει η παραλία, να μοιάζει λίγο το μέρος εξωτικό και όχι να βλέπω την πολυκατοικία απέναντι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top