Γιατί είναι τόσο κακό να βρίζουμε;

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αν και δεν έχω πάρει μεχρι στιγμής κάποια απάντηση του "τι είναι ιερό"

Ασχετο με το θεμα αλλα μιας και το εθιξες...
Η λεξη "ιερος" ειναι συνυφασμενη καλως ή κακως ( κακως) με θρησκευτικα ζητηματα. Οταν μιλαει καποιος για κατι ιερο συνηθως αναφερεται στο θεικο στοιχειο αλλα οχι απαρεγκλιτα. Και παλι η λεξη αυτη υποκειται στην εννοια του υποκειμενισμου για τον καθενα...Για μενα ας πουμε κατι που θεωρω ιερο και μου προκαλει δεος ειναι πχ το ενστικτο μητρικης στοργης των ζωων απεναντι στα μικρα τους... (και γενικα οτιδηποτε αφορα το φυσικο περιβαλλον, τιποτα δεν ειναι πιο ιερο απο αυτο) και οχι ας πουμε "Οι 10 εντολες του Μωυση" . Για να το συνδυασω ομως και με το θεμα μας , υπαρχουν και αρκετοι που πιο πολυ προσβαλλονται με το αν θα πεις οτι η θρησκεια τους ειναι μια μεγαλη παραμυθουμπα ,αντι να προσβληθουν σαν ΑΝΘΡΩΠΟΙ απο το γεγονος οτι το ανθρωπινο ειδος εχει προκαλεσει τις μεγαλυτερες φυσικες καταστροφες του πλανητη...

Δεν ξερω αν εχεις υποψιν σου τη φραση : Με λενε Ριζο και οπως θελω τα γυριζω...Σε αυτους αναφερομαι λοιπον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Νομίζω, ότι έχει την ίδια ετυμολογία με το "γερό"... Τι είναι γερό;

μάθε και πες μου και μένα :P

Ποιοι ήμαστε αυτοί που "σπάμε"; Τίνος είναι η "φούσκα γύρω απ' τον μικρόκοσμό του"; Και προπάντων, ποιος πρέπει να ταρακουνηθεί και ποιος να μην

Τίποτα δεν "πρέπει", όλα αυθαίρετα είναι, απλά το να είσαι πιο ανοικτός κι ακομπλεξάριστος γενικά δεν πείραξε ποτε κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ασχετο με το θεμα αλλα μιας και το εθιξες...
Η λεξη "ιερος" ειναι συνυφασμενη καλως ή κακως ( κακως) με θρησκευτικα ζητηματα. Οταν μιλαει καποιος για κατι ιερο συνηθως αναφερεται στο θεικο στοιχειο αλλα οχι απαρεγκλιτα. Και παλι η λεξη αυτη υποκειται στην εννοια του υποκειμενισμου για τον καθενα...Για μενα ας πουμε κατι που θεωρω ιερο και μου προκαλει δεος ειναι πχ το ενστικτο μητρικης στοργης των ζωων απεναντι στα μικρα τους... (και γενικα οτιδηποτε αφορα το φυσικο περιβαλλον, τιποτα δεν ειναι πιο ιερο απο αυτο) και οχι ας πουμε "Οι 10 εντολες του Μωυση" . Για να το συνδυασω ομως και με το θεμα μας , υπαρχουν και αρκετοι που πιο πολυ προσβαλλονται με το αν θα πεις οτι η θρησκεια τους ειναι μια μεγαλη παραμυθουμπα ,αντι να προσβληθουν σαν ΑΝΘΡΩΠΟΙ απο το γεγονος οτι το ανθρωπινο ειδος εχει προκαλεσει τις μεγαλυτερες φυσικες καταστροφες του πλανητη...

Δεν ξερω αν εχεις υποψιν σου τη φραση : Με λενε Ριζο και οπως θελω τα γυριζω...Σε αυτους αναφερομαι λοιπον...

Δεν απαντάς πλήρως, αν όπως λες μιλάμε για κάτι υποκειμενικό τότε δεν έχει να κάνει απαραίτητα με θεϊκό στοιχείο ( συνυπολογίζοντας το παράδειγμά σου ) τι σημαίνει λοιπόν όταν λέμε ότι κάτι είναι "ιερό" για κάποιον;, ποιο είναι αυτό το κοινό χαρακτηριστικό;
το ότι κάτι σου προκαλεί δέος πάντως δεν νομίζω ότι είναι αρκετό για να το καταστήσει κάποιον υπεράνω κριτικής. Και η αστροφυσική μπορεί να μου προκαλεί εμένα δέος πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δεν απαντάς πλήρως, αν όπως λες μιλάμε για κάτι υποκειμενικό τότε δεν έχει να κάνει απαραίτητα με θεϊκό στοιχείο ( συνυπολογίζοντας το παράδειγμά σου ) τι σημαίνει λοιπόν όταν λέμε ότι κάτι είναι "ιερό" για κάποιον;, ποιο είναι αυτό το κοινό χαρακτηριστικό;
το ότι κάτι σου προκαλεί δέος πάντως δεν νομίζω ότι είναι αρκετό για να το καταστήσει κάποιον υπεράνω κριτικής. Και η αστροφυσική μπορεί να μου προκαλεί εμένα δέος πχ.

Ενταξει βγαλε τη λεξη δεος...οντως ακυρη.
Αν προσεξες ειπα συνηθως εχει να κανει με θρησκεια αλλα και εγω ειπα οχι απαραιτητα. Οποτε ως εδω συμφωνουμε.
Απο κει και περα δυστυχως δεν μπορω να σου δωσω μια πιο συγκεκριμενη απαντηση για το τι ειναι ακριβως ιερο.Παντως σιγουρα δεν υπαρχει καποιο κοινο χαρακτηριστικο για ολους.
Και φυσικα τιποτα και κανενας στον κοσμο δεν ειναι υπερανω κριτικης απλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας τωρα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ενταξει βγαλε τη λεξη δεος...οντως ακυρη.
Αν προσεξες ειπα συνηθως εχει να κανει με θρησκεια αλλα και εγω ειπα οχι απαραιτητα. Οποτε ως εδω συμφωνουμε.
Απο κει και περα δυστυχως δεν μπορω να σου δωσω μια πιο συγκεκριμενη απαντηση για το τι ειναι ακριβως ιερο.Παντως σιγουρα δεν υπαρχει καποιο κοινο χαρακτηριστικο για ολους.
Και φυσικα τιποτα και κανενας στον κοσμο δεν ειναι υπερανω κριτικης απλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας τωρα...;)

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα μας σε αυτό το σημείο, αν θεωρούμε πως τίποτα δεν είναι υπεράνω κριτικής τότε ποιο είναι το πρόβλημά σας με το θέμα της θρησκείας; ναι δεν έχει σχέση με τις βρισιές γενικά βέβαια εδώ αναφέρομαι.

Αυτό το οποίο ψάχνω να μου πει κάποιος όσον αφορά τη λέξη ιερό είναι κάτι που να τη χαρακτηρίζει. Να σου λέει πχ κάποιος "αυτό είναι ιερό" κι εσύ να καταλαβαίνεις το χ. Αν δεν μπορείτε να μου απαντήσετε σε αυτή την ερώτηση τότε πώς θεωρείτε επχίρημα το "δεν πρέπει να ανακατευόμαστε σε πράγματα που ο άλλος θεωρεί ιερά";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
Η λεξη "ιερος" ειναι συνυφασμενη καλως ή κακως ( κακως) με θρησκευτικα ζητηματα. ...
:redface:: Συμφωνώ, με το "κακώς"! Για κάποιον άθρησκο πχ είναι ιερό, το δικαίωμά του να μη συμφωνεί με τις θρησκευτικές μου αρλούμπες/παραμυθίες, όπως και για κάποιον δημοκράτη, να μην ενστερνίζεται τις αντιδημοκρατικές αναγκαιότητες της όποιας τυραννίας. Διότι πράγματι,
...γενικα οτιδηποτε αφορα το φυσικο περιβαλλον, τιποτα δεν ειναι πιο ιερο απο αυτο . ..


μάθε και πες μου και μένα :P



...
:(: Κρίμα! Δύο άγνοιες μαζί, είναι ίσες με μία ...απελπισία! Αλλά δεν πειράζει: ας μην ήμαστε κομπλεξικοί, ελλείψει ελπίδας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Για καποιον που πηγαινει γηπεδο ειδικα (β-γ εθνικη) οι βρισιες αποτελουν τη βαση του λεξιλογιου του ενω δεν εχει κανενα κομπλεξ να στολισει τον οποιονδηποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς είναι το θέμα μας σε αυτό το σημείο, αν θεωρούμε πως τίποτα δεν είναι υπεράνω κριτικής τότε ποιο είναι το πρόβλημά σας με το θέμα της θρησκείας; ναι δεν έχει σχέση με τις βρισιές γενικά βέβαια εδώ αναφέρομαι.

Αυτό το οποίο ψάχνω να μου πει κάποιος όσον αφορά τη λέξη ιερό είναι κάτι που να τη χαρακτηρίζει. Να σου λέει πχ κάποιος "αυτό είναι ιερό" κι εσύ να καταλαβαίνεις το χ. Αν δεν μπορείτε να μου απαντήσετε σε αυτή την ερώτηση τότε πώς θεωρείτε επχίρημα το "δεν πρέπει να ανακατευόμαστε σε πράγματα που ο άλλος θεωρεί ιερά";

Βρε Βασιλη με εχεις μπερδεψει...Δεν εχω καταλαβει αν τελικα εμεις οι δυο συμφωνουμε ή διαφωνουμε. Αλλα γενικα μην το ψαχνεις και τοσο το θεμα γιατι απο μονος σου συμπεραινεις οτι δεν υπαρχουν παντα οι απαντησεις που θελουμε να ακουσουμε.Κι εγω μαζι σου ειμαι...δεν καταλαβαινω τι θα πει ιερο με μαθηματικη ακριβεια (Χ) οπως ζητας , αλλα δεχομαι οτι εχει πολλα προσωπα για τον καθενα. Και αν ρωτας αποκλειστικα εμενα για το αν "πρεπει ή δεν πρεπει να ανακατευομαστε με πραγματα που θεωρει ο αλλος ιερα" σου απαντω και φυσικα και εχεις καθε δικαιωμα . Απλα εγω αυτο το περιορισα σε θεματα θρησκειας μονο και μονο για καθαρα πρακτικους λογους οπως σου ειπα. Γιατι ο καθενας θα λεει τα δικα του (με βρισιες ή χωρις) και δε θα συναντηθουμε πουθενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Αν και δεν έχω πάρει μεχρι στιγμής κάποια απάντηση του "τι είναι ιερό"

κατσε να σου δωσω μια απαντηση,

ιερο ειναι αυτο το σημειο που ο αλλος δεν σου επιτρεπει να πατας πανω του. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
κατσε να σου δωσω μια απαντηση,

ιερο ειναι αυτο το σημειο που ο αλλος δεν σου επιτρεπει να πατας πανω του. ;)

:P:P:P: Καλό! Κάτι σαν κάλος δλδ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Βρε Βασιλη με εχεις μπερδεψει...Δεν εχω καταλαβει αν τελικα εμεις οι δυο συμφωνουμε ή διαφωνουμε. Αλλα γενικα μην το ψαχνεις και τοσο το θεμα γιατι απο μονος σου συμπεραινεις οτι δεν υπαρχουν παντα οι απαντησεις που θελουμε να ακουσουμε.Κι εγω μαζι σου ειμαι...δεν καταλαβαινω τι θα πει ιερο με μαθηματικη ακριβεια (Χ) οπως ζητας , αλλα δεχομαι οτι εχει πολλα προσωπα για τον καθενα. Και αν ρωτας αποκλειστικα εμενα για το αν "πρεπει ή δεν πρεπει να ανακατευομαστε με πραγματα που θεωρει ο αλλος ιερα" σου απαντω και φυσικα και εχεις καθε δικαιωμα . Απλα εγω αυτο το περιορισα σε θεματα θρησκειας μονο και μονο για καθαρα πρακτικους λογους οπως σου ειπα. Γιατι ο καθενας θα λεει τα δικα του (με βρισιες ή χωρις) και δε θα συναντηθουμε πουθενα.

Όχι, δεν σας ζήτησα να πείτε κάτι που θέλω εγώ να ακούσω, απλά προσπαθώ να μιλάμε με ακρίβεια.

κατσε να σου δωσω μια απαντηση,

ιερο ειναι αυτο το σημειο που ο αλλος δεν σου επιτρεπει να πατας πανω του. ;)

Και εγώ αυτό πιστεύω. Το θέμα είναι ότι συνήθως ( για την ακρίβεια πάντα αλλά δεν το λέω μη με πείτε απόλυτο ) αυτό που για κάποιον είναι ιερό θα είναι λόγω της αδυναμίας του να το κατανοήσει πλήρως αυτή είναι η γνώμη μου. Για αυτό και δεν βλέπω θέμα σεβασμού. Δεν θα σεβόμουν ποτέ την άγνοια* γιατί για αυτό πρόκειται, αν σε κάτι δεν έχεις την παραμικρή αμφιβολία τότε δεν έχεις και τον παραμικρό ενδοιασμό να το πιάσεις και να το κάνεις πλαστελίνη.

* η άγνοια σε εισαγωγικά, γιατί σε θέματα όπως η θρησκεία φυσικά θα έχουμε και άγνοια. Το θέμα όμως είναι ότι άγνοια από άγνοια διαφέρει. Είναι άλλο να πιστεύει κάποιος κάτι και να ξέρει γιατί το κάνει, κι άλλο γιατί του το εχωσαν στο μυαλό από μικρό και απλά το λαμβάνει ως αλήθεια χωρίς να ξέρει μέσα του γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lololgi

Νεοφερμένος

Η lololgi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγώ βρίζω συχνά, αλλά συνήθως λέω τη λέξη μαλάκα και άι στο διάολο. Τίποτα παραπάνω. Σαφώς διαφωνώ με την ιδέα να βρίζεις κάποιον μεγαλύτερο γιατί αυτό δείχνει έλλειψη σεβασμού. Άμα βρίσεις κάποιον φίλο σου έτσι για πλάκα, δεν θεωρώ ότι είναι ένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Ακόμα και αυτοί που κατακρίνουν το βρίσιμο είμαι σίγουροι ότι έχω βρίσει αρκετές φορές στη ζωή τους. Και τι είναι αυτή η προκατάληψη ότι οι στους άνδρες το βρίσιμο είναι πιο φυσιολογικό απ'ότι στις γυναίκες. Υποτίθεται ότι όλοι είμαστε ίσοι και όμοιοι. Ή το άλλο που λέμε μερικές φορές? γαμώ την μάνα σου. Κανείς δεν μπορεί να το πει αυτό εκτός από τον ίδιο σου τον πατέρα. :P Τέλος πάντων, πιστεύω ότι το θέμα της βρισιάς είναι πολύ λεπτό και θέλει ώρα συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Γιατί ποιος βρίζει; Τί μαλακίες είναι αυτές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
αφου το μαλακας εχει γινει καλημερα,δε το θεωρω κακο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Πραγματικά δεν είναι το χειρότερο πράγμα στον κόσμο ; :/:

Δεν μιλάω για αυτές που ρίχνουν ένα μπινελίκι αραιά και που, αλλά αυτές που κατεβάζουν χριστοπαναγίες δίχως λόγο και αιτία...

Προς όλες αυτές τις γυναίκες λοιπόν λέω να κόψουν λίγο γιατί μια γυναίκα πρέπει να είναι γλυκιά και χαμογελαστή...

Όπως και να έχει είναι πολύ ξενέρωτη συνήθεια... Ειδικά σε μια γυναίκα...


Σημείωση Συντάκτου:Οι αναρτήσεις #95-124 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα " Γυναίκες που βρίζουν "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
καλα ναι , δεν ειναι και το πιο θυληκο πραγμα του κοσμου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Δε μ αρεσει καθολου.Ειδικα κατι κοριτσακια (ο θεος να τα κανει) που το μαλακας το λενε πιο συχνα και απο αγορια,ουτε καν θα τις πλησιαζα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τα άτομα που βρίζουν χωρίς λόγο. Δείχνουν καταπίεση και ότι θέλουν να τραβήξουν την προσοχή. Ωστόσο, διαφωνώ με το στερεότυπο "Η γυναίκα δεν κάνει να βρίζει". Γιατί; Οι άντρες δηλαδή έχουν το δικαίωμα να το κάνουν χωρίς να υποβαθμίζουν την όποια συζήτηση ή μονόλογο;

Απλώς είναι υποτιμητικό και για τα δυο φύλα εάν γίνεται σε υπερβολικό βαθμό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
σε παρακαλώ
ειπαμε "μια γυναίκα πρέπει να είναι γλυκιά και χαμογελαστή..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τα άτομα που βρίζουν χωρίς λόγο. Δείχνουν καταπίεση και ότι θέλουν να τραβήξουν την προσοχή. Ωστόσο, διαφωνώ με το στερεότυπο "Η γυναίκα δεν κάνει να βρίζει". Γιατί; Οι άντρες δηλαδή έχουν το δικαίωμα να το κάνουν χωρίς να υποβαθμίζουν την όποια συζήτηση ή μονόλογο;

Απλώς είναι υποτιμητικό και για τα δυο φύλα εάν γίνεται σε υπερβολικό βαθμό. :)
ειτε το θες ειτε οχι για κοινωνικους λογους , επειδη μας φαγανε τα στερεοτυπα ,ναι, ισχυει οτι τους περισσοτερους τους ξενιζει να ακουνε γυναικα να βριζει ! εγω βεβαια ειμαι απο αυτες που βριζουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top