Πλανήτης Nibiru: Μύθος ή πραγματικότητα;

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Οι ονομασιες εχουν δωθει προς τιμην των αρχαιων Ελληνων Φιλοσοφων που θεμελιωσαν την Αστρονομια και προερχονται απο Πανθεον οπως γνωριζεις. Φυσικα και υπαρχουν ονομασιες στα Λατινικα απο τους αντιστοιχους Θεους που πιστευαν αυτοι αν δεν κανω λαθος. Οσο αναφορα το Nibiru δεν εχω ιδεα, εχω δει βεβαια κατι εκπομπες για το θεμα αλλα δεν ξερω αν ειναι αληθεια η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Στο διαδυκτιο κυκλοφορουν κατι
βιντεακια με την ανατολη και την δυση
του ηλιου που καποια στιγμη φαινεται
ολοκαθαρα ενα δευτερο ουρανιο σωμα
σαν δευτερος ηλιος


°-°


ε, αφου υπαρχει στο γιουτουμπ, τοτε ειναι αληθεια...

υγ. η υπαρξη του καινουριου πλανητη θα εχει κοσμογονικες επιπτωσεις στην κοινωνια μας...
Γι' αρχη, θα πρεπει να ξαναγραφουν ολα τα φετινα ωροσκοπια :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
2012

Εγω έχω να πω το εξής ....εκλεγα φουλ γιατί νόμιζα θα πεθάνω......

Έβλεπα βίντεο απ' το γιουτιουμπ από διάφορα άτομα που βάζανε μόνοι τους υπότιτλο ότι ο πλανήτης αυτός έρχεται πάνω μας κλπ και εγώ σαν μ....ς κοιτούσα τον ουρανό και εκλεγα 🤦🏼‍♂️
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η ΝΑSA έχει απορρίψει τον μύθο.

Ο πλανήτης Νιμπίρου δεν υπάρχει, άρα δεν κινδυνεύει η γη να συγκρουστεί.

Αφήνοντας την ΝΑSA, βλέπουμε πως μάλλον υπάρχουν όλοι αυτοί οι μυθοπλάστες, οι οποίοι έχουν διαβάσει πάρα πολύ καλά τον άνθρωπο και του πασάρουν αμέτρητους παρόμοιους μύθους.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Βασικά δεν είναι ψέμα το σενάριο ενός rogue planet, αντίθετα ειναι αποδεδειγμένο (αρχικά το διατυπωσα λάθος). Μπορείτε να δείτε στο Curiosity Stream το επεισόδιο "Breakthrough: Search for our Sun's lost planet" που μιλάει ακριβώς για αυτό το θέμα.

Ουσιαστικά μιλάνε για ΠΟΛΛΟΥΣ και όχι έναν πλανήτη (9 ή Nibiru ή Sedna ή δεν ξερω κι εγω τι) με εξαιρετικά αλλόκοτες τροχιές που ταξιδεύουν μόνοι τους στον διαστρικό χώρο μεταξύ του ηλιακού μας συστήματος και άλλων συστημάτων, με περιοδικότητα όντως κάτι χιλιάδες χρόνια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Συστήνω να μην τα δείτε
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 585 μηνύματα.
Βασικά δεν είναι ψέμα το σενάριο ενός rogue planet, αντίθετα ειναι αποδεδειγμένο (αρχικά το διατυπωσα λάθος). Μπορείτε να δείτε στο Curiosity Stream το επεισόδιο "Breakthrough: Search for our Sun's lost planet" που μιλάει ακριβώς για αυτό το θέμα.

Ουσιαστικά μιλάνε για ΠΟΛΛΟΥΣ και όχι έναν πλανήτη (9 ή Nibiru ή Sedna ή δεν ξερω κι εγω τι) με εξαιρετικά αλλόκοτες τροχιές που ταξιδεύουν μόνοι τους στον διαστρικό χώρο μεταξύ του ηλιακού μας συστήματος και άλλων συστημάτων, με περιοδικότητα όντως κάτι χιλιάδες χρόνια.
rogue planets υπαρχουν, για την ακριβεια μονο δυο επιβεβαιωμενοι. Παρ' ολα αυτα κανενας ΔΕΝ επηρεαζει τη γη οπως λεει το αρχικο ποστ. Και κανενας δεν εχει παρατηρηθει οτι εχει τροχια προς τη Γη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top