Με τι κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;

Με τί κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Μέσα Μαζικής Μεταφοράς

    Ψήφοι: 16 40.0%
  • Αυτοκίνητο

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Με τα πόδια

    Ψήφοι: 18 45.0%
  • Ποδηλατο

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Μηχανακι/Μηχανη

    Ψήφοι: 2 5.0%

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πόδια, ΜΜΜ. Κυρίως με τα πόδια. Μου αρέσει το περπάτημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Λεωφορεία, τρόλει και τραμ (το μετρό έχει καταντήσει πολυτέλεια...)

γιατι το μετρο εχει καταντησει πολυτελεια ?

οποτε χρειαζεται να παω καπου, για δουλεια, σχολη κτλ χρεισιμοποιω τα ΜΜΜ , μετρο και τρολευ συνιθως! (εχω να χτυπησω εισητηριο περιπου ενα χρονο :P )
τις μερες που εχει απεργια την βγαζω με το ποδηλατο! ξετρυπωσα καπου στην αποθηκη ενα χρεπι, και με λιγα ευρω το εκανα απλα να τσουλαει και να σταματαει!
και γενικα στις βολτες μου, παρασκευοσαββατα, πλεον μετακινουμε με αυτοκινητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Με τα πόδια (έτσι κ αλλιώς μένω σε σχετικά μικρή πόλη, οπότε οι αποστάσεις είναι μικρές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Πάντως παιδιά έχω φάει πολύ ταλαιπωρία με αυτό το θέμα... Ειδικά 15:00 το μεσημέρι δεν παλεύεται η κατάσταση στα λεωφορεία...

Αλλά αυτό που μου αρέσει όταν παίρνω μέσα είναι ότι δεν ψάχνω για θέση στάθμευσης. Πραγματικά είναι ευλογία θεού... χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Xρησιμοποιω αστικο μονο για να πηγαινω στο πανεπιστημιο γιατι ειναι μακρυα,αλλιως παντα με τα ποδια!! γυμναζομαι κιολας,2 σε 1!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ποδηλατο!
1ο θετικο: Μετακινουμε ποιο γρηγορα απ'οτι με ΜΜΜ
2ο θετικο: Κανω γυμναστικη
3ο θετικο: Ειναι ποιο ευχαριστο απο το να περπατας
(ενα αρνητικο ειναι η βροχη!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
κυριως με τα ποδια
αν ειναι μεγαλη η αποσταση ΜΜΜ (λεωφορειο,μετρο,προαστιακος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Προτιμώ τα πόδια... Αποφεύγω τα ΜΜΜ ... και όποτε υπάρχει ανάγκη ταξί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristi

Νεοφερμένος

Η aristi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κι εγώ προτιμώ τα πόδια ... Αλλά μένω μακριά από το πανεπιστήμιο, οπότε αναγκαστικά ταλαιπωρούμαι κάθε μέρα με τα αστικά - ειδικά από Μάιο και έπειτα .. Δεν παλεύεται με τη ζέστη. Και δεν έχουν όλα κλιματισμό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Πόδια!! Εχω γίνει ο Πίου το μαύρο πιστόλι... δεν πιάνονται οι τετρακέφαλοι μου!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ποδήλατο, πόδια και Μ.Μ.Μ. Οοοόταν έχω μια οικονομική άνεση θα πάρω και ενα δίπλωμα για μηχανή να ξεμπερδεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Λεωφορειο δαγκωτο!! Ειναι πιτα βεβαια και κανει πολλη ωρα, αλλα ειναι το μονο που βολευει και ταξι με τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Λεωφορείο-φυσικά- αφού εκτός από ταξί δεν υπάρχει άλλο ΜΜΜ εδώ. Αλλά η ζέστη δεν παλεύεται ειδικά αν έχει κόσμο και στα περισσότερα για κλιματισμό ούτε λόγος!
Αλλά αν βολεύει τους γονείς μου κυρίως το χειμώνα με αυτοκίνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Το σπιτι μου ειναι 10 λεπτα απο πολη!!;) Καμια φορα κανω με το ποδηλατο αν και τωρα κανει ζεστες και εχω αρχισει μαθηματα!! Προτιμω παντως με τα ποδια:) Με το αυτοκινητο 1-2 φορες την εβδομαδα με παιρνουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Με λεωφορείο και φυσικά με τα πόδια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Σχεδόν πάντα με τα πόδια ή με το ποδήλατο. Εξαίρεση είναι οι μέρες που βρέχει το χειμώνα. Δεν μένω και σε καμιά μεγάλη πόλη, σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Με το Batmobile μου φυσικά 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Με το Batmobile μου φυσικά 8)
Και πού το παρκάρεις; Εδώ με smart και δεν βρίσκεις... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Και πού το παρκάρεις; Εδώ με smart και δεν βρίσκεις... :(

Το παρκάρω υπογείως στην Μπατσπηλιά :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZinaM

Νεοφερμένος

Η Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Κυρίως με λεωφορείο, ενώ τις νύχτες με παίρνει ο πατέρας μου με τ'αυτοκίνητό του. Ταξί μόνο όταν βιάζομαι ή δεν έχω πρόσβαση με Μ.Μ.Ε.Του χρόνου όμως λέω να πάρω δίπλωμα οδήγησης. Αυτές οι ταχύτητες να μην υπήρχαν..:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top