Ταξίδια στην Ευρώπη: Τι δεν πρέπει να χάσουμε

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ναι! Και εμενα γενικα το Λονδινο, αν και ειμαι ασχετη, μου αρεσει να το περπαταω. Παρτε εναν χαρτη (εγω δεν ειχα καν) και μια day card του μετρο και οπου σας βγαλει. Μουσεια, γκαλερι, ο Ταμεσης. Μην φατε στον Ταμεση, συνηθως ειναι πανακριβα και οχι πολυ καλα. Για ποτο Notting Hill...:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν ειναι να πας σε μια Ευρωπαικη πολη, πρεπει να εχεις καταληξει τι θες να δεις και να κανεις, και μετα να διαλεξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ x 10000000000000!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αν ειναι να πας σε μια Ευρωπαικη πολη, πρεπει να εχεις καταληξει τι θες να δεις και να κανεις, και μετα να διαλεξεις.

Κοίτα, πιστεύω ότι σχεδόν όπου και να πας στην Ευρώπη, θα είναι ωραία και θα δεις κάτι πολύ καλό.

Απλώς, π.χ.το Παρίσι που πήγα, το διάλεξα γιατί είχα ακούσει πάρα πολλά καλά λόγια και πάρα πολλά μέρη που μπορείς να πας να δεις. Είχα ακούσει για το πόσο όμορφα είναι τα πάρκα, οι πλατείες, οπότε το διάλεξα με κλειστά τα μάτια.

Για άλλες πόλεις δεν έχω πολλές πληροφορίες. Αυτό που ακούω είναι ότι είναι ωραίες, π.χ. Λονδίνο, Πράγα, Βερολίνο.

Γι'αυτούς τους λόγους και η ερώτησή μου. Τώρα, εγώ είχα στο νου μου Λονδίνο και Αμστερνταμ, αλλά ο φίλος μου δεν πολυκαίγεται για αυτά τα μέρη. Οπότε ψάχνουμε για άλλα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι ακόμα και σε "διάσημες" πόλεις, που είναι από μόνες τους εγγύηση... καλό είναι να πηγαίνουμε προετοιμασμένοι...

Κι εγώ πήγα Παρίσι, αλλά χωρίς κάτι τιπς, δε θα είχα ενθουσιαστεί τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μωρε ολες οι μεγαλες καλες ειναι...αλλα αμα εσυ πχ θες να δεις καναλια και ποταμακια κλπ...ε δε θα διαλεξεις πολη που δεν τα χει.

Και Λονδινο και Αμστερνταμ ειναι καλοι προορισμοι παντως, αλλα αφου αποκλειστηκαν...

Για ποσες μερες μιλαμε ; Γιατι καποια μερη ειναι ωραια μεν, αλλα μπορει σε 2-3 μερες να τα χεις κανει ολα και να βαρεθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ταξίδια στην Ευρώπη: Τι δεν πρέπει να χάσουμε


Tο αεροπλάνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αμα ειναι για ανταποκριση και εχει καθυστερησει η προηγουμενη παντως, βολευει, γιατι σου δινουν να μεινεις δωρεαν σε ξενοδοχειο αν δεν εχει αλλη πτηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλέ πείτε για βαρκελώνη μαδρίτη και τολέδο....
φεύγουμε σε 12 μέρες:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
ζανιν δες το λινκ παρακατω εχει πολλα για ολους τους προορισμους...θα το βρεις ενδιαφερον πιστευω;)

www.travelforall.gr αυτο ειναι το σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και το lonely planet είναι καλό..

βαρκελώνη: μοχίτος το βράδυ στα αμέτρητα μπαράκια, βόλτα το απόγευμα στη la ramblas (κάπως έτσι), και ΜΗΝ φάτε πίτσα (είναι άθλιες:P). φάτε tapas:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
www.fodors.com

Τα έχω βάλει κι αυτό και το Lonelyplanet στα links!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
για παρισι παιδια ξερει κανεις τπτ πληροφοριες;:)
θα παω γυρω στο μαρτη απριλη καπου εκει...κανει πολυ κρυο εκεινη την εποχη;
πεστε πληροφοριες αν ξερετε...οποιος εχει παει ας μου πει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τέτοια εποχή πήγα τη πρώτη φορά!! λίίίγο κρύο, βροχές, αλλά μη πτοείσαι!!! η βόλτα στο σηκουάνα τέτοια εποχή, είναι απίστευτη!!!
να μείνετε στην περιοχή Οπερά, πολύ ρομαντική...γενικά έχει πολλά να κάνεις και να δεις, θα το ευχαριστηθείτε στα σίγουρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
παρίσι

-να έχετε χάρτη του μετρο
-να πάτε νωρίς στον πύργο του eiffel δλδ κατά τις 9+30 για να ανεβείτε αμέσως..... εισιτήριο περίπου 11Ε για πάνω- πάνω, μην τσιγκουνευόσαστε, αξίζει
- μην φάτε κρέπα από τον 1ή 2 όροφο του πύργου σε ένα μαγαζί στυλ everest...είναι απαίσια
- να πάτε στην μονμάρτη σχετικά νωρίς και όχι μετά τις 6 γιατί θα πρέπει να ανεβείτε με τα πόδια και δεν θα δείτε ζωγράφους
- παραμονή χριστουγέννων τα μαγαζιά είναι κλείστα... ψωνίστε νωρίτερα
- αν θέλετε να πάτε disneyland paris να πάτε χριστούγεννα που έχει λιγότερο κόσμο, και να βγάζετε πιο νωρίς τα εισιτηρια για τα παιχνίδια
είσοδος για το 1 πάρκο 45ε
για τα 2--> 55$
- καλό είναι να βγάλετε για το ένα πάρκο, καθώς δεν προλαβαίνεται να δείτε και τα δύο
-το μουσείο του λούβρου θέλει οπωσδήποτε ξεναγό..... είσοδος 8,5 $
αν και γενικά θέλει πολλές μέρες για να το δεις
- στο μετρό συμφέρει να βγάλετε πακέτο 10 εισιτηρίων

όποια εποχή και να πας είναι τέλεια..... πάντως εμένα για χριστούγεννα δεν μου έκανε διαφορά... σε αντίθεση με την πράγα που είναι τέλεια τα χριστούγεννα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
τέτοια εποχή πήγα τη πρώτη φορά!! λίίίγο κρύο, βροχές, αλλά μη πτοείσαι!!! η βόλτα στο σηκουάνα τέτοια εποχή, είναι απίστευτη!!!
να μείνετε στην περιοχή Οπερά, πολύ ρομαντική...γενικά έχει πολλά να κάνεις και να δεις, θα το ευχαριστηθείτε στα σίγουρα!!!

με γκρουπ θα παμε ντουλινα. και οσο για το ρομαντικα δεν θα το συνιστουσα:P:D:D γιατι δε θα παω με τον αντρα παρισι(δεν ανεβαινει σε αεροπλανα και πλοια φοβαται:P:D:D:D) με μια φιλη μου θα παω. απο φαγητο τι λεει εκει; θα μπορω να φαω τπτ εγω επειδη παιρνω κορτιζονη η να κουβαλησω ταπερακια απο ελλαδα;:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
με γκρουπ θα παμε ντουλινα. και οσο για το ρομαντικα δεν θα το συνιστουσα:P:D:D γιατι δε θα παω με τον αντρα παρισι(δεν ανεβαινει σε αεροπλανα και πλοια φοβαται:P:D:D:D) με μια φιλη μου θα παω. απο φαγητο τι λεει εκει; θα μπορω να φαω τπτ εγω επειδη παιρνω κορτιζονη η να κουβαλησω ταπερακια απο ελλαδα;:D:D:D:D:D:D
πολύ φαγητό ...πολλά εστιατόρια, αν και λίγο ακριβά...
εμείς είχαμε φαει σε ένα roman bistro, που υπάρχει σε αρκετά σημεία...
ένα άλλο ωραίο εστιατόριο πυ δεν θυμάμαι όνομα είναι τέλειο... θα σε ενημερώσω αργότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top