Έχετε κάποιο πρότυπο στη ζωή σας;

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Ok, αυτό δεν το ήξερα! :hehe: :hehe:



Ναι, φαντάσου ότι τον συγκεκριμένο γιο του βασιλιά τον απέρριψαν ως διάδοχο, ακριβώς επειδή όλοι ήταν βέβαιοι ότι ήταν νόθο του Αλκιβιάδη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Eγω τωρα θα ειμαι ακυρη.. Αλλα το προτυπο μου δεν ειναι υπαρκτο προσωπο.. :P Παρολο που δεν ειανι υπαρκτο προσωπο ομως ηταν η μονη φορα που ειχα ταυτιστει ΤΟΣΟ πολυ με ηρωιδα (βιβλιου, ταινιας, σειρας)... Οποιος εχει δει Fringe την ξερει, ο δυναμισμος της, η αντικειμενικοτητα που εβλεπε τα πραγματα και η ψυχραιμια της, και οσο κι αν την επαιρναν απο κατω ολα αυτα που ζουσε δεν το εδειχνε καιο προχωρουσε.. Βεβαια ξερω οτι δεν ηταν αληθινο και ηταν απλα ο ρολος της, αλλα εγω -δεν ξερω γιατι- ζω για να της μοιασω..♥


Επισης απο την ιδια σειρα ο Walter, για τελειως διαφορετικους λογους, γιατι (υποτιθεται οτι) ηταν κορυφαιος επιστημονας και επειδη με ελκυουν πολυ οι θετικες επιστημες και θεματα φυσικης-χημειας κλπ, αυτος παντα τα εκανε ολα να μοιαζουν τοσο ενδιαφεροντα, που μετα τα εψαχνα και παραπανω και εμαθα τελικα πολλα πραγματα.. Κορυφη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, φαντάσου ότι τον συγκεκριμένο γιο του βασιλιά τον απέρριψαν ως διάδοχο, ακριβώς επειδή όλοι ήταν βέβαιοι ότι ήταν νόθο του Αλκιβιάδη :D

Και το παιδί τι έγινε; Το πετάξανε στον Καιάδα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Αρκετά πρότυπα που με τον καιρό αλλάζουν.
Κάποιοι από αυτούς είναι ο Lenin, ο Kolmogorov, ο Καζαντζάκης, ο Ηλίας Πετρόπουλος, ο Άσιμος και άλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Και το παιδί τι έγινε; Το πετάξανε στον Καιάδα; :worry:



Οχι βρε, δεν ήταν σίγουροι 100% ότι ήταν του Αλκη, αλλά μια και τον είχαν κάνει τσακωτό με την βασίλισα, ήταν ...αρκετά σίγουροι. Οποτε απλώς όταν μεγάλωσε ο διάδοχος και ήλθε η ώρα να πάρει την ΄θεση του πατέρα του... τον παραμερίσανε και βάλανε έναν ξάδελφο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Εγώ έχω ως πρότυπο τον χημικό μου.
Είναι υπέροχος καθηγητής, μα πάνω από όλα υπέροχος άνθρωπος.
Ζεστός, ειλικρινής, σε νοιάζεται και σε βοηθάει εάν χρειάζεσαι κάτι.
Δίκαιος, δυναμικός και ώρες ώρες σκληρός, όταν το επιβάλλουν οι καταστάσεις.
Μα ακόμα και τότε, έχει μια τρυφεράδα και καλοσύνη στο βλέμμα.
Πανέξυπνος, με πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις πάνω στα θέματα και ωραίο γούστο.
Κατά τη γνώμη μου, από τα πιο σωστά πρότυπα που μπορεί να υπάρχουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ έχω ως πρότυπο τον χημικό μου.
Είναι υπέροχος καθηγητής, μα πάνω από όλα υπέροχος άνθρωπος.
Ζεστός, ειλικρινής, σε νοιάζεται και σε βοηθάει εάν χρειάζεσαι κάτι.
Δίκαιος, δυναμικός και ώρες ώρες σκληρός, όταν το επιβάλλουν οι καταστάσεις.
Μα ακόμα και τότε, έχει μια τρυφεράδα και καλοσύνη στο βλέμμα.
Πανέξυπνος, με πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις πάνω στα θέματα και ωραίο γούστο.
Κατά τη γνώμη μου, από τα πιο σωστά πρότυπα που μπορεί να υπάρχουν. :)

To ιδιο με την φυσικο μου.. Την θαυμάζω πραγματικά, με έκανε να την σέβομαι όσο κανέναν άλλον, να θέλω να της μοιάσω, να θέλω να γίνω σαν κι αυτήν, με έκανε να αγαπήσω μία ολόκληρη επιστήμη, με ώθησε να ασχοληθώ, με ώθησε να συνεχίσω, και τώρα με ωθεί να ακολουθήσω αυτό που ξεκίνησα.. Είναι ο άνθρωπος που, κοιτώντας την, μπορω να δω κι εγω τον εαυτό μου μέσα της, τόσο έχω βάλει στόχο να της μοιάσω, γιατι την θαυμάζω πραγματικά.. Τα έκανε όλα να ακούγονται τόσο ενδιαφέροντα και ταυτόχρονα τόσο απλα, που δεν είχες άλλη επιλογη από το να την ακούς..
Πιστεύω πως αν ήταν όλοι οι καθηγητές έτσι και αν ολοι οι άνθρωποι εκαναν την δουλειά τους με τόση όρεξη και ενθουσιασμό όπως αυτη, τα πραγματα θα ήταν ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ διαφορετικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Προτυπο....
Το δικο μου (πλεον) προτυπο συνεχιζει να μην ειναι καποιος διασημος... ή καποιος μεγαλος και ξακουστος... Ειναι ενας απλος ανθρωπος που ομως εχει καταφερει να αλλαξει την ζωη μου τοσο πολυ. Στην αρχη μπορω να πω οτι δεν την συμπαθουσα ιδιαιτερα ( για να μην πω καθολου) αλλα μετα απο 3 χρονια που ειναι κοντα μου εχει γινει κομματι της ζωης μου. Ενας υπεροχος ανθρωπος που ειναι διπλα μου στα ευκολα και στα δυσκολα, εχει κανει θυσιες για εμενα και μου εχει μαθει πολλα πραγματα. Εχει υπεροχη ψυχη, μεγαλη καρδια και παντα ενα γλυκο χαμογελο.
Κυρια Κριστινε το ονομα της.... Της χρωσταω πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top