Σειρές για καθημερινή χαλάρωση!

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Στο τελευταίο επεισόδιο του Grey's Anatomy γίνεται συνένωση με Private Practice (δεν ξέρω αν θα είναι και για επόμενα). Πάντως, αν και μου αρέσει, νομίζω πως ο 5ος κύκλος έχει ξεφύγει. Όπως και τα Scrubs χάλασαν από τον 6ο κύκλο.

Εγώ ξεκίνησα Dexter και μου αρέσει, αλλά τα επεισόδια είναι λίγο μεγάλα και όταν νυστάζω πολύ τα αφήνω μισοτελειωμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω αρχίσει το brothers and sisters και έχω κολλήσει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Στο τελευταίο επεισόδιο του Grey's Anatomy γίνεται συνένωση με Private Practice (δεν ξέρω αν θα είναι και για επόμενα). Πάντως, αν και μου αρέσει, νομίζω πως ο 5ος κύκλος έχει ξεφύγει. Όπως και τα Scrubs χάλασαν από τον 6ο κύκλο.

Εγώ ξεκίνησα Dexter και μου αρέσει, αλλά τα επεισόδια είναι λίγο μεγάλα και όταν νυστάζω πολύ τα αφήνω μισοτελειωμένα.
Δεν νομίζω να κρατήσει η συνένωση. Μαλλον το πάνε για αλλαξοκ@λιες αναμεσα στα 2 σιριαλ για να μην γίνονται μονοτονα.
Για πείτε και για το scrubs. Ιατρικό κι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το Scrubs είναι ιατρικό, αλλά περισσότερο κωμικό. Λιγότερο σαπουνόπερα, με πολύ χιούμορ. Έχει μερικές ''μορφές'' που βγάζουν πολύ γέλιο, καλή μουσική, τα επεισόδια 20λεπτα, ανάλαφρο εν γένει. Οι πρώτοι 5 κύκλοι γ@μ@τοι, μετά χάλασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το Scrubs στον όγδοο είναι πάλι καλούλι.
Όσοι γιατροί φίλοι μου έχουν δει House, τραβάνε τα μαλλιά τους! Ο ένας λέει ότι δεν είναι καθόλου έγκυρο, ο άλλος ότι πάντα κάνουν πρώτα την "αστυνομική" ερευνα και μετά την αυτονόητη ιατρική εξέταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kolokythi

Νεοφερμένος

Η Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Καλημέρα..διάβασα το θέμα και είπα να προτείνω κάτι πιό εναλλακτικό.
Εκτός απο Simpsons που αναφέρθηκαν ήδη, θα σας πάω στην ελληνική tv που έχει μερικές καλές στιγμές.
Λοιπόν βλέπω:
Ευτυχισμένοι μαζί (η πρόσφατη σειρά με τον Μπέζο..τα έχω ξεκινήσει τώρα απο τα πρώτα επισόδεια)
και
Οι Απαράδεκτοι (το θυμάστε; Νομίζω πως ήτανε φοβερή σειρά για την εποχή της)

Και κάτι πιό εναλλακτικό και λιγότερο γνωστο.
Μια σειρά με τον Rowan Atkinson (MrBean) που εξελίσσεται σε περίοδο μεσαίωνα και αναγέννησης. Αγγλική παραγωγή, φυσικά κομωδία, και ο κύριος Atknison σε ρόλους αποτυχημένου ιππότη, κυβερνήτη της εποχής κτλ. (Με λόγια κανονικά, δεν είναι όπως τον έχουμε συνηθήσει στα "μουγκά" ;))
Ψάξτε το, λέγεται Black Adder ("η μαύρη οχιά")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Καλημέρα..διάβασα το θέμα και είπα να προτείνω κάτι πιό εναλλακτικό.
Εκτός απο Simpsons που αναφέρθηκαν ήδη, θα σας πάω στην ελληνική tv που έχει μερικές καλές στιγμές.
Λοιπόν βλέπω:
Ευτυχισμένοι μαζί (η πρόσφατη σειρά με τον Μπέζο..τα έχω ξεκινήσει τώρα απο τα πρώτα επισόδεια)
και
Οι Απαράδεκτοι (το θυμάστε; Νομίζω πως ήτανε φοβερή σειρά για την εποχή της)

Και κάτι πιό εναλλακτικό και λιγότερο γνωστο.
Μια σειρά με τον Rowan Atkinson (MrBean) που εξελίσσεται σε περίοδο μεσαίωνα και αναγέννησης. Αγγλική παραγωγή, φυσικά κομωδία, και ο κύριος Atknison σε ρόλους αποτυχημένου ιππότη, κυβερνήτη της εποχής κτλ. (Με λόγια κανονικά, δεν είναι όπως τον έχουμε συνηθήσει στα "μουγκά" ;))
Ψάξτε το, λέγεται Black Adder ("η μαύρη οχιά")

"Black Adder" σούπερ σειρά αν και την έβλεπα πολύ παλιά (είμαι και κάποιας ηλικίας):P
Επίσης "Ευτυχισμένοι Μαζί" το βλέπω φανατικά
Έβλεπα Greys Anatomy, Dr. House (αυτό το βλέπω ακόμα όποτε τύχει και το πετύχω), επίσης το παλιό E.R.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Για πείτε τπτ ελληνικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Black Adder" σούπερ σειρά αν και την έβλεπα πολύ παλιά


Αθάνατο SevenX :D...

...Exμ,
γκούχ, :worry:
...εκεί δεν ήταν γιαγιάκα; Έτσι άκουσα δλδ να λένε... :baby:



--------------------------------------

Για πείτε τπτ ελληνικό...


"τπτ ελληνικό"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
αστειατορας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ηave a less? :flowers:


(όταν ηρεμήσεις, θέλω το λουλούδι πίσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
αστειατορας?

Απ'όσο ξέρω οι μονες σειρές με τις οποιες τη βρίσκει πραγματικά ο συγκεκριμένος άνθρωπος είναι οι σειρές του απειροστικού λογισμού.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αθάνατο SevenX :D...

...Exμ,
γκούχ, :worry:
...εκεί δεν ήταν γιαγιάκα; Έτσι άκουσα δλδ να λένε... :baby:



--------------------------------------

σιγά μη γλίτωνα εγώ από τις ατάκες του ρεμπεσκέ :P:P

Δε θυμάμαι ρε γμτ σε ποίο κανάλι ήταν ....:hmm: δεν ξέρω τι φταίει, ότι ήμουν πολύ μικρή ή ότι λόγω αλτσχάιμερ (άτιμα γηρατειάαααααα):eek: ...... :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Στο τελευταίο επεισόδιο του Grey's Anatomy γίνεται συνένωση με Private Practice (δεν ξέρω αν θα είναι και για επόμενα).

Δεν νομίζω να κρατήσει η συνένωση. Μαλλον το πάνε για αλλαξοκ@λιες αναμεσα στα 2 σιριαλ για να μην γίνονται μονοτονα.
Για πείτε και για το scrubs. Ιατρικό κι αυτό?

Τι είναι αυτό το Private Practice βρε κορίτσια, για πείτε κι από δω :D

Πάντως πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου, παρότι δεν τα μπορώ τα νοσοκομεία, τους γιατρούς, τα αίματα, δεν έχω αφήσει ιατρική σειρά για ιατρική σειρά... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η Dr. Addison Montgomery πάει στο Los Angeles να δουλέψει στην κλινική που διατηρούν η κολλητή της και ο άνδρας της... και, ε, εκτυλίσσονται πάλι ιστορίες. Είναι πιο χαλαροί οι ρυθμοί και όχι τόσο καλό το σενάριο, αλλά περνάει καλά η ώρα. :)

Από το Γιδάκι η υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ααα μάλιστα. Νόμιζα ότι αυτό αναφερόταν σε παρακάτω κύκλο του Grey's Anatomy, μιας και δεν τα έχω δει όλα...

Ευχαριστώ υποβρυχιούλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ξέρω, τρελό έρωτα έχουν όλοι με το Grey's Anatomy, αλλά εμένα μου αρέσει και το spin-off του, το Private Practice.
Ωραία, το κατέβασα, είδα ηδη μέσα σε δυο μέρες σχεδόν όλο τον πρώτο κύκλο (ναι ελιωσα μπροστα από το ντιβιντι όλη μέρα χτες) και μου αρεσει πάρα πολύ. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχει μόνο 2 κυκλους μεχρι στιγμής, που σημαίνει ότι μόλις τους τελειώσω θα περιμενω πάλι κάθε βδομάδα το νέο επεισόδιο. :(

Για να το ξεπεράσω βέβαια κατέβασα και τον 1ο κύκλο του scrubs να δω αν μου αρέσει. Ευτυχώς αυτό έχει πολλά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Η καινούρια σειρά της Ελένης Ράντου με συντροφεύει σε ώρες βαρεμάρας και χαλάρωσης (μέχρι αύριο δηλαδή που ξεκινάω εργαστήρια ντεμν ιτ) και τη βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα με την απαραίτητη κωμική πινελιά. "Εργαζόμενη Γυναίκα" λέγεται. Θίγει καθημερινά οικονομικά αλλά και οικογενειακά προβλήματα και ο αυτοσαρκασμός των ηρωίδων (που τις ενσαρκώνει όλες η Ελένη Ράντου) έχει αρκετό γέλιο. Τα επεισόδια είναι αυτοτελή και τα προβλήματα της κάθε γυναίκας ξεχωριστά. Μέχρι τώρα έχει παρουσιάσει γυναίκες από όλες τις οικονομικές τάξεις και διαφορετικής νοοτροπίας και ενδιαφερόντων : μεσοαστή περιπτερού, ζάμπλουτη γυναίκα επιχειρηματία, αριστερών πεποιθήσεων ιδιοκτήτρια τυροπιτάδικου και αυταρχική φιλόλογο. Η κάθε μία έχει διαφορετική καθημερινότητα και αντιμετωπίζει τα προβλήματα πάντα με χιούμορ αλλά και με το απαραίτητο (και πέρα για πέρα αληθινό) δράμα. Είτε αυτό αφορά την τσέπη τους, είτε τον τραπεζικό τους λογαριασμό είτε ένα συναισθηματικό αδιέξοδο και οικογενειακές διαμάχες. Nice!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μέχρι τώρα έχει παρουσιάσει γυναίκες από όλες τις οικονομικές τάξεις και διαφορετικής νοοτροπίας και ενδιαφερόντων : μεσοαστή περιπτερού, ζάμπλουτη γυναίκα επιχειρηματία, αριστερών πεποιθήσεων ιδιοκτήτρια τυροπιτάδικου και αυταρχική φιλόλογο

Ε βέβαια, σιγά μην είναι η ίδια η γυναίκα επιχειρηματίας και μάλιστα επιτυχημένη επιχειρηματίας.
Τι λέμε τώρα, επιστημονική φαντασία...

Άραγε έχει νόημα να εκπλήσσομαι πλέον; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Έγινε στο τέλος του επεισοδίου βρε Λία :) όταν κατάλαβε ότι το να εξαρτάται από τον στόκο τον άντρα της την μείωνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top