Το χειρότερο και το καλύτερο ραντεβού!

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σκεφτόμουν να ανοίξω θέμα πάνω στο καλύτερο πρώτο ραντεβού και ο καθένας να γράφει εμπειρίες κτλ. Επειδή, όμως, πρώτα κοιτάμε αν υπάρχει ήδη κάτι ανάλογο, με μια σύντομη αναζήτηση έπεσα εδώ.

Ανασύρω, λοιπόν, 6 χρόνια μετά.

Το χειρότερο ραντεβού ήταν ένα που το έχω αφήσει πολύ πολύ πίσω στο πίσω μέρος του μυαλού μου, τόσο που σχεδόν το έχω ξεχάσει. Ήμουν, αυτό που θα λέγαμε "μαγκωμένη" και όχι ο εαυτός μου, βγήκα με έναν άχρωμο άνθρωπο αδιάφορο και εν τέλει σιχαμερό. Ήταν 20-21 και φερόταν σαν γέρος 70. Δε μπαίνω σε λεπτομέρειες, δε θέλω να μπω, κόβω τη ροή της μνήμης εδώ - και πολύ προχώρησε.

Το καλύτερο ραντεβού, από την άλλη, ήταν ασυναγώνιστο και επισκίασε ό,τι είχα ζήσει μέχρι τότε! Κράτησε 8 ώρες περίπου και θα κρατούσε περισσότερο αν δεν έβλεπα κάποια στιγμή 52 αναπάντητες κλήσεις! Είχαν όλοι (γονείς και φίλοι) ανησυχήσει ότι κάτι έχω πάθει. Αυτό μου θύμισε ότι κάποια στιγμή έπρεπε να το διαλύσουμε, άλλωστε θα τα λέγαμε σίγουρα άλλη στιγμή! :whistle: Τι όμορφα!

Σημάδι, λοιπόν, ότι μιλάμε για πετυχημένο ραντεβού και ότι "κάτι, ίσως, υπάρχει εδώ", το να μη θέλεις να φύγεις ή ακόμη καλύτερα, να μη σκέφτεσαι καν ότι κάποια στιγμή πρέπει και να φύγεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tzimos

Νεοφερμένος

Ο Tzimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σκέφτομαι το χειρότερο και ακόμα γελάω...

Χειρότερο:
Ηλικία 17 , ενημερώνω την μητέρα μου ότι θα βγώ πρώτη φορά με κοπέλα. Μιλάμε σα να χτύπησε συναγερμός. Έτρεξε η γλυκιά μου και μου αγόρασε
λευκό παντελόνι , πουκάμισο κτλ κτλ. ( να ενημερώσω την κοπέλα την ήθελα 3 μήνες για ραντεβόύ) Ντύνομαι , κολώνια , ζελέ και φύγαμε. Καιρός λίγο βροχή.
Βγαίνω με την κοπέλα στα λαδάδικα Θεσ/νικης. Βλέπω ένα σκυλί και κάνω να το χαιδέψω και ξαφνικά το σκυλί πηδάει πάνω μου και κάνει το παντελόνι από άσπρο μάυρο. Τελικά το ραντεβου ακυρώθηκε και τα άκουσα και από την μητέρα μου.

Καλύτερο:
Περπατούσα σε ένα στενό από τον δρόμο καθώς μία κοπέλα προσπαθούσε να παρκάρει. Είχε πάρει θέση να κάνει πίσω αλλά δεν είχε βάλει όπισθεν αλλά πρώτη. Ξεκίνησε νομίζωντας θα κάνει πίσω αλλά έκανε μπροστά και με το αριστερό φτερό πλάι με εσμπρώξε πάνω σε ένα κάδο. Ουτε ζημιά ούτε τπτ, βγάλαμε πολύ γέλιο, μετά από μία μέρα βγήκαμε για φαγήτο και ήταν ότι καλύτερο είχα ζήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νομίζω δεν έχω ζήσει κακό ραντεβού, ίσως απλά να έχω βρεθεί με βαρετούς και αδιάφορους ανθρώπους, χωρίς να γίνει κάποια χοντράδα, ίσως επειδή πάντα ήμουν ευγενική και προσπαθούσα να δικαιολογώ όλες τις συμπεριφορές.:worry:


Το καλύτερο πάλι:
Ήταν άνοιξη, με τέλειο καιρό, απόγευμα, καφέ δίπλα στη θάλασσα, κάτσαμε εκεί δε ξέρω κ γω πόσες ώρες, μετά κάναμε βόλτα σε μια παραλία (μιλάμε βράδυ ξέρωγω 11-12), μετά πήγαμε για φαγητό σε ένα μαγαζί το οποίο έκλεινε (3 το πρωί τώρα εμείς θέλαμε να φάμε:P). Τεςπα και μετά έλεγα να πάω σπίτι.
Το θέμα ήταν ότι ήμασταν πάρα πολύ μακριά από το σπίτι μου και μεγάλος ο κόπος, λίγο και το ότι δε θέλαμε να φύγω, οπότε πήγαμε στο δικό του που ήταν κοντά για να κοιμηθούμε λίγο και μετά να με πάει σπίτι μου. Με τα πολλά μας πήρε ο ύπνος ξυπνήσαμε 6 παρά και με πήγε σπίτι την ώρα που ξημέρωνε. Κοιμήθηκα μέχρι τις 10 το πρωί και μετά ξαναβρεθήκαμε.
Μπορεί να μην ήταν το πρώτο μας ραντεβού αλλά το 3ο ή 4ο, όμως ήταν από τα πιο γεμάτα ραντεβού, από τις πιο όμορφες νύχτες της ζωής μου με τα πιο όμορφα συναισθήματα και με τον πιο όμορφο άνθρωπο που έχω γνωρίσει ποτέ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Το χειρότερο ραντεβού ήταν πριν πολλά χρόνια με κάποιον που είχα γνωρίσει μέσω ιντερνετ. Πήγα στο ραντεβού και εκτός από το ότι του έριχνα ένα κεφάλι είχε και χάλια ντύσιμο λες και τον έντυσε η μαμά του. Είχε και κάτι απαίσιες απόψεις. Στο τέλος ήθελε να με φιλήσει κι ολας....αφήστε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το χειρότερο ραντεβού μου ήταν με μια τύπισσα που είχα γνωρίσει από το fb πριν κάτι χρόνια. Βγήκαμε, λοιπόν, αυτή έκανε νύξεις για γάμους και άλλα παρόμοια ενώ ήταν η πρώτη φορά που βρισκόμασταν από κοντά, άρχισε να κατηγορεί όλους τους φίλους/συγγενείς της ότι τη ζήλευαν και ήταν σε φάση «για όλα φταίνε οι άλλοι», γενικά πολύ μιζέρια και κακομοιριά. Το τελειωτικό ήταν που για κάνα μισάωρο με τρέλανε με μια πρώην φίλη της που την είχε κάνει μπλοκ και ότι ήταν πολύ σημαντικό γι'αυτήν να την κάνω κι εγώ και να πω όσους περισσότερους φίλους μου να την κάνουν. Στο τέλος, πολύ ευγενικά αλλά δείχνοντας της να καταλάβει ότι δεν θέλω κάτι παραπάνω, την καληνυχτώ και εισπράττω την απάντηση: «Καλός καληνυχτάκιας κι εσύ, μην τολμήσεις να με ξαναενοχλήσεις»... Εμπειρία ζωής :D
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το χειρότερο ραντεβού ήταν οταν ήμουν γύρω στα 19 ένας τύπος που είχα συναντήσει σε ενα κλάμπ και ανταλλάξαμε αριθμούς.
Μου είχε στείλει να βγούμε, τον περίμενα μισή ώρα με το ρολόι( αλλά ήμουν μικρή και άμαθη τότε τώρα θα έφευγα σε 2 λεπτά) έρχεται μου δίνει μια στην πλάτη και μου λέει δεν κατάλαβα πως περίμενες εδώ έπρεπε να σε είχα καταλάβει απο τον ωραίο κώλο(το είπε πολύ πιο χυδαία αλλά δεν το γράφω).
Κλάμα.
Του είπα κυριολεκτικά πως είναι μαλάκας και έφυγα.
ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ: Μικρά κορίτσια μην δίνετε τον αριθμό σας όπου νάναι στους τύπους στα κλαμπς :angry: :mastigio
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Λοιπόν, ποιο ήταν το χειρότερο ραντεβού που βγήκατε και τι έγινε?΄
Και απ' την άλλη, ποιο ήταν το καλύτερο ? :) :D
Εχω περάσει άσχημα ραντεβου. Ένα από αυτά ήταν με έναν που ειχα γνωρίσει κάπου από γνωστό και τη πρωτη φορα που βγήκαμε πηγαμε να φαμε. Δεν έγινε κάτι, απλως φάγαμε. Προσφέρθηκε να με παει ως τα ταξί με το αμάξι του να παρω ταξί και μπήκα αλλά δεν πήγαινε εκεί, πήγαινε προς το σπίτι του. Ελα μου λέει εδώ μένω μα δε θέλω του είπα να ερθω μα όχι ελα μωρό μου (μωρο του????) μα όχι δε θέλω μα αντε και ....του είπα στο τέλος και βγήκα κι έφυγα. Του σκασα και μια τσαντιά στη μουρη. Επικίνδυνο κατά την άποψη μου θα μπορουσα να είχα κινδυνέψει. Όμως ήταν γνωστός γνωστου δεν πηγαινε το μυαλό μου... Το πρωτο ξενέρωμα το έφαγα όταν στο γευμα μου τσαμπουνισε ότι η γυναίκα πρεπει να ναι σπίτι να μεγαλώνει παιδια. Ο μ.... Που να φανταστώ ότι με περιμενε τέτοια έκπληξη ως ....τα ταξί!

αυτά είναι κακές εμπειρίες και μεγάλα λάθη...


Το καλυτερο ραντεβου? Με κυνηγουσε επίμονα ένας πιτσιρικος (εγώ 23 αυτός 17) και είχαμε βγει κανα δυο φορες, μου φερόταν βασιλικά και λίγα λέω. Όμως δεν μου έκανε το κλικ κ δυστυχώς δεν μπορουσα να συνεχίσω. Θυμάμαι τη συμπεριφορά του και τη θαυμάζω. Μακάρι να φερεται ακόμα έτσι στις γυναίκες. Δεν υπάρχουν μόνο καθάρματα υπάρχουν και πολυ Κυριοι ανεξαρτήτως ηλικίας. Και φυσικά το the best ραντεβου ήταν όταν γνώρισα τον άντρα μου... Κρατουσα αποστάσεις ασφάλειας. Για καιρό... Για πολυ καιρό. Τον κακομοίρη τον Ταλαιπωρησα. Αλλά ήταν Κυριος και εγώ πολυ ερωτευμένη. Κι αυτός δηλαδή!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top