RuToo

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παρήγγειλα και το RuToo από εδώ: https://www.rutoo.co.uk/

Ξέρω οτι ίσως να είναι υπερβολή, αλλα θα δοκιμάσω και τα δύο (και το gamucci και το rutoo). Αν και τα δύο μου κάνουν, θα κρατήσω το gamucci για μέσα στο σπίτι και το rutoo για έξω (ειναι πιό στυλάτο) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εχω να πω οτι οι τύποι της RuToo με ταλαιπώρησαν πολύ με την παραγγελία, δεν είχαν ενημερώσει το σύστημά τους οτι είχαν παραλάβει τα χρήματα από το paypal και στο τέλος έφαγα στη μούρη και ένα email που μου έλεγε λίγο-πολύ να τους πληρώσω πάλι για να ολοκληρωθεί η παραγγελία (!), ενώ τους είχα στέιλει ήδη ticket που τους ρωτούσα γιατί η παραγγελία φαίνεται μη ολοκληρωμένη και μου είχαν πει οτι ενημερώνουν τα statuses των παραγγελιών με το χέρι (!).

Τους έστειλα το invoice του paypal και ηρέμησαν, η παραγγελία μου ολοκληρώθηκε επιτέλους! Βεβαια, ουτε gamucci ούτε rutoo έχω δει ακόμα (τα παρήγγειλα το Σάββατο που πέρασε). Ας ελπίσουμε τα ΕΛΤΑ να κάνουν τη δουλειά τους και να δω κανένα ειδοποιητήριο από Δευτέρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiorgos

Νεοφερμένος

Ο tsgiorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ας ελπίσουμε τα ΕΛΤΑ να κάνουν τη δουλειά τους και να δω κανένα ειδοποιητήριο από Δευτέρα....

Σου δώσανε tracking number? Αν τα στείλανε με TNT Post τότε μπες στο https://www.elta-courier.gr/trackit/ για να δεις που βρίσκονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jall

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
greetings @ everyone
:clapup:μόλις γράφτηκα !:clapup:
Θα ήθελα να μάθω , παρακαλώ , για τα RuToo τι πληρώσατε για εξοδα αποστολης,
ειναι μονο 8,93 ή πληρώσατε και κάτι άλλο ;
(... σαν λίγα μου φαινονται :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiorgos

Νεοφερμένος

Ο tsgiorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω , παρακαλώ , για τα RuToo τι πληρώσατε για εξοδα αποστολης,
ειναι μονο 8,93 ή πληρώσατε και κάτι άλλο ;

Αυτά είναι τα έξοδα για ενα μικρό δέμα από Ολλανδία, ο χρόνος παράδοσης είναι περίπου 5-6 εργάσιμες μέσω ΕΛΤΑ courier.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jall

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω μολις παράγγειλα το καινουριο το RuToo (Μ2) προς 75 euro με 5 "καρτρίζες"
RuToo M2
το οποιο εχει μεγεθος μονο 4.2 ινσες (10.67 cm) ... και μοιαζει με τσιγάρο
rutoo.jpg
και οι 50 εξτρα "καρτριζες" 75euro

www.rutoo.co.uk συντομα και με Ελληνική σελίδα (... λένε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jall

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
RuToo Parts

Υπάρχει καποιος που να εχει το Rutoo να μας πει εντυπωσεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.

Χεχεχε...Αυτό ακριβώς είδα και είπα ότι φαίνονται ίδιες!
Το θέμα όμως είναι και αν ταιριάζουν!
Μόνο κάποιος που έχει και τα δύο (gamucci & rutoo) μπορεί να μας πει με σιγουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Το rutoo είναι σχεδόν το ίδιο με το gamucci micro. Το gamucci micro, δεν είναι ακόμα διαθέσιμο από την μαμά εταιρεία. Το πρόβλημα και με τα 2 είναι η αυτονομία στα cartridges (30% λιγότερες τζούρες), και στις μπαταρίες (% δεν κατέω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jall

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το rutoo είναι σχεδόν το ίδιο με το gamucci micro. Το gamucci micro, δεν είναι ακόμα διαθέσιμο από την μαμά εταιρεία. Το πρόβλημα και με τα 2 είναι η αυτονομία στα cartridges (30% λιγότερες τζούρες), και στις μπαταρίες (% δεν κατέω).

...;).

Είσαι σίγουρος για αυτό που λές?
το είδες σε κάποιο πόστ ?
Αρχική Δημοσίευση από RuToo site:
This E-cigarette is unique because this model looks like a real cigarette.
The new RuToo M2 e-cigarette:
- 12 hours battery
- 4,2 inch small
- More smoke
- Compatible with all RuToo parts
:/:
και αφου μιλάμε για ιδια parts ... αρα μιλάμε για το ιδιο εργοστάσιο
... είναι κάτι που ψάχνω και δεν εχω μάθει ακόμα ποιές μαρκες φτιάχνονται εκεί
αλλά οι τύποι οχι απλά σου φτιάχνουν e-cig's μπορούν να "φτιάξουν" το προϊον λίγο
διαφορετικό και να βάλουν πάνω του την μάρκα σου ... δηλαδή θα μπορούσαν με 40.000 $us
να μου φτιάξουν ΠΧ το "Greek-Smoke" ή το "Jall's Vapour" φτάνει να στείλω τα logo και τo
κείμενο για το Ελληνικό (παρακαλώ!) manual
Είναι ενα εργοστάσιο Κινεζικής φίρμας.... στο Bangladesh
μια και τα μεροκάματα στην Κίνα ειναι υψηλά για τον Κινεζο businessman σήμερα
:/::/::/:
ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ "no-name" ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΟ ebay ...
και οχι αυτα που εχουν πάρει εγκριση σε M.Βρετανια, Αυστρία, Ολανδία και Ελλάδα.

Aλλά αυτό που είπες φιλε trojy για ιδια parts φορτιστές και μπαταρίες ...
με προβλημάτησε:whistle: θα έλεγα ... αρκετά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Τα rutoo που παρήγγειλα χαθηκαν στο δρόμο(!) και μου τα ξαναστέλνουν, ενώ περιμένω και τα sedansa. Αλλα έχω την εντύπωση οτι τα Ελληνικά ταχυδρομεία έχουν κάποιο πρόβλημα γενικότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Το rutoo ακόοομα έρχεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jall

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λοιπον! (Ξερω, σας έπρηξα σήμερα!)

Δεν πέρασαν ούτε 20 λεπτά από το email που έστειλα και με πήραν τηλέφωνο από τη Gamucci! Ο αντιπρόσωπος μου ζήτησε συγνώμη για το ελαττωματικό προϊόν και εκ μέρους της SmokeVapour για τις καθυστερήσεις στην επικοινωνία και μου υποσχέθηκε οτι θα μου στείλουν σήμερα ένα νέο πακέτο.
...
:)

Yeap ! cap is My kind of guy !!!

έτσι θέλουνε οι "ντίαρ σίρ"... hosta hontra

δε με λές cap ... το RuToo ποσες μέρες έκανε ?
εμένα μου το στείλανε , λενε , 16/5 αλλά ακόμα τίποτε ...
τους έστειλα κάναδύο dear sir ... και μου απαντήσανε ...
... αλλά RuToo yiok !
... θα περιμένω να περάσουμε τις 20 μέρες και μετα ...
"unfortunately there is no excuse for 20-work days delivery delay ...
and the limits of my tolerance are well passed..."

Τι μπορούν να μου κάνουν αν δεν παραλάβω την αντικαταβολή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Το Rutoo εμένα το πρώτο πακέτο ΧΑΘΗΚΕ στο δρόμο. Τους έπρηξα και μου το ξαναστείλανε, εκανα περίπου 20 μέρες να το πάρω. Και μάντεψε! (Ναι, ναι). Μετα τα 2 πρώτα cartridges η μια μπαταριούλα δείχνει να είναι παιγμένη (μισοανάβει) ενώ η άλλη δείχνει οκ, αλλα καμία από τις δύο δεν βγάζει τον καπνό που έβγαζε στις 2 πρώτες cartridges! Τώρα, εγώ έχω συννεφάκι, ή γενικά όλοι αυτοί έχουν atomizers και μπαταρίες για ...να μην πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top