Κρητικοί χοροί

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Σας αρέσουν οι Κρητικοί χοροί?

Γνωρίζετε να χορεύετε Κρητικά?

Αν ναι ποιός είναι ο αγαπημένος σας Κρητικός Χορός?

Εμένα πάντως είναι αυτός:




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Πρόσφατα ξεκίνησα παραδοσιακούς χορούς και μπορώ να πω από τους αγαπημένους μου είναι ο χανιώτικος. Με τρελαίνει αυτή η μουσική, με ξεσηκώνει. Θέλω πολύ να πάω στην Κρήτη σε κάποιο γάμο και να χορέψω εκεί με τους λεβέντες και τις λεβέντισσες!:clapup:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Πρόσφατα ξεκίνησα παραδοσιακούς χορούς και μπορώ να πω από τους αγαπημένους μου είναι ο χανιώτικος. Με τρελαίνει αυτή η μουσική, με ξεσηκώνει. Θέλω πολύ να πάω στην Κρήτη σε κάποιο γάμο και να χορέψω εκεί με τους λεβέντες και τις λεβέντισσες!:clapup:


Έλα όποτε θέλεις να πάμε σε γλέντι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Έλα όποτε θέλεις να πάμε σε γλέντι ...

:)

Αχ ανυπομονώ να μάθω κι άλλους κρητικούς χορούς!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
χανιώτικος συρτός
λαζώτης
πεντοζάλης ή πεντοζάλι
σούστα κρητική
μαλεβυζιώτης

ο καθένας έχει τη χάρη του..... ο λαζώτης είναι ο πιο εύκολος
ο πεντοζάλης με τον μαλεβυζιώτη οι πιο δύσκολοι

και μην με ρωτήσετε πως το ξέρω.........:P:P τα ποδαράκια μου να ρωτήσετε!!!!!!!

Ένα ταξίδι στην τέχνη του κρητικού χορού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Τον Ανωγειανό πηδηχτό, τον ξέρεις?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τρελαίνομαι για τους κρητικους χορούς. Κάποια στιγμή θα ήθελα να μάθω. Αλλά μέχρι τότε απολαμβάνω τους αλλους να χορεύουν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Και εγώ στο Συρτό Χανίων έχω περιοριστεί :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon-r

Νεοφερμένος

Η rafaella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ειμαι απο την κρητη κ ξερω να χορευω κρητικους χορους ειναι ωραιοι :)
εμενα μου αρεσει πολοι η σουστα ο χανιωτης κ ο σιγανος
αλλα απο μουσικη πρωτειμηση δεν εχω κανενα τραγουδι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ως γνησια κρητικια ξερω να χορευω ολους τους κρητικους παραδοσιακους χορους γιατι απο μικρη πηγαινα σε σχολη για αρκετα χρονια. ο μαλεβiζιωτης ειναι το καλυτερο μου αλλα χρειαζεται μεγαλες αντοχες και επισης η σουστα μου αρεσει γιατι μπορεις να κανεις απειρες φυγουρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
μαλεβιζιώτης είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
και η εδάδ από την κρήτη είναι , αλλά είναι πολύ ξενέρωτη και δεν χορεύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
μαλεβιζιώτης είναι :P
ενα λαθος εκανα κι εγω και δεν το ειδα αλλα τωρα το διορθωσα...!!!!:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Χμ,ναι.Είναι οι μόνοι παραδοσιακοί χοροί που μ'αρέσουν (εκτός απ'το συρτό στα 3,χασάπικο,ζεμπεκιά και τη χασαπιά που είναι εύκολη)
Μια χρονιά στο δημοτικό είχα γραφτεί σε 'σχολή' παραδοσιακών χορών αλλά μάθαμε τα πάντα εκτός απο κρητικά και τσαντίστηκα και έφυγα..Το χασάπικο όμως το έμαθα και το λάτρεψα:redface:
Μάλιστα,η ξαδερφή μου μου είπε οτι έμαθε να χορεύει Πεντοζάλη και όταν έρθει στο χωριό θα της πω να με μάθει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evdokia...

Νεοφερμένος

Η Evdokia... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Όλοι τέλειοι είναι! Σούστα και Πεντοζάλι δύο αγαπημένοι! Πηγαίνω αρκετά χρόνια παραδοσιακά και έχω λατρέψει Κρήτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top