Λεπτό ζήτημα: οργασμός

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
κατ αρχας δεν πιστευω οτι ενας πενηνταρης δεν εχει ορμες!!
σιγουρα εχει, απλα ξερει τι ζηταει πως θα το διεκδικησει και πως θα το ευχαριστηθει. ο 20αρης ψαχνεται και θελει να το ζησει πολυ εντονα, ισως γι αυτο πιστευεται οτι εχει περισσοτερες ορμες, ειναι στην αρχη ακομα σε σχεση με τον 50αρη ο οποιος εχει ζησει την ζωη του, θελοντας να ελπιζω εντονα στον τομεα αυτο.

σιγουρα παντως ενας μεγαλυτερος αντρας (για ναμην χαρακτηριζω 50αριδες και 20αριδες) ξερει πολυ καλυτερα πως θα κανει μια γυναικα ευτυχισμενη στο κρεβατι, πως θα την ανεβασει ψυχολογικα, πως θα την κανει να νοιωσει ανετα μαζι του, και πως θα την κανει να ευχαριστηθει το καθε λεπτο!!

η εμπειρια ειναι μεγαλο πραγμα , ισως ενα απο τα σημαντικοτερα στο θεμα σεξ.
και οι αντοχες παιζουν ρολο, αλλα πραγματικα θα προτιμουσα την ποιοτητα απο την συχνοτητα!
η συχνοτητα αν δεν εχει ποιοτητα δεν ειναι τιποτα.

και φυσικα ο καλυτερος συνδυασμος ειναι ποιοτητα με συχνοτητα.

Παντως, ενας πολυ σημαντικος παταγοντας στον ερωτα, ειναι η συζητηση, το ενδιαφερον για τον αλλο, να θελεις να τον ευχαριστησεις, να ξερεις τι του αρεσει.

το σεξ της μιας βραδιας ειναι παλι τελειως διαφορετικο θεμα, εκει απλα επειδη εχεις αναψει τα δινεις ολα γιατι αυτο θελεις μονο.

ας μην διαχωριζουμε λοιπον το θεμα ηλικιακα, αλλα ποιοτικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Μου θύμισες ένα ανέκδοτο:

Μια παρέα από γυναίκες πήγε διακοπές και είδαν ένα πενταόροφο ξενοδοχείο με μια πινακίδα που έγραφε: "Μόνο για γυναίκες".
Αφού είχαν πάει εκδρομή μόνες τους, αποφάσισαν να πάνε εκεί.
Ένας πολύ ωραίος άντρας στην ρεσεψιόν τους εξήγησε:
"Έχουμε πέντε ορόφους, ανεβείτε έναν-έναν και όταν βρείτε αυτό που σας ικανοποιεί, μείνετε εκεί.
Εύκολα θα αποφασίσετε γιατί κάθε όροφος έχει πινακίδες που γράφουν τι είναι μέσα. Άπαξ κι ανεβείτε κάποιον όροφο, δεν μπορείτε να κατέβετε!"
Έτσι άρχισαν να ανεβαίνουν και στον πρώτο όροφο η πινακίδα έλεγε: "Όλοι οι άντρες εδώ τον έχουν κοντό και λεπτό".
Οι φιλενάδες γέλασαν και χωρίς δισταγμό ανέβηκαν παραπάνω.
Στον δεύτερο όροφο η πινακίδα έλεγε:
"Όλοι οι άντρες εδώ τον έχουν μακρύ και λεπτό".
Πάλι δεν έφτανε και ανέβηκαν παραπάνω.
Στον τρίτο όροφο η πινακίδα έλεγε:
"Όλοι οι άντρες εδώ τον έχουν κοντό και χοντρό".
Πάλι μια απογοήτευση και ανέβηκαν παραπάνω ξέροντας ότι υπάρχουν δυο όροφοι ακόμα.
Στον τέταρτο όροφο η πινακίδα ήταν τέλεια, έλεγε:
"Όλοι οι άντρες εδώ τον έχουν μακρύ και χοντρό".
Οι γυναίκες ενθουσιάστηκαν και είπαν να μπουν αλλά σκέφτηκαν ότι υπάρχει ένας ακόμα όροφος.
Αναρωτώμενες μήπως χάσουν κάτι πάνε στον πέμπτο, όπου η πινακίδα έλεγε:
"Δεν υπάρχουν άντρες εδώ. Αυτός ο όροφος κτίστηκε απλά για να αποδειχτεί ότι δεν υπάρχει τρόπος να ευχαριστηθεί μια γυναίκα."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

disdaimona

Νεοφερμένος

Η disdaimona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δεν ειχα ψαχτει δεν ηξερα το σωμα μου οταν ξεκινησα τη σεξουαλικη μου ζωη, μετα απο κανα χρονο που επιτελους αυνανιστηκα ειπα στο συντροφο μου οτι δεν ειχα οργασμο ετσι οπως καναμε σεξ και επρεπε να κανουμε κατι γι αυτο, βρηκαμε τη σταση που με βολευει φροντιζουμε να τελειωνουμε με αυτην και εκτοτε ολα καλα. ναι οπωσδηποτε θεωρω πως πρεπει να υπαρχει ειλικρινεια σε αυτο το τομεα και ΝΑΙ ο οργασμος ειναι ζητουμενο, δεν ειναι μονο τα φιλακια και οι αγκαλιτσες, και ειδικα ο ταυτοχρονος δε παιζεται, το μονο καλυτερο να τελειωνει στο τεταρτο δικο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
καλα 5 χρονια ειναι πολλα,δεν νομιζω καμια να μην ανοιγε το στομα της να μιλισει,υποτιθεται πως γνωριζεις τον συντροφο σου ειδη πολυ καλα οποτε θα του ανοιχτεις κιολλας.....πιστευω πως αυτα πρεπει να τα συζηταει το ζευγαρι,κανουν πολυ καλο στη σχεση γενικως αλλα το σεξ ειναι να το ευχαριστιουνται και οι δυο και οχι μονο ενας,υπαρχουν πολλοι τροποι για να μεινουν και οι δυο ευχαριστημενοι...παντως εχω ακουσει πολλες φορες οτι αρκετες γυναικες δυσκολευονται να εχουν ογασμο,τι να πω μαλλον ανοικω και εγω στην τυχερη κατηγορια που παντα εχω οργασμους,δεν εχω προσποιηθει ποτε(δεν χρειαστηκε βεβαια)αλλα βρισκω μεγαλο λαθοσ μια γυναικα να πρσποιηται,ποιο ειναι το νοημα??δεν καταλαβαινω ειναι σανα να κοροιδευω και τον εαυτο μου αλλα και τον συντροφο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top