Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είσαι λάθος εδώ Λία...Δεν ήξερα ότι ο θρήνος είναι απαραίτητα εγωιστικός; Θα κλάψεις και για τις δυο καταστάσεις, πρώτον και κύριον για αυτό που ο ίδιος έπαθε και έφυγε και με τον τρόπο που έφυγε από την ζωή, την αδικία που ΑΥΤΟΣ υπέστει και ΜΕΤΑ ή μάλλον ταυτόχρονα, γιατί σε τέτοιες καταστάσεις οι σκέψεις διαδέχονται η μια την άλλη, θα σκεφτείς τι συνέπειες θα έχει η απώλεια του ΚΑΙ σε εσένα. Όταν χάνεις κάποιον δε πας να χορέψεις τσάμικο που έφυγε. Είναι στην φύση μας να θρηνούμε για μια απώλεια και όχι κάνουμε beach party. Δε προσπαθώ να δείξω σε κανέναν πως να φέρεται αλλά με πείραξε προσωπικά η αναφορά που έκανε η κοπέλα και η επικρότηση μιας άλλης σχετικά με το πάρτυ.
Τι αδικία υπέστη δηλαδή; Ούτε καν ξέρεις που πήγε. Όλα αυτά είναι δικαιολογίες για να αισθανθείς ανώτερη που θρηνείς (όχι εσύ ειδικά, γενικά μιλάω), διότι κανείς δεν θέλει να παραδέχεται ότι κάτι το κάνει για εντελώς εγωιστικούς λόγους, ούτε καν στον ίδιο του τον εαυτό πολλές φορές.
Φυσικά και είναι στη φύση μας, όπως και πάρα πολλές άλλες εγωιστικές συνήθειες (που επίσης δεν είναι κακές). Όχι όμως να νουθετούμε και τους άλλους, αν δεν το βιώσουν όπως εμείς.
Πραγματικά θρήνος και για τον ίδιο το νεκρό είναι μόνο όταν πεθάνει με ιδιαίτερα οδυνηρό τρόπο, οπότε αντικειμενικά υπέφερε, όχι "δεν ξέρω, άρα υποθέτω το χειρότερο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Τι αδικία υπέστη δηλαδή; Ούτε καν ξέρεις που πήγε. Όλα αυτά είναι δικαιολογίες για να αισθανθείς ανώτερη που θρηνείς (όχι εσύ ειδικά, γενικά μιλάω), διότι κανείς δεν θέλει να παραδέχεται ότι κάτι το κάνει για εντελώς εγωιστικούς λόγους, ούτε καν στον ίδιο του τον εαυτό πολλές φορές.
Φυσικά και είναι στη φύση μας, όπως και πάρα πολλές άλλες εγωιστικές συνήθειες (που επίσης δεν είναι κακές). Όχι όμως να νουθετούμε και τους άλλους, αν δεν το βιώσουν όπως εμείς.
Πραγματικά θρήνος και για τον ίδιο το νεκρό είναι μόνο όταν πεθάνει με ιδιαίτερα οδυνηρό τρόπο, οπότε αντικειμενικά υπέφερε, όχι "δεν ξέρω, άρα υποθέτω το χειρότερο".

Βλέπω ότι εσύ αντιμετωπίζεις τον θρήνο με έναν τελείως διαφορετικό τρόπο, και αυτό είναι αποδεκτό. Να μιλήσω για μένα; όχι τίποτα άλλο, για να μη παρεξηγηθούμε κιόλας.
Εγώ δε το βλέπω, και δεν το έχω δει εγωιστικά. Μου έχει τύχει περίπτωση να φύγει από την ζωή ένα 8χρονο κοριτσάκι από καρκίνο που το πάλευε για χρόνια, άλλο παιδί να πεθάνει ακαριαία από ατύχημα, άλλο πάλι πρόσωπο μεγαλύτερο να πεθάνει από καρκίνο. Και όλοι αυτοί, άτομα δικά μου. Πες μου λοιπόν, με τι καρδιά θα πήγαινα σε πάρτυ, αν είχαν προγραμματίσει; Έκλαιγα και ξανα-έκλαιγα, και αυτό όχι γιατί η πρώτη μου σκέψη ήταν, "δε πρόκειται να τους ξαναδώ ποτέ", αλλά ότι ήταν άδικο. Η λέξη 'άδικο' μπορεί να χρησιμοποιηθεί είτε κάποιος είναι 10 είτε πενήντα 10.
Κανείς δε ξέρει που θα καταλήξουμε, σε αυτό συμφωνώ. Ο καθένας πλάθει, αν θέλεις, την δική παρηγορητική ιστορία για το τι γίνεται μετά το τέλος. Εγώ, γιατί μόνο για μένα μπορώ να εκφέρω άποψη, πιστεύω ότι όλα τελειώνουν στον θάνατο. Εσύ, μπορεί να πιστεύεις στην μετα-θάνατο ζωή.. κανένα πρόβλημα!

Σε εκνεύρισα;

Ναι, εντάξει..το βουλώνω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα ο καρκίνος εμπίπτει στην περίπτωση του οδυνηρού (σωματικά και ψυχολογικά) θανάτου που ανέφερα παραπάνω.

Επίσης, κι εγώ πιστεύω ότι όλα τελειώνουν στο θάνατο, άρα ακριβώς γι'αυτό δεν είναι κακό το να πεθάνεις. Δεν θα σε τιμωρήσει κανείς αιωνίως στις φλόγες της κολάσεως. Ούτε καλό είναι φυσικά. Είναι απλά ουδέτερο.

Και φυσικά αν πεθάνει κάποιος δικός μου θα θρηνήσω κι εγώ. Αλλά ξέρω ότι είναι κυρίως εγωιστικό, οπότε δεν θα κάτσω να πω στους άλλους πώς να θρηνήσουν, λες και είμαι ανώτερη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Μα ο καρκίνος εμπίπτει στην περίπτωση του οδυνηρού (σωματικά και ψυχολογικά) θανάτου που ανέφερα παραπάνω.

Επίσης, κι εγώ πιστεύω ότι όλα τελειώνουν στο θάνατο, άρα ακριβώς γι'αυτό δεν είναι κακό το να πεθάνεις. Δεν θα σε τιμωρήσει κανείς αιωνίως στις φλόγες της κολάσεως. Ούτε καλό είναι φυσικά. Είναι απλά ουδέτερο.

Και φυσικά αν πεθάνει κάποιος δικός μου θα θρηνήσω κι εγώ. Αλλά ξέρω ότι είναι κυρίως εγωιστικό, οπότε δεν θα κάτσω να πω στους άλλους πώς να θρηνήσουν, λες και είμαι ανώτερη τους.

Οποιοσδήποτε είδους θανάτου για μένα κατατάσσεται στην περίπτωση του οδυνηρού θανάτου.

Συμφωνώ απολύτως με την δεύτερη πρόταση :D

Θα μπορούσα να συμβιβαστώ στην αντίληψη πως ο θρήνος είναι ένας συνδυασμός λύπης και εγωισμού.

Και θέλω να ξεκαθαρίσω πως δε προσπάθησα να το παίξω ανώτερη (και συγνώμη, γιατί κατάλαβα ότι σε ενόχλησε), τα κορίτσια όμως, έτσι πως έγραφαν στην πρώτη σελίδα των σχολίων με πείραξαν. Μιλούσαν λες και ο θάνατος είναι το πιο απλό ζήτημα στον κόσμο, "σιγά μωρέ, ας διαλέξουμε και τα τραγούδια που θα παίξουν"....κατάλαβες τι εννοώ. Είμαι και στραβό κεφάλι, αλλά τι να κάνουμε; με πείραξε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για κάποιους ανθρώπους, το χιούμορ είναι ο τρόπος τους να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα.
Πχ, ο φίλος μου έχασε τον πατέρα του 10 χρόνια πριν, και ο θάνατος αυτός τον έχει επηρεάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Ωστόσο, ακόμη και τότε προσπαθούσε να το αντιμετωπίσει με χιούμορ, και έλεγε στη μαμά του να βάλουν να παίζει το wedding march στην κηδεία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Για κάποιους ανθρώπους, το χιούμορ είναι ο τρόπος τους να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα.
Πχ, ο φίλος μου έχασε τον πατέρα του 10 χρόνια πριν, και ο θάνατος αυτός τον έχει επηρεάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Ωστόσο, ακόμη και τότε προσπαθούσε να το αντιμετωπίσει με χιούμορ, και έλεγε στη μαμά του να βάλουν να παίζει το wedding march στην κηδεία :P

Σε αντίθεση με την αδερφή μου, που χτυπούσε επί ώρες το κεφάλι της στον τοίχο...κυριολεκτικά. :/:
Οπότε ναι, ο κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του τρόπο να αντιμετωπίζει τα πράγματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
καλε μας φτιαχνετε τη διαθεση βραδιατικα :P εχμ οπως θελουν αυτοι που θα με θαψουν, ποιος χεστηκε? εγω θα καλοπερναω αλλου...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι, εντάξει..το βουλώνω

Γιατί να το βουλωσεις; Επειδή λές την άποψή σου;
Κάποια άτομα είναι περισσότερο ορθολογιστές, κάποια περισσότερο συναισθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προτιμώ να με κάψουν αν γίνεται και να πετάξουν τις στάχτες στην θάλασσα. Αν δεν γίνεται και θέλουν να με θάψουν σώνει και ντε, θέλω άσπρο φέρετρο (το μελιτζανί και το μαύρο με χλωμιάζει :lol:), όχι πολλά λουλούδια (πεταμένα λεφτά), καθόλου στεφάνια (ας μαζέψουν τα λεφτά και ας τα δώσουν σε κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα) και δεν θέλω κανείς να έρχεται στον τάφο μου για να τον καθαρίσει ή να φέρει λουλούδια - θέλω να έρχονται μόνο αν και όταν το νιώθουν. Επίσης δεν θέλω να μου κάνουν τρισάγια, με ανατριχιάζει αυτό το "Αιωνία του η μνήμη, αιωνία του η μνήμη, αιωνία του η μνήμη" (που προφανώς θα είναι "αιωνία της η μνήμη" για μένα, λεπτομέρειες), ειδικά έτσι που το λένε οι παπάδες των νεκροταφείων και πιάνεις μόνο κάτι που μοιάζει με παράσιτα ραδιοφώνου. Επίσης δεν είναι ανάγκη να πάνε τον κόσμο για καφέ μετά την κηδεία, πάλι πεταμένα λεφτά θα είναι (ας τα φυλάξουν για το άσπρο φέρετρο, είναι πιο ακριβό από τα άλλα χρωματάκια). Τέλος κάποιος να τους πει να μη παίρνουν γλάστρες ή βασιλικούς να μου φέρουν στο μνήμα, απότιστα θα πάνε τα καημένα!

Και θέλω οπωσδήποτε να λένε μ@λ@κίες για τον Άγιο Πέτρο και το τι κάνω, κάθε φορά που κάποιος θα ρωτάει για μένα χωρίς να ξέρει πως θα έχω πεθάνει (δεν δίνω παράδειγμα, είναι όλα μακάβρια και βλακ χιούμορ).





Αλλά πιο πολύ απ' όλα θέλω να υπάρχει μετά θάνατον ζωή για να ξαναβρώ όσους έχω χάσει και όσους άλλους θα χάσω έως τότε, γιατί είναι κρίμα να μην τους ξαναδώ. Και δεν γ@μιέται, ας μου βάλουν και μαύρο φέρετρο!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εχετε σκεφτει πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?κανονικη ταφή ή καψιμο?εγω πρωσοπικα θα ήθελα να γινει η κηδεια βραδυ σε παραλια,να κατσουν ολα τα αγαπημενα μου πρωσοπα γυρω απο τη φωτια να που κανα καλο λογο για μενα και μετα να ριξουν τις σταχτες μου στη θαλασσα και να κανουν beach party:P επειδη δεν θελω να στεναχωρηθει κανενας δεν γουσταρω κλαματα αλλα γελια και χαρες :clapup:

σε φάση
-- Ρε συ τι γίνεται εδώ τι γιορτάζουμε;
--Έλα ρε δεν τα 'μαθες, πέθανε η Μαρία!:yahoo:

on topic: Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση. Ας κρεμάσουν και το σάπιο κουφάρι μου γεμάτο ρεσό στο ταβάνι να με κρατήσουν για πολυέλαιο τι με νοιάζει εμένα αφού θα χω ψοφήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αποτεφρωση εννοείται και κατά προτίμηση να σκορπισουν τις στάχτες σε θάλασσα ή γενικά στον άνεμο. Δεν θέλω να μπω σε τεφροδοχο πάνω σε τζακι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Προτιμώ να με κάψουν αν γίνεται και να πετάξουν τις στάχτες στην θάλασσα. Αν δεν γίνεται και θέλουν να με θάψουν σώνει και ντε, θέλω άσπρο φέρετρο (το μελιτζανί και το μαύρο με χλωμιάζει :lol:), όχι πολλά λουλούδια (πεταμένα λεφτά), καθόλου στεφάνια (ας μαζέψουν τα λεφτά και ας τα δώσουν σε κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα) και δεν θέλω κανείς να έρχεται στον τάφο μου για να τον καθαρίσει ή να φέρει λουλούδια - θέλω να έρχονται μόνο αν και όταν το νιώθουν. Επίσης δεν θέλω να μου κάνουν τρισάγια, με ανατριχιάζει αυτό το "Αιωνία του η μνήμη, αιωνία του η μνήμη, αιωνία του η μνήμη" (που προφανώς θα είναι "αιωνία της η μνήμη" για μένα, λεπτομέρειες), ειδικά έτσι που το λένε οι παπάδες των νεκροταφείων και πιάνεις μόνο κάτι που μοιάζει με παράσιτα ραδιοφώνου. Επίσης δεν είναι ανάγκη να πάνε τον κόσμο για καφέ μετά την κηδεία, πάλι πεταμένα λεφτά θα είναι (ας τα φυλάξουν για το άσπρο φέρετρο, είναι πιο ακριβό από τα άλλα χρωματάκια). Τέλος κάποιος να τους πει να μη παίρνουν γλάστρες ή βασιλικούς να μου φέρουν στο μνήμα, απότιστα θα πάνε τα καημένα!

Και θέλω οπωσδήποτε να λένε μ@λ@κίες για τον Άγιο Πέτρο και το τι κάνω, κάθε φορά που κάποιος θα ρωτάει για μένα χωρίς να ξέρει πως θα έχω πεθάνει (δεν δίνω παράδειγμα, είναι όλα μακάβρια και βλακ χιούμορ).





Αλλά πιο πολύ απ' όλα θέλω να υπάρχει μετά θάνατον ζωή για να ξαναβρώ όσους έχω χάσει και όσους άλλους θα χάσω έως τότε, γιατί είναι κρίμα να μην τους ξαναδώ. Και δεν γ@μιέται, ας μου βάλουν και μαύρο φέρετρο!..

εισαι ο,τι πιο ιδανικο για αυτην την κριση πολυ οικονομικη ταφη :P
Είσαι λάθος εδώ Λία...Δεν ήξερα ότι ο θρήνος είναι απαραίτητα εγωιστικός; Θα κλάψεις και για τις δυο καταστάσεις, πρώτον και κύριον για αυτό που ο ίδιος έπαθε και έφυγε και με τον τρόπο που έφυγε από την ζωή, την αδικία που ΑΥΤΟΣ υπέστει και ΜΕΤΑ ή μάλλον ταυτόχρονα, γιατί σε τέτοιες καταστάσεις οι σκέψεις διαδέχονται η μια την άλλη, θα σκεφτείς τι συνέπειες θα έχει η απώλεια του ΚΑΙ σε εσένα. Όταν χάνεις κάποιον δε πας να χορέψεις τσάμικο που έφυγε. Είναι στην φύση μας να θρηνούμε για μια απώλεια και όχι κάνουμε beach party. Δε προσπαθώ να δείξω σε κανέναν πως να φέρεται αλλά με πείραξε προσωπικά η αναφορά που έκανε η κοπέλα και η επικρότηση μιας άλλης σχετικά με το πάρτυ.

πολυ ευκολα πειραζεσαι εσυ!εδω μιολαμε για τη δικια ΜΟΥα κυδεια και τις δικες ΜΟΥ επιθυμιες!δεν μου αρεσουν καθολου τα κλαματα και οι θλιψεις αι οταν θα; φυγω θα αισθανομαι ασχημα γιαυτο θα ηθελα να φυγω βλεποντας τους αλλους με ενα χαμογελο(εστω λυπηρο)πες το εγωιστικο αλλα δεν θα ηθελα να κλαψει κανεις απο τους παρευρισκομενους μου στο beach party γιατι θα στεναχωρηθω κι εγω(οπου και αν ειμαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva.p

Νεοφερμένος

Η eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
πολυ ευκολα πειραζεσαι εσυ!εδω μιολαμε για τη δικια ΜΟΥα κυδεια και τις δικες ΜΟΥ επιθυμιες!δεν μου αρεσουν καθολου τα κλαματα και οι θλιψεις αι οταν θα; φυγω θα αισθανομαι ασχημα γιαυτο θα ηθελα να φυγω βλεποντας τους αλλους με ενα χαμογελο(εστω λυπηρο)πες το εγωιστικο αλλα δεν θα ηθελα να κλαψει κανεις απο τους παρευρισκομενους μου στο beach party γιατι θα στεναχωρηθω κι εγω(οπου και αν ειμαι)

Απ ότι κατάλαβα και διόρθωσε με αν κάνω λάθος,
Αυτό που έχεις στο μυαλό σου είναι κάτι σαν μνημόσυνο, όπου θα μαζευτούν οι κοντινοί σου άνθρωποι (και όχι όλο το χωριό) για να τιμήσουν την μνήμη σου. Χωρίς μουσικές και τσάμικα. Κάνω λάθος?
Τώρα όσο για το Funeral Party που προανέφερα είναι απλώς μια ονομασία που θα του έδινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Απ ότι κατάλαβα και διόρθωσε με αν κάνω λάθος,
Αυτό που έχεις στο μυαλό σου είναι κάτι σαν μνημόσυνο, όπου θα μαζευτούν οι κοντινοί σου άνθρωποι (και όχι όλο το χωριό) για να τιμήσουν την μνήμη σου. Χωρίς μουσικές και τσάμικα. Κάνω λάθος?
Τώρα όσο για το Funeral Party που προανέφερα είναι απλώς μια ονομασία που θα του έδινα...

ναι καπως ετσι απλα θα είναι ολοι γυρω απο μια φωτια θα πουν καλα λογια για μενα οπως ειπα μετα θα παιξει κανενας ηρεμη μουσικη με καμια κιθαρα καπως ετσι το εννοω εγω το beach party oχι με αγριες μουσικες και ξεσαλωμα αγριο.ειναι ο καλυτερος τροπος για μενα για να με αποχαιρετησουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Θα ηθελα να με καψουν και να με σκορπισουν στον αερα δεν μου αρεσει η θαλασσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Θα ηθελα να με καψουν και να με σκορπισουν στον αερα δεν μου αρεσει η θαλασσα



Bury me not, on the lone prairie... Kατά τ' άλλα, και στον υπόνομο να σε αδειάσουν, δε νομίζω να πολυπειραχτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Σίγουρα κάπου που θα νοιώθει η ψυχή μου ελεύθερη!! δεν μπορώ να καταπιέζομαι!!
Βέβαια, μέχρι τότε μπορεί να έχω αλλάξει γνώμη!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υπό τους ήχους του Imperial March φυσικά. Long live the dark side of the Force.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.


Μουσική, χορός, όοοολοι να μαζευτούν και να τα λένε, όχι αποκλυστηκά για εμένα, αλλά γενικά ότι λέγαμε πάντα όποτε συναντιόμασταν. Δεν ξέρω αν θέλω να με θάψουν ή να με κάψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν θέλω να με κάψουν. Θέλω να με θάψουν και στο μνήμα μου να γράφει

"Ενθάδε κείται αυτός που το θάψιμο είχε αποδειχθεί ανεπανάληπτη τέχνη στη ζωή του.
Και οι νεκροθάφτες κάποτε πεθαίνουν".
και στην κηδεία να παίζει

Adios Muchachos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top