Εισαγωγή στην Καλών τεχνών

ntinos-lamia

Νεοφερμένος

Ο ntinos-lamia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε ολους!! ενδιαφερωμαι να δωσω εξετασεις στην αθηνα και στην φλωρινα.θα πρεπει να παραδωσω τα δικαιολογητικα και στις 2 πολεις?? αν ναι πρεπει να τα παραδωσω μεταξυ 25-30 αυγουστου σωστα?? και μια ακομη ερωτηση ποτε πρεπει να παραδωσω τις εργασιες μου?? γτ ζητανε 1-2 ασπρομαυρα σχεδια και 1-2 με χρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary000

Νεοφερμένος

Η mary000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σε όλους!

Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που έδωσε πρόσφατα εξετάσεις για την ΑΣΚΤ....Ποιο είναι το μοτίβο που ακολουθούν τα θέματα των εξετάσεων; πχ σαν την εξεταση των ειδικών μαθημάτων των πανελληνίων; Απο απλή περιέργεια θα ήθελα να δω κάποια παλιότερα θέματα; 'Κυκλοφορούν' online;

Και κάτι ακόμα.... τα υλικά ζωγραφικής και σχεδίου ανήκουν στον υποψήφιο, σωστά; Μπορεί ο καθένας να φέρει ότι έχει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων φίλοι μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Καλησπερα.Προσφατα δεν εδωσα στην καλων τεχνων..:hehe::hehe::hehe:..αλλα δεν πιστευω οτι εχει αλλαξει κατι.Λοιπον..δεν εχει καμια σχεση με τις πανελληνιες που δινετε στα σχολεια.Η ΑΣΚΤ προκηρυσει εξετασεις δικες της...,σχεδιο και χρωμα..Κανενα μαθημα..(τουλαχιστον οταν ειχα δωσει εγω..κια για αρκετα χρονια μετα)Θα πρεπει να απευθηνθεις στη γραμματεια της σχολης,..για να σε ενημερωσουν.
Ενημερωτικα...σχεδιο σε προτομη διναμε..τοτε....τα παλια εκεινα χρονια..φανταζομαι οτι δεν εχει αλλαξει,γιατι θεωρειται βασικο για να περασει καποιος στη σχολη.Παντως..βρες το τηλεφωνο της γραμματειας τους..κια θα σου τα πουν αυτοι ολα.

edit:..τα υλικα ...ναι..ανηκουν στον υποψηφιο.Τοτε εμεις μπορουσαμε να δωσουμε με μολυβι ή καρβουνο(αυτο κυριως)..σε χαρτι στρατσοχαρτο..ή ενγκρ(απειρως καλυτερο).Τα χρωματα ηταν μονο ακρυλικα...οχι λαδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
τελειαααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Δειτε εδω βρε παιδια..
Καλα το θυμομουν..οτι ειναι σεπτεμβρη οι εξετασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary000

Νεοφερμένος

Η mary000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Την έχω δει την προκήρυξη. Ήθελα, απλά, να μάθω για την ουσία του πράγματος. Σε ευχαριστώ και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φράουλα

Νεοφερμένος

Η Φράουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους,
θα ήθελα να μάθω αν μπορεί κανεις να δώσει στην Καλών Τεχνών όταν ήδη είναι σε κάποιο μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΚΠΑ. Θα φαινόταν κανείς διπλογραμμένος σε σχολές με αυτόν τον τρόπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω εδωσα τα δικαιολογητικα μου χτες και την επομεη βδομαδα δινω εξετασεις..Ξερει κανεις αν μας δινουν αυτοι θεμα ή αν ζωγραφισουμε εμεις ο,τι θελουμε..?Εχω αγχωθει με αυτο το πραγμα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Αναλυτικά και όσον αφορά τις Κατατακτήριες Εξετάσεις: οι σπουδαστές ασκούνται σε μελέτη φιγούρας (γυμνό) σε σχέδιο ή χρώμα ανάλογα με την κατεύθυνση και επιλογή τομέα (ζωγραφική, γλυπτική ή χαρακτική). Εντάσσονται ουσιαστικά σε πρόγραμμα δημιουργίας φακέλων (portfolio), οι οποίοι και θα κριθούν ταυτόχρονα με τις εξετάσεις τους. Οι απαιτήσεις ενός φακέλου ανταγωνιστικού σε σχέση με το υψηλό επίπεδο των κατατακτηρίων επιβάλλει τη δημιουργία έργων με πολλά εκφραστικά μέσα και συμπεριλαμβάνει επομένως την εκμάθηση πιο προχωρημένων τεχνικών στη ζωγραφική, κολάζ, μονοτυπίες, χαρακτική, κατασκευές - γλυπτική, μεικτές τεχνικές κ.τ.λ. Στους υποψηφίους αυτούς ανατίθεται παράλληλα εργασίες συγκεκριμένου στόχου, με σκοπό να καλλιεργηθεί και να αναπτυχθεί η φαντασία, η προσωπικότητα και το καλλιτεχνικό αισθητήριο.

πηγή

Δεν έκανες μαθήματα σε κάποιο εργαστήριο πρώτα για προετοιμασία;;;;;
Πηγαίνεις έτσι;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Οχι δεν εκανα μαθηματα σε καποιο εργαστηρι,αλλα ζωγραφιζω εδω και 6 χρονια μονη μου και απ'οτι μου εχουν πει και σχετικοι με τη ζωγραφικη ανθρωποι μεχρι και ενας που ειχε παρει πολλες διακρισεις στη ζωγραφικη(ζωγραφος δλδ..),ειμαι σε εναν παρα πολυ καλο βαθμο..Απλως στο σκιτσο ειμαι σε εναν παρα πολυ καλο βαθμο απ'οτι μου εχουν πει,αλλα απο τη φαντασια μου δεν σκαμπαζω και παρα πολυ γιατι δεν εχω εξασκηθει και πολυ σε αυτο..Σημερα εκανα 2 ζωγραφιες απο το μυαλο μου και αρεσαν στους δικους μου,ομως δεν παυω να εχω αγχος για το αν τους κανω εκει στη σχολη ή οχι.. Εχω ακουσει οτι παιρνουν πολυ δυσκολα ατομα!Θα δωσω για πρωτη φορα(εισιτηριες εξετασεις..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Τι στο καλό;Τόσο πολύ έχουν αλλάξει τα πράγματα;Όταν είχα δώσει εγω για Καλών τεχνων,και για αρκετά χρόνια αργότερα,εξεταζόμασταν όχι σε γυμνό,αλλα σε προτομη.Σχέδια σε προτομή.:worry:
Πάντως εκ πείρας να πω ότι όποιος δεν έχει πάει φροντιστήριο για σχέδιο,είναι πολύ δύσκολο να περάσει.Φαίνεται το 'ναίφ" και δεν το θέλουν.Προτιμούν άτομα που ηδη έχουν σπουδάσει το σχέδιο και λογικό είναι αυτό.Στα σχολέια εκ των πραγμάτων είναι αδύνατον να γίνει σωστά το μάθημα.
ΥΓ Θα το ψάξω πάντως το τι ακριβώς δίνουντώρα οι υποψήφιοι και θα ενημερώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Καλή επιτυχία λοιπόν! Και να πάρεις τη γραμματεία της Σχολής να ρωτήσεις σχετικά με τις κατατακτήριες εξετάσεις, αν δεν σε καλύπτουν όσα έχουν γραφτεί μέχρι τώρα......

Προετοιμασία Α.Σ.Κ.Τ.

Οι εξετάσεις


Οι εξετάσεις για την εισαγωγή στην ΑΣΚΤ Αθήνας, Θεσσαλονίκης και Φλώρινας είναι εισητήριες, ανεξάρτητες απο τις πανελλήνιες και ανεξάρτητες μεταξύ τους τόσο στις ημερομηνίες διεξαγωγής τους όσο και στα θέματα.
Δεν απαιτείται καμία βαθμολογία σε άλλα μαθήματα παρά μόνο η ύπαρξη απολυτηρίου Λυκείου. Οι εξετάσεις αυτές διενεργούνται τον Σεπτέμβριο κάθε χρονιάς στις συγκεκριμένες σχολές (Α.Σ.Κ.Τ. Αθήνας και Θεσσαλονίκης και από το 2006 και Φλώρινας) και διαρκούν από 3 έως 5 ημέρες.
Οι υποψήφιοι καλούνται σε αυτό το χρονικό διάστημα να παραδώσουν έναν δεδομένο αριθμό έργων σχεδίου και χρώματος, από διάφορα πρότυπα, γύψινες προτομές και εκμαγεία, αντικείμενα κλπ. Τα σχέδια γίνονται με κάρβουνο, μολύβι, μολυβοκάρβουνο ή μελάνι, ενώ το χρώμα με παστελ, ακρυλικά, σκόνες αγιογραφίας και γενικά υδατοδυάλυτες χρωστικές ύλες (απαγορεύονται οι λαδομπογιές).΄

Ειδικά για τα παιδιά με ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση (διαπιστωμένη από Ειδική Επιτροπή Εισιτηρίων Εξετάσεων της Σχολής,κατόπιν παράδοσης φακέλου - portfolio) ορίζεται συγκεκριμένος αριθμός θέσεων (μέχρι 15% του εκάστοτε οριζόμενου αριθμού εισακτέων κάθε χρονιάς) για τις οποίες ΔΕΝ απαιτείται απολυτήριο Λυκείου αλλά 3τάξιου Γυμνασίου.

Πρόγραμμα
Τα μαθήματα με τους καθηγητές μας, έχουν διάρκεια 2 ή 3 ώρες και γίνονται καθημερινά και το Σάββατο.Ο μαθητής μπορεί να επιλέξει από 1 έως και 6 φορές την εβδομάδα παρακολούθηση. Επιπλέον ο εκπαιδευόμενος εξασκείται καθημερινά όσες ώρες θέλει και μπορεί στις αίθουσες του εργαστηρίου. Η προσωπική δουλειά και εξάσκηση εδώ αποτελεί ουσιαστικό βήμα προόδου και σε συνδυασμό με τη βοήθεια του μαθήματος με τους καθηγητές οδηγεί σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο για την προσέγγιση της επιτυχίας στις εξετάσεις.

Σχέδιο
Ο υποψήφιος διδάσκεται να σχεδιάζει σωστά, αλλά και να διατυπώνει την καλλιτεχνική του ευαισθησία, εξασκούμενος σε προτομές, γύψινα εκμαγεία (τα οποία είναι τοποθετημένα στο χώρο του εργαστηρίου) αλλά και κάνοντας σπουδή πάνω στο ανθρώπινο σώμα (γυμνό μοντέλο).
Χρώμα
Ο υποψήφιος μαθαίνει να αποδίδει ορθά με χρώμα, τα αντικείμενα τις σπουδής του,τα οποία είναι εκ του φυσικού συνθέσεις, προτομές και γυμνό μοντέλο. Παράλληλα, εξασκεί την εικαστική του έκφραση.

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Βρήκα αυτό.Λέει ότι δοκιμάζονται είτε σε έμψυχο είτε σε άψυχο.Οπότε μπορεί να είν αι και προτομή και γυμνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
.Οπότε μπορεί να είναι και προτομή και γυμνό.


Γυμνή προτομή;
Αυτό ομολογουμένως δεν θα σοκάρει και πολλούς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καταλαβα..Δλδ το μεσον παει συννεφο ε..? :hmm: Bασικα αυτον τον επικουρο που βγηκε στο τελος και μιλησε δεν τον πολυpιστευω,αλλα θα δουμε..Eγω θα παω να δωσω και ο,τι γινει..Aμα περασω περασα..Eιδαλλως βλεπουμε..Μεσον εχω,αλλα δεν προκειται να κανω καμια λαμογια,γιατι σε αυτη τη ζωη ο,τι παιρνεις και σε ο,τι εχεις διακριση,ειναι ωραιο να το αποκτας με την αξια σου και οχι να κανεις χαζομαρες για να πετυχεις κατι..Pαιδια ευαριστω παρα πολυ!!Aμα περασω θα ερθω και θα σας γραψω αν περασα !!! :) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Να μας γράψεις φυσικά! Καλή επιτυχία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Καταλαβα..Δλδ το μεσον παει συννεφο ε..? :hmm: Bασικα αυτον τον επικουρο που βγηκε στο τελος και μιλησε δεν τον πολυpιστευω,αλλα θα δουμε..Eγω θα παω να δωσω και ο,τι γινει..Aμα περασω περασα..Eιδαλλως βλεπουμε..Μεσον εχω,αλλα δεν προκειται να κανω καμια λαμογια,γιατι σε αυτη τη ζωη ο,τι παιρνεις και σε ο,τι εχεις διακριση,ειναι ωραιο να το αποκτας με την αξια σου και οχι να κανεις χαζομαρες για να πετυχεις κατι..Pαιδια ευαριστω παρα πολυ!!Aμα περασω θα ερθω και θα σας γραψω αν περασα ή οχι!!! :) :clapup:

Συγνώμην,πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι το μέσον πάει σύννεφο;:confused:
Άλλο πάλι τούτο.Ένας ζωγράφος καταλαβαίνει αμέσως ποιός έχει μάθει σχέδιο,και ποιός είναι αυτοδίδακτος.Το ναιφ,φαίνεται απο χιλιόμετρα μακριά.Επίσης,ακόμα και φροντιστήριο μπορείς να καταλάβεις που έχει πάει,απο την τεχνοτροπία.Μην λέμε πράγματα που δεν ευσταθούν.
Οι εξετάσεις είναι ακριβώς όπως οι πανελλήνιες.Με κρυμμένα τα στοιχεία των υποψηφίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Βασικα Εφη χτες οταν πατησα στο λινκ σου δεν μπορουσα να το εμφανισω και με εβγαλε σε μια αλλα σελιδα που ελεγε για τα παραπονα των υποψηφιων και οτι πρεπει να εχεις μεσον για να μερασεις και οτι πρεπει να λαδωσεις τον καθηγητη κλπ κλπ..δεν ξερω αλλα εγω θα παω να δωσω και ο,τι γινει..σημερα που το ξαναπατησ το λινκ σου μου εβγαλε κανονικα τη σελιδα και τα διαβασα!!πραγματικα Εφη ευχαριστω πολυ!!πολυ χρησιμες μου ειναι αυτες οι πληροφοριες!!!τωρ εχω καταλαβει τι ακριβως θα γινει εκει μεσα!!:D
Γιωργο οι κριτες ειναι σχετικοι με τη ζωγραφικη κατα πολυ και κανει μπαμ αυτος που εχει ταλεντο στη ζωγραφικη και ας εχεις κανει μια κοτσανουλα..αλλα εσυ μπορει να λες οτι εκανες βλακειουλα ομως για να παρεις 3ο βραβειο παει να πει οτι δεν ηταν βλακειουλα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Βασικα Εφη χτες οταν πατησα στο λινκ σου δεν μπορουσα να το εμφανισω και με εβγαλε σε μια αλλα σελιδα που ελεγε για τα παραπονα των υποψηφιων και οτι πρεπει να εχεις μεσον για να μερασεις και οτι πρεπει να λαδωσεις τον καθηγητη κλπ κλπ..δεν ξερω αλλα εγω θα παω να δωσω και ο,τι γινει..σημερα που το ξαναπατησ το λινκ σου μου εβγαλε κανονικα τη σελιδα και τα διαβασα!!πραγματικα Εφη ευχαριστω πολυ!!πολυ χρησιμες μου ειναι αυτες οι πληροφοριες!!!τωρ εχω καταλαβει τι ακριβως θα γινει εκει μεσα!!:D
Γιωργο οι κριτες ειναι σχετικοι με τη ζωγραφικη κατα πολυ και κανει μπαμ αυτος που εχει ταλεντο στη ζωγραφικη και ας εχεις κανει μια κοτσανουλα..αλλα εσυ μπορει να λες οτι εκανες βλακειουλα ομως για να παρεις 3ο βραβειο παει να πει οτι δεν ηταν βλακειουλα.;)

Όπως καταλαβαόνεις,ο κάθε πικραμένος που δίνει 2-3 φορές και δεν πετυχαίνει,τον βολεύει περισσότερο να πιστεύει ότι τον αδίκησαν,διότι δεν είχε μέσον..απο το να παραδεχτεί ότι είτε δεν έχει ταλέντο,είτε δεν δούλεψε αρκετά.Όταν πήγαινα και εγώ φροντιστήριο για να μπω Καλών Τεχνών,τα έβλεπα.Ατομα που έδιναν ακόμα και 8 φορές και δεν έμπαιναν.Και πώς να μπούν;Σχέδια απαράδεχτα.(Το άλφα και το ωμέγα να ξέρεις ότι είναι το σχέδιο για να μπεις)
Δεν το είχαν βρε παιδιά..πως να το κάνουμε;Στην εποχή μου, έδιναν περίπου 1000 και έπαιρναν 45.Σαφέστατα και διάλλεγαν τα καλύτερα.Δύσκολο να δεχτείς την αποτυχία.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Οντως ετσι ειναι..:hmm:Αλλα οχι και πως δεν παιρνανε το μεσον και αφηνουν καποιον αλλον στην ακρη..Να τα λεμε ολα..;)Παντως αυτο με τα 1000 ατομα που περνανε τα 45 ειναι λιγο τρομακτικο..!:/:Ας ελπιζω να δωσω καλα εργα τη δευτερα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top