Όταν μας επιβάλλουν συγκεκριμένο dress code...

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
(...)
Επίσης, δε χρειάζεται να ντύνεσαι με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο προκειμένου να ξεχωρίσεις από τους υπόλοιπους.
(...)

Βασικα δεν ειναι κακο να εχεις ενα προσωπικο στυλ και να μην ντυνεσαι οπως ο μισος πλανητης...
Εξηγουμαι...
Το ξεχωριστο στυλ ντυσιματος δεν σημαινει να καταφευγεις σε ακροτητες σιγουρα... Και να ακολουθεις μια αντι-μοδα, η οποια καταληγει τελικως να ειναι αλλη μια μορφη μοδας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Απλά τυχαίνει να θέλω να ντυθώ ανάλογα με την μουσική που ακούω δεν συμαίνει ότι όλοι πρέπει να διαλέγουν ρούχα με αυτά τα κριτήρια. Πιστεύω ότι ένας τρόπος να ξεχωρίσεις είναι και τα ρούχα εννοείται φυσικά ότι θέλω να με εκφράζουν δεν θα έκανα κάτι ακραίο μόνο και μόνο για να ξεχωρίσω.. Απλά δεν αντέχω αυτό το υπερβολικά τρέντυ ντύσιμο των κοριτσιών του σχολείου μου το οποίο τελικά καταλήγει να είναι ξενέρωτο :confused: και θα με ανγκάσουν να ντυθώ και εμένα έτσι λες και είμαστε το ίδιο...:mad: Αν καταλήξουμε όλοι να είμαστε ίδιοι καήκαμε.. Δέστε το σαν μια διαφορετική ιδεολογία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Εάν εξαιρέσουμε ορισμένους χώρους δουλειάς ή θεσμούς (στρατό, αστυνομία) από κει και πέρα διαφωνώ κάθετα με οποιαδήποτε μόδα. Δεν με νοιάζει αν είναι να βγω έξω ή να πάω σε γάμο. Σε λογικά πλαίσια πάντα, θα φορέσω ό,τι εγώ κρίνω για να νιώθω άνετα, όχι να με εγκρίνει αυτός που πρόκειται να με δει.
Λυπάμαι τους ανθρώπους που για την παραμικρή κοινωνική εκδήλωση, αναλώνονται σε άγχη... ενδυματολογικού τύπου!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αυτό το θέμα με απασχολεί και μένα. Αναγκάστηκα να αλλάξω και μου λείπει ήδη το παλιό, αλλά δεν μπορούσα πια, ήταν πολύ προκλητικό για αυτούς που έχουμε τυπικές επαφές ανάγκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top