Συνέλαβαν Ινδό πανεπιστημιακό ως…. «λαθρομετανάστη»!

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Οι ισοπεδωτικη,βαθεια ρατσιστικη και φασιστικη πολιτικη της χελιν αστυνομιας.
Οπως παντα.

Η δουλειά της Αστυνομίας είναι να διατηρεί τον νόμο και την τάξη στη χώρα. Για να το κάνουν αυτό οι εκπρόσωποί της μπορούν να σταματήσουν όποιον θέλουν, οποιαδήποτε ώρα, για να τον ελέγξουν και να τον ερευνήσουν. Οπότε κι εμένα οι αστυνομικοί με σταμάτησαν και βρήκαν ότι δεν είχα επάνω μου το διαβατήριό μου. Για να είμαι ειλικρινής, μόλις είχα βγει από το κτίριο του ΜΒΑ και είχα ξεχάσει το διαβατήριό μου στο γραφείο μου. Παρ' όλα αυτά, αφότου με έπιασαν, μέσα σε λίγα λεπτά, έφτασαν καθηγητές και γραμματείς από το γραφείο του πρύτανη για να επιβεβαιώσουν το καθεστώς και τη σχέση μου με το ίδρυμα και να ενημερώσουν την Αστυνομία. Τότε εξεπλάγην πραγματικά• όταν κατάλαβα ότι οι αστυνομικοί δεν ήταν έτοιμοι να ακούσουν τους ανθρώπους του πανεπιστημίου, με αποτέλεσμα να με συλλάβουν. Αυτό ήταν το σοκαριστικό για εμένα. Ηταν η πρώτη μου άσχημη εμπειρία από την Αθήνα ως σήμερα
Εντοπιζει κανεις το παραδοξο;

Ενιχαου.Κυριε Ραι μας,παλι καλα που δε σε εγδυσαν μαζι με εναν τυχαιο συμπατριωτη και δε σας εβαλαν να παιζεται σφαλιαρες.

Ομως.
Δε μου λεει κατι που ηταν "καθωσπρεπει κυριος Ραι".Και ο κυριος Χασαν που γνωρησα προψες στο φιλγκουντ,5 η ωρα το πρωι,να πουλα τσιμπιδακια και χτενες,ηταν αστειος,πλασαρε τρομερα καλα το προιον του,μετρημενος και ευγενης...Αλλα δεν ειναι το δρ. μπροστα απο το ονομα του να ειναι "καθωσπρεπει" κυριος Χασαν που καποια μερα θα συλλαβουν και θα περασει στην αφανια η παραμονη του στα κρατητηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top