Mobile Application για τον ΕΟΠΥΥ

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχικά φίλε akikos να σε καλημερίσω. Συγνώμη για την καθυστέρηση στο post σου αλλά σήμερα το είδα.
Αν και δεν είναι το αντικείμενό μου αυτό, μπορώ ως πολίτης να καταλάβω την αγανάκτηση και τον εκνευρισμό σου. Αν κατάλαβα καλά, αναφέρεσαι στη web εφαρμογή του ΕΟΠΥΥ για την υποβολή των πράξεων, το γνωστό e-ΔΑΠΥ. Από την στιγμή που έκανες τον κόπο (και τα έξοδα) να έρθεις στην κεντρική υπηρεσία, θα κατάλαβες ότι το τμήμα (= οι 5 υπάλληλοι) που ασχολείται με το θέμα του e-ΔΑΠΥ προσπαθούν να ανταποκριθούν στα προβλήματα που έχει δημιουργήσει ο κακός σχεδιασμός και η υλοποίηση της εν λόγω εφαρμογής. Αυτά τα στοιχεία, έχουν οδηγήσει σε απανωτά προβλήματα και δυσλειτουργίες που βρίσκουν το ένα μετά το άλλο οι χρήστες του και τους τα μεταφέρουν.
Επειδή τα προβλήματα είναι πολλά και οι χρήστες απίστευτα πολλοί (γιατροί, διαγνωστικά, κλινικές και η λίστα δεν έχει τελειωμό) καταλαβαίνει κανείς ότι 5 άτομα για όλη την Ελλάδα δε φτάνουν. Για να μην παρεξηγηθώ, δε προσπαθώ να ευλογήσω τα γένια μου, προς Θεού, προσπαθώ όμως να δικαιολογήσω αυτούς τους καημένους (κατά τη γνώμη μου συναδέλφους) που έχουν πέσει σε αυτό το τμήμα. Ξέρω ότι τον τελικό χρήστη - πολίτη (και δικαίως) δεν τον απασχολεί αυτό. Χρειάζεται και ΠΡΕΠΕΙ να γίνει η δουλειά του. Όμως ο όγκος εργασίας είναι τεράστιος (κυριολεκτικά) και το τμήμα υποστελεχωμένο με αποτέλεσμα να παρουσιάζεται αυτή η καθυστέρηση στην ανταπόκριση. Αφού ήρθες στην κεντρική υπηρεσία, πιστεύω θα διαπίστωσες ότι οι 2-3 συνάδελφοι που βρίσκονται εδώ για να εξυπηρετούν τους χρήστες των εφαρμογών, είναι και πρόθυμοι και εξυπηρετικοί (εύχομαι δηλαδή να έγινε έτσι και να μη με αρχίσεις στα μπινελίκια). Από όσο μπορώ να ξέρω, έχω διαπιστώσει ότι πραγματικά προσπαθούν να ανταποκριθούν στις καταστάσεις και τις συνθήκες.
Εύχομαι κάποια στιγμή να ομαλοποιηθεί η κατάσταση και να στρώσουν τα πράγματα ώστε να μειωθεί ο χρόνος ανταπόκρισης στα θέματα των πολιτών.
Αυτά τα λίγα από μένα.
Τώρα για να γυρίσουμε στο θέμα μας, εχθές διαπίστωσα ότι όσα tablets έχουν phone module πάνω τους, μπορούν να δεχθούν την εφαρμογή από το PlayStore. Οπότε μπορείτε να κάνετε δοκιμές για να δείτε αν παίζει. Έχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις για την προσαρμογή των γραφικών στις μεγάλες οθόνες και διαπίστωσα ότι παίζει μια χαρά η εφαρμογή. Μένουν κάποιες λεπτομέρειες ακόμα και νομίζω ότι θα είμαστε σε αρκετά καλό επίπεδο και σε tablets. Εν αναμονή του νέου σχεδιαστικού και του πασχαλινού θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.4.8

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 04/06/2013).
  • Καινούργια Λίστα Υπηρεσιών Οργανισμού (Τελ. Ενημέρωση: 04/06/2013).
Enjoy!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νέα έκδοση 2.4.9

  • Καινούργια Λίστα Παρόχων Υγείας (Τελ. Ενημέρωση: 25/07/2013).
  • Καινούργια Λίστα Υπηρεσιών Οργανισμού (Τελ. Ενημέρωση: 25/07/2013).
  • Αφαίρεση περιττών δικαιωμάτων.
Καλά μπάνια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top