Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πραγματικά πιστέυω ότι πάντα μας περιμένει η ευτυχία στην γωνία φτάνει να κοιτάμε μπροστά, εγώ είμουν σε μάυρα χάλια όταν πήρα στο τηλέφωνο το καλό μου φιλαράκι και άν δεν έλειπε για δουλειά δεν θα το σήκωνε ο άντρας μου το τηλέφωνο, δεν θα τον γνώριζα ποτέ, για μια χαζή κοπέλα που δεν άξιζε δεκάρα απέχτησα πάνω στο κλάμα μου για εκείνη τον έρωτα και την απόλοιτη ευτυχία, έτσι είναι το δάκτυ καμιά φορά φέρνει ευτυχία φτάνει να μην θαμποθείς και δεν την δείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Μήπως επειδή δεν τα περιμένουμε είναι και πιο ωραία; Άλλη χάρη έχει μια όμορφη "έκπληξη"...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ποσο απολυτα ταιριαζει στην περιπτωση μου.Εκει που αποφασιζεις οτι μπορεις να ζησεις και χωρις την ευτυχια,τζουυυυυυυυυυπ σου τρυπωνει στη ζωη και στα τουμπαρει τοσο εκπλητικα ομορφα ΟΛΑ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Και τα άσχημα πολλές φορές εκεί που δε τα περιμένεις έρχονται... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις. Μεγάλο λάθος και κακό κλισέ. Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται ΟΤΑΝ τα περιμένεις, είναι το σωστό. 'Οταν θες πάρα πολύ και όταν περιμένεις και κάνεις ό,τι περνάει από το χέρι σου να συμβούν. Πίστη + Επιθυμία + σαφής στόχος ίσον υλοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Τι πιο ωραίο σε αυτή τη μικρή μα τόσο σημαντική ζωή που έχουμε απο τις εκπλήξεις, τις μικρές καθημερινές, απρόσμενες εκπλήξεις. Είναι αλήθεια πως όταν κάτι δεν το περιμένεις σου προσδίδει περισσότερη χαρά, ενώ κατι που έχεις παλέψει για να το αποκτήσεις σου δίνει ικανοποίηση. Και τα δύο εξίσου ωραία, προσωπικά όμως είμαι άνθρωπος των εκπλήξεων.
Ετσι γνώρισα και τον έρωτα-αγάπη της ζωής μου, απρόσμενα, και να που φτάνουμε καπου εδώ τα κοινά μας σχέδια να παίρνουν σάρκα και μορφή... έτσι ξαφνικά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Οι απρόβλεπτες και αναπάντεχες χαρές της ζωής καιροφυλακτούν να μας βολιδοσκοπήσουν, αρκεί να προετοιμάσουμε το έδαφος κατάλληλα* για να μπορέσουμε να τις υποδεχτούμε.

Όντως ο τροχός γυρνάει, μια γερή σπρωξιά θέλει.

*ξεχορταριάζουμε μελαγχολία, σπέρνουμε αισιοδοξία και θετική σκέψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia mo

Νεοφερμένος

Η georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εννοείται πως τα καλύτερα έρχονται όταν δεν τα περιμένεις!!!Και αυτή είναι και η ομορφιά της ζωής!!!!!!Σταματήστε να σκέφτεστε τα πάντα.......και αφεθείτε στη μαγεία της ζωής!Μπορεί να σας εκπλήξει πολύ ευχάριστα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τα πιο ωραια πραγματα ερχονται εκει που δε το περιμενεις

δε ξερω, οταν ακουω αυτη τη φραση μου ερχεται η εξης εικονα στο μυαλο. ατομα που προσπαθουν να πιστεψουν σαυτο το μοτο. κανουν λοιπον τους αδιαφορους ---> :whistle: αλλα κατα βαθος περιμενουν πως και πως να τους συμβει κατι καλο
--->


anyway νομιζω η ουσια συνοψιζεται σε δυο πραγματα που προειπωθηκαν. ενα οτι οι απροσμενες χαρες μας φαινονται πιο ωραιες λογω της εκπληξης που μας προκαλουν, αλλα δε διαφερουν περισσοτερο απο τα υπολοιπα ομορφα πραγματα που μας συμβαινουν. και δυο γι αυτο το λογο καλυτερα να επενδυουμε στη θεληση μας και να δημιουργουμε οι ιδιοι συνθηκες ευτυχιας παρα να περιμενουμε να μας ερθουν ουρανοκατεβατες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και τα χειρότερα επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα..

Νεοφερμένος

Η Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μπα έτσι το λέμε για να μην χάνουμε την ελπίδα μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μπα έτσι το λέμε για να μην χάνουμε την ελπίδα μας..


Κι ομως... Ισχυει!
Το λεω με το χερι στην καρδια κι ενα χαμογελο ως πανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα..

Νεοφερμένος

Η Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Κι ομως... Ισχυει!
Το λεω με το χερι στην καρδια κι ενα χαμογελο ως πανω!
Moυ έχει τύχει μόνο μια φορά οπότε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε αρα ισχυει. Ε καλα μην ειμαστε και πλεονεκτες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ισχυει :) και εκει που εισαι μεσα στην καταθλιψη... Στο οτι τιποτα δεν παει καλα... Τσουπ κατι και σου αλλαζει την μερα :happy: κατι που δεν πιστευες ποτε οτι θα γινει εκεινη τη στιγμη ή οτι θα γινει στο αμεσο μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
.....Και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις!...(Τερζής talking) μμμ... δεν ξέρω αν ισχύει ..ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε το περιμένεις είτε όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πάντα στο περίμενε θα είμαστε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Είναι κατι που συνηθιζω να το λεω και το πιστευω απολυτα...νομιζω αν κατι το περιμενείς δεν ειναι τόσο ωραίο σε σχέση με αυτό που σου ρχεται απο το πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Τα καλύτερα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...αλλού δηλαδή :p
Εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει τίποτα το απρόσμενο που να με κάνει να αναθαρρήσω,να χαρώ
...κι αν μου έτυχε κι αυτό σκάρτο κατέληξε στο τέλος :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
99 στις 100 δεν έρχεται τίποτε, περιμένεις δεν περιμένεις. Ωστόσο καμιά φορά αυτό το 1 στα 100 που έρχεται, αξίζει την αναμονή (ή ...τη μη-αναμονή) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top