Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
1η ματια: Αχ η καρδια μου παει να σπασει ειμαι ερωτευμενος/η θελω να ζησω μαζι της/ου για παντα <3 <3 <3 <3

2η ματια: Τελικα δεν ειναι και κατι το τοσο τρομερα =/

3η ματια: Ιουυυυυυυυυυ μια πατατα με τριχωτα ποδιααααααααααααααααααααα :# :#
Γιατί είσαι τόσο αντιδραστικός κι απαισιόδοξος; Πιες λίγη βότκα και η σειρά θα γίνει 3 -> 2 -> 1 ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

20den3exnw

Νεοφερμένος

Η 20den3exnw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γεια σας! :D
ας πει ο καθενας την αποψη του για τον ερωτα με την πρωτη ματια...για αυτο τον ξαφνικο κεραυνοβολο ενθουσιασμο με το που βλεπουμε καποιον...! εγω πιστευω οτι ερωτας υπαρχει ΜΟΝΟ με την πρωτη ματια...
δεν γινεται να ξερεις καποιον πολυ καιρο και ξαφνικα να τον ερωτευτεις(εκτος αμα απο παντα ησουν ερωτευμενος με τον αλλον και δεν ηθελες να το παραδεχτεις μεσα σου) απλα μετα ειναι η αγαπη...που η αγαπη ΦΥΣΙΚΑ αναπτυσεται με την παροδο του χρονου.
λοιπον για πειτε εσεις σχετικα με αυτο,και τις εμπειριες-ιστοριες σας! τρελενομαι να διαβαζω κατι τετοια!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_nick97-

Νεοφερμένος

Ο _nick97- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ο πιο μαγικος ερωτας !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Όχι σε αυτήν την ηλικία δεν πιστεύω πια στον έρωτα με την πρώτη ματιά. Τι σημαίνει ματιά στην τελική; Αν ο έρωτας είναι απλά μεθυσμένες ορμόνες που δρουν άθελά μας, ναι οκ, πιστεύω στις ορμόνες. Αλλά αν ο έρωτας θεωρείται πιο βαθύς από απλά το ξύπνημα μιας ορμόνης, δεν πιστεύω οτι μπορώ να ερωτευτώ από αυτά που θα δω μόνο. Θέλω και να τον ακούσω, να μάθω τις απόψεις του, να τον ακουμπήσω, να τον νιώσω. Είναι σαν να ρωτάμε, μπορείς να χορτάσεις αν δεις το περιτύλιγμα μιας σοκολάτας; Δεν πρέπει να τη γευτείς κιόλας;

Νομίζω οτι δεν έχουμε προσδιορίσει ακριβώς τι είναι ο έρωτας και πώς τον αντιλαμβανόμαστε ώστε να βγάλουμε άκρη. Με την πρώτη ματιά μπορεί να ενθουσιαστώ ίσως. Αλλά να ερωτευτώ; Μπα. Έχω τον έρωτα πολύ ψηλά για να τον χαραμίσω σε μια .... ματιά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Νομίζω οτι δεν έχουμε προσδιορίσει ακριβώς τι είναι ο έρωτας και πώς τον αντολαμβανόμαστε ώστε να βγάλουμε άκρη.
Εδώ νομίζω ότι κρύβεται όλο το μυστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Βλέπεις κάποιον και ενθουσιάζεσαι, μεθάν οι ορμόνες, δρουν άθελα και μετά.....α) ακούς, μαθαίνεις απόψεις, ακουμπάς, νιώθεις, κάνεις δύο παιδιά ή β) δεν τον ξαναβλέπεις ποτέ επειδή δε μιλήσατε ή μιλήσατε αλλά νύσταξες και πήγες σπίτι κλπ . Πως θα το περιέγραφες στην πρώτη περίπτωση και πως στη δεύτερη, αν σε ρωτούσαν μετά; Εγώ την πρώτη περίπτωση θα την χαρακτήριζα ως έρωτα με την πρώτη ματιά και τη δεύτερη ως "τίποτα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Βλέπεις κάποιον και ενθουσιάζεσαι, μεθάν οι ορμόνες, δρουν άθελα και μετά.....α) ακούς, μαθαίνεις απόψεις, ακουμπάς, νιώθεις, κάνεις δύο παιδιά ή β) δεν τον ξαναβλέπεις ποτέ επειδή δε μιλήσατε ή μιλήσατε αλλά νύσταξες και πήγες σπίτι κλπ . Πως θα το περιέγραφες στην πρώτη περίπτωση και πως στη δεύτερη, αν σε ρωτούσαν μετά; Εγώ την πρώτη περίπτωση θα την χαρακτήριζα ως έρωτα με την πρώτη ματιά και τη δεύτερη ως "τίποτα".

Μα στην πρώτη περίπτωση δε μένεις στην πρώτη ματιά. Λες οτι "ακούς, μαθαίνεις απόψεις, ακουμπάς, νιώθεις". Αυτό ναι, είναι έρωτας. Αλλά αν έμενες στη ματιά; Θα ζούσε ακόμα αυτός ο έρωτας;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Μα στην πρώτη περίπτωση δε μένεις στην πρώτη ματιά. Λες οτι "ακούς, μαθαίνεις απόψεις, ακουμπάς, νιώθεις". Αυτό ναι, είναι έρωτας. Αλλά αν έμενες στη ματιά; Θα ζούσε ακόμα αυτός ο έρωτας;:hmm:

Οκ, καταλαβαίνω τι λες. Όντως.....ρωτάει "Πιστεύετε στον έρωτα ΜΕ την πρώτη ματιά;" και μάλλον αν πάρουμε την ερώτηση κατά γράμμα.... είναι ρητορική. Νομίζω μια καλύτερη διατύπωση θα ήταν "Πιστεύετε στον έρωτα ΑΠΟ την πρώτη ματιά;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
πιστεύω στον έρωτα με την πρώτη κουταλια.........

ΝΤΑ-ΜΕΡΕ ΝΤΑ-ΜΕΡΕ,ΝΤΑ-ΜΕΡΕΝΤΑ,ΝΤΑ-ΜΕΡΕΝΤΑ,ΝΤΑ ΜΕΡΕ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*ritαki*

Νεοφερμένος

Η Ρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
χμμμμ...εμένα τις περισσότερες φορές με την πρώτη ματιά είναι! :redface: :P για αυτό προσπαθώ να αποφεύγω να κοιτάω στα μάτια τα αγόρια!! :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ο λεγόμενος κεραυνοβόλος έρωτας, φυσικά και πιστεύω. Το πρώτο μου ερωτικό -από την πλευρά μου- κόλλημα με την πρώτη ματιά ήταν. Τότε στη Α γυμνασίου, Γ γυμνασίου αυτός. Μεγάλη απόρριψη. Πίκρα. Το μάτι ερωτεύεται πολύ πιο γρήγορα από ότι η καρδιά. Μέσα σε δευτερόλεπτα έχει ερωτευτεί 25 φορές και βάλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Την τετάρτη ερωτεύθηκα έναν βασίλη και σήμερα έναν καμιά σχέση με το βασίλη.
Τώρα το πόσο κρατάνε αυτοί οι έρωτες.. μάλλον ίσα με ένα βράδυ. (κάτι που συνήθως αρκεί και παρά αρκεί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Περισσοτερο ενθουσιασμος προκαλειται στη πρωτη ματια παρα ερωτας.Θελει πολυ καιρο για να πει καποιος πως ειναι ερωτευμενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Πιστεύω! Ένα μόνο βλέμμα χρειάστηκε για να καταλάβω ότι αυτός είναι ο μεγάλος μου έρωτας... :loveangelΤον λατρεύω απλά.... Τα μάτια του λένε όσα δεν λέει οτο στόμα του... Είναι μοναδικός και δεν χρειάστηκε κάτι παραπάνω από μια μόνο του ματιά για να τον αγαπήσω τρελά.... ''Α'' μου... Σ' αγαπάω!:huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Όχι πιστεύω ότι ένας ισχυρός έρωτας θέλει χρόνο για να χτιστεί , να εδραιωθεί κάτι που δεν γίνεται όταν βλέπεις κάποιον άντε και θεογκόμενος να είναι αν δεν έχετε μιλήσει/συζητήσει πως στον ρημαδοκόρακα θα υπάρξει σύνδεση μεταξύ σας ;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Δεν πιστεύω!Σίγουρα γοητεύεσαι όταν βλέπεις έναν ελκυστικό άνθρωπο για πρώτη φορά αλλά δεν πάει να πει ότι τον ερωτεύτηκες κιόλας!Νιώθεις μια έλξη να το δεχτώ άλλα όχι να βιαστείς να τοναποκαλέσεις "έρωτα"!Πολλές φορές θαυμάζουμε το περιτύλιγμα και δεν σκεφτόμαστε τι κρύβεται πίσω από αυτό! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
όχι δεν πιστεύω..άλλωστε κι εκείνος δεν πιστεύει σε μένα..:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ναι πιστευω..συμβαινει κυριως οταν εισαι απο 18 και πανω..

πριν τα 18 ,στη γ λυκειου, ειχα ερωτευτει μια κοπελα που την ειχα συμμαθητρια πολλα χρονια..ο λογος:
το τορνευτο της ποπουδακι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Με την πρωτη ματια;;;οοο,ελατε τωρα!!!προτιμω το 'βιολογικη ελξη' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top