Σγουρά, σπαστά ή ίσια μαλλιά;

Σγουρά, σπαστά ή ίσια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)
  • Σγουρά

    Ψήφοι: 17 25.4%
  • Σπαστά

    Ψήφοι: 21 31.3%
  • Ίσια

    Ψήφοι: 28 41.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.5%

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Και ιδού το ερώτημα:Προτιμάτε σγουρά, ίσια ή σπαστά μαλλιά;:)
Είτε σε άτομα του αντίθετου φύλου είτε γενικά σαν εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nα σου πω την αλήθεια... ποτέ δεν είχα σκεφτεί τι "μου αρέσει" στο αντίθετο φύλο. :P Προφανώς δε με απασχολεί καθόλου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σγουρά μάλλον όχι, μου φαίνεται ότι είναι δύσκολο μαλλί.
Ίσια πάλι όχι. Νομίζω ότι με τον καιρό τα βαριέσαι. Κι αυτό που λένε ότι σε ίσιο μαλλί κάνεις τα πάντα, δεν ισχύει. Ξέρω κοπέλα με μακρύ μαλλί ολόισιο και οι μπούκλες που έκανε με σίδερο και δέκα κιλά λακ έπεφταν μέσα στο 10 λεπτο.
Προτιμώ το σπαστό λοιπόν. Το βρίσκω πιο ενδιαφέρον απ'όλα.

Για το άλλο φύλο δεν ξέρω, δεν είναι κάτι που παρατηρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μ'αρεσουν ολα,αλλα εχω αδυναμια στα φυσικα σγουρα μαλλια και ζηλευω τις κοπελες που εχουν φουντωτο μαλλι,ειναι και της μοδας πολυ.Παντως ειναι και πως σε συνηθιζει ο κοσμος,εχω παντα τα εχω ισια ,καμια φορα που τα κανω σγουρα δεν αρεσει σε πολλους γιατι με εχουν σηνυθισει με το ισιο (καλα μπορει να μη μου πανε κιολλας και να μην το εχω καταλαβει εγω).Αυτο που βλεπω οτι αρεσει στους ανδρες ειναι το ξανθο μαλλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σπαστο ψηφιζω και εγω γιατι ειναι πιο ευκολο να τα ισιωσεις απο τις μπουκλες και ειναι πιο ευκολο να τα κανεις μπουκλες απο το ισιο. Επισης με λιγο αφρο ή κρεμα τα αφηνεις στο φυσικο τους και εχεις το τελειο look. Το μονο μειονεκτημα που εχουν ειναι στο φριζαρισμα και με την πρωτη ψιχαλα γινεσαι θαμνος. Εγω βεβαια παρολο που εχω σπαστο μαλλι (σχεδον μεχρι την μεση) το ισιωνω συνεχεια τωρα τον χειμωνα για να μη κανει κομπους απο τα μπουφαν, τα παλτο και τα πολλα ρουχα γενικοτερα. Το καλοκαιρι το αφηνω στο φυσικο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Και ιδού το ερώτημα:Προτιμάτε σγουρά, ίσια ή σπαστά μαλλιά;:)
Είτε σε άτομα του αντίθετου φύλου είτε γενικά σαν εικόνα.
Σε τέτοια βαθιά φιλοσοφικά ζητήματα δυσκολεύομαι να πάρω ξεκάθαρη θέση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στους αντρες μου αρεσουν τα ισια και πυκνα μαλλια..
Στις γυναικες δεν εχω ιδιαιτερη προτιμηση, εξαρταται τι ταιριαζει στην καθεμια..
Εγω εχω πρασο ολοισιο μαλλι κ με διευκολυνει παντα. Δηλ λουζομαι και βγαινω εξω κ νομιζουν πως ειμαι χτενισμενη. Καμμια σχεση. Ειναι τοσο ευκολα τα μαλλια μου που βουρτσισμα να μην τους κανω, παλι ωραια θα ειναι. Το μοναδικο μου παραπονο ειναι οι μπουκλες. Μου αρεσουν παρα πολυ ομως οταν τις κανω κρατουν μονο 2 ωρες απο το βαρος. Ξερετε κανενα προιον που να κρατα τισ μπουκλεσ για ωρεσ;;;
Τα σπαστα τα κανω με αφρο κ λακ κ κρατουν μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Στους αντρες μου αρεσουν τα ισια και πυκνα μαλλια..
Στις γυναικες δεν εχω ιδιαιτερη προτιμηση, εξαρταται τι ταιριαζει στην καθεμια..
Εγω εχω πρασο ολοισιο μαλλι κ με διευκολυνει παντα. Δηλ λουζομαι και βγαινω εξω κ νομιζουν πως ειμαι χτενισμενη. Καμμια σχεση. Ειναι τοσο ευκολα τα μαλλια μου που βουρτσισμα να μην τους κανω, παλι ωραια θα ειναι. Το μοναδικο μου παραπονο ειναι οι μπουκλες. Μου αρεσουν παρα πολυ ομως οταν τις κανω κρατουν μονο 2 ωρες απο το βαρος. Ξερετε κανενα προιον που να κρατα τισ μπουκλεσ για ωρεσ;;;
Τα σπαστα τα κανω με αφρο κ λακ κ κρατουν μια χαρα!

Το διο θεμα εχω και εγω με τα σγουρα μαλλια μετα απο καποιες ωρες πεφτουν ,απλα να κανεις λεπτες μπουκλες και να τα διαχωρισεις μετα για να γινουν φουντωτα και πολυ πολυ λακ,να γυρισεις τα μαλλια σου προς τα κατω και να βαλεις λακ και στην ριζα και με μια λεπτη χτενα να τα φουσκωσεις λιγο, ετσι κρατανε λιγο παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και στα δύο φύλα τα σπαστά μαλλιά προτιμώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το διο θεμα εχω και εγω με τα σγουρα μαλλια μετα απο καποιες ωρες πεφτουν ,απλα να κανεις λεπτες μπουκλες και να τα διαχωρισεις μετα για να γινουν φουντωτα και πολυ πολυ λακ,να γυρισεις τα μαλλια σου προς τα κατω και να βαλεις λακ και στην ριζα και με μια λεπτη χτενα να τα φουσκωσεις λιγο, ετσι κρατανε λιγο παραπανω.


Μπα... και που τα κανω ετσι οπως λες, τζιφος.. Ειδικα αν εχει και λιγη υγρασια δεν κρατανε με τιποτα δυστυχως.. Ειναι παρα πολλα τα μαλλια μου και πολυ βαρια... Σιγουρα θα υπαρχει κατι στο εμποριο που ακομα δεν εχω ψαξει. Ομως κομμωτριες που ρωταω, το ιδιο μου λενε. Και οτι τα περισσοτερα προιοντα τα βαραινουν. Αλλα δεν μπορω να πιστεψω πως δεν υπαρχει κατι γι αυτο το προβλημα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εμένα είναι σγουρά τα μαλλιά μου, αλλά τα ισιώνω. Έχω βρει μια κομμώτρια στον Άλιμο, που μου παίρνει 25 ευρώ τον μήνα για 4 χτενίσματα. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλή προσφορά. Χαλάλι τα 2 λεωφορεία που παίρνω.
Θα με ενδιέφερε βέβαια και η ισιωτική με κερατίνη, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Στους άντρες αρέσει να βλέπουν τα ίσια μαλλιά σε μια γυναίκα. Αυτή είναι και η προσωπική μου άποψη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Στους άντρες αρέσει να βλέπουν τα ίσια μαλλιά σε μια γυναίκα. Αυτή είναι και η προσωπική μου άποψη. :P

Μόνο η δεύτερη πρόταση αληθεύει. ;)

Υ.Γ: Προσωπικά δε μου αρέσουν ιδιαίτερα τα πολύ σγουρά στυλ άφρο, κατά τ'άλλα μια χαρά, ειδικά αν είναι μόνο λίγο σπαστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μόνο η δεύτερη πρόταση αληθεύει. ;)

Υ.Γ: Προσωπικά δε μου αρέσουν ιδιαίτερα τα πολύ σγουρά στυλ άφρο, κατά τ'άλλα μια χαρά, ειδικά αν είναι μόνο λίγο σπαστά.

Πού να ισιώνουμε τα μαλλιά μας με τέτοια ζέστη;:P Από το Μαιο και μετά είναι επιβαρυντικό.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εχω σγουρο και πολυ μαλλι, στυλ Σολωμου. Δεν τα ισιωνω γιατι ειναι χρονοβορο και ειμαι πρακτικος ανθρωπος :P Ενω σγουρο ειναι πολυ απλο. Λουσιμο η βρεξιμο, κρεμουλα μαλλιων και κερακι. Δεν αρεσουν σε πολλους, αλλα σε οσους αρεσουν αρεσουν σε σημειο φετιχ. Στους αντρες προσωπικα μ'αρεσει το σπαστο μαλλι γιατι εχει σωμα και ογκο απο μονο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδω και πολλα χρονια τα ισιωνα, αλλα τελικα πηρα την μεγαλη αποφαση και τα εκοψα. Τωρα τα εχω σαν την taylor swift, χωρις τις αφελειες. Μακρυ κυμματιστο καρε δηλαδη. Ελαφρυνε το κεφαλι μου και λατρεψα το φυσικο κυμματιστο μαλλι μου το οποιο πλεον δεν χρειαζεται πανω απο 10 λεπτα styling.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αφού αρέσω στο αγόρι μου με το σπαστόσγουρο, γιατί να παιδεύομαι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εμενα τα μαλλια μου ειναι πρασα, ισια ολοισια! Ο μοναδικος καημος μου ειναι οι μπουκλες που δεν κρατανε παρα ενα διωρο στην καλυτερη των περιπτωσεων γιατι εχουν βαρος. Παραυτα το καλοκαιρι ταφηνω πολλες φορες με το αλατι (ξερω δεν πρεπει αλλα μαρεσει) και τα κανω σπαστα. Γενικως τα εχω ισια κι αμα ειναι κι αλουστα κανω και μια αλογοουρα ή καμμια κοτσιδα τωρα το καλοκαιρι και ξεμπερδευω

Εδω και πολλα χρονια τα ισιωνα, αλλα τελικα πηρα την μεγαλη αποφαση και τα εκοψα. Τωρα τα εχω σαν την taylor swift, χωρις τις αφελειες. Μακρυ κυμματιστο καρε δηλαδη. Ελαφρυνε το κεφαλι μου και λατρεψα το φυσικο κυμματιστο μαλλι μου το οποιο πλεον δεν χρειαζεται πανω απο 10 λεπτα styling.


Ε μα ναι! Μα και σπαστα να ηταν τα μαλλια μου σαν τα δικα σου ή της μπλου σι ας πουμε, το ιδιο θα σκεφτομουν! Εχει να κανει με τον ανθρωπο! Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλες κοπελες τρελαινονται με τα μαλλια τους και δεν τους αρεσουν με τιποτα και το σπαστο το θελουν σωνει και ντε ισιο και το ισιο σπαστο. Μα μανια εμμονη να μας αρεσει παντα το αντιθετο! Υπαρχουν τοσα κουρεματα και τοσα που μπορεις να κανεις ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ και να το ΑΝΑΔΕΙΞΕΙΣ ΤΕΛΕΙΑ!
Αφού αρέσω στο αγόρι μου με το σπαστόσγουρο, γιατί να παιδεύομαι;:P


Σωστο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roccohooshie

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εμενα τα μαλλια μου ειναι πρασα, ισια ολοισια! Ο μοναδικος καημος μου ειναι οι μπουκλες που δεν κρατανε παρα ενα διωρο στην καλυτερη των περιπτωσεων γιατι εχουν βαρος. Παραυτα το καλοκαιρι ταφηνω πολλες φορες με το αλατι (ξερω δεν πρεπει αλλα μαρεσει) και τα κανω σπαστα

Ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ :redface: Επίσης πράσα τα μαλλιά μου και με το αλάτι της θάλασσας κρατιούνται πολύ ωραία, είναι σα να δυναμώνει-βαραίνει η τρίχα. Μάλιστα εγώ συχνά τα λούζω κιόλας λίγο πριν πάω για μπάνιο κι έπειτα γίνονται ακόμη καλύτερα και κρατάνε και περισσότερο :whistle:
Έχω ακούσει μάλιστα και το τιπ να τα ψεκάζεις απλώς με αλατόνερο για να κρατήσει το σπαστό, αλλά αυτό δεν το έχω δοκιμάσει..:hmm:
Πάντως αν έχει παρόμοιο αποτέλεσμα με το θαλασσινό νερό, φαντάζομαι θα είναι πιο ασφαλές για τα μαλλιά, γιατί όσο να ναι το θαλασσινό έχει και τις βρωμίτσες του :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Για το αλατονερο δεν το χα σκεφτει να σου πω την αληθεια μου. Ισωσ εχεισ δικιο αλλα λιγο βαρετο καθε λιγο να το ετοιμαζεισ.. Εγω ειμαι και λιγο τεμπελα κ τα θελω λιγο ετοιμα αυτα...
Εχει βγει ενα προιον με θαλασσινο αλατι, το χω μεσα αν θες να παω να δω πως το λενε, κανει 10 ευρω και κανει την ιδια δουλεια με της θαλασσας σε πετιπτωση που δεν εχεις παει θαλασσα ας πουμε και θες ενα ατημελητο λουκ της στιγμης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top