Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τώρα θα μοιραστώ μαζί σας τα παπούτσια της συλλογής μου atm:

Παπούτσι για καλό καιρό:



Παπούτσι that can take a beating, τα φοράω όταν βρέχει επειδή είναι αδιάβροχα ή όταν πάω περίπατο:



Παπούτσι για εξόδους χειμώνα:



Παπούτσι για βουνά:

 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τώρα θα μοιραστώ μαζί σας τα παπούτσια της συλλογής μου atm:

Παπούτσι για καλό καιρό:



Παπούτσι that can take a beating, τα φοράω όταν βρέχει επειδή είναι αδιάβροχα ή όταν πάω περίπατο:



Παπούτσι για εξόδους χειμώνα:



Παπούτσι για βουνά:


Αχ τα πρώτα τα θέλω σε κόκκινο :worry:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
sooooooooooooooooo 2015:no:

Εσύ σ αυτό το thread έχεις βαλθεί να μου σπάσεις τα νεύρα ε; :rofl:

Εγώ έχω αυτά τα sneakers:


(Τα πρώτα σε κόπια για ευνόητους λόγους)

Και έχω βάλει στο μάτι εδώ κι ένα χρόνο αυτά



 
Τελευταία επεξεργασία:

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
@Fast τι μπουφαν νομιζω οτι αρεσει στις εναλλακτικες

τι αρεσει πραγματικα
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσύ σ αυτό το thread έχεις βαλθεί να μου σπάσεις τα νεύρα ε; :rofl:

Εγώ έχω αυτά τα sneakers:


(Τα πρώτα σε κόπια για ευνόητους λόγους)
Και έχω βάλει στο μάτι εδώ κι ένα χρόνο αυτά


Όντως τώρα έχεις 8 ολόκληρα ζευγάρια; Τα dad sneakers που είναι τρεντ δε μ' αρέσουν. Τα λευκά είναι πολύ ωραία.

@Fast τι μπουφαν νομιζω οτι αρεσει στις εναλλακτικες


Μάθε τι θέλουν οι εναλλακτικές απ' αυτόν.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα πάω Μιλάνο σύντομα, έχει ψωνίσει κανείς από εκεί να μου πει καμιά συμβουλή;

Αχ τα πρώτα τα θέλω σε κόκκινο :worry:


Τα suede είναι καταπληκτικά αλλά θέλουν προσοχή.

Πρώτον, δεν είναι αδιάβροχα, και μάλιστα χαλάει η υφή όσο βρέχονται. Συνεπώς αν θες να τα διατηρήσεις δεν πρέπει να τα βάζεις σε βροχερές μέρες.

Δεύτερον, καθαρίζονται πολύ δυσκολα. Θέλει ειδική βούρτσα και υπομονή. Συνεπώς θα πρέπει να τα προσέξεις να μην λερωθούν.

Τρίτον, μην τα βάλεις αν πας σε mosh pit ενός metal festival όπως έκανα εγώ και σχεδόν τα χάλασα.

Πέρα από αυτά όμως τα βρήκα φοβερά παπούτσια, άνετα και πολύ όμορφα ειδικά το suede δέρμα πολύ καλό. Δε θα τα αγόραζα χειμώνα όμως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Man, νιώθω ο πιο ακατάλληλος για αυτό το θέμα. Έχω το ίδιο ντύσιμο από 12. whatever τζιν-παντελόνι, με whatever μπλούζα ή t-shirt, με αθλητικά (για περπάτημα) παπούτσια.

Πρώτη φορά αγόρασα φόρμα, που είναι της μόδας εδώ και δεν ξέρω πόσα χρόνια, που κολλάει στον αστράγαλο και νιώθω ότι έγινα μοδάτος λολ. Και αυτό γιατί δεν μπορούσα να βρω άλλη φόρμα, σαν και αυτές τις κλασικές τις παλιές που είναι πιο αεράτες κάτω.

Πάντως πιστεύω έχω μάτι για το αν ταιριάζει κάτι ή όχι (σε νορμάλ πλαίσια πάντα).

Επίσης η ιδιαιτερότητα μου είναι ότι μου αρέσουν τα μονόχρωμα, στα πάντα. Άντε να έχει κάτι πολύ διακριτικό και αυτό από υποχώρηση. Δηλαδή ένα σκουρόχρωμα παντελόνι-τζιν, με μια μαύρη (ή και άλλο χρώμα, why not) μονόχρωμη μακρυμάνικη ή tshirt και μονόχρωμα παπούτσια κάτω και θεωρώ ότι έχω βγει από κατάλαγο υπερμόδας. Well, ignorance is bliss I guess.

Πάντως εγώ με θεωρώ κλασικό :hmm:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Man, νιώθω ο πιο ακατάλληλος για αυτό το θέμα. Έχω το ίδιο ντύσιμο από 12. whatever τζιν-παντελόνι, με whatever μπλούζα ή t-shirt, με αθλητικά (για περπάτημα) παπούτσια.

Πρώτη φορά αγόρασα φόρμα, που είναι της μόδας εδώ και δεν ξέρω πόσα χρόνια, που κολλάει στον αστράγαλο και νιώθω ότι έγινα μοδάτος λολ. Και αυτό γιατί δεν μπορούσα να βρω άλλη φόρμα, σαν και αυτές τις κλασικές τις παλιές που είναι πιο αεράτες κάτω.

Πάντως πιστεύω έχω μάτι για το αν ταιριάζει κάτι ή όχι (σε νορμάλ πλαίσια πάντα).

Επίσης η ιδιαιτερότητα μου είναι ότι μου αρέσουν τα μονόχρωμα, στα πάντα. Άντε να έχει κάτι πολύ διακριτικό και αυτό από υποχώρηση. Δηλαδή ένα σκουρόχρωμα παντελόνι-τζιν, με μια μαύρη (ή και άλλο χρώμα, why not) μονόχρωμη μακρυμάνικη ή tshirt και μονόχρωμα παπούτσια κάτω και θεωρώ ότι έχω βγει από κατάλαγο υπερμόδας. Well, ignorance is bliss I guess.

Πάντως εγώ με θεωρώ κλασικό :hmm:

Κοίτα, έτσι όπως τα περιγράφεις, αν μη τι άλλο δεν κινδυνεύεις να βγεις κιτς. :lol:
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Κοίτα, έτσι όπως τα περιγράφεις, αν μη τι άλλο δεν κινδυνεύεις να βγεις κιτς. :lol:


Το κλασικό αντέχει στον χρόνο χε
I am neither invisible or visible, I am... DECENT.
Σε λίγα χρόνια θα αρχίσω τα πουκάμισα. Και κανένα πιο σοβαρό παπούτσι. Αλλά έχουμε ακόμα. Ω το βλέπω, θα γίνω επικίνδυνος στο μέλλον. Το κλασικό casual style θα αναβαθμιστεί σε casual, αλλά πιο αντρικό. Κρύψτε τις κόρες και τις γυναίκες σας.


To e-steki τι πιστεύει για τα χειμωνιάτικα sneakers σαν αυτό;



Εμένα προσωπικά δεν μου λέει κάτι. Απλά αξιοπρεπή-συμπαθητικό ;P
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το κλασικό αντέχει στον χρόνο χε
I am neither invisible or visible, I am... DECENT.
Σε λίγα χρόνια θα αρχίσω τα πουκάμισα. Και κανένα πιο σοβαρό παπούτσι. Αλλά έχουμε ακόμα. Ω το βλέπω, θα γίνω επικίνδυνος στο μέλλον. Το κλασικό casual style θα αναβαθμιστεί σε casual, αλλά πιο αντρικό. Κρύψτε τις κόρες και τις γυναίκες σας.






Εμένα προσωπικά δεν μου λέει κάτι.


Μαν συνειδητοποιείς ότι ντύνεσαι σα 12χρονο;
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μαν συνειδητοποιείς ότι ντύνεσαι σα 12χρονο;


Μάλλον δεν έχεις ιδέα, lol. Κλασικό θεωρείται αυτό που ντύνομαι.



Το 2ο με άλλα παπούτσια και με το τζιν να φτάνει κάτω.

Αυτά θεωρούνται για 12χρονο? Αν ναι, έχεις θέμα. Αυτά είναι κλασικό στυλ που αντέχει και θα αντέχει για πολύ ακόμα στον χρόνο. Και εννοείται πως αρέσουν επίσης. Τώρα τα πιο μοντέρνα τα αφήνω για εσάς. Τα πιο σοβαρά, πουκαμισοκαταστάσεις, όταν έρθει η ώρα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Οι άντρες όσο πιο απλά ντύνεστε, τόσο πιο ωραίοι είστε.

To e-steki τι πιστεύει για τα χειμωνιάτικα sneakers σαν αυτό;

Επιμένεις μ αυτά τα χακί-σκουροπρασινα που δεν τα συμπαθώ σαν χρώματα, αλλά σαν σχέδιο ωραίο είναι. Μ αρέσει η πορτοκαλι λεπτομέρεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Οι άντρες όσο πιο απλά ντύνεστε, τόσο πιο ωραίοι είστε.


Και η εμπειρία μου με τις γυναίκες, συγγενείς και μη, που ασχολούνται παραπάνω με μόδα, μάρκες κ.λ.π. το ίδιο λένε με σένα. Ζητάνε βέβαια καμιά φορά να τιμήσω κάποια ωραία πουκάμισα που έχω (για casual στιγμές), αλλά γενικά τα αποφεύγω. Δεν είμαι ακόμα σε αυτήν τη φάση.

Πάντως για εσάς τις γυναίκες, αν είστε ωραίες, ό,τι και να φοράτε... Αν και προσωπικά έχω μια αντιπάθεια σε κάτι παπούτσια με μεγάλο τακούνι. Πλατφόρμες λέγονται? Δεν μου αρέσει καθόλου να τις βλέπω. Το μεγάλο τακούνι γενικά μου φαίνεται αντιαισθητικό. Όπως επίσης και τα πολύ μεγάλα νύχια. Αλλά της μόδας είναι φαίνεται (οι πλατφόρμες, για τα νύχια δεν έχω άποψη).
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Και η εμπειρία μου με τις γυναίκες, συγγενείς και μη, που ασχολούνται παραπάνω με μόδα, μάρκες κ.λ.π. το ίδιο λένε με σένα. Ζητάνε βέβαια καμιά φορά να τιμήσω κάποια ωραία πουκάμισα που έχω (για casual στιγμές), αλλά γενικά τα αποφεύγω. Δεν είμαι ακόμα σε αυτήν τη φάση.

Πάντως για εσάς τις γυναίκες, αν είστε ωραίες, ό,τι και να φοράτε... Αν και προσωπικά έχω μια αντιπάθεια σε κάτι παπούτσια με μεγάλο τακούνι. Πλατφόρμες λέγονται? Δεν μου αρέσει καθόλου να τις βλέπω. Το μεγάλο τακούνι γενικά μου φαίνεται αντιαισθητικό. Όπως επίσης και τα πολύ μεγάλα νύχια. Αλλά της μόδας είναι φαίνεται (οι πλατφόρμες, για τα νύχια δεν έχω άποψη).


Όταν λες μεγάλο τακούνι, εννοείς πολύ χοντρό, ενιαίο, ή απλώς πολύ ψηλό; Οι πλατφόρμες και τα πολύ μακριά νύχια ούτε εμένα μ'αρεσουν. Μου φαίνονται άκομψα αμφότερα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top