Έχετε κλειστεί ποτέ σε ασανσέρ;

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.

Λοιπόν ναι ήμουν από τις "τυχερές" που έχει κλειστεί 2 φορές μέσα στο ασανσέρ. :redface:

Ευτυχώς που πάνω στην ατυχία μου,στάθηκα τυχερή καθώς ήταν σύγχρονα οπότε με κατέβασαν στο προηγούμενο και μετά βγήκα. Την πρώτη φορά ήταν στο σπίτι μου, μία μέρα που γυρνούσα από το σχολείο έμεινα στην αλλαγή ορόφου έσβησαν τα f;vta άνοιξαν (αν θυμάμαι καλά) τα πλαϊνά προστατευτικά και είδα την πόρτα την κανονική αλλά όχι του ορόφου(δεν ξέρω πως να σας το εξηγήσω τεσπα :P ) . Πανικοβλήθηκα λίγο και άρχισα να πατάω το κουμπί για βοήθεια, αλλά προφανώς δεν με άκουσε κανείς γιατί ήταν ώρα που η πολυκατοικία ήταν άδεια μια και οι περισσότεροι εργάζονταν. Ωστόσο επειδή το είχα ακούσει ότι στα σύγχρονα δεν εγκλωβίζεσαι διατήρησα τη ψυχραιμία μου και μετά αντιλήφθηκα ότι βγήκα σώα αφού με κατέβασε όροφο, οπότε όλα καλά. Μετά ανέβηκα 3 ή 4 ορόφους με τα πόδια .... Αλλά όσο και να ξέρεις τι θα συμβεί δεν μπορείς να μην πανικοβληθείς την πρώτη φορά .

Η δεύτερη ήταν στο "καλό" συντηρημένο ασανσέρ της σχολής μου, όταν ήθελα να πάω στο εστιατόριο. Τρομαχτικότερη εμπειρία καθώς όχι μόνο άργησε αν και σύγχρονο να με κατεβάσει σε όροφο αλλά παράλληλα έτρεμε :'( . Είχα βγει τρομαγμένη .. !!

Ουφ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγώ είμαι κλειστοφοβικη και έχω κλειστεί 3 φορές μέσα σε ασανσέρ . Δε νομίζω ότι θα υπάρξει φορά που θα μπω σε ασανσέρ και δε θα σκεφτώ τα χειρότερα ! Η μία μάλιστα ήταν σε διάφανο ασανσέρ καί ημουν σε κατάστημα και έμεινε σε ύψος από πάνω που σε συνδυασμό με τη κλειστοφοβία έχω και υψοφοβια(γενναία φυσικά) έμεινα ένα μισαωρακι καί μετά εννοείται ότι ανέβηκα με τα πόδια .η μία στα κάλαντα που έκανα και ήταν ιδιωτικό το ασανσέρ καί ήμασταν 4 κορίτσια σε ένα ασανσέρ για 3 καί η τελευταία στο περίφημο ασανσέρ με πορτακι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.
Ναι και νομίζω ότι έπαθα κρίση πανικού Δεν μου το είχα να παθαίνω τέτοια πράγματα αλλά ίδρωσα Πάγωσα Αγχώθηκα πολύ, ήθελα να βάλω τα κλάματα και τρέμανε τα πόδια μου κάποιου είδους κρίση ήτανε ήμουν και έγκυος να πω
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Θυμάμαι μια φορά την μοναδική που είχα πάει σε κτίρια γνωστού πολιτικού κόμματος, είχα τρομοκρατηθεί επειδή το ασανσέρ ήταν πολύ βαρύ και το κτίριο ακατοίκητο, ευτυχώς βρήκα γρήγορα το κατάλληλο κουμπί από τότε δεν ξαναπάτησα εκεί.
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
εγω δεν εχω κλειστει και ουτε θελω αλλα σιγουρα θα παθαινα κριση πανικου!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.
Λοιπόν θα σας πω εγώ Γενικά δεν είμαι φοβιτσιάρα δηλαδή δεν έχω ας πούμε φοβίες και τέτοια πράγματα Ποτέ δεν είχα κάποια στιγμή όταν ήμουν έγκυος στο ένα μου παιδί κλείστηκα σε ασανσέρ και πρώτη φορά που έπαθα αυτό που λένε κρίση πανικού ;;Δεν είχα ιδέα τι ήταν αυτό ξαφνικά άρχισε να μουδιάζει το πρόσωπό μου ο ιδρώτας μου να είναι Κρύος η καρδιά μου να κοντεύει να σπάσει και δεν ήξερα ακριβώς τι πρέπει να κάνω δηλαδή έπαθα κάτι σαν πανικό που δεν φανταζόμουνα ποτέ. εγώ πιστεύω ότι ήταν ορμονικό συν ότι είχα και το μωρό δεν ξέρω πάντως μου βγήκε πολύ δεν το κατάλαβα ,δεν μπορούσα να το διαχειριστώ εκείνη την ώρα δεν κράτησε πατα λίγα λεπτά γιατί Okay κάτι κάνανε και το έφτιαξαν αλλά ήταν σοκαριστικό. Ομολογουμένως. Έκτοτε ξανάκλειστηκ. Αλλά όλα οκ. Περίμενα να με βγάλουν. Πιστευω εκείνο ήταν καθαρά ορμονικο
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο τοτε που ανοιξα πορτα ασανσερ και δεν ηταν ο θαλαμος απο πισω και προλαβε και με επιασε στο παρατσακ ο σύζυγος γιατι εκανα την κινηση ασυναισθητα ανεβαίνω ακομα και στο 7ο με τα ποδια ..

Βλεπαμε τοτε σπιτια για αγορα,νιοπαντροι ακομα και η πολυκατοικια ηταν καινουργια και υπηρξε βλαβη σε αυτο αλλα καμια ενημερωση ..

Μετα απο αυτο η αγορα του σπιτιου μου προσανατολιστηκε ΜΟΝΟ σε διαμερισματα με απευθειας προσβαση ή με λιγα σκαλακια τουλαχιστον για τους ευνοητους λογους ..

Που και που βεβαια μετανιωνει που με τραβηξε αλλα οκ μια ευκαιρια ειχε και την εχασε να με ξεφορτωθει του ειπα χωρις να τον κατηγορησουν ;) ..το διακωμωδώ πλεον γιατι για αρκετο καιρο με βασανιζε ολο αυτο ..τι θα γινοταν αν δεν προβαινε να με τραβηξει ..
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.
Δηλαδή θα πεφτες στο κενό ; μα πως τι ασανσέρ ήταν αυτό; τα καινουρια νομίζω δεν είναι έτσι.!!
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,442 μηνύματα.
Α ναι, πολλές φορές. Αλλά πάλι καλά ποτέ δεν ήμουν ολομόναχη. Την πρώτη φορά ήμουν πολύ μικρή, τσιρίδα, κακό, νόμιζα ότι δεν θα ξανά δω το φως του ηλίου. Είχαν φρακάρει οι πόρτες, αλλά αφού πατήσαμε όλα τα κουμπιά του ασανσέρ επανήλθαν και βγήκαμε. Η χειρότερη ήταν όταν είχε κοπεί το ρεύμα. Πρωί, 8 η ώρα, να πηγαίνω στο σχολείο εγώ και η αδερφή μου, ήμουν κάπου 13-14. Σταματάει ξαφνικά, κλείνουν φώτα, παθαίνω 50 εγκεφαλικά απανωτά, δεν έχω ιδέα πως μπόρεσα και σκέφτηκα καθαρά εκείνη την στιγμή, μέσα σε όλο τον πανικό, αλλά έπιασα τις συρόμενες πόρτες (που προφανώς δεν ήταν locked γιατί δεν είχαμε ρεύμα), τις τράβηξα με δύναμη που δεν ήξερα ότι είχα, με τόση ανδρεναλίνη, και βγήκα λες και γύρισα από τον πόλεμο. Μέσα στον ιδρώτα, άλλο χρώμα, και με τα μάτια μου πρησμένα από το κλάμα.

Ναι, τα πάω πολύ καλά σε κλειστούς χώρους.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή θα πεφτες στο κενό ; μα πως τι ασανσέρ ήταν αυτό; τα καινουρια νομίζω δεν είναι έτσι.!!
Θα επεφτα πανω στο θαλαμο που ειχε σταματησει δυο οροφους πιο κατω αλλα η πορτα σε εμενα ανοιξε ..
Αυτο εγινε πριν 19 χρονια ετσι ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top