Περσινό πρόγραμμα τηλεοπτικού σταθμού

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειναι μαλλον καπος ακυρη ερωτιση αλλα θελω να βρω το προγραμα του περσινου καλοκαιριου του mega καθως μια νυχτα (καπου κατα της 3-4) ειχε μια ταινια που ετυχε να δω και τωρα που την θυμιθικα θελω να την ξαναδω. Μηπος υπαρχει καπιος τροπος να βρω τις ταινιες που επεξε περσυ το mega η ολοκλιρο το προγραμα για καθε μερα η κατι τετιο; προσπαθικα να κοιταξω στο site του σταθμου αλλα δεν βρικα τροπο οχι για περσυ αλλα ουτε για τον Σεπτεμβρη. Εχω ελπιδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπορείς να περιγράψεις λιγάκι την ταινία? Κανέναν ηθοποιό θυμάσαι? Κανένα όνομα από τους ήρωες, καμία ατάκα έστω?
Για το πρόγραμμα δεν ξέρω, αλλά αν μου πεις κανένα στοιχείο για την ταινία, ίσως καταφέρω να στη βρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον, οι ηθοποιοι δεν μου ητανε γνωστοι, τα ονοματα των ηρωων δεν τα θυμαμε καθολου και ατακες επισης δεν θυμαμε. θυμαμε κατι λεπτομεριες απο το σεναριο και τα γενικα που θα θυμοτανε ο καθενας οποτε εχουμε και λεμε:
Δεν την ειδα απο την αρχη (για αυτο και μου διαφευγει ο τιτλος της) αλλα απο εκει που ειδα και περα καταλαβα οτι ητανε μια ομαδα μοτοσυκλετιστων (και γενικοτερα η ταινια ειναι για μηχανοβιους) μαλλον κατα την δεκαετια του εβδομιντα που γυρνουσε ολη την Αμερικη. Καπια στιγμη φτασανε σε μια πολη οπου κατι γινοτανε, δεν θυμαμε τι πιθανως καπιο εργοστασιο η κατι τετιο, το οπιο μολυνε το περιβαλων και αυτη η ομαδα μοτοσυκλετιστων εναντιωθικε στην εξουσια της πολης και της πολιτιας προκειμενου να καταπολεμισει την μολυνση. Εντομεταξυ ο κεντικος ηρωας της ταινιας ερωτευετε την κορη καπιου υψιλου ατομου της πολιτιας και αυτη αυτον και ετσι η κορη το σκαει και παει με τους μηχανοβιους. Εντομεταξυ οι μηχανοβιοι ζουν σε σκηνες σε ενα χοραφι κοντα σε αυτην την πολη. Η κοπελα μπενει στο πνευμα, της κανανε και δορο μια τρικυκλη μηχανη και γινετε και αυτη μερος της μικρης κοινονιας των μηχανοβιων. Τελικος δεν θυμαμε με σιγουρια αλλα νομιζω οτι η εξουσια εδιωξε τους μηχανοβιους, μπορει και να εγινε καμια δολοφονια η τπτ τετιο στο τελος. Και θυμαμε και οτι ο κεντρικος ηρωας ειχε καπια στιγμη της μαυρες του και εξομολογιθικε στην κοπελα οτι καποτε ητανε παντρεμενος και ειχε και εναν γιο οσπου μια μερα δολοφονισαν την γυναικα του και τον γιο του και απο τοτε εγινε μηχανοβιος.

Αυτα τα λιγα θυμαμε, ελπιζω να ειναι αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η ταινία σαν ταινία δε μου θυμίζει κάτι γμτ. Αλλά δες αν θέλεις μια λίστα με ταινίες σχετικές με μοτοσυκλέτες και gangs που μου έβγαλε το IMDB ίσως βρεις εκεί την ταινία που ψάχνεις ;)

https://www.imdb.com/keyword/motorcycle-gang/

ΕΜένα μου φαίνονται σχετικές αυτές:

The Rebel Rousers (1970)
Outlaw Riders (1971)

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ και για την προσπαθια σου και για το link. Ψαχνω εδω και λιγη ωρα, δεν την εχω βρει αλλα εχω βρει αλλες που φενονται ενδιαφερουσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τελικος την βρηκα μεσα στους καταλογους του Amazon, ειναι η "Running Cool", αντε τωρα να βρω μαγαζι που να την εχει...
Ευχαριστω πολυ την isiliel για την βοηθεια!Α, και τελικος δεν ειναι περιβαλοντολογικο το προβλημα αλλα το οτι εχουν κατασχη το κτημα ενος ανθρωπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
https://www.videorama.gr/details.asp?ProductID=33772

Την έχει το videorama! ...αλλά είναι VHS.

Χα! ...και το πρόγραμμα το είχε ο ....ριζοσπάστης:
https://www.rizospastis.gr/columnStory.do?publDate=2/7/2005&columnId=41

Σάββατο 2 Ιούλη 2005
MEGA
[...]

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πρίγκιπας της παλίρροιας»

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι αετοί της ασφάλτου»

Μ'αρέσει να ψαχουλεύω στο internet :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top