Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Απορώ γιατί σε κάποιους φάνηκε τόσο περίεργη η πρότασή μου ότι συμπαθώ κάποιον από το πρόσωπο. Αυτό μου αρκεί, να δω ένα γλυκό αληθινό πρόσωπο και συμπαθώ αμέσως αυτόν τον άνθρωπο που έχω απέναντί μου. Από το πρόσωπο καταλαβαίνω σχεδόν τα πάντα. Το πρόσωπο δεν πρέπει απλά να είναι όμορφο για να το συμπαθήσω, πρέπει να ναι οπωσδήποτε πολύ γλυκό, κάτι τελείως διαφορετικό από την ομορφιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Η καλή καρδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Εφόσον με συμφέρει, τον συμπαθώ αμέσως! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε συμπαθω ευκολα εξ αρχης. Κρατω αποστασεις παρα την υπερκοινωνικοτητα που με διακρινει.
Αρχικως ολοι μου ειναι αδιαφοροι.
Κι αυτο, γιατι εχω παρατηρησει στη δικη μου ζωη πως οσοι αρχικα δε μου γεμιζουν το ματι, στο τελος γινονται εκπληκτικες συμπαθειες μου.
Αρχιζω να συμπαθω, αφου συζητησω και κρινω πως το ατομο ειναι ειλικρινες, με καλες προθεσεις/καλη καρδια, φατσα που με τραβαει (χαρακτηριστικα, οχι ομορφια-αν και μου αρεσουν οι ομορφοι ανθρωποι-, αλλα κινησεις χαρακτηριστικων- ματια/χαμογελο) κι αφου περασει ενα χρονικο διαστημα επικοινωνιας και δω πως φερεται γενικα στους γυρω (κι οχι μονο σε μενα), μου κινησει το ενδιαφερον θετικα / καλη αυρα θετικη, αποφασιζω αν τον συμπαθω ή οχι.

Δηλαδη, αν μια φιλη, μου φερει καποιον υποψηφιο γαμπρο και με ρωτησει πως μου φανηκε, δε θα λαβει αμεση απαντηση (ακομα κι αν ειναι θετικος καποιος γενικα, δεν ξερεις σε τι φαση θα τον πετυχεις) αν δεν τον δω κι αλλες φορες και μιλησω μαζι του, κρινω τη συμπεριφορα του απεναντι στη φιλη, λαμβανοντας υποψην και τον δικο της χαρακτηρα.

Ναι, ολα αυτα. Αν μιλαμε για πρωτες εντυπωσεις, δεν τις εμπιστευομαι, δινω χρονο και δε βιαζομαι(με το πασο που λεμε)...γιατι οπως ειπα παραπανω, η ζωη μου' χει αποδειξει περιτρανα πως αλλο το φαινεσθαι της πρωτης επαφης, αλλο το ειναι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν είναι κάποιος άθεος δικαιούται να μην αγαπάει τους εχθρούς του;
δικαιουται αμα θελει να πεσει και απο το γκρεμο..το θεμα ειναι τι ειναι καλυτερο για την ψυχη και το χαρακτηρα του..κι το μισος ειναι δηλητηριο..
Με αυτή τη λογική πάντως εγώ είμαι σκατόψυχη. Ντάξει δε λέω να εκδικηθείς τον άλλο με χαιρεκακία, να δείξω ανωτερότητα και να τον αγνοήσω αλλά όχι και να τον αγαπήσω

λεμε ποιο ειναι το ιδανικο..ολοι ειμαστε ατελεις,οποτε δεν μπορουμε να αγαπαμε τους παντες..τουλαχιστον ομως να μη μισουμε κανεναν..για το δικο μας πανω απο ολα καλο..
δεν ειναι ασπρο μαυρο ..καλοψυχος-σκατοψυχος..:P ειναι φασμα..απειρες παραλλαγες ενδιαμεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επισης, μου αρεσει οταν με γνωριζουν, η χειραψια να ναι ζεστη, σφιχτη κι εντονη. Μου αρεσουν οι αυθορμητοι και παρορμητικοι ανθρωποι. Επειδη ομως δεν ειναι ολοι ετσι, κι επειδη συμφωνω πως καποιος θελει τον χρονο του για να νιωσει ζεστα, περιμενω οπως ειπα πιο πανω να δω κι αλλα σημεια που θα μου κανουν καλη εντυπωση.

Εχω μια φιλη που κανεις δε συμπαθει εξαρχης. Ψυχρη, λιγομιλητη, δε χαμογελα ευκολα. Κι ομως αυτο το κοριτσι (που πριν πολλα χρονια γνωρισα και που δε μου χε κανει αισθηση καθολου) καταφερε να μπει τοσο βαθια στη ζωη μου και να γινει εμπιστη και κολλητη φιλη μου για πανω απο δεκαετια. Την αγαπησα ετσι οπως ειναι και ισως να εβαλα ενα μικρο ληθαρακι στο να γινει πιο κοινωνικη. Εκεινη με τη σειρα της οταν με ειχε γνωρισει, με ειχε φοβηθει, λεει, γιατι ημουν αρκετα παρορμητικη, εντονη, καμια σχεση οι δυο μας εν τω μεταξυ. Εβαλε κι εκεινη το δικο της ληθαρακι ωστε να σκεφτομαι και δυο τρες φορες πριν προβω σε καποια μεγαλη αποφαση. Χαρακτηρες δεν αλλαξαμε, ουτε συμπαθηστηκαμε εξ αρχης, αγαπηθηκαμε ομως, κι ας ημαστε διαφορετικες.
Δωσαμε χρονο η μια στην αλλη και βρηκαμε τη χρυση τομη χωρις προσπαθεια ιδιαιτερη.
Γιαυτο λεω γω, χρονος..... μονο αυτος δειχνει καθαρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μου αρεσουν οι ανθρωποι που χαμογελανε και που σεβονται τις αδυναμιες των αλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συνηθως βρισκω αντιπαθη:
α) Τα ατομα που το ριχνουν στα χαζοχαρουμενα γελακια μονο και μονο για να το παιξουν cool η για να γινουν αποδεκτοι απο το περιβάλλον τους.
Β) Τα ανωριμα ατομα που ασχολουνται μονο με επιφανειακα θεματα και που θεωρουν οτι στην ζωη μπορει να κανεις οτι σου κατεβει απο το κεφαλι χωρις να υπαρχουν συνεπειες.
γ) Τις κατινες και τις κουτσομπολες.
δ) Τα απιστα ατομα και γενικοτερα τα ατομα με μη-σταθερο χαρακτηρα.

Συμπαθη βρισκω τα ατομα:
α) Που πιστευουν οτι οι πραξεις μετρανε πανω απο ολα και οχι τα λογια
β) Που εμπνεουν παθος (οχι με προστυχο τροπο)
γ) Που παιρνουν τις σχεσεις σοβαρα
δ) Που οι αποψεις τους ταιριαζουν με τις δικες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εχω μια φιλη που κανεις δε συμπαθει εξαρχης. Ψυχρη, λιγομιλητη, δε χαμογελα ευκολα. Κι ομως αυτο το κοριτσι (που πριν πολλα χρονια γνωρισα και που δε μου χε κανει αισθηση καθολου) καταφερε να μπει τοσο βαθια στη ζωη μου και να γινει εμπιστη και κολλητη φιλη μου για πανω απο δεκαετια. Την αγαπησα ετσι οπως ειναι και ισως να εβαλα ενα μικρο ληθαρακι στο να γινει πιο κοινωνικη. Εκεινη με τη σειρα της οταν με ειχε γνωρισει, με ειχε φοβηθει, λεει, γιατι ημουν αρκετα παρορμητικη, εντονη, καμια σχεση οι δυο μας εν τω μεταξυ. Εβαλε κι εκεινη το δικο της ληθαρακι ωστε να σκεφτομαι και δυο τρες φορες πριν προβω σε καποια μεγαλη αποφαση. Χαρακτηρες δεν αλλαξαμε, ουτε συμπαθηστηκαμε εξ αρχης, αγαπηθηκαμε ομως, κι ας ημαστε διαφορετικες.
Δωσαμε χρονο η μια στην αλλη και βρηκαμε τη χρυση τομη χωρις προσπαθεια ιδιαιτερη.
Γιαυτο λεω γω, χρονος..... μονο αυτος δειχνει καθαρα.:)

Ταιριάξατε γιατί είστε εντελώς αντίθετου χαρακτήρα. Αυτό συμβαίνει πάντα και με μένα. Είναι πολύ εύκολο τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Και θα κανω την δικηγορο του διαβολου ξανα (με εχει πολλακις επισκεφτει και μου το χει ζητησει:P)

Σε αυτα συμφωνω μαζι σου.
Συμπαθη βρισκω τα ατομα:
α) Που πιστευουν οτι οι πραξεις μετρανε πανω απο ολα και οχι τα λογια
β) Που εμπνεουν παθος (οχι με προστυχο τροπο)
γ) Που παιρνουν τις σχεσεις σοβαρα

αλλά εδω
Που οι αποψεις τους ταιριαζουν με τις δικες μου
οχι. Και θα σου πω γιατι λεω ''οχι''. Το να συμφωνει καποιος με τις αποψεις σου, ειναι καλο απο την αποψη οτι δε σε βαζει και σε ιδιαιτερη διαδικασια να σκεφτεις παραπανω. Το να διαφωνει ομως καποιος σου αποδεικνυει αυτο που υπαρχει στη ζωη, δηλαδη η αλλη πλευρα του νομισματος. Κι αυτο, κατα τη γνωμη μου, ειναι καλο να το χουμε κατα νου.

Συνηθως βρισκω αντιπαθη:
α) Τα ατομα που το ριχνουν στα χαζοχαρουμενα γελακια μονο και μονο για να το παιξουν cool στο περιβάλλον τους.
Β) Τα ανωριμα ατομα που ασχολουνται μονο με επιφανειακα θεματα και που θεωρουν οτι στην ζωη μπορει να κανεις οτι σου κατεβει απο το κεφαλι χωρις να υπαρχουν συνεπειες.
γ) Τις κατινες και τις κουτσομπολες.
δ) Τα απιστα ατομα και γενικοτερα τα ατομα με μη-σταθερο χαρακτηρα.

εδω παλι δε θα διαφωνησω, αλλα δεν μπορω να πω πως αυτους τους τυπους που αναφερεις θα τους αντιπαθησω(αλλα θα αδιαφορησω και ισως τελικα, αναλογως του ενστικτου μου, δε θα τους κανω παρεα) γιατι
α) τα, οπως λες, ανωριμα ατομα ισως να μην εχουν κατι να μου δωσουν και σκεφτω πως εχουν πολυ δρομο ακομα για να ωριμασουν, πως δεν ειμαι διατεθειμμενη να τους τον υποδειξω. Αν ομως προκειται για παιδια η για εφηβους η ατομα που τους πηρε λιγο το κυμα παραπερα θα τολμησω... να δασκαλεψω... αλλωστε θεωρω πως το νοημα της ζωης ειναι να διδασκεσαι και να διδασκεις.
β) οι κατινες και οι κουτσομπολες μονο κακο θα μου κανουν εν τελει γιατι θεωρω πως το να ασχολεισαι με το πως θα διαμορφωθεις Εσυ σαν προσωπικοτητα θελει τοση δουλεια και συνεχη ανακαλυψη που δε θα μου δινε χρονο να ασχοληθω με τον αλλο. Οποτε θα με παει πισω κι επειδη μου αρεσει το μπροστα, θα αδιαφορησω και θα συνεχισω παρακατω.
γ) συνηθως τα απιστα ατομα ή τα μη σταθερα ή εχουν παρεκκλινει του δρομου τους, ειναι ατομα ανασφαλη, χωρις ιδιαιτερη δυναμη. Αν ειναι γενικοτερα ο χαρακτηρας τους τετοιος νομιζω πως θα τους θεωρησω σκαμνακια που δεν μπορω να βασιστω, ετοιμα να πεσουν. Παρ ολ αυτα στηρηγμα τους μπορω να γινω για να μην πεσουν αυτα. Το ζητημα ειναι οταν παω γω να πεσω τι γινεται? Μπα δε πεφτω συνηθως. Μονολογω τωρα.:P
δ)ο σο για τα χαζοχαρουμενα γελακια των δηθεν κουλ, ουτε εμενα μου αρεσουν, παρολαυτα δικαιολογω για ακομα μια φορα την αμηχανια και αδυναμια τους.




Οι ανθρωποι γενικοτερα νομιζω δεν αξιζουν τιμωριες και στησιμο στον τοιχο, αλλα δικαιολογηση των πραξεων, γιατι κανεις μας δεν ειναι τελειος κι ολοι μας εχουμε αδυναμιες που λιγο πολυ.. αργα η γρηγορα βγαινουν αναλογως τις φασεις μας, στην επιφανεια. Σορρυ που σου κανα λιαρδα το ποστ (ενω μου τη δινει γενικα κατι τετοιο) Προκειται για στανταρ απαντησεις το θεμα κι οχι για κουβεντα, αλλα με εβαλε σε σκεψεις.:)


Είναι πολύ εύκολο τότε.

Οταν λες ''ευκολο'' πως το εννοεις?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Πως μπορείτε μερικοί κι αντιπαθείτε ανθρώπους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μηπως η αντιπαθεια ειναι και αμυνα, προστασια απο τον ισως, ενδεχομενο κινδυνο?
Μηπως τελικα οποιος αντιπαθει καποιον, να τον θεωρει κατα βαθος...απειλη?:hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πως μπορείτε μερικοί κι αντιπαθείτε ανθρώπους;

Συμβαίνει, κάποιες φορές και χωρίς ιδιαίτερο λόγο, είναι η χημεία. 'Οταν βλέπω πχ τον Καρατζαφέρη τον αντιπαθώ και θα τον αντιπαθούσα ακόμα κι αν ήταν άλλων πολιτικών αντιλήψεων, γιατί κάτι με απωθεί απ'αυτό που βλέπω που δεν μπορώ να το προσδιορίσω. Υπάρχουν πολλοί κοντοί, χοντροί και άσχημοι, αλλά έχουν μια γλυκύτητα ακόμα και μέσα στην ασχήμια τους. Αυτός με απωθεί ως σύνολο και δεν θα χρειαζόταν να κάνω παρέα 1 μήνα για να δω αν τον συμπαθώ ή όχι. Δεν καταλαβαίνω τι γράφουν τα παιδιά, τα'χουν μπερδεμένα, η συμπάθεια είναι κάτι που δημιουργείται αυτόματα, δεν χρειάζεται χρόνο, και είναι ανθρώπινο. Θα χαιρόμουν ακόμα περισσότερο να μας τεκμηριώνουν οι διαφωνούντες με επιχειρήματα τις απόψεις τους αντί με αρνητικές που βάζουν στα κουτουρού χωρίς να σκέφτονται, και να μας λένε τι τους φαίνεται τόσο παράλογο στο ότι η συμπάθεια είναι κάτι που γεννιέται αυτόματα. Εμένα όσοι με έχουν γνωρίσει από κοντά είπαν σε κοινούς μας γνωστούς μετά "πολύ συμπαθής", "καθόλου συμπαθής" ή "αδιάφορος". Δεν χρειάστηκαν 5 χρόνια παρέα παρέα μαζί μου για να διαπιστώσουν το βαθμό συμπάθειας τους απέναντι στο πρόσωπό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:hmm: Αυτοι που μας ειναι αδιαφοροι, μας ειναι κι αντιπαθεις?
Λογικα, για να αντιπαθουμε καποιον, δεν πρεπει να ξερουμε και τον λογο?:hmm:

Ναι Ντοκτωρα δε διαφωνω πως κι εδω προκειται για κλικ, η μας το κανει η δε μας το κανει καποιος.
Αλλα δε σου χει τυχει ποτε να αντιπαθησεις καποιονξ στην αρχη και καθως τον γνωριζεις να αλλαζεις γνωμη?
Οσο για τις αρνητικες αστο, το χεις κανει κι εσυ:P:kissing:
(υγ. δεν εβαλα καπου εγω παντως.:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
:hmm: Αυτοι που μας ειναι αδιαφοροι, μας ειναι κι αντιπαθεις?
Λογικα, για να αντιπαθουμε καποιον, δεν πρεπει να ξερουμε και τον λογο?:hmm:

'Οχι βέβαια ! Δεν έγραψα αυτό. 'Εγραψα είτε αδιάφοροι, είτε αντιπαθείς είτε συμπαθείς. Και για το άλλο, εσύ ξέρεις το λόγο που τον συμπαθείς κάποιον ή τον αντιπαθείς από την πρώτη φορά που τον βλέπεις ; Θα μας τρελάνετε τώρα ; Δεν βλέπετε τύπους που θέλετε να τους δώσετε φάσκελο κι άλλους που θέλετε να τους αγκαλιάσετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:hmm:


οχι... τιποτε απο τα δυο. Εκτος αν δω κανα μωρακι η κανενα σκυλακι στο δρομο και πω -αχου το- αλλα με τους ανθρωπους, ακομα δεν τους εχω δει, δεν εχω τετοιες αντιδρασεις. :/:Αδιαφορος ναναι ναι, να μη μου πολυγεμιζει το ματι ναι, να μου μοιαζει γλυκος ναι αλλα οχι κι ετσι. ακου σφαλιαρες και αγκαλιασματα.
ειπαμε, εγω δινω χρονο.:P Και τελοσπαντων εχω διαπιστωσει πως η μετεπειτα κριση μου ειναι και η σωστη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
:hmm:
:hmm:

οχι... τιποτε απο τα δυο. Εκτος αν δω κανα μωρακι η κανενα σκυλακι στο δρομο και πω -αχου το- αλλα με τους ανθρωπους, ακομα δεν τους εχω δει, δεν εχω τετοιες αντιδρασεις. :/:Αδιαφορος ναναι ναι, να μη μου πολυγεμιζει το ματι ναι, να μου μοιαζει γλυκος ναι αλλα οχι κι ετσι. ακου σφαλιαρες και αγκαλιασματα:P
ειπαμε, εγω δινω χρονο.:P

φαίνεται είμαι τόσο συναισθηματικός και δένομαι από την πρώτη φορά και είτε νομίζω ότι τους ξερω χρόνια είτε μου είναι αδιάφοροι και δεν καίγομαι να τους ξαναδώ ή μου είναι αντιπαθείς και συγκρατούμαι να δώσω το φάσκελο. :D
Πριν από λίγες μέρες είδα μερικούς αγνώστους και τους είπα "νοιώθω ότι σας ξέρω πολλά χρόνια" και κάποιους συμπάθησα πολύ, κάποιοι μου ήταν αδιάφοροι, αλλά όποιους συμπάθησα το έδειξα γιατί μίλαγα κυρίως σε αυτούς και όχι στους άλλους, μου φαίνεται πολύ περίεργο να μην έχετε εντυπώσεις από την πρώτη μέρα και να μην κάνετε διακρίσεις. Δηλαδή όλοι το ίδιο είναι για σας ; Εγώ κόντευα να ερωτευθώ και 2-3 μάλιστα :D:D καλά πλάκα κάνω....λέμε τώρα
ps φάσκελο θα πει μούτζα, όχι ξύλο, σιγά, είμαι πολύ κόσμιος δημοσίως, σωστός κόμης. Μου'ρχεται είπα, δεν σημαίει ότι το κάνω κιόλας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε αυτα συμφωνω μαζι σου.

Χαιρομαι :)

αλλά εδω οχι. Και θα σου πω γιατι λεω ''οχι''. Το να συμφωνει καποιος με τις αποψεις σου, ειναι καλο απο την αποψη οτι δε σε βαζει και σε ιδιαιτερη διαδικασια να σκεφτεις παραπανω. Το να διαφωνει ομως καποιος σου αποδεικνυει αυτο που υπαρχει στη ζωη, δηλαδη η αλλη πλευρα του νομισματος. Κι αυτο, κατα τη γνωμη μου, ειναι καλο να το χουμε κατα νου.

Αμα δεν με ενδιαφεραν οι γνωμες των αλλων δεν θα εκανα τον κοπο να βρισκομαι σε αυτο εδω το φορουμ και να σου γραφω αυτην τη στιγμη. Απλα βαση το τι πιστευει ο καθενας βγαζω και καποια αναλογα συμπερασματα στο κατα ποσο ταιριαζω με τους αλλους. Μπορω να φανω διαλλακτικος φτανει και ο/η απεναντι μου να εχει την διαθεση να δειξει διαλλακτικοτητα κατι που σπανια συμβαινει...

εδω παλι δε θα διαφωνησω, αλλα δεν μπορω να πω πως αυτους τους τυπους που αναφερεις θα τους αντιπαθησω(αλλα θα αδιαφορησω και ισως τελικα, αναλογως του ενστικτου μου, δε θα τους κανω παρεα) κλπ

Μου αρεσει να διαλεγω τα ατομα που εχουν αρκετα κοινα στοιχεια με εμενα, δεν με ενδιαφερει να γινω ευχαριστως στους παντες ουτε να το παιξω φιλος με ατομα που δεν ταιριαζω.

Σορρυ που σου κανα λιαρδα το ποστ (ενω μου τη δινει γενικα κατι τετοιο) Προκειται για στανταρ απαντησεις το θεμα κι οχι για κουβεντα, αλλα με εβαλε σε σκεψεις.:)
Σορρυ για ποιο λογο ;;;
Και μονο που εθεσες την αποψη σου με αυτον το τροπο ανεβηκες στην εκτιμηση μου αν και δεν σε γνωριζω προσωπικα.
Εξαλλου βλεπω οτι συμφωνουμε σε καποιες αποψεις αν και οχι σε ολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
'Οχι βέβαια ! Δεν έγραψα αυτό. 'Εγραψα είτε αδιάφοροι, είτε αντιπαθείς είτε συμπαθείς. Και για το άλλο, εσύ ξέρεις το λόγο που τον συμπαθείς κάποιον ή τον αντιπαθείς από την πρώτη φορά που τον βλέπεις ; Θα μας τρελάνετε τώρα ; Δεν βλέπετε τύπους που θέλετε να τους δώσετε φάσκελο κι άλλους που θέλετε να τους αγκαλιάσετε ;

Δε θυμαμαι ποτε να αντιπαθησα καποιον εξ αρχης. Αυτο που συμβαινει παντα ειναι ειτε να μου ειναι καποιος συμπαθης για τον χ λογο ειτε αδιαφορος και το οποιο συμπερασμα στηριζομενο στη συμπεριφορα που εχει.
Απο κει και περα για να αντιπαθησω καποιον, θα πρεπει η συμπεριφορα του να με εκνευριζει σε τετοιο σημειο που η συνυπαρξη μου με εκεινον στον ιδιο χωρο να καθισταται αδυνατη.
Γενικοτερα δεν αντιπαθω ευκολα καποιον και δινω αρκετες ευκαιριες...ισως και λογω του οτι τυγχανω "θυμα" των πρωτων εντυπωσεων, εισπραττοντας χαρακτηρισμους, οπως μεγαιρα, ξινη, σνομπ κ.ο.κ. Βεβαια δυο ειναι τα καλα...1ον γνωριζω το γιατι γινεται κατι τετοιο και τους δικαιολογω εν μερη
& 2ον παιρνω το αιμα μου πισω, οταν μετα απο ενα μικρο χρονικο διαστημα μου εξομολογουνται ποσο λαθος εκαναν :devil:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
η αμεσότητά του και το χαμόγελό του............................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top