Λίλιθ: Αρχέγονο θηλυκό ή Μύθος;

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Δεν ξέρω για την Ατλαντίδα, αλλά το φόρουμ ήδη βούλιαξε και η ποιότητα έχει πέσει κατακόρυφα τον τελευταίο καιρό με τρολς και δεκαενιάχρονα.
Το trolling αντιμετωπίζεται επαρκώς απο τους διαχειριστές. Όσον αφορά στη νύξη που έγινε για την ηλικία, πόσο καθοριστικό ρόλο παίζει αλήθεια στο έυρος και το βάθος της γνώσης ενός ατόμου, και κυρίως στην ικανότητα του για ορθολογιστική σκέψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η Λιλιθ θα παιξει ενεργο ρολο στο τελοs αυτου του κοσμου και,θα προσπαθησει να κλεψει την δοξα απο τον Σατανα στην τελευταια στροφη πανω ακριβωs στο νημα κανονταs ενα εντυπωσιακο φινιs σε μια απελπιδα προσπαθεια να κλεψει την τελευταια κυριολεκτικα στιγμη ολα οσα ο διαβολοs προσπαθουσε να καρπωθει απο αυτο τον κοσμο εδω και δισεκατομμυρια χρονια.Αλλα αν καποιοι κανουν σχεδια τουs το σχεδιο του θεου ειναι που θα εκπληρωθει στο τελοs και θα δωσει τελοs και στα δικα μαs βασανα.

η ουσια ειναι μια..
αν και οταν γινουν αυτα..

Θα τα δειξει η τηλεοραση σε ζωντανη συνδεση?:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
και αμπελοφιλόσοφος και παπαγάλος Τίποτα δικό σου δεν έχεις να πεις ; :sleep:

PS Δεν ξέρω για την Ατλαντίδα, αλλά το φόρουμ ήδη βούλιαξε και η ποιότητα έχει πέσει κατακόρυφα τον τελευταίο καιρό με τρολς και δεκαενιάχρονα. Πού'ναι τα χρόνια ωραία χρόνια που'χες λουλούδια μες την καρδιά :whistle:

PS 2 Καλές Παναγιές και καλή αντάμωση.

Καλα τα λες φιλε, τι νομιζεις, τυχαια το εβαλα το νικνεϊμ; Αυτογνωσια... :)

Αλλωστε το να εκφερω αποψη εναντια σε καποιον μεγαλυτερο σε ηλικια αρα και εξυπνοτερο -κατα τα λεγομενα σου- θα ηταν αχρηστο... σκετο χασιμο χρονου, ετσι δεν ειναι;:hmm:

Παρ' ολα αυτα το βρισκω ανουσιο να κατσω και να αναλυσω μαζι σου το λαθος αυτων που λες εσυ και ολοι οσοι πιστευουν ο,τι αραδιαζει ενας τηλεπλασιε για να πουλησει βιβλια, αφου πιστευω οτι στα 37 του (αν αληθευει η ηλικια που εχεις βαλει) δεν μπορει να αλλαξει κανεις αποψεις τοσο ευκολα... εχει γινει ηδη μονιμη η ζημια, εκτος κι αν κρυβεις ενα παιδι μεσα σου, το οποιο αποκλειεται, εφοσον κατηγορεις τα "δεκαεννιαχρονα" για την ποιοτητα του φορουμ.... :)

Το μονο που θα σου πω ειναι οτι την περασμενη χρονια εκανα ερευνα στο σχολειο για το 2012 και τις θεωριες συνομωσιας, διαβαζοντας απειρα αρθρα και παρακολουθωντας ενα πληθος ντοκιμαντερ απο αμετρητες ιστοσελιδες. Ενα θα σου πω: περισσοτερη βλακεια συσσωρευμενη δεν εχω ξανασυναντησει μεχρι τωρα. Κι αν νομιζεις οτι τα εβλεπα τα πραγματα απο μια πλευρα προκαταληψης, εχω να σου πω οτι στην αρχη τα πιστευα πολλα απο αυτα, μεχρι που εκανα την ερευνα φυσικα.

Αν βεβαια δεν φτανει αυτο για να σε πεισω, θα σε συμβουλευα να ψαξεις κομματια απο συνεντευξεις του Δανεζη (φυσικος και ιστοριες τετοιες...) σχετικα με τα νεφελιμ και τα ελλοχιμ. Αν ουτε τοτε πειστεις, τοτε ειπαμε, εχει γινει μονιμη η ζημια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Παρ' ολα αυτα το βρισκω ανουσιο να κατσω και να αναλυσω μαζι σου το λαθος αυτων που λες εσυ και ολοι οσοι πιστευουν ο,τι αραδιαζει ενας τηλεπλασιε για να πουλησει βιβλια, αφου πιστευω οτι στα 37 του (αν αληθευει η ηλικια που εχεις βαλει) δεν μπορει να αλλαξει κανεις αποψεις τοσο ευκολα... εχει γινει ηδη μονιμη η ζημια, εκτος κι αν κρυβεις ενα παιδι μεσα σου, το οποιο αποκλειεται, εφοσον κατηγορεις τα "δεκαεννιαχρονα" για την ποιοτητα του φορουμ.... :)

Δεν έχω διαβάσει ούτε ένα βιβλίο του τηλεπλασιέ, ούτε συνωμοσιολογώ. Αμφιβάλλω αν ξέρεις καν να διαβάζεις, γιατί αν διάβαζες, δεν θα έβλεπες πουθενά συνωμοσιολογία σε ό,τι έχω γράψει παραπάνω. Είδες που είσαι άσχετος ; Επιπλέον για να γράφεις ό,τι γράφεις μήπως έχεις διαβάσει εσύ αυτόν τον ηλίθιο ; γιατί εγώ ούτε που είχα υπόψην ότι έχει γράψει και αυτός γι'αυτά τα θέματα.

αλλά και πολύ ασχολήθηκα. Με ψεύτικα προφίλ θα ασχολούμαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Κακως απανταω αλλα τελος παντων... Τελευταια φορα.

Δεν έχω διαβάσει ούτε ένα βιβλίο του τηλεπλασιέ, ούτε συνωμοσιολογώ. Αμφιβάλλω αν ξέρεις καν να διαβάζεις, γιατί αν διάβαζες, δεν θα έβλεπες πουθενά συνωμοσιολογία σε ό,τι έχω γράψει παραπάνω. Είδες που είσαι άσχετος ; Επιπλέον για να γράφεις ό,τι γράφεις μήπως έχεις διαβάσει εσύ αυτόν τον ηλίθιο ; γιατί εγώ ούτε που είχα υπόψην ότι έχει γράψει και αυτός γι'αυτά τα θέματα.

1) Αν και "δοκτωρ" σαν και του λογου σου δεν ειμαι, σε πληροφορω οτι να διαβαζω ξερω... Φυσικα οχι τοσο καλα οσο εσυ, αλιμονο, αλλα το αλφαβητο το ξερω τουλαχιστον. :)

2)[...]

3) Τις αποψεις του λιακοπουλου και αλλων παρομοιων τις γνωριζω λογω της ερευνας που εκανα για το 2012. Το ανεφερα και παραπανω... Μηπως εσυ δεν ξερεις να διαβαζεις;

4) Οσο για το πού εξεφρασες συνωμοσιοειδεις αποψεις το παρακατω ισως σε κατατοπισει:

Επαναλαμβάνω, η κατεστημένη επιστήμη είναι ποδηγετούμενη από την Εκκλησία, καθολική και ορθόδοξη και όχι μόνο. Το 99% των επιστημόνων που αναφέρεις, είναι δικό σου ποσοστό, από το μυαλό σου το έβγαλες. Υπάρχει ένας υπερβολικά μεγάλος αριθμός επιστημόνων σε κάθε χώρα που πιστεύουν και στον προαδαμιαίο άνθρωπο και στην προύπαρξη πολιτισμών, και όχι μόνο γι'αυτά, αλλά και στην αθανασία της ψυχής και στους θεούς και δαίμονες, αλλά όλοι αυτοί δεν μιλάνε για πολλούς λόγους...κυρίως γιατί αυτά δεν είναι για τον πολύ κόσμο, γιατί όταν γίνουν για τον πολύ κόσμο, γελιοποιούνται από τύπους σαν τον Λιακόπουλο που ανέφερες. Δεν καταλαβαίνει ο κόσμος, χάσιμο χρόνου. Κάνε την αρχή αν σε ενδιαφέρει πραγματικά το θέμα ψάχνοντας για τα Ντολμέν και τα Μενίρ.

Να σου θυμισω ποιος εκαιγε "μαγισσες" κατα χιλιαδες στο μεσαιωνα; Ή ποιος καταδικασε τον Γαλιλαιο; Δεν χρειαζεται πιστευω, ως "δοκτωρ" και ως "ενας απο τους λιγους που καταλαβαινουν" θα ξερεις... :)

αλλά και πολύ ασχολήθηκα.

Καλα που το καταλαβες... Καλα να περνας, αντιο, "δοκτωρα" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Θέε μου(?), τι ακούω!
Αυτη την στιγμη που μιλαμε παιζεται ενα πολυ χονδρο παιχιδι στιs πλατεs τιs ανθρωποτηταs.Tρειs ειναι βασικα οι διεκδικητεs αυτου του κοσμου,ειναι ο διαβολοs που βρισκεται φανερα στο προσκηνιο,η λιλιθ που αυτη την στιγμη βρισκεται πισω απο το παρασκηνιο περιμενοταs καρτερικα τιs εξελιξειs για να βρει την καταλληλη ευκαιρια και στιγμη για να δραση και μαλιστα τα τελευταια χρονια κανουν δειλα την εμφανιση τουs καποιεs μικρεs ακομα αγνωστεs ακομα στο ευρυ κοινο οργανωσειs που προσκειται στην ιδια χωριs απευθειαs να την κατονομαζουν και μονο οι κεφαλεs να γνωριζουν ενω τα απλα μελη εχουν προs το παρον ακομα αγνοια.
Ας κόψουμε λίγο τα θρησκευτικά και ας δούμε λίγο παραπέρα. Καμια Λιλιθ, κανένας διάβολος(σατανάς, βελζεβούλ ή όπως θελετε πείτε το) δεν θα κάνει τίποτα, καθώς οι ίδιοι οι άνθρωποι καταστρέφουμε τους ευατούς μας και τον πλανήτη μας. ;) Και να θέλει η Λίλιθ, λέμε τώρα, δεν θα προλάβει. Οπότε ας αφήσουμε αυτά και ας κοιτάξουμε να κάνουμε κάτι γρήγορα. Τουλάχιστον, ετσι θεωρώ εγώ σαν Γιάννης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top