Τι έχετε βαρεθεί να βλέπετε στην TV;

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ασχολουμαι πλεον περισσοτερο με τον υπολογιστη και με το διαδικτυο
γιατι τα καναλια ειναι για τα κλαμματα...

Αντε παλι καλα που εχω και το NOVA για να βλεπω και καμια συγχρονη ταινια της προκοπης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aυτή τη περίοδο βαριέμαι αφάνταστα να βλέπω παντού τη Κατερίνα Κούκα.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Εδώ και καιρό δεν βλέπω καθόλου τηλεόραση, όταν την ανοίγω μιας που έχω και LCD 16:9, βλέπω αποκλειστικά DVD που δεν στο κόβουν κάθε λίγο και λιγάκι το έργο με τις διαφημίσεις και τα δείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί να βλέπω::hmm:

:mad:

Δημοσιογράφους, ρεπόρτες να συμπεριφέρονται ωσάν εκφωνητές τηλεοπτικού αγώνα με σπασίματα και φωτιές.

Επίσημα πρόσωπα και εκπροσώπους παλαιότερων γενεών να επιδίδονται σε φαρισαϊκές "αναλήψεις ευθυνών" και αυτοκατηγορίες για το "πόσο έχουμε όλοι αδικήσει τους νέους μας."

Δημοσιογράφους που καλλιεργούν την εντύπωση ότι ενδιαφέρονται για τα συμφέροντα του λαού.

Εκπρόσωπους κομμάτων σε πολιτικές εκπομπές, οι οποίοι είτε διακόπτουν απότομα τον άλλο, είτε ανεβάζουν την ένταση της φωνής τους για να μην ακουστεί ο άλλος. Με αυτό τον τρόπο λες και σπεύδουν, συν τοις άλλοις (να μην "ταπωθούν", να φανούν δυναμικοί...), να αναχαιτίσουν την "ανακριβή" γνώμη του αντιπάλου για να μην την αφήσουν να παραπλανήσει τον "μέσο τηλεθεατή". Ο βαθμός που υφίσταται αυτή η ανησυχία τους αποκαλύπτει εμμέσως και την πίστη τους στην έλλειψη κρίσης των τηλεθεατών, τους οποίους φροντίζουν να γλύφουν ενίοτε με φράσεις του τύπου: "ο ελληνικός λαός έχει κρίση και ξέρει να επιλέγει το σωστό".

Τετριμμένα και αόριστα σχόλια περί πολιτικής ανευθυνότητας και μικροκομματικών συμφερόντων στα ίδια δελτία, τα οποία είναι ζήτημα αν έχουν παίξει ποτέ αποσπάσματα απʼ τη βουλή που να μην περιέχουν εντάσεις και προκλήσεις, αν παρουσίασαν ποτέ μια κατατοπιστική κριτική και ανάλυση, πέρα από εκνευριστικές κοινοτοπίες και μικροκομματικές αιχμές.

Γεγονότα πολιτικής καθημερινότητας, στερεότυπες αναλύσεις, αναμάσημα δελτίων τύπου, "διαρροές" από κομματικές πηγές, ρεπορτάζ που στοχεύουν στον εύκολο εντυπωσιασμό....

Είμαι πια αναγκασμένος να έχω και χρόνο να το ψάξω ώστε να ενημερωθώ σωστά….όταν έχω και διάθεση φυσικά.;)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Με δεδομένο ότι η τηλεόραση είναι ο καθρέφτης του πολιτιστικού επιπέδου μιας χώρας, μάλλον έχουμε βαρεθεί να βλέπουμε τις....φάτσες μας!
Κάτι είναι κι αυτό σαν...αρχή!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί να βλέπω τους ανήθικους,θρασύς,γλύφτες,μη αξιοπρεπείς και χίλια δύο δημοσιογράφους που πάντα τα καταφέρνουν και είναι με όλες τις πλευρές."νοιάζονται"για τον κοσμάκι,είναι "σύμφωνοι" με τους πολιτικούς(εε ρε γλύψιμο που πέφτει!) όλους τους κατηγορούν και με όλους είναι σύμφωνοι!περίεργο,ε?
Έχω κουραστεί και εκνευριστεί βλέποντας στις ειδήσεις την μια να αναφέρονται για οικονική κρίση και την άλλη να δείχνουν εικόνες από τα φουλαρισμένα (κυριολεκτικά) club.
Επίσης την κάθε μια που θα βγει μόνο και μόνο για να κακοχαρακτηρίσει κάποιον(νομίζοντας πως είναι και διάσημη ή κάνει κάτι αξιόλογο από πάνω.χα!).
Πιο βλάκες δεν είναι οι δημοσιογράφοι αλλά αυτοί που τους πιστεύουν(το 50% και βάλε).
ΌΧΙ άλλα ψέματα και κοροιδία.

Είναι και πολλά άλλα που δεν μου έρχονται τώρα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν βλέπω πια τηλεόραση, από τότε που σιχάθηκα σχεδόν τα πάντα σ'αυτήν. Δυστυχώς δεν μπορώ να συνυπάρξω ούτε με όσους είναι εθισμένοι στην τηλεόραση. Ξυπνάνε μ'αυτήν, μαγειρεύουν μ'αυτή, κοιμούνται μ'αυτήν, και όταν είναι στη δουλειά γράφουν στο video τις εκπομπές μήπως τους ξεφύγει τίποτα. Δεν μπορώ να βλέπω τον μπουνταλά Παπαδάκη να κάνει χυδαία αστεία ψευδίζοντας, τον γλύφτη Αφτιά να τσακώνεται με τον μισότρελλο Βερίκιο, τις γλαστρούλες του πρωινού καφέ, την Λίτσα Πατέρα, την Παγιατάκαινα να χαριεντίζεται με τον Πρόδρομο, την Βέφα, τις bitchy παρουσιάστριες των μεσημεριανάδικων να ξεκατινιάζονται, τα serial killers της απογευματινής ζώνης, τα απαράδεκτα πολιτικά talk shows που κανείς δεν αφήνει τον άλλο να ολοκληρώσει, τους μαιντανοδιανοούμενους, τους τσάμπα μεταφυσικούς του Χαρδαβέλλα, τους γιατρούς μαιντανούς, τους παππάδες μαιντανούς, τους ψυχολόγους "πε μας τον πόνο σου κυρά Μαρία" να τον μάθει όλη η Ελλάδα, τους λαικισμούς του Λαζόπουλου, τον Πρέκα, και όλους τους μαστουρωμένους τηλεθεατές τους. Ούτε και τις cult φιγούρες που ως τώρα συμπαθούσα όπως τον Ανεβλαβή δεν τους μπορώ πια, τους βαρέθηκα κι αυτούς γιατί έγιναν must και παίζουν το παιχνίδι του κάθε λαικιστή δημοσιογράφου. Εκτιμώ αφάνταστα όσους ανοίγουν την τηλεόραση για να δουν μόνο καμμιά ταινία, καμμιά μουσική εκπομπή, σάτυρα ή κανένα ντοκυμαντέρ. Τα σέβη μου μόνο σ'αυτούς. Η τηλεόραση είναι αποβλακωτική και επικίνδυνη. 'Οταν είναι και εθιστική, διαλύει και έρωτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Και έλεγα πως να το εκφράσω, πως να το εκφράσω.. :hmm: - ουφ -

Λοιπόν. :D

Βαρέθηκα να βλέπω όλους αυτούς τους αποτυχημένους δημοσιογράφους;
να γίνονται κρατικοδίαιτοι.
Και να μας προσφέρουν ένα σωρό μακακίες,

με τραπεζώματα - Παπαδόπουλος,

με συντροφικά συμμαζέματα - Διγενή, ( είναι δυνατόν;;;; )

με καλέσματα από τον άδη - Τσουκαλά Μπιλιώ, ( που τους βρίσκει;;;; )

με,με,με....Καλά τι την φέραν αυτήν;;;;;; - Κατρίτση!!!!!!

Και πόσα άλλα, τι να πρωτοθυμηθώ, Κυριακή στο χωριό, Κυριακάτικο τραπέζι..

....Έλεος ρε φούστη μου έλεος, ΕΛΕΟΣ.

Δεν έχετε έμπνευση; το ξέρουμε!!

Βάλτε λιοντάρια,
ύαινες,
ζέβρες,
ιπποτάμους,
στρουθουκάμηλους,
παγόβουνα,
λίμνες,
υψίπεδα,
ραχούλές
και χαράδρες.

Βάλτε την σελήνη,
τον Δία,
τον Άρη,
τους Νεφελίμ,
τους Ελοχίμ
τους Ελ,
τους Μελ,

αλλά φτάνει πια, έλεος.

ΕΛΕΟΣ.



:)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Aυτο που εχω βαρεθει να βλεπω στην ελληνικη τηλεοραση ειναι οι κατασκευασμενεs ειδησειs που μαs πασαρουν συνεχωs τα ιδιωτικα και κρατικα καναλια διαστρεβλωνονταs επιμελοs την αληθεια κρυβονταs μαs τη πραγματικη διασταση των γεγονοτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Βασικα οχι οτι βαρεθηκα αλλα μπερδευτηκα γιατι ειναι παρα πολλες.
1)αστυνομικες σειρες τυπου CSI , Law & Order που εξιχνιαζουν εγκληματα
2)σειρες τυπου ΕΝΤΑΤΙΚΗ, Grey's anatomy οπου ολοι ειναι γιατροι
3)Κατι απογευματινες σειρες του Mega τυπου Βερα στο δεξι των Ακριτα-Κυριτση, που παιζουν συνεχεια οι ιδιοι ηθοποιοι. (Τι αθλιοτητες αυτες οι σειρες , κατι πιο εκλεπτυσμενο απο τη Λαμψη του Φωσκολου οπου ολοι ζουν σε βιλες και μιλανε παντα ορθιοι. )
4)Εκπομπες μαγειρικης . (Μα καποιες συνταγες που προτεινουν , χρειαζεται να λερωσεις μια ντουζινα πιατα, ταψια, πολυμιξερ , μπολ, πιρουνια, κουταλες κτλ. Ποιος θα τα πλυνει μετα? Ο floor manager?)
5)Και επ' ευκαιριας τι μαλακια ειναι αυτη η εκπομπη στον Αντεννα "Οικογενεια της Συμφορας" που κανουνε ντεμεκ φαρσες?Γελαει κανεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
3)Κατι απογευματινες σειρες του Mega τυπου Βερα στο δεξι των Ακριτα-Κυριτση, που παιζουν συνεχεια οι ιδιοι ηθοποιοι. (Τι αθλιοτητες αυτες οι σειρες , κατι πιο εκλεπτυσμενο απο τη Λαμψη του Φωσκολου οπου ολοι ζουν σε βιλες και μιλανε παντα ορθιοι. )

ω,ναι

τις βαριεμαι θανατηφορα,,αναρωτιεμαι ποιος τις βλεπει!

και δεν εφταναν αυτες αλλα εχουμε και τουρκικες ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
την τιβι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Σκόνη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τις επαναλήψεις...Βάλτε κάτι καινούργιο βρε παιδιά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kωνσταντίνου και Ελένης,Καφέ της Χαράς,Rolland garros 2011(έχω δει όλους τους αγώνες τουλάχιστον 3 φορες),τούρκικα,ηλίθια wannabe παιδικά με τέρατα που βάζει το σταρ τα ΣΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Κι ενα κοντινο σε κανεναν αντρικο κωλο ρε παιδια.

Δε βλεπουν μονο οι αντρες δελτια ειδησεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
τις διαφημισεις ειδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τις ειδήσεις με τα πολιτικά και τους βλάκες που βγαίνουν στα παράθυρα και λένε μπούρδες:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τα πάντα...όλο τα ίδια τα ίδια και τα ίδια...
Για πέταμα είναι η κεραία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί ή μάλλον σιχαθεί να βλέπω τον Πρετεντέρη, την Τρέμη, τη Σπυράκη, μια άλλη κακομούτσουνη άσχημη, δεν ξέρω όνομα και γενικά όλο αυτό το παρεάκι του δελτίου "ειδήσεων" του μεγκα. Επίσης, έχω βαρεθεί να βλέπω τον Παπαδάκη, την Κανέλλη, τον Καμπουράκη - Οικονομέα. Τέλος, έχω βαρεθεί να βλέπω πολιτικούς, πολιτικές συζητήσεις, πολιτικά ρεπορτάζ και γενικά ό,τι έχει να κάνει με πολιτική. Α, έχω βαρεθεί να βλέπω και αυτό το δίδυμο από το "Καλό μεσημέρι" στο ΚΡΗΤΗ TV. Όσοι είστε απο Κρήτη, ίσως να τους ξέρετε. Δεν νομίζω να υπάρχουν πιο βαρετοί παρουσιαστές από αυτούς. Και η κοπελιά δύσκολα θα πάρει πόδι, αφού τα έχει με τον γιο του ιδιοκτήτη του καναλιού. Και μια και είπα ΚΡΗΤΗ TV, βαρέθηκα να βλέπω και τον Σαχίνη. Για την ακρίβεια, αυτόν δεν τον αντέχω να τον βλέπω ούτε 1 λεπτό, οπότε είναι άλλη κατηγορία. Επιτέλους, αυτό το κανάλι ας κάνει μια ανανέωση. Δε βλέπεται με τίποτα. Για να μη μιλήσω για το "τα σχολεία παίζει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top