Τι περιοδικά και εφημερίδες διαβάζετε;

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Στο μόνο περιοδικό που έχω παραμείνει "πιστός" είναι το National Geographic που είμαι συνδρομητής του από το πρώτο τεύχος (Οκτώβριος 1998).
Κατά τα άλλα, διαβάζω πολλές εφημερίδες που έχουν διαδικτυακή παρουσία σχεδόν καθημερινά. Παλιότερα τα Σαββατοκύριακα αγόραζα "Τα ΝΕΑ", "Καθημερινή", "ΕΛευθεροτυπία", 'ΤΟ ΒΗΜΑ", αλλά πλέον εκεί που έχουν πάει οι τιμές δε συμφέρει. Πολύ σπάνια να πάρω κάποια που έχει καμιά ενδιαφέρουσα ταινία (που δεν μπορώ να βρω με άλλο τρόπο :whistle::whistle:!) ή όταν θέλω καινούριες συνταγές!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
εγω εχω την τυχη να μου ερχονται ΟΛΕΣ οι πρωινες και απογευματινες στο γραφειο, και επισης τα πιο πολλα περιοδικα, αλλα τα μονο που διαβαζω ειναι τα τεχνολογικα


Μπορώ να καβατζώσω όσα γυναικεία περιοδικά σου στέλνουν; :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Στο μόνο περιοδικό που έχω παραμείνει "πιστός" είναι το National Geographic που είμαι συνδρομητής του από το πρώτο τεύχος (Οκτώβριος 1998).
Κατά τα άλλα, διαβάζω πολλές εφημερίδες που έχουν διαδικτυακή παρουσία σχεδόν καθημερινά. Παλιότερα τα Σαββατοκύριακα αγόραζα "Τα ΝΕΑ", "Καθημερινή", "ΕΛευθεροτυπία", 'ΤΟ ΒΗΜΑ", αλλά πλέον εκεί που έχουν πάει οι τιμές δε συμφέρει. Πολύ σπάνια να πάρω κάποια που έχει καμιά ενδιαφέρουσα ταινία (που δεν μπορώ να βρω με άλλο τρόπο :whistle::whistle:!) ή όταν θέλω καινούριες συνταγές!!!

Τα ίδια διαβάζουμε με εξαίρεση τα ΝΕΑ που δεν μου αρέσουν καθόλου λόγω πολιτικής άποψης. Η Ελευθεροτυπία είναι πιο δημοκρατική αλλά απ'ότι μαθαίνω πάει για κλείσιμο λόγω φοβερών χρεών. Την Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία την θέλω κυρίως για το περιοδικό Ε (έχει και τον Αρκά τελευταία σελίδα:)). Διαβάζω επίσης πολλά γερμανικά και αγγλικά περιοδικά και συνήθως οnline το Stern που έχει και καταπληκτικές φωτογραφίες και καλλιτεχνικούς διαγωνισμούς φωτογραφίας. Το Focus είναι κι αυτό πολύ καλό. Αλλά που είναι οι παλιές χρυσές εποχές που κυκλοφορούσε το Readers Digest στα ελληνικά, ο Ταχυδρόμος, οι Εικόνες και το ΕΝΑ ; Ααααχ, αυτές ήταν εποχές, που'σαι ρε Κοσκωτά :D To National Geographic μου αρέσει και μένα, και βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και το περιοδικό ΓΕΩΤΡΟΠΙΟ που εκδίδει μια φορά την εβδομάδα η Ελευθεροτυπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν αγοράζω συνειδητά κάτι, αλλά όποτε μπορώ, θα ψάξω τις κυριακάτικες εφημερίδες! Έτσι, πέρα από την επισκόπηση της ίδιας της εφημερίδας, θα διαβάσω οπωσδήποτε το Βηmagazino, Έψιλον... ε, άμα το 'χω μπροστά μου και το Big Fish.

Πού και πού κάνω την ατασθαλία και παίρνω κάτι γυναικείο ή κουτσομπολίστικο, πχ InTouch ή και Cosmo.

Λατρεύω όμως το Spiegel ή και το Stern ενώ "βουτάω" ευχαρίστως και το Weltwoche του ιχλίμπεντιχ!


https://www.spiegel.de/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ήδη στα περίπτερα έχουν κυκλοφορίσει 2 τεύχοι με αυτά τα καταπληκτικά σκυλάκια φωτογραφιμένα με ευρυγώνιο φακό!
Τρυφερά πλάσματα που γεννήθηκαν από την πρωτοποριακή ιδέα ενός Ιάπωνα φωτογράφου...

Εσείς τα έχετε αγοράσει???
Πώς τα βρίσκετε??? Δεν είναι κούτσικα???:baby:




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
μ αρέσουν από εφημερίδεσ η athens voice και η lifo.άμα βρω και καμιά φορα τη faq. από περιοδικά διαβάζω το cosmo και το free. και τώρα άρχισα να διαβάζω και το γραφίστας.. μ αρέσουν και τα περίεργα περιοδικά. όπως το mystery.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Σε σχέση με 1μιση χρόνο που είχα γράψει έχω διαφοροποιηθεί λίγο:

Δεν είμαι φανατική με εφημερίδες, διαβάζω των γονιών μου, ξεφυλλίζω και θα σταθώ σε κάτι συγκεκριμένο αν το βρω ενδιαφέρον. Τις Κυριακές ο μπαμπάς παίρνει πολλές, οπότε έχω και διαβάζω. Μου αρέσει πολύ το περιοδικό της Καθημερινής.

Περιοδικά παίρνω Cosmo, Diva και πολλές φορές Madame Figaro, Marie Claire και Votre Beaute που είναι μέσα στο Θέμα. Όταν θέλω να ταξιδέψω παίρνω και περιοδικά με προορισμούς. Είμαι συνδρομήτρια στο βρετανικό Glamour κι αν βρω παίρνω και το Company και είμαι φανατική του free press, κυρίως Lifo και Look.

Ότι και να μου δώσεις θα το διαβάσω παρόλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Τον σνομπάρω κάπως τον παραδοσιακό τύπο είναι η αλήθεια. Τα περιοδικά που αγόραζα συστηματικά ήταν το Metal Hammer το οποίο εγκατέλειψα όταν συνειδητοποίησα πως σε κάθε σελίδα βλασφημούσα για κάτι και το Focus που επίσης εγκατέλειψα όταν συνειδητοποίησα ότι με φόρτωνε πληροφορίες τις οποίες ξεχνούσα την επόμενη μέρα.

Πρόσφατα, με την ευγενική συνδρομή ενός καλού ανθρώπου, ανακάλυψα το Ζενίθ, που με ενθουσίασε με τη θεματολογία, το βάθος επεξεργασίας και τις πολλαπλές εκλάμψεις που μου δημιούργησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Από εφημερίδες διαβάζω Ελευθεροτυπία, Νέα και μερικές φορές το Κυριακάτικο Έθνος αν έχει κανένα καλό DVD, και μια φορά το μήνα παίρνω την Καθημερινή επειδή έχει μέσα το περιοδικό "Φωτογράφος".
Επίσης, όχι τακτικά, αραιά και που, παίρνω περιοδικά για computers, χωρίς να έχω προτίμηση σε κάποιο, όποιο μου γεμίσει το μάτι εκείνη τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas21

Νεοφερμένος

Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
απο μικρος διαβαζα hardcore περιοδικα οπως : μικυ μαους,ντοναλντ,κομιξ,αστεριξ κ οβελιξ,λουκη λουκ,αρκα κ.α
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Έχετε κάποιο αγαπημένο περιοδικό το οποίο να διαβάζετε συστηματικά και τι θεματολογίας είναι; :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Διαβάζω διάφορα που παίρνω από τις κυριακάτικες εφημερίδες (τύπου BHMAdeco που τα κρατάω κιόλας) ή τα γυναικεία και φυσικά τα ευρείας ύλης που δίνουν. Πρόσφατα έπεσα όμως πάνω σε ένα πολύ αγαπημένο μου περιοδικό που το έπαιρνα ως φοιτήτρια, το Εντευκτήριο. :book:Πρόκειται για λογοτεχνικό περιοδικό! Είναι μάλιστα ωραία δεμένο σαν βιβλίο και εύκολα αποθηκεύεται στη βιβλιοθήκη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω τελευταία εφημερίδες.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Δεν διαβαζω ουτε περιοδικά ουτε εφημεριδες. Ολα απο το διαδίκτυο 🤷‍♀️
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Διαβάζω ειδήσεις απο το Internet.

1) Καθημερινή
2)Σκαι
3)CNBC
4) Canadian Broadcasting corporation
5) The economist
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top