Έχοντας θέση υψηλότερη των ικανοτήτων μας...

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αλλά ο στόχος του είναι -αν είναι αυτού του είδους το αφεντικό- να βρει κάποιον όσο γίνεται καλό για όσο γίνεται λιγότερα λεφτά...

Μπινγκοοοοο!!!!;)

(τα περισσοτερα ειναι αυτου του ειδους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πρώτον θα ήθελα να δω το δικό σου CV :P

Κατά δεύτερον αν έπρεπε να είμαστε αυθεντία σε ότι γράφαμε στο ως προσόν, μάλλον θα είχαμε άδειο CV.

Δεν μιλάω για τραβηγμένα παραδείγματα όπως αυτό της Αθηνάς με την γραμματέα, αλλά πχ εγώ που ξέρω C πχ, δηλώνω ότι ξέρω C, αλλά όπως είναι φυσικό δεν μπορώ να τα ξέρω όλα. Μπορώ να μάθω ότι μου ζητηθεί όμως. Αντίστοιχα και με το photoshop. Ξέρω τόσα, δεν δηλώνω γραφίστας, αλλά για γενικές ανάγκες ξέρω. Δικαιούμαι να τα δηλώσω; :worry:
Ποίος μίλησε για όλα; Ένας προγραμματιστής της C μόλις διαβάσει το manual για κάτι που δεν ξέρει το μαθαίνει, έτσι δουλεύουν όλοι με manuals. Το ίδιο και ένας γραφίστας, αν διαβάσει μια νέα τάση στην γραφιστική αμέσως θα μπορεί να χειριστεί σε αντίθεση με εμένα που το μόνο που θα καταφέρω είναι στην καλύτερη να την αντιγράψω.

Το γελοίο για εμένα είναι να πεις ευσυνείδητα ψέματα, π.χ. εγώ θεωρώ ότι ξέρω καλά τα Vista, μπορεί ωστόσο κάποιος να με κάνει Ρόμπα στο τομέα αυτό. Όμως να πω ότι γνωρίζω Linux ενώ το μόνο που ξέρω είναι να πατάω apt-get στην κονσόλα ε αυτό το λέω υποκρισία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε Πάνο. Και τα ψέματα θέλουν την τέχνη τους. Κι ένα καλό λόγο να τα λες εξ' αρχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Σε τελική με το να πω ότι έχω περισσότερα προσόντα απο ότι έχω πραγματικα, αν τελικα με τις ικανοτητες μου τα βγάλω περα, σε τι ζημιώνω τον εργοδότη μου? Εκανα τη δουλειά μου έτσι όπως "υποσχέθηκα" ότι θα την κάνω? Ναι κι ολα καλα. Δεν την εκανα?

Τίποτα πιο πολύ από αυτό!





Και επίσης FYIExposed και από δω, αυτό που ξεχωρίζει μία σοβαρή μεγάλη επιχείρηση από μία άλλη (που καταπώς φαίνεται ως τώρα δεν έχεις δουλέψει ούτε σε μεγάλη ούτε σε μικρή, αλλιώς η γνώμη σου δε θα ήταν χωρίς κανένα ουσιαστικό επιχείρημα) είναι ότι δε θέλει γνώσεις 5 προγραμμάτων, θέλει ένα μυαλό.
Αν εκτιμήσει το μυαλό σου, θα σε πάρει κορίτσι και θα σε κάνει γυναίκα :P

Αν έχεις το backgroundμαθαίνονται όλα.
Και ο εργοδότης σου το ξέρει.
Μια δουλειά 5 ατόμων ενδεχομένως να απαιτεί κάποιον ετοιμοπαράδοτο :P και καλά θα κάνουν στη συνέντευξη ή στα τεστ δεξιοτήτων (μουχαχα) που κάνουν να προσπαθήσουν να το διασταυρώσουν.
Αλλιώς κακό του κεφαλιού τους.

Η δική μου εταιρεία πάντως για να σε προσλάβει σε περνάει από 5 συνεντεύξεις.
Όχι μία, όχι δύο αλλά πέντε.
Και βασικά νιωθω περήφανη που ξεγέλασα και τους πέντε και τελικά ανταποκρίθηκα κι όλας :D




Και παρεμπιπτόντως, κάθε σοβαρός εργοδότης που δε σε προσέλαβε για ξεπέτα, αλλά για μία μακροχρόνια συνεργασία, ειδικά σε πρόσφατους απόφοιτους, αναγνωρίζει ότι χρειάζεσαι κανένα εξάμηνο ουσιαστικής προσαρμογής.

Σε 6 μήνες δεν μαθαίνεις δύο προγράμματα, αλλά πολλά πράγματα περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
To Eδάδι τα λέει πολύ καλά! Έτσι ακριβώς! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εχει τύχει να βρώ δουλειά που να είναι καλή, να έχω τα προσόντα αλλα να είμαι σύγουρη ότι δεν μπορώ να το κάνω, είπα λοιπόν πώς μπορω και έβαλα άλλες παραμέτρους, χρεισιμοποιησα αυτά που είμουν καλή πραγματικά και τα προσάρμοσα στις ανάγκες του γραφείου, και αυτά που δεν μπορούσα να τα κάνω ή δεν ήξερα ρωτούσα βάση παρόμοιων εμπειριών μου π.χ. ξέρω 6 προγράμματα τιμολόγισης, αλλα στο γραφείο είχε ένα άλλο που δεν ήξερα, ρωτούσα βάση της πείρας μου στα άλλα και ρωτούσα λέγοντας πώς είχα καιρό να το πιάσω..

Ετσι έμαθα και μπορούσα να αναπεξέλθω, τ΄ωρα που είμαι 2 χρόνια σε αυτή την δουλειά το επίπεδο του ατόμου που μπορεί να με αντικαταστήσει πρέπει να έχει παραπάνω ικανότητες απο ότι όταν ξεκίνησα και είναι δύσκολο να εκπεδέυσεις κάποιον βάση αυτών που έυτιαξα εγώ, αρα δεν παίζει ρόλο η ικανότητα αλλα καμιά φορά η ας το πούμε εξυπν΄'αδα του να ανοίγεις νέες πόρτες όταν σε κάποιες δεν έχουμε το κλειδί;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Έχοντας δει αρκετά από εργοδότες, συνεντεύξεις, βιογραφικά, έχω να πω τα εξής:
έναν σοβαρό εργοδότη δεν τον ξεγελάς, για πράγματα που δεν γνωρίζεις ή δεν έχεις ιδέα.
Όλοι οι εργοδότες σου φουσκώνουν τα περί μισθών/εξέλιξης/κλπ, ξέρουν όμως πολύ καλά τι ζητάνε από σένα.
Η έκβαση της συνέντευξης εξαρτάται από το τι προτίμησες να φουσκώσεις: τις εσωτερικές σου χάρες (είμαι φίνο κοριτσάκι, τα πάω καλά με όλους, κλπ), τις γνώσεις σου επί του αντικειμένου, τις δευτερεύουσες γνώσεις σου (που όμως χρειάζονται καμιά φορά)...
Οι εργοδότες εκτιμούν την ειλικρίνεια και τρελαίνονται να τους πουλάς τον εαυτό σου (άσχετα αν αυτοί δεν το κάνουν τελικά).

Εν κατακλείδι, το αν η θέση είναι υψηλότερη των δυνατοτήτων μας είναι πάρα πολύ σχετικό. Για μένα ισχύει περισσότερο το ότι ο εργοδότης ξέρει ότι ζητάει παραπάνω και τζογάρει εκ του ασφαλούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ρε συ dooo, ασχετο αν συμφωνω πολυ με το ποστ σου.
Ενας εργοδοτης που ας πουμε σου κανει συνεντευξη, δεν ειναι παντα πχ ο απευθειας υπευθυνος σου.
Ειδικά αν η συνέντευξη γινεται απο καποιον μανατζερ που λιγο ξερει τελικα το αντικειμενο της δουλειας μιας και οι μανατζερς δεν ξερουν ποτέ τίποτα.
Δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο να τον κοροιδέψεις ε?

Btwποια είναι η γνώμη σας για τους managers?
Γνωρίζετε άλλη δουλέιά ποιο παρασιτική από τη δική τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ρε συ dooo, ασχετο αν συμφωνω πολυ με το ποστ σου.
Ενας εργοδοτης που ας πουμε σου κανει συνεντευξη, δεν ειναι παντα πχ ο απευθειας υπευθυνος σου.
Ειδικά αν η συνέντευξη γινεται απο καποιον μανατζερ που λιγο ξερει τελικα το αντικειμενο της δουλειας μιας και οι μανατζερς δεν ξερουν ποτέ τίποτα.
Δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο να τον κοροιδέψεις ε?

αν δεν είναι ο μάνατζέρ σου, δεν είναι δύσκολο να τον κοροιδέψεις.Συνήθως, πρώτα αυτοί σε ελέγχουν για τις γνώσεις σου...Αν σε αυτό είσαι οκ, σε κόβουν στα γρήγορα και από χαρακτήρα και σε περνάνε στις υπόλοιπες συνεντεύξεις, όπου ολοκληρώνεται η εικόνα σου..
εμένα ο μέγιστος αριθμός ακολουθιών συνεντεύξεων είναι 4, με τον 4ο να είναι ο Διευθύνων Σύμβουλος της εταιρείας..ε προφανώς η τελευταία αυτή συνέντευξη ήταν μούφα, απλά ήθελε ο τύπος να δείξει ότι μαμεί και δέρνει και τα ξέρει όλα στην εταιρεία..λες πάλι το παραμυθάκι, χαμογελάς με σιγουριά πια (δεν υπάρχει περίπτωση να πει όχι στη πρόσληψη, εκτός κι αν του έχεις κάνει μεγάλο κακό και δε το ξέρανε οι απο κάτω του:P) και αυτός χαίρεται με τα γαμάτα και άνετα άτομα που προσλαμβάνει. everybody's happy.

Άσχετο. Ο μεγιστος αριθμός Interviewers από τον οποίο έχω περάσει είναι 7!!! Ο καθένας με ρωτούσε το μακρύ του και το κοντό του, αλλά είχαν πλάκα οι τύποι...Κάνανε όλες τις ερωτήσεις σε μία μόνο συνέντευξη!! cool!!!!!!!!

Btwποια είναι η γνώμη σας για τους managers?
Γνωρίζετε άλλη δουλέιά ποιο παρασιτική από τη δική τους.
προτιμώ να παίρνω τα ίδια λεφτά, αλλά να μην είμαι μάνατζερ. Αυτό τα λέει όλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Btwποια είναι η γνώμη σας για τους managers?
Γνωρίζετε άλλη δουλέιά ποιο παρασιτική από τη δική τους.
OXI! .-
:P

Nα πω κάτι σε αυτό που λέει η dooo. Όταν είχα πάει για πρόσληψη στη..μεγάλη εταιρία [:P] που με προσέλαβε, υπερεκτιμώντας ( να το θέσω κομψά) τις γνώσεις μου σε Unix, η manager του τμήματος είχε βρεθεί manager ύστερα από 1 δεκαετία μηχανικός στο εν λόγω τμήμα. Προφανώς και αν ήθελε να με ξεσκίσει θα με ξέσκιζε. Προφανώς και συμπάθησε (όπως αποδείχτηκε εκ των υστέρων) τον... καλό μου χαρακτήρα, το ότι της έδειξα ότι τα ... πιάνω (έριξε κανά 2 πράγματα στη συνέντευξη που τα "έπιασα" και ανταπάντησα, και όπως προέκυψε το έκανε "επιτήδες"), το ότι δεν καιγόταν για κάποιον ετοιμοπόλεμο εκείνη τη στιγμή, είχε δλδ το περιθώριο να με εκπαιδεύσει στο εξάμηνο που χρειαζόταν πριν με ρίξει στα βαθιά, ότι είχε εκείνη τη στιγμή τη διάθεση να δώσει ευκαιρία σε κάποιον νέο απόφοιτο, ότι οι αποδοχές που θα ζητούσα θα ήταν χαμηλότερες προφανώς από τον ... ετοιμοπόλεμο με την 2ετη-3ετη-5ετη εμπειρία. Προφανώς οοοοοολα αυτά μετράνε.


1 χρόνο μετά ήρθε νέος manager στο τμήμα και αυτό συνενώθηκε με 2 άλλα. Ο νέος manager έπρεπε να συντονίζει 3 αντικείμενα, ενώ ο ίδιος δεν ήξερε πραγματικά κανένα από αυτά (μιας και είχε μια βραχύβια θητεία σε άλλη εταιρία ως μηχανικός ενός...4ου πράγματος :blink:).
Kαλά που διέλυσε το τμήμα (αυτό νομίζω έχει να κάνει με το...χαρακτήρα του :P), επειδή είχαν φύγει αρκετοί ακριβώς πριν αναλάβει έπρεπε και στους 3 τομείς να προσλάβει νέους. Έπαιρνε μαζί του στις συνεντεύξεις και τον εμπειρότερο /παλαιότερο μηχανικό του κάθε τομέα. Ε, καθένας από τους 3 μετά από κάθε συνέντευξη ...τράβαγε τα μαλλιά του κυριολεκτικά με το πόσο αλλού ντ'αλλου ήταν οι εκτιμήσεις του Manager και πόσο εύκολα του πούλαγαν οι υποψήφιοι φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Δεν ξέρω για τα άλλα 2 τμήματα (έφυγα από την εταιρία πριν προσλάβουν νέους, ασε που δεν ξέρω το αντικείμενο) αλλα στο δικό μας τμήμα έμεινε ενθουσιασμένος και προσέλαβε τελικά, με χοντρό μισθό, ένα άτομο που του πούλησε τον εαυτό του τρελά και στους 2 μήνες που συνεργαστήκαμε με ρωτούσε πράγματα που δεν τα είχα απορία εγώ ούτε στις πρώτες 15 μέρες! Τόσο προφανή ήταν (!). Από ότι μαθαίνω στο μεταξύ, εδώ και ένα χρόνο που έχει προσληφθεί εκτός από 2-3 ... καταστροφές σε server δεν έχει καταφέρει να φέρει τπτ σε πέρας και τον έχουν περιορίσει σε ...βοηθητικές δουλειές... Οπότε το τι βλέπει ο manager και πόσο καλά εκτιμά... είναι μεγαααααααλη ιστορία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Θα πω κι εγώ την εμπειρία μου με το δικό μου μεγάλο διευθυντή με τον οποίο υπέγραψα το συμβόλαιο μου και όπως ανέφερε η δοοο είχε την υφάρα, «Εγώ κι άλλος κανείς»!

Ο τύπος γ@μει και δέρνει σε επίπεδο τοπικό και διεθνές.
Εκεί μεταξύ καφέ και συζήτησης αποφασίζει να κοιτάξει το βιογραφικό μου.


Με ρωτάει... «Α, έχεις κάνει εκείνο το πρότζεκτ» και αναφέρει το όνομα της σχετικής τεχνολογίας.
Λέω ναι!
Μου λέει, ήμουνα υπέυθυνος της τάδε ευρωπαικής επιτροπής για το θέμα αυτό.
Γαμάτο σκέφτομαι, θα ακούσω πολυ ένδιαφέροντα πράγματα, οπότε τον ρωτάω λεπτομέριες, τι ήτανε καινοτόμο στη δουλειά που κάνανε (γιατί το αντικέιμενο ήταν ακριβώς το ίδιο, συνεπώς το ήξερα καλά) κτλ.

Αποδεικνύεται ότι ο τύπος δεν ήξερε τίποτα, όμως τίποτα και είτε μιλούσαμε για WiFi, WiMAXή φρυκτωρίες για αυτόν θα ήταν το ένα και το αυτό σύστημα τηλεπικοινωνιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
χαχαχχαχαχααχ εδάδι, τουλάχιστον ξέρουν να σε διασκεδάζουν:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
{Off topic} Εδαδ είσαι των...τηλεπικοινωνιών?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Όχι, είμαι των επικοινωνιων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειναι της ανθρωπινης επαφης.

Εγω μετα την τελευταια συνεντευξη σε γαμαω εταιρια και για θεση με 10 λεξεις τιτλο, που ηθελε προυπηρεσιες και δε συμμαζευεται, οπου τελικα η δουλεια ηταν να φτιαχνεις φυλλαδια κιτς αισθητικης του '80(η γιαγια μου το κανε ανετα με εκπαιδευση 2 ωρων μαζι με το καφεδακι ΚΑΙ τις προβλεψεις με την κυρια Μεροπη), δεν εχω κανεναν ενδοιασμο να δηλωσω ως χομπυ σαφαρι στο αμαζονιο, και στις τεχνικες γνωσεις αριστη γνωση Ολων Των Προγραμματων Που Δημιουργησε Ανθρωπινο Χερι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
α ρε κορπς....εγραψες παλι...!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Περα απ'το τραγικο του πραγματος το εχω πραγματικα απορια..
Ζητουσαν 3 χρονια προυπηρεσια, και γνωση ολων των σχετικων προγραμματων ΠΟΛΥ καλα τονιζαν.. Και ενταξει, εγω εστειλα με το σκεπτικο "μπαααας και" γιατι πιστευα οτι πραγματικα ηταν ο,τι ελεγε, και χωρις να πληρω τις προυποθεσεις- ημουν ειλικρινης για καποιον λογο.
ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ... Για να απορριψω εγω τη θεση που ειχα τα μισα απ'οσα θελαν, και φανταζομαι τι γελια θα ριξαν οσοι πηγαν εχοντας ολα τα προσοντα..γιατι στα δγιαλα δεν βαζουν μια ρεαλιστικη αγγελια που θα λεει την πραγματικη δουλεια, και ταπραγματικα προσοντα που χρειαζονται?? Τι κερδιζουν απ'αυτο εκτος απ'το να τρωνε τον χρονο μας? (οχι τιποτα αλλο, ειχα αργησει κιολας και πηρα ταξι μη χασω την ευκαιρια! τα λεφτα μου πισω ρε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Θέλω αυτόν που μου βάζει κατα συρροή πλην ένα στο εκτελεστικό απόσπασμα τώρα. :devil:


Βασικά, χωρίς πλάκα, με ενοχλεί γιατί ότι λέω από μία οπτική τριβής με το αντικείμενο και μάλιστα σε περιβάλλον αξιώσεων.

Λίγο ίλεος βρε πιδιά!

BTW το σχετικό με τους μάνατζερς, που θα το φωνάζω όσο ζω το χαρακτηρίζει απόλυτα το ανέκδοτο με το "Άσε κάτω το σκύλο μου".

Επίσης, μία άλλη παράμετρος.

Αν εγώ έχω αμοιβή ας πούμε 30000 το χρόνο.
Ξέρετε πόσα χρήματα παίρνει ο τύπος που με μανατζάρει για μένα το χρόνο?
Μόνο για μένα?
Αμοίβεται για τη δουλειά που κάνω ΕΓΩ τουλ άλλα 60000 το χρόνο!

Είμαστε καθόλου σοβαροί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Eδάδι... Once more...ζωγραφίζεις!!!! :clapup:

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Από εξωτερικό τι εμπειρίες έχετε, από ειλικρινείς και μη αγγελίες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top