Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,815 μέλη και 2,471,788 μηνύματα σε 78,603 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 309 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.
8
17,02%
Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.
4
8,51%
Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.
4
8,51%
Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.
15
31,91%
Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.
12
25,53%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ
5
10,64%

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 01:22, 12-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από pote ksana
Ωραίο σαν ιδέα. Όταν είσαι νέος,βασικά.
Το να δεις έναν πενηντάρη γυμνιστή θα ήταν τραγικό. Αντίθετα ταιριάζει στον ψυχισμό των νέων ο γυμνισμός=ελευθερία,επαφή με τη φύση,τολμηρή αγνότητα..
βασικά δεν με πολυενδιαφέρει το παρόν τόπικ , προσωπικά δηλαδή δεν με απασχολεί , αλλά νομίζω πως αν πρέπει να αποφανθούμε το συμπέρασμα δεν θα πρέπει να έχει όρο ηλικίας . Κάτι τέτοιο είναι περίπου φασιστικό - ακόμα και αν το θέτεις ανυποψίαστη και χαλαρή , δεν αμφιβάλλω για αυτό
6
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

pote ksana (Ούφ!)

Δραστήριο Μέλος

H Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H pote ksana έγραψε: στις 01:39, 12-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
βασικά δεν με πολυενδιαφέρει το παρόν τόπικ , προσωπικά δηλαδή δεν με απασχολεί , αλλά νομίζω πως αν πρέπει να αποφανθούμε το συμπέρασμα δεν θα πρέπει να έχει όρο ηλικίας . Κάτι τέτοιο είναι περίπου φασιστικό - ακόμα και αν το θέτεις ανυποψίαστη και χαλαρή , δεν αμφιβάλλω για αυτό
Καλά,μιλώντας για τον εαυτό μου έχω να πώ,οτι στα 20 μου θα το έκανα,στα 50 μου όμως με τίποτα!! Από αισθητικής πλευράς είναι αίσχος. Φασίστρια δεν είμαι,όποιος θέλει να τα βγάλει στα 50 του, έχει την άδεια μου..
2
2
Παράθεση

negative

Δραστήριο Μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 387 μηνύματα.

O negative έγραψε: στις 02:53, 12-08-09:

Δεν νομίζω ότι ο γυμνισμός έχει να κάνει με την ηλικία.
Αυτοί που επιλέγουν να κάνουν γυμνισμό δεν νομίζω ότι περνάνε πρώτα από κέντρα αισθητικής ή από σκληρές δίαιτες.Απλά κάνουν γυμνισμό....δηλαδή απλά κάνουν μπάνιο.
Τώρα γιατί ο 50αρις 50αρα είναι αντιαισθητικό να κάνει γυμνισμό δε το καταλαβαίνω.....
Επειδή δεν έχει το σώμα μιας ενός 20?Μάλλον αυτό θα ήταν το αντιαισθητικό.....
6
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 14:04, 12-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από maraki32
Cibyllian πρέπει να το διασκεδάζεις το πράγμα. Δεν θα ξεχάσω στη Μήλο πριν κάποια καλοκαίρια να παιζουν ρακέτες σε τετράδες, αντρες με πλουσια τα ελέη και να πηγαίνουν πέρα δώθε πέρα δωθε και κάναν και καρφιά!!
Δεν με ενοχλούν παιδί μου οι άνθρωποι, ας κάνουν ότι θέλουν, δεν έχω πρόβλημα. Λέω απλά ότι δεν ταιριάζει στην αισθητική μου. Εγώ δηλαδή δεν θα έκανα. Δεν με ενοχλεί καθόλου όμως ότι άλλοι κάνουν. Έχει τύχει μάλιστα να πάω και σε παραλία γυμνιστών - όχι για να πάρω "μάτι", όπως κάποιος έγραψε, αλλά γιατί ήταν η μόνη προστατευμένη από αέρα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα, εφόσον αυτοί αισθάνονται άνετα, μεγειά τους με χαρά τους.
Παράθεση

pote ksana (Ούφ!)

Δραστήριο Μέλος

H Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H pote ksana έγραψε: στις 14:06, 12-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από negative
Δεν νομίζω ότι ο γυμνισμός έχει να κάνει με την ηλικία.
Αυτοί που επιλέγουν να κάνουν γυμνισμό δεν νομίζω ότι περνάνε πρώτα από κέντρα αισθητικής ή από σκληρές δίαιτες.Απλά κάνουν γυμνισμό....δηλαδή απλά κάνουν μπάνιο.
Τώρα γιατί ο 50αρις 50αρα είναι αντιαισθητικό να κάνει γυμνισμό δε το καταλαβαίνω.....
Επειδή δεν έχει το σώμα μιας ενός 20?Μάλλον αυτό θα ήταν το αντιαισθητικό.....
Εντάξει,δεν ζούμε στο '60 που έκαναν γυμνισμό για πνευματικούς λόγους!

Επίσης πάρε μια γυμνή φωτογράφηση μιας 50άρας και μια γυμνή φωτογράφηση 25άρας, και θα δεις την (αισθητική) διαφορά. Και πάλι,ας τα βγάλουν,δεν έχω αντίρρηση,καμμία,και στα 20 και στα 40 και στα 60.. Δεν μιλάμε για κοιλιακούς τώρα... απλά δεν εκτίθεσαι αν δεν έχεις μια αξιοπρεπή φυσική κατάσταση για τα δεδομένα της ηλικίας σου,θέμα αυτογνωσίας πιο πολύ.
7
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 16:21, 12-08-09:

ταμπου για ποιο λόγο ο γυμνισμός?
Ισα ισα που σου αφαιρει οποιοδηποτε κομπλεξ εχεις με το σωμα σου.
δεν εχει να κανει με ηλικιες κατα τη γνωμη μου ουτε με σωματοτυπους.
αυτα τα σκεφτονται οσοι πονηρευονται.
δε κανεις γυμνισμο με πονηρο σκοπο για να χασκογελασεις η να θαυμασεις.
κανεις καθαρα για σενα να νιωσεις ελευθερος.

Υπαρχουν παραλιες γι αυτον ακριβως τον λογο.
και οποιος το κανει με παρεα κι οχι μονος πρεπει να χει και την καταλληλη παρεα, τα ιδια μυαλα δηλαδη.

(προσωπικα δεν εχω κανει αλλα θαθελα)
1
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 16:50, 12-08-09:

Πέρυσι στην παραλία, ο φίλος μου μονολογούσε φωναχτά κάποια στιγμή, πως κανένα σώμα δεν είναι τέλειο, αλλά κάθε ανθρώπινο σώμα έχει μια δική του ιδιαίτερη ομορφιά... Η σκέψεις του με έβαλαν σε σκέψεις.
Πράγματι, κάθε σώμα, όσο γερασμένο, ατσούμπαλο και στρουμπουλό κι αν είναι, έχει μια δική του ιδιαίτερη γοητεία, αρκεί να είσαι διατεθειμένος να την αναγνωρίσεις. Πολλοί καλλιτέχνες έχουν αποτυπώσει αυτού του είδους την ομορφιά, σε έργα που μόνο αποστροφή δεν προκαλούν.

Η αίσθηση του ωραίου καλλιεργείται μέσα μας, μέσω κοινωνικά αποδεκτών κλισαρισμένων αναλογιών που αλλάζουν από εποχή σε εποχή και από τόπο σε τόπο.

Παρ' όλ' αυτά, αδυνατώ κι εγώ να συλλάβω γιατί ένας 60άρης δε δικαιούται να κάνει μπάνιο γυμνός και γιατί θα πρέπει η αυτογνωσία της κατάστασης του κορμιού του να τον αποτρέψει. Ίσα ίσα, ένας άνθρωπος συμφιλιωμένος με το κορμί του, δεν εκτίθεται διόλου, αφού το ζητούμενο είναι η επαφή με το υγρό στοιχείο και η απόλαυση του Ήλιου και της Θάλασσας και όχι τα αδιάκριτα και επικριτικά μάτια ανθρώπων που ορίζουν το ωραίο σύμφωνα με τη μόδα.
10
Παράθεση

ninetta (ninetta)

Νεοφερμένος

H ninetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H ninetta έγραψε: στις 04:00, 17-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
...καλά μεταξύ μας kakerlak το μαγιό δεν απομονώνει αεροστεγώς τις ευαίσθητες περιοχές από την άμμο και το νερό...
η ώρα που κάνει το μαγιό να στεγνώσει πάνω μας (και αυτό αφορά ειδικότερα τις γυναίκες) είναι αρκετή να βοηθήσει να αρπάξουμε τα "διάφορα".
ας μην ξεχνάμε ότι οι συνθήκες επιβίωσης και αναπαραγωγής των μικροβίων απαιτούν α) ζέστη + β) υγρασία.
ένα σώμα που δεν φορά μαγιό στεγνώνει πολύ γρηγορότερα με την άμεση έκθεση σε αέρα και ήλιο.
επιπλέον, για να υπάρχει ελαστικότητα στα μαγιό βάζουν πάντα μέσα ένα ποσοστό λίκρας (πράγμα που επιβραδύνει ακόμη περισσότερο τη διαδικασία στεγνώματος, ακόμη κι αν το μαγιώ είναι κυρίως βαμβακερό).
Παράθεση

kwstas21

Νεοφερμένος

Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O kwstas21 Den eimaste kala dn exoume mualo!!! xD έγραψε: στις 14:40, 24-08-09:

αμα δεις τετοιο κοσμο να κανει γυμνισμο μπορεις να τυφλωθεις! οποτε γυμνισμος με μετρο
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Norbit-movie-01.jpg
Εμφανίσεις:  169
Μέγεθος:  83,8 KB  
5
Παράθεση

negative

Δραστήριο Μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 387 μηνύματα.

O negative έγραψε: στις 14:42, 24-08-09:

Και όμως η κυρία μπορεί να γίνει ένα εξαίρετο έργο τέχνης....
5
Παράθεση

ninetta (ninetta)

Νεοφερμένος

H ninetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H ninetta έγραψε: στις 12:47, 31-08-09:

πες τα βρε negative!
κι εγώ τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα φιγούρα. με την μποτιτσελική ή με την αλμοδοβαρική οπτική γωνία.
1
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 14:02, 12-09-09:

Είμαι υπερ του γυμνισμού σε κατάλληλες παραλίες όχι ότι θα με πειράξει κάποια να κάνει topless σε μία κοινή παραλία.Προσωπικά δεν έχω κάνει αλλα θα ήθελα παρα πολύ να κάνω...Το μόνο που έχω κάνει είναι να βουτήξω με το μαγιό και να βγάλω το πάνω μέρος όταν είχα μπεί βαθιά στην θάλασσα γιατί ήταν "οικογενειακή" παραλία. Ηταν υπέροχη αίσθηση και το συστήνω ανεπιφύλακτα...Πραγματικά απίθανη αίσθηση!

Btw...το σώμα πιστεύω πως δεν θα πρέπει να έχει κάποιου είδους στανταρντς...Π.χ εγώ που θα έκανα άνετα δεν θεωρούμε και καλλίγραμμη...όπως είπαν και κάποιοι παραπάνω με τον γυμνισμό ξεφεύγεις από τέτοια ταμπού!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Noisette : 12-09-09 στις 14:05. Αιτία: Ξέχασα κάτι...
1
Παράθεση

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 427 μηνύματα.

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε: στις 19:45, 12-09-09:

Σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που δεν αντιμετωπίζουν τον γυμνισμό ως ταμπού, αλλά όταν μια "ωραία" γυναίκα εμφανίζεται γυμνή σε μία παραλία γίνεται δυνάμει αντικείμενο πόθου. Δεν το λέω ηθικολογικά, απλώς, όπως και να' χει, ακόμα κι όταν ένας γυμνιστής είναι, π.χ, άτομο καλλιεργημένο, υψηλής αισθητικής κι έτσι... πολύ ανωτάτου... δεν είναι δυνατόν να αντιμετωπίζει συνεχώς το γυμνό σώμα σαν ένα όμορφο άγαλμα που τέρπει την αισθητική του και μόνο. Ακόμα κι αν δεν έχουμε να κάνουμε με κραυγαλέες καταστάσεις (να παρεισδύουν "γυμνιστές" μπανιστηρτζήδες π.χ), μία γυναίκα, στην ιδέα ότι υπάρχει η πιθανότητα να τραβήξει επάνω της βλέμματα πόθου, μπορεί να αισθάνεται αμηχανία να εμφανιστεί γυμνή, ενώ ένας άντρας να αισθάνεται άβολα με το να βλέπει ο ίδιος, γιατί, ναι μεν ένα γυμνό σώμα μπορεί να μην διεγείρει την επιθυμία όσο ένα σέξι ντύσιμο, πλην όμως η σεξουαλική επιθυμία μας χαρακτηρίζει όλους λίγο ή πολύ, οπότε πάντα υπάρχει η πιθανότητα το γυμνό σώμα, εκτός από "έργο τέχνης", να ιδωθεί και ως "πειρασμός"

τεσπα...εντάξει... απ' την άλλη μπορεί κάλλιστα κάποιος/κάποια να φορέσει γυαλιά ηλίου, να απολαύσει ήλιο και μπανάκι, αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα. 8) Πάντως, εγώ γυμνισμό έκανα σποραδικά για 4, 5 χρόνια περίπου και μάλιστα με την άδεια των γονιών μου. Μετά το νηπιαγωγείο όμως συνεχίζω σταθερά με τόπλες.

τέλος (ετεροχρονισμένου ποστ ;ρ)

9
Παράθεση

Dimis2010

Νεοφερμένος

Ο Dimis2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Dimis2010 έγραψε: στις 18:44, 23-10-10:

Εγώ παιδιά έχω κάνει και όχι μόνο μία φορά. Είναι όντως κάτι το μοναδικό σαν αίσθηση. Φυσικά και θα το ξαναέκανα. Όταν το έκανα ένιωθα πολύ απελευθερωμένος και δεν με πείραξε καθόλου που με είδε ορισμένος κόσμος και δη γυναίκες γυμνό.
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 18:47, 23-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Dimis2010
... δεν με πείραξε καθόλου που με είδε ορισμένος κόσμος και δη γυναίκες γυμνό.
αρκει ο κοσμος που σε ειδε να ηταν επισης γυμνιστες. μην επαθε κανα η εμφραγμα η γιαγια στη γωνια με τα εγγονια να παιζουν στην αμμο.
3
Παράθεση

Dimis2010

Νεοφερμένος

Ο Dimis2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Dimis2010 έγραψε: στις 18:51, 23-10-10:

Όχι δεν ήταν τέτοιες παραλίες ούτε ήταν με πολύ κόσμο. Ήταν απόμακρες παραλίες, όπου υπήρχαν ορισμένοι γυμνιστές και ορισμένες γυμνίστριες. Πάντως γενικά μου άρεσε πολύ η όλη φάση.

Ήταν μάλιστα και μία κοπέλα που έκανε επίσης γυμνισμό και με παρακάλεσε να με βγάλει φωτογραφία χωρίς το μαγιό μου, γιατί της άρεσα και δεν της είπα όχι. Την τράβηξα βέβαια και εγώ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria.... : 23-10-10 στις 20:02. Αιτία: Συγχώνευση συνεχών μηνυμάτων
1
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 19:25, 23-10-10:

Ήταν μάλιστα και μία κοπέλα που έκανε επίσης γυμνισμό και με παρακάλεσε να με βγάλει φωτογραφία χωρίς το μαγιό μου, γιατί της άρεσα και δεν της είπα όχι. Την τράβηξα βέβαια και εγώ.
"...και καπως ετσι ξεκινησαμε το περιοδικο Playboy"

Ο γυμνισμος στις παραλιες παντως, δεν με πολυσυγκινει σαν θεμα. Ουτε πολυ καλο είναι τα παιδια καθως μεγαλωνουν να θεωρουν το σωμα κατι που πρεπει να καλύπτεται, και να καλλιεργουν ντροπη για την θεα του....απ την αλλη ουτε θα ταν ωραιο σε μια κλασσικη παραλια με κοσμο, να ειναι πολλοι γυμνοι. Ειδικα οταν το θεαμα θα προκαλουσε την παρακατω αντιδραση :

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 23-10-10 στις 19:54.
1
Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε: στις 18:30, 25-10-10:

βασικα μια φορα ειχα παει στην παραλια μπροστα απ τ σπιτι μου και ημουν μονη μου και εκανα topless και η αισθηση ηταν απλα τελειααα!και σιγουρα θα το ξανακανα...
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 23:26, 25-10-10:

-Και που μενετε δεσποινις ;

-Εε...L.A...
Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 445 μηνύματα.

O katalinos έγραψε: στις 23:42, 25-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από @nt¤wnis|~|¤e
Σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που δεν αντιμετωπίζουν τον γυμνισμό ως ταμπού, αλλά όταν μια "ωραία" γυναίκα εμφανίζεται γυμνή σε μία παραλία γίνεται δυνάμει αντικείμενο πόθου. Δεν το λέω ηθικολογικά, απλώς, όπως και να' χει, ακόμα κι όταν ένας γυμνιστής είναι, π.χ, άτομο καλλιεργημένο, υψηλής αισθητικής κι έτσι... πολύ ανωτάτου... δεν είναι δυνατόν να αντιμετωπίζει συνεχώς το γυμνό σώμα σαν ένα όμορφο άγαλμα που τέρπει την αισθητική του και μόνο. Ακόμα κι αν δεν έχουμε να κάνουμε με κραυγαλέες καταστάσεις (να παρεισδύουν "γυμνιστές" μπανιστηρτζήδες π.χ), μία γυναίκα, στην ιδέα ότι υπάρχει η πιθανότητα να τραβήξει επάνω της βλέμματα πόθου, μπορεί να αισθάνεται αμηχανία να εμφανιστεί γυμνή, ενώ ένας άντρας να αισθάνεται άβολα με το να βλέπει ο ίδιος, γιατί, ναι μεν ένα γυμνό σώμα μπορεί να μην διεγείρει την επιθυμία όσο ένα σέξι ντύσιμο, πλην όμως η σεξουαλική επιθυμία μας χαρακτηρίζει όλους λίγο ή πολύ, οπότε πάντα υπάρχει η πιθανότητα το γυμνό σώμα, εκτός από "έργο τέχνης", να ιδωθεί και ως "πειρασμός"

τεσπα...εντάξει... απ' την άλλη μπορεί κάλλιστα κάποιος/κάποια να φορέσει γυαλιά ηλίου, να απολαύσει ήλιο και μπανάκι, αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα. 8) Πάντως, εγώ γυμνισμό έκανα σποραδικά για 4, 5 χρόνια περίπου και μάλιστα με την άδεια των γονιών μου. Μετά το νηπιαγωγείο όμως συνεχίζω σταθερά με τόπλες.

τέλος (ετεροχρονισμένου ποστ ;ρ)

όλα σε θυμίζουν
μικρά και αγαπημένα

5
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος