[Καπνιστές] Ο λόγος που ξεκίνησες το κάπνισμα;

Για ποίο λόγο ξεκίνησατε το κάπνισμα;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 174)
  • Κάπνιζαν οι φίλοι μου

  • Ψυχολογική κατάσταση

  • Μοναξιά

  • Γεύση/άρωμα

  • Style

  • Ήθελα να φαίνομαι μεγαλύτερος

  • Επειδή κάπνιζε το πρότυπό μου

  • Έτυχε ένα βράδυ σε μια έξοδο

  • Επειδή ταιριάζει με τον καφέ

  • Βαρέθηκα να περιμένω το λεωφορείο με σταυρωμένα χέρια :P

  • Μετά το σεξ είναι η καλύτερη απόλαυση

  • Επειδή το διαφήμιζαν συνέχεια στα ΜΜΕ

  • Κάποιος άλλος λόγος

  • ΔΕΝ καπνίζω, αλλά θέλω να δω τα αποτελέσματα! Σε πηγάδι κατούρησα; :P

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Στη Β' Γυμνασίου, είχα 3 φίλες που καπνιζαν και για να "κολλάω" μαζί τους το ξεκίνησα. Και καλά μαγκιά.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
λοιπόν....βασικά ήθελα να δοκιμάσω στη γ' γυμνασίου...βέβαια δεν κατέβαζα το καπνό κάτω....όταν όμως κατάλαβα πως καπνίζουν κανονικά....άρχισα να κάνω μια στο τόσο...και τώρα κάνω μέχρι 3 τη βδομάδα...το θέμα είναι ότι δε θέλω να το κόψω. μ αρέσει και τόσο λίγο που καπνίζω δε μου κάνει κακό...

**θεωρώ μεγάλη βλακεία να καπνίζει κάποιος επειδή καπνίζει η παρέα του ή το αγόρι-κορίτσι του....δεν έχω ακούσει πιο χαζό πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Για τον πιο ηλίθιο λόγο ....για ένα γκόμενο που κάπνιζε και μέσω αυτού τον πλησίασα ...τόσο χαζό.
Έκτοτε και μλέχρι σήμερα έιναι μεταξύ των λιγοστών καλών φίλων :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
λοιπόν....βασικά ήθελα να δοκιμάσω στη γ' γυμνασίου...βέβαια δεν κατέβαζα το καπνό κάτω....όταν όμως κατάλαβα πως καπνίζουν κανονικά....άρχισα να κάνω μια στο τόσο...και τώρα κάνω μέχρι 3 τη βδομάδα...το θέμα είναι ότι δε θέλω να το κόψω. μ αρέσει και τόσο λίγο που καπνίζω δε μου κάνει κακό...

**θεωρώ μεγάλη βλακεία να καπνίζει κάποιος επειδή καπνίζει η παρέα του ή το αγόρι-κορίτσι του....δεν έχω ακούσει πιο χαζό πράγμα...

Εξίσου χαζό είναι να πιστεύει κάποιος ότι με το να κάνει καπνίζει έστω 2-3 τη βδομάδα , ότι δε θα το αρχίσει κανονικά.
Κανείς δεν ξεκίνησε κάνοντας ένα πακέτο από την πρώτη μέρα/πρώτο μήνα.. και κανείς δεν είπε θέλω να γίνω καπνιστής!
Δοκιμή στη δοκιμή εθίστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
και κανείς δεν είπε θέλω να γίνω καπνιστής!

Εγώ που είπα απέτυχα παταγωδώς. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Εξίσου χαζό είναι να πιστεύει κάποιος ότι με το να κάνει καπνίζει έστω 2-3 τη βδομάδα , ότι δε θα το αρχίσει κανονικά.
Κανείς δεν ξεκίνησε κάνοντας ένα πακέτο από την πρώτη μέρα/πρώτο μήνα.. και κανείς δεν είπε θέλω να γίνω καπνιστής!
Δοκιμή στη δοκιμή εθίστηκε.


βασικά είναι σημαντικό το να μπορείς να βάζεις όρια στον εαυτό σου...και εγώ εδώ και μήνες έχω μείνει στα 2-3 τη βδομάδα....οπότε αν δε θέλω δεν το αυξάνω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
εγώ που καπνίζω περιστασιακά 1-2 τσιγάρα όποτε ξενυχτάω εδώ και 7 χρόνια γιατί δεν έχω εθιστεί ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εγω παλι δοκιμασα πρωτη φορα σε εξοδο...η αληθεια ηταν πως βαριομουν..και μια και καπνιζαν οι δυο φιλες μου ζητησα απο μια να μου δωσει να δοκιμασω στρυφτο...τον εβγαλα τον καπνο δεν πηγε στα πνευμονια μου :PΗ αληθεια ειναι πως δεν καταλαβα πολλα γιατι μασουσα και τσιχλα..χαχαχ
Την δευτερη φορα δοκιμασα μονη μου τσιγαρο old navy και αυτο απο περιεργεια ,γιατι με την πρωτη οπως προανεφερα δεν ενιωσα κατι προσελκιστικο...πηγα λοιπον μονη μου σε απομερο μερος ...(μην με δει και κοσμος)..και καπνισα με την ησυχια μου.. Εντυπωσεις?? Δεν ξερω αν φταιει το τσιγαρο,παρολο που το καπνισα ολο δεν τρελαθηκα...Αυτην την φορα ενιωσα τον καπνο να κολλαει στα πνευμονια μου..και τα ματια μου να τσουζουν οσο μικραινε..αλλα δεν τα εβαλα κατω ...Εσπαζα το κεφαλι μου να καταλαβω τι αρεσει στους αλλους σε αυτο το συγκεκριμενο τσιγαρο..και αν πραγματικα αξιζει τον κοπο να πεθανει καποιος νωριτερα γι'αυτην την "απολαυση"..
Για να ειμαι ειλικρινης σκεφτομαι να ξαναδοκιμασω...αλλα οχι το συγκεκριμενο!!!
ΥΓ.ειναι δυναντον να νιωθω τα πνευμονια μου καπως αδυναμα υστερα απο ενα τσιγαρο??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Δεν καπνίζω, αλλά θέλω να δω τα αποτελέσματα! Σε πηγάδι κατούρησα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black mamba

Νεοφερμένος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Λογος 1ος:Στο πανεπιστημιο!Δεν βρηκα ποτε την παρεα που επιθυμουσα -δεν ειμαι παραξενη απλα οντως δεν ετυχε- και ετσι το αρχισα απο "μοναξια" στη σχολη!
Λογος 2ος:Μετα ηταν κ λιγο αντιδραση!Για την οικογενεια μου ημουν η ησυχη,η χωρις φασαριες,η βολικη,, η κοπελα που δεν τους στεναχωρει ποτε, αυτη που πιεζεται πολλες φορες και δεν μιλαει κ καπου αυτο μου την εδωσε,αρχισα το καπνισμα δεν τους το εκρυψα και οταν ακουσα τη φραση "Δεν το περιμεναμε αυτο απο σενα" η χαρα μου ηταν απεριγραπτη!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Δεν καπνίζω, αλλά θέλω να δω τα αποτελέσματα! Σε πηγάδι κατούρησα;:P

Και ουτε να το βαλω προκειτε ποτε στο στομα μου ! μια φορα το εβαλα και μετα μαχαιρι!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ένα χρόνο πριν με πάρουν στα στρατά, το ξεκίνησα με έναν φίλο μου στην δουλειά, που είχαμε και οι δύο τότε την ίδια στενοχώρια: Γυναίκες..
Καπνίζαμε στα διαλείμματα μαζί, ίδια μάρκα, ίδια ποσότητα, εκείνος το έμαθε, εμένα ποτέ δεν μου άρεσε και το έκοψα σε λίγες μέρες.
Ευτυχώς !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostelo

Νεοφερμένος

Ο kostelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κλασσικα. Καπνιζαν οι φιλοι και επρεπε να ακολουθησω και εγω. Λιγο αργοτερα και εγω με τη σειρα μου "μυησα" αλλους φιλους μη καπνιστες και παει αλυσιδα το πραγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγώ ήμουν χάλια ψυχολογικά γιατί είχα χωρίσει και ήμουν σε ένα μπαρ .Κανω τρακα 2 τσιγαρα απο κατι ακυρους κλεινομαι στην τουαλετα και τα καπνισα και μετα ηρέμησα!μετα απο κει δεν ξανακαπνισα για 5 μήνες .Μετα καπνιζε η παρέα μου και το αρχισα και εγω για ένα μήνα !Αλλα μετα το πήρα απόφαση οτι δεν επροκειτο να χαλασω εγω τα χρονια μου με ενα τσιγαρο στο χερι!Δεν καταλαβααα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foteinosnous

Νεοφερμένος

Ο foteinosnous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Βαρέθηκα να περιμένω το λεωφορείο με σταυρωμένα χέρια
σπανια ναι μεν.......... αλλά αν δεν περνάει η γαμ.......νη ώρα. Τι να κάνεις;
Ποση μουσικη να ακουσεις; Πόσα βιβλία να διαβάσεις; Πόσο να κουβεντιάσεις με τους διπλανούς σου;
Πρέπει να κάνεις και κάτι άλλο.
Το ψηφισα αυτο επειδη πηγαινοερχομαι συχνά.
Παραταυατα θεωρώ σπουδαίο να είσαι σα τον Τζορτζεβιτς,ο οποιος ήταν ποδοσφαιριστης που ετρεχε ασταματητα στο γηπεδο μεχρι τα 38 του αλλά παράλληλα ήταν και φανατικός καπνιστής!!!!!
Πώς τα κατάφερνε;
Και αν δε κάνω λάθος ποτέ δεν εφαγε παρατηρηση από κανέναν προπονητη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ειλικρινα δεν εχω ιδεα γιατι το αρχισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν εχω καπνισει ποτε μου και δεν βρισκω το λογο και να το κανω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δοκιμασα, μ'αρεσε συνεχισα. Και μετά το έκοψα για κάποιους λόγους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
απο καθαρη βλακεια!

καπνιζε ενας φιλος και ηθελα και γω!

παλι καλα το κοψα και ηρεμησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Από απλή περιέργεια στην εφηβεία.
Δεν κράτησε πάνω απο 2 μήνες η όλη φάση και ποτέ δεν αγόρασα πακέτο για ιδία χρήση,πάντα τράκα έκανα:P.

Πλέον δεν καπνίζω άλλο και δεν αντέχω καθόλου την μυρωδιά του τσιγάρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top