Τι είναι έρωτας;

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
καταρχας δν ειναι κατι καλο ή και κακο διοτι ερωτευεσαι το καλο, αρα αυτος που ερωτευεσαι ειναι το καλο (συμφωνα με εσενα, γτ πως θα ερωτευοσουν κατι που θεωρεις κακο?) . ειναι η επιθυμια αυτου που δν εχεις (γτ πως θα ηθελες κατι που ηδη εχεις, εκτος αμα το θες και για το μελλον), αρα κατι συνηθως αντιθετου σε εσενα. ειναι ενα συναισθημα υπεροχο, ειναι η αιτια πολλων γεγονοτων κι ας μην το βλεπουμε. ο ερωτας ειναι η εφηβικη ηλικια της αγαπης, εντονη, αντιδραστικη, υπερδραστηρια, ανωριμη....ειναι για μενα να αντιλαμβανεσαι στον αλλον την αρετη που ολοι οι αλλοι δν μπορουν...εχω γινει μαρτυρας του ερωτα....δν ειναι τυφλωση, ειναι απλα να ανοιγεις τα ματια σε κατι που κανεις αλλος δν μπορει...πανεμορφο πραγμα ο ερωτας, ω να ημουν και παλι μικρος, 8 ετων αν τον ξαναγνωριζα εστι οπως συνεβη....αυτη η αναμνηση ειναι τα παντα για μενα....

εχει καποια αρνητικα, οπως το να εμποδιζεις την κοινωνικοτητα του συντροφου σου επειδη τον θες συνεχεια δικο σου και διπλα σου, σου προκαλει ζηλια και πονο, βεβαια επισης ειναι καλο γιατι αν δειτε ολα τα μεγαλα εγιναν λογω παθους...με παθος πολεμουσαν οι σπαρτιατς, με παθος εβρησκαν την αληθεια οι φιλοσοφοι, με παθος υποστηριζονται οι γνωμες, με παθος αγαπαμε....με παθος κανουμε τα αδυνατα δυνατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
έρωτας είναι κάποιες στιγμές γεμάτες από όλων των ειδών τα συναισθήματα (πάθος, πόνος, ευτυχία, πληρότητα, παρορμητισμός κλπ.). αυτές οι στιγμές μας κρατούν δέσμιούς τους, μας αλλάζουν τη ζωή και μας υποχρεώνουν να ζούμε με τη γλυκιά ανάμνησή τους συνέχεια στο μυαλό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Το ωραιότερο συναίσθημα στον κόσμο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Τα καινούρια μου έπιπλα;; :worry:


Και αυτά ενίοτε γιατι όχι!!
Δεν σου χει τυχει να πεις, πωωωωω τον ερωτευτηκα αυτο τον καναπέ!!:P Ή γενικοτερα να εκφραστεις ετσι για αντικειμενα?

Εμενα πολλες φορες!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Κορυφαίες ατάκες απο την ταινία "Τα κίτρινα γάντια"

Να πας Ρένα, να πας. Να ξεριζώσεις την μουστάκα του, να την κάνεις σφουγγάρι, να την βουτήξεις στην αλυσίβα, και να σβήσεις θυσίες, να σβήσεις όνειρα, να σβήσεις τα πάντα.....

Μα τι λες πάλι Ορέστη;

Αλλά ένα πράγμα σου λέω, Ρένα: Η ευτυχία, Ρένα, είναι σαν την σκιά μας, που όσο την κυνηγάμε, τόσο μας ξεφεύγει... Μουστάκια, διαβασμένο τό'χω κι εγώ αυτό Η ευτυχία, Ρένα, ποτέ δεν βρισκεται ποτέ εκεί που ψάχνουμε να την βρούμε.....Δικό μου αυτό, μουστάκια!

Ορέστη, τρελλάθηκες;

Να πας Ρένα, να πας. Τι να γίνει; Ο έρως είναι ένα από τα ισχυρότερα πάθη του ανθρώπου γιατί υποδουλώνει συγχρόνως και το νου, και την καρδιά και το σώμα.....Βολταίρος, μουστάκια
Αλλά είναι έρως; Χμ μ!!!! Είναι έρως, ή επιπολαιότης; Για την οποία μια μέρα θα μετανοιώσεις, θα ξεπέσεις, θα δυστυχήσεις. Αλλά και αν δυστυχήσεις, την πόρτα μου έλα να χτυπήσεις! Αττίκ, μουστάκια.....

Ορέστη μου, Ορέστη μου σύνελθε, τι έπαθες παιδί μου;

Να πας, να πας Ρένα, δεν σε κρατώ, πάρ' την βαλίτσα σου και φύγε.

και αφού λύθηκε η παρεξήγηση ανάμεσα σε Ορέστη (Νίκος Σταυρίδης) και Μουστάκιας (Μίμης Φωτόπουλος ) που αγαπάει την Τούλα (Μάρθα Βούρτση) και όχι τη γυναίκα του Ορέστη, Ρένα (Μάρω Κοντού)

Να πάτε από την Όθωνος απ' τα πλατάνια.
Έτσι είν' ο έρωτας. Ξέρεις τι είν' ο έρωτας; Ο έρωτας είναι ο ασπασμός των αγγέλων προς τα άστρα.
Ουγκό μουστάκια. Σ' έφαγα μουστάκια, χα χα χα!


κι όμως κρύβουν μεγάλη αλήθεια οι ατάκες αυτές για το τι είναι έρωτας ................. και τις ασπάζομαι!!!!;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
τι ειναι ο ερωτας;
απο το πολυ σεκλετι να το ριξεις στον αργιλε, αυτο ειναι, ξερω γω; :hmm:

Ο Σεφερης, νομιζω στις Μέρες Α, αναφερει ενα πρόσφυγα
που δεν του εδιναν νερο και ειπε:
"Τι να κανω, εφτυσα στο στομα της γυναικας π'αγαπω
να τη ξεδιψάσω"...


Δυσκολα μπορω να σκεφτω ενα εξισου αντιφατικο συναισθημα,
αν δηλ. θες να πιαστεις κι απο τα δυο ακρα του νηματος,
καταματα να δεις και τον Μινωταυρο και τον Θησεα ακομη ζωντανο
ΚΑΙ την εισοδο του λαβυρινθου.

Προσμονη, φαντασιωση, ραβασακια, εκδικηση, διαγνωση πληγων,
ξεβολεμα σωματικο αλλα και ψυχικο, ρευστοτητα,
"δωσε μου πισω την ψυχη μου" εκεινη,
"να ερθει να παρει την ψυχη της οποτε θελει" εκεινος,
σβησιμο ονοματος απο το προσωπικο μας χαρτη (αλλα) με ιδρωμενη γομολαστιχα,
βιογραφια της αληθειας των σπερματων,
το "δε φτανουν οι λεξεις",
βγαινω με αλλον καταμουτρα σου για σπασιμο η αλλιως τσουρουφλισμα,
η τυφλοτητα ενω λειτουργει η οραση μας,
το να πασχιζεις να μη χανεις στιγμες απο κοντα του,

...αυτα ειναι ερωτας ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Διαβάζοντας αυτό το υπέροχο και τρυφερό θεματάκι περί έρωτος και λοιπών δαιμονίων
σκέφτηκα πως υπάρχουν τόσοι ποιητές που μίλησαν γι αυτόν και πάλι τα λόγια
δεν φτάνουν , οι ορισμοί δεν αρκούν μοιάζουν φτωχοί και περιοριστικοί .

Έτσι κι εγώ ως γνωστή σπασίκλω
:P
αντί να τον εξηγήσω /αναλύσω / οριοθετήσω σε λέξεις
κι επειδής εγώ και τα μαθηματικά δεν συναντηθήκαμε ποτές ...
σκέφτηκα να τον ..... κάνω μια ωραιότατη ... άλλανταλλων εξίσωση .
:)


Πάμε λοιπόν ...
* ( 'εν μου βγαίνει σε εκθέτη το εις το τετράγωνο )

Έστω ότι ο Χ είναι ερωτευμένος με την Ψ , όπου Χ= [FONT=&quot]22[/FONT] * καθότι τα βλέπει διπλά λόγω έρωτος και φυσικά θέλει να γίνει διπλός ιν κρεβατάμπλ …
Ομοίως και η Ψ =[FONT=&quot] 22[/FONT]


Άρα χ + ψ = 8 όπου το οκτώ συμβολίζει το άπειρο , κατά τον Λιακό και δεν θέλω αντιρρήσεις επʼ αυτού :P

Αν περιστρέψουμε τώρα το 8 , κατιτις σκ@τομοίρες ( με μουτζώνανε την ώρα που γεννιόμουν )
και ανοίξουμε την οροφή για να φανούνε τʼ άστρα , διότι έρως χωρίς αστέρια είναι τραχανάς χωρίς τον Νας
τότενες έχουμε
3 ή ω ή ε αναλόγως σε ποια θέση βρεθεί το κέντρο βάρους μας

Πάμε λοιπόν πάλι απʼ την αρχή την σσσεξίσωση

χ + ψ = ω


Συμπέρασμα : ο έρως είναι ένα ατέλιωτο ωωωωωω (χ) άλλοτε γλυκό κι άλλοτε βασανιστικό
ή μια ασχημάτιστη καρδιά που αναζητά εκείνο το μικρό μα τόσο σημαντικό κομμάτι που της λείπει
ή τελικά για τους κυνικούς – απογοητευμένους –πληγωμένους ένας .. κ#λος .
Ενίοτε βέβαια μένεις με το «εεε…» ή απλώς παίρνεις τα « 3 »
διαλέγετε και λαμβάνετε ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Διαβάζοντας τις κοινότυπες ανοησίες των ερωτιάρηδων του φόρουμ κατάλαβα ότι

1) όταν δεν βρίσκεις σεξ όλα τα βάζεις στην νομοτέλεια και την αγάπη για το μη εφικτό νομίζοντας ότι ο κόσμος θα γίνει καλύτερος εξαιτίας της αγαμίας σου

2) όταν βρίσκεις σεξ θεωρείς ότι όλα τελειώνουν στην εκσπερμάτωση (καλή φάση αλλά βαρετή μετά από ένα σημείο)

3) όταν είσαι κυνικός νομίζεις ότι μπορείς να αντιμετωπίσεις την ασυναρτησία της ζωής και τα ανεδαφικά της Μελιώς

για αυτό τα λόγια δεν έχουνε καμιά σημασία τα μάτια σου ξέρουν καλά τι να πουν

https://www.youtube.com/watch?v=pbSbjgpdX4s
πόσο σκυλάς μπορώ να γίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Έρωτας έ;;

Είναι περίεργο πράγμα. Είναι μια σκέψη που σε κρατά χαρούμενο όλη την ημέρα. Όλοι γύρω σου βαριούνται και εσύ βλέπεις καρδούλες και συννεφάκια! Είναι ένα συναίσθημα που χαρακτηρίζεται από την απόλητη έλξη για έναν άνθρωπο. Είναι αυτό που νιώθεις κάθε φορά που τον κοιτάς. Είναι το γεγονός οτι θέλεις να βλέπεις τον κόσμο μέσα από τα μάτια του και τελικά τον βλέπεις μέσα στα μάτια του. Θέλεις να αναπνέεις μέσα από αυτόν και καταλαβαίνεις οτι δεν αναπνέεις χωρις αυτόν. Θέλεις αυτός ο άνθρωπος να είναι η πρώτη σου καλημέρα και η τελευταία σου καληνύχτα. Όταν είστε μαζί πιστεύεις οτι μπορείς να πετύχεις τα πάντα. Είσαι άτρωτος γιατί δεν είσαι πλέον ένα μισό, αλλά ένα ολόκληρο. Είναι αυτο που νιώθεις κάθε φορά που κοιτάζεις τον ουρανό και περιμένεις να πέσει ένα αστέρι για να σου υποσχεθεί η νύχτα οτι θα τον έχει καλά :) Είναι το να είσαι με έναν άνθρωπο και τον θέλεις όσο τίποτα :) Να τον αγαπάς. Να άφηνες τα πάντα, να έχανες τα πάντα, να έδινες τα πάντα για εκείνον. Να του δίνεις καθημερινα τα πάντα και να είσαι ευτυχισμένος με τη δική του ευτυχία που τυχαίνει να είσαι εσύ. Είναι βέβαια και λίγο εγωιστικό συναίσθημα γιατί θέλεις τον άνθρωπο που αγαπάς μόνο για σένα... Αλλά αυτό δεν αλλάζει το μεγαλείο του συναισθήματος...! Όπως λέει και ο Πλάτωνας μέσα από τα λόγια του Αριστοφάνη στο Συμπόσιο, είναι οι διχοτομημένες ψυχές που αναζητούν η μια την άλλη και όταν συναντηθούν προσπαθούν να ξαναγίνουν ένα με κάθε τρόπο.

Δεν ξερω αν αυτό που περιγράφω είναι έρωτας ή αγάπη, αλλά αυτό νιώθω, αυτό προσπαθώ να περιγράψω. Αλλά ακόμα και οι λέξεις μου φαίνονται πολύ λίγες και πολύ μικρές για να το περιγράψω αυτό το συναίσθημα..... Συγχωρέστε με αν είπα πολλά...

Ξέχασα να συμπληρώσω, οτι έρωτας=θάνατος. Δεν γίνεται να αγαπάς και να μην πονάς. Αλλά κάπου διάβασα οτι κανείς δεν μπορεί να αντέξει τη ζωή χωρις μικρές δόσεις θανάτου. Οπότε...ας είναι τέτοιος ο "θάνατος"....

Όσο για το τι μας κάνει να ερωτευόμαστε;; Το γεγονός οτι η μοναξιά είναι σαν την πείνα. Δεν αντέχεται για πολύ. Και επίσης η αναζήτηση για "το άλλο μας μισό" όπως αναφέρω και πιο πάνω :) Δεν μπορώ να πω αν είναι αλήθεια ή όχι, αλλά θέλω να πιστεύω οτι είναι :) Θέλω να πιστεύω οτι υπάρχει το άλλο μου μισό και με ψάχνει όπως το ψάχνω και εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ξέχασα να συμπληρώσω, οτι έρωτας=θάνατος. Δεν γίνεται να αγαπάς και να μην πονάς. Αλλά κάπου διάβασα οτι κανείς δεν μπορεί να αντέξει τη ζωή χωρις μικρές δόσεις θανάτου. Οπότε...ας είναι τέτοιος ο "θάνατος"....

Όσο για το τι μας κάνει να ερωτευόμαστε;; Το γεγονός οτι η μοναξιά είναι σαν την πείνα. Δεν αντέχεται για πολύ. Και επίσης η αναζήτηση για "το άλλο μας μισό" όπως αναφέρω και πιο πάνω :) Δεν μπορώ να πω αν είναι αλήθεια ή όχι, αλλά θέλω να πιστεύω οτι είναι :) Θέλω να πιστεύω οτι υπάρχει το άλλο μου μισό και με ψάχνει όπως το ψάχνω και εγώ!


Χιχιχι Ανθουλα,
τι γλυκο μωρε,
τι απαστραπτον,
τι δυσκολο και βαρυ πραγμα οι ταυτισεις.

Παρα τη δυσκολια και το βαρος ομως, το'χεις!
Μοιαζει σαν πουπουλο στους ωμους σου η συνδεση ερωτα και θανατου
και αισθανομαι οτι αν και κορτσούδι, κινεις καλα τα γραναζια
μιας λογικης επεξηγησης του ερωτα με στηριγμα το "δεν υπαρχω πια".

Φυσικα φτασμενοι ερωτικοι ινστρουκτορες θα σου πουν
οτι το ζευγαρακι (της χρονιας) ερωτας κ@@υλα θανατος
δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια προσφιλη διαστρεβλωση
των γεγονοτων με ταυτιση ακροτητων, οταν πια τιποτα δεν απομενει
από την ηρεμη ενατενιση της διαδοχης συμβαντων
.

Γιατι ξαφνικα ο πηχυς ειναι πανω απο τα συννεφα,
γιατι εδω κατω επικρατει συνηθεια να μην συμβαινει τιποτα
απο οσα μπορει να διδαξει η προσμονη,
ετσι που το γελιο να καταντα γκριματσα, λεει...


Παντως, υπαρχει αφορητη μονοτονια στον ερωτα οταν δεν ειμαστε ερωτευμενοι.
Κι αυτη η μονοτονια ως αντιπραξη στη διδακτικη προσμονη ειναι κατι χειροτερο.
Ενας θανατος κατ'εξακολουθησιν.



Θα'ρθει ο καιρος να το νιωσει κι ο ανθος (σου),
no hurries :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω...!!!

Χιχιχι Ανθουλα...

Να υποθέσω οτι αυτό είναι το υποκοριστικό του ονόματος μου;;; :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
δεν ξέρω τι είναι έρωτας - αλλά αυτή είναι ερωτευμένη :redface:

Έρωτας έ;;

Είναι περίεργο πράγμα. Είναι μια σκέψη που σε κρατά χαρούμενο όλη την ημέρα. Όλοι γύρω σου βαριούνται και εσύ βλέπεις καρδούλες και συννεφάκια! Είναι ένα συναίσθημα που χαρακτηρίζεται από την απόλητη έλξη για έναν άνθρωπο. Είναι αυτό που νιώθεις κάθε φορά που τον κοιτάς. Είναι το γεγονός οτι θέλεις να βλέπεις τον κόσμο μέσα από τα μάτια του και τελικά τον βλέπεις μέσα στα μάτια του. Θέλεις να αναπνέεις μέσα από αυτόν και καταλαβαίνεις οτι δεν αναπνέεις χωρις αυτόν. Θέλεις αυτός ο άνθρωπος να είναι η πρώτη σου καλημέρα και η τελευταία σου καληνύχτα. Όταν είστε μαζί πιστεύεις οτι μπορείς να πετύχεις τα πάντα. Είσαι άτρωτος γιατί δεν είσαι πλέον ένα μισό, αλλά ένα ολόκληρο. Είναι αυτο που νιώθεις κάθε φορά που κοιτάζεις τον ουρανό και περιμένεις να πέσει ένα αστέρι για να σου υποσχεθεί η νύχτα οτι θα τον έχει καλά :) Είναι το να είσαι με έναν άνθρωπο και τον θέλεις όσο τίποτα :) Να τον αγαπάς. Να άφηνες τα πάντα, να έχανες τα πάντα, να έδινες τα πάντα για εκείνον. Να του δίνεις καθημερινα τα πάντα και να είσαι ευτυχισμένος με τη δική του ευτυχία που τυχαίνει να είσαι εσύ. Είναι βέβαια και λίγο εγωιστικό συναίσθημα γιατί θέλεις τον άνθρωπο που αγαπάς μόνο για σένα... Αλλά αυτό δεν αλλάζει το μεγαλείο του συναισθήματος...! Όπως λέει και ο Πλάτωνας μέσα από τα λόγια του Αριστοφάνη στο Συμπόσιο, είναι οι διχοτομημένες ψυχές που αναζητούν η μια την άλλη και όταν συναντηθούν προσπαθούν να ξαναγίνουν ένα με κάθε τρόπο.

Δεν ξερω αν αυτό που περιγράφω είναι έρωτας ή αγάπη, αλλά αυτό νιώθω, αυτό προσπαθώ να περιγράψω. Αλλά ακόμα και οι λέξεις μου φαίνονται πολύ λίγες και πολύ μικρές για να το περιγράψω αυτό το συναίσθημα..... Συγχωρέστε με αν είπα πολλά...

Ξέχασα να συμπληρώσω, οτι έρωτας=θάνατος. Δεν γίνεται να αγαπάς και να μην πονάς. Αλλά κάπου διάβασα οτι κανείς δεν μπορεί να αντέξει τη ζωή χωρις μικρές δόσεις θανάτου. Οπότε...ας είναι τέτοιος ο "θάνατος"....

Όσο για το τι μας κάνει να ερωτευόμαστε;; Το γεγονός οτι η μοναξιά είναι σαν την πείνα. Δεν αντέχεται για πολύ. Και επίσης η αναζήτηση για "το άλλο μας μισό" όπως αναφέρω και πιο πάνω :) Δεν μπορώ να πω αν είναι αλήθεια ή όχι, αλλά θέλω να πιστεύω οτι είναι :) Θέλω να πιστεύω οτι υπάρχει το άλλο μου μισό και με ψάχνει όπως το ψάχνω και εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
αυτό να το εκλάβω ως φιλοφρόνυση;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
O έρωτας όνομα ουσιαστικόν πολύ ουσιαστικόν ενικού αριθμού, γένους ούτε αρσενικού ούτε θηλυκού, γένους ανυπεράσπιστου.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
sex!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Γκλούπ!:worry: Σεξ;;;;
...Είναι σαν να σε ρωτάνε ¨τί είναι μουσακάς;¨
και να απαντάς ¨μπεσαμέλ!¨ :P
...αλλά αφού είσαι γάβρος, ναι, οκ, δίκιο έχεις, εκεί θα τα χαλάσουμε;;; :hehe: Ωραίο avatar! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Γκλούπ!:worry: Σεξ;;;;
...Είναι σαν να σε ρωτάνε ¨τί είναι μουσακάς;¨
και να απαντάς ¨μπεσαμέλ!¨ :P
...αλλά αφού είσαι γάβρος, ναι, οκ, δίκιο έχεις, εκεί θα τα χαλάσουμε;;; :hehe: Ωραίο avatar! :)

Μα γιατί όχι??? Καθένας κοιτάει και ζητάει διαφορετικά πράγματα από τον έρωτα... Για τον φίλο μας ο έρωτας μπορεί να είναι sex, όπως για μένα ο μουσακάς είναι μελιτζάνες...


Υγ. Τι ψάχνουμε ρε σεις?? Έτσι από περιέργεια, είμαστε όλοι σίγουροι πως έχουμε ερωτευτεί??? Μπόρει κάποιος από σας να με διαβεβαιώσει πως δεν θα του τύχει να βιώσει κάτι τελείως διαφορετικό από τα μέχρι τώρα δεδομένα του και να πει τελικά, "Αυτός είναι ο έρωτας!!"?? Γιατί καλές όλες οι αναλύσεις, καλές και οι εμπειρίες, αλλά είναι πραγματικά εμπειρίες??? Ας μην ψάχνουμε ορισμούς στον έρωτα, χάνει την μαγεία του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Μα γιατί όχι??? Καθένας κοιτάει και ζητάει διαφορετικά πράγματα από τον έρωτα... Για τον φίλο μας ο έρωτας μπορεί να είναι sex, όπως για μένα ο μουσακάς είναι μελιτζάνες...


Υγ. Τι ψάχνουμε ρε σεις?? Έτσι από περιέργεια, είμαστε όλοι σίγουροι πως έχουμε ερωτευτεί??? Μπόρει κάποιος από σας να με διαβεβαιώσει πως δεν θα του τύχει να βιώσει κάτι τελείως διαφορετικό από τα μέχρι τώρα δεδομένα του και να πει τελικά, "Αυτός είναι ο έρωτας!!"?? Γιατί καλές όλες οι αναλύσεις, καλές και οι εμπειρίες, αλλά είναι πραγματικά εμπειρίες??? Ας μην ψάχνουμε ορισμούς στον έρωτα, χάνει την μαγεία του...
Για να μην το κουράζουμε, απλά θα σου πω ότι δεν είναι ανάγκη να φτιάξεις μουσακά , για να φας μελιτζάνες....
Μπορείς να προσανατολιστείς σε πιο ξεκάθαρες και απτές λύσεις, και να φτιάξεις κατευθείαν μελιτζάνες...θα ήταν πιο έξυπνο...
Αν η απάντηση στο ερώτημα ¨τί είναι έρωτας;¨, είναι ¨το σεξ¨,
πολύ απλά φίλε μου θα σου πω ότι βλέπεις το δέντρο και όχι το δάσος,
και επίσης... αν έχεις βιώσει τον έρωτα μόνο σαν σεξ, ευελπιστώ και σου εύχομαι να τον γνωρίσεις και διεξοδικότερα και πληρέστερα,
οπότε, απλά θα σου πω για να σε προϊδεάσω.... τα καλύτερα έρχονται!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top