Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 339)
  • Ξανθό

    Ψήφοι: 65 19.2%
  • Καστανό

    Ψήφοι: 91 26.8%
  • Μαύρο

    Ψήφοι: 82 24.2%
  • Κόκκινο

    Ψήφοι: 21 6.2%
  • Δεν έχω προτίμηση

    Ψήφοι: 80 23.6%

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Kατά βάθος όντως οι άντρες προτιμούν τις ξανθιές?
Και οι γυναίκες τους ξανθούς γαλανομάτες?!

:P

Για να δούμε, από περιέργεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι μωρέ, δεν είναι απόλυτο αυτό.
Αλλωστε, άμα σβήσουν τα φώτα, δεν έχει σημασία το χρώμα των μαλλιών.

:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αν και δεν κρίνω τις γυναίκες από τις τρίχες, τις ξανθές δεν τις βάζω στην πρώτη θέση, όχι ότι πιστεύω ότι είναι χαζές και όλες αυτές τις βλακείες που λένε, αλλά δεν μου αρέσει και τόσο αυτό το χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Καστανό και μαύρο αλλά ψήφισα Καστανό μιας που είναι μία η διαθέσιμη επιλογή. :)





-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αν και δεν κρίνω τις γυναίκες από τις τρίχες, τις ξανθές δεν τις βάζω στην πρώτη θέση, όχι ότι πιστεύω ότι είναι χαζές και όλες αυτές τις βλακείες που λένε, αλλά δεν μου αρέσει και τόσο αυτό το χρώμα.

Χάχα, να το προσθέσουμε στις 4 σελίδες κριτηρίων για τις γυναίκες που έχεις γράψει σε άλλο θέμα:clapup:

Ε αγνή πλάκα, μη με πάρετε με τις ντομάτες για ειρωνία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Lord

Νεοφερμένος

Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μπορει να υπαρχει μελαχρινη που να μου αρεσει αλλα και ξανθια.
Για τισ κοκκινομαλεσ δεν τρελενομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ναι, ναι ξανθοί! :clapup:

Και οι με πορτοκαλί μαλλιά και φακίδες έχουν κάτι ελκυστικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πορτοκαλί μούσι και φακίδες κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ναι, ναι ξανθοί! :clapup:

Και οι με πορτοκαλί μαλλιά και φακίδες έχουν κάτι ελκυστικό :P

Υπάρχουν και πορτοκαλί μαλλιά ? Βρε τι μαθαίνει κανείς. Εγώ ξέρεις τα βάφω άσπρα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Υπάρχουν και πορτοκαλί μαλλιά ? Βρε τι μαθαίνει κανείς. Εγώ ξέρεις τα βάφω άσπρα. :D

Εγώ πράσινα....:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ πράσινα....:clapup: :clapup:

Kαι κομοδινί είναι καλό, ειδικά αυτοί που τα'χουν χάσει σχεδόν όλα και κάνουν σχέδιο κληματαριά κι όταν φυσάει ο αέρας φεύγει το τσουλούφι. :D:D:D Και καμμιά φορά δεν λούζονται και ποτέ και είναι φρίκη. Γίνεται λάσπη, καστανόχωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα πως οι ξανθοί είναι πιο ελκυστικοί. Ή οι ξανθές. Απλά τους προσέχεις πιο πολύ (άτιμο μάτι, το κίτρινο είναι το πρώτο χρώμα που βλέπει από μακριά..) Ψήφισα καστανό γιατί είναι το πιο κοντινό στα γούστα μου, αν και προτιμώ τους καστανόξανθους ή τους σκούρους ξανθούς (με ανοιχτά καστανά μαλλιά, ανοιχτόχρωμο δέρμα και ανοιχτόχρωμα μάτια :inlove:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Ούτε συζήτηση για μένα.:D


Φανατικά μελαχρινοί,:clapup::clapup:

μου βγαίνει το μεσογειακό μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο εννοούσα :P

https://www.imdb.com/gallery/granitz...rin_Kambo_6481163_400.jpg.html?hint=nm0342488

(Πειρατή καλά κάνεις και τα βάφεις πράσινα :P Να σε βλέπουν τα αυτοκίνητα το βράδυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο εννοούσα :P

https://www.imdb.com/gallery/granitz...rin_Kambo_6481163_400.jpg.html?hint=nm0342488

(Πειρατή καλά κάνεις και τα βάφεις πράσινα :P Να σε βλέπουν τα αυτοκίνητα το βράδυ)
Suspiria no offence, αλλά με τίποτα δεν του καθόμουν αυτουνού ή οποιουδήποτε του έμοιαζε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Suspiria no offence, αλλά με τίποτα δεν του καθόμουν αυτουνού ή οποιουδήποτε του έμοιαζε! :P

Πάλι θα αρχίσω να αμφιβάλλω για τα γούστα μου :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
'Εχω μια τάση προς στους ανοιχτόχρωμους με επίσης ανοιχτόχρωμα μάτια χρόνια τώρα :)


p/s: Οι μελαχρινοί που μου έχουν κάνει κλικ είναι μμμ...ναι... ούτε καν ελάχιστοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν καθόλου μα καθόλου οι ξανθοί με τα ανοιχτόχρωμα μάτια!!! Το πιο "ανοιχτό" που μου αρέσει είναι το καστανό χρώμα στα μαλλιά κ το μελί, το πολύ πράσινο σκούρο στα μάτια!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ξανθο...
αλλα παντα μελαχρινοι με κανουν να δαγκωσω λαμαρινες!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Κεφάλαιο ξανθιές:

Εντυπωσιακό κεφάλαιο. Το μάτι μου μπορεί να πέσει επάνω με τη μία, δεν είναι καθόλου βέβαιο όμως ότι θα μείνει σταθερό λόγω μαλλιού. Παίζουν κι άλλα ρόλο. Κάτι έχουν γλυκό επάνω τους οι ξανθιές αλλά.... δεν με παροτρύνουν να "κουμπώσω" μαζί τους. Νιώθω έναν κίνδυνο, ότι δεν πατάω γερά στα πόδια μου όταν είμαι με μια ξανθιά.

Καστανόξανθες:

Η κατηγορία που με τράβαγε στο παρελθόν. Που θα με βρείς; Δίπλα σε μια καστανόξανθη! Εδώ είναι το παράξενο όμως! 99 πράγματα θα με τραβάνε επάνω τους και 1 (οτιδήποτε) θα με κάνει τελικά να μην τις προτιμήσω για σχέση/ή να μην είναι ευνοϊκό γενικά για να γίνει η σχέση.

Κοκκινομάλλες:

Δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα αν και μπορώ αρχικά να εντυπωσιαστώ... με συγχωρείτε ωραίες μου κυρίες!

"Η ωραία Μεσόγειος:"

Παλιά έλεγα, σιγά μη μπλέξω εγώ με μελαχρινή... Αφού είπαμε, στις καστανόξανθες κολλάμε! Έλα όμως που μια μελαχρινή ψυχολογικά τη νιώθω πιο "καλή επένδυση" για σταθερή σχέση, λόγω του ότι μου βγάζει μια ζεστασιά, μια σοβαρότητα, μια σπιρτάδα, κάτι... Και βλέπεις το Βαλντεράκι να λέει... "Μπα, δεν υπάρχει κάτι σε μελαχρινό, πάμε στις καστανόξανθες που έχω επιλογές".

Εκεί είναι όμως η μαγκιά φίλε... Να σκάσει η μία που θα σε κάνει να μη θες να έχεις άλλες επιλογές. Τι ανάγκη έχεις τις υπόλοιπες όταν η επιλογή που έχεις μόλις κάνει, εσένα σε ευχαριστεί; Ωραία, πάμε να δούμε το μαλλί. Πιθανότατα θα είναι καστανόξανθη ε; Κούνια που σε κούναγε.... Μελαχρινή κύριε Βάλντερ...


Το "κούμπωμα" έρχεται από κεί που δε το περιμένεις... Δε χωράνε παραγγελίες και delivery σ' αυτά! Άμα σου 'ρθει το άλλο σου μισό, θα το καταλάβεις και τότε όλα τα χρώματα θα πάνε περίπατο!8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top